Treść opublikowana przez JacekLZ
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
tak, mam akustyczne szyby. do 130 jest cicho. 150 już dość głośno. to jednak trójka. Bez Boxa, narty w środku. Ja mam RWD. ostatnia sprowadzona na polskę 330i RWD, według mojego dealera. Gdybym to jechał samodzielnie operując gazem to pewnie zrobiłbym 6,4. Jednak adaptacyjny tempomat w ramach asystenta professional nie działa idealnie. W mojej ocenie trochę zbyt gwałtownie hamuje, a potem gwałtownie przyspiesza. Czasami auto przed nami zjeżdża już z pasa, jest dobre 40 metrów przed nami, a on nadal hamuje, podczas gdy mógłby już powoli przyspieszać albo chociaż zaprzestać hamowania. a tak to czasami potrafi zwolnić do stówki, gdy już dobre dwie sekundy pas jest całkowicie pusty.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Dla zainteresowanych, dzisiejszy powrót z austriackich Alp do Wrocławia. 330i 100% w trybie Comfort. Pierwsze 45 km po lokalnej drodze przez przełęcze i tereny zabudowane w Austrii. Autostrady głównie 140 km/h tempomat adaptacyjny, momentami 170, momentami 120 w zależności od ograniczeń prędkości.
-
opóźnienie w odbiorze.
w Meksyku już dawno są robione G20. Jakość raczej nie jest gorsza niż z jakiejkolwiek innej fabryki
-
Pytania o serwis, aplikację, ceny i wyposazenie
A sprawdzałeś czy czasem nie masz wtedy kluczyka w kieszeni kurtki? 😄
-
Pytania o serwis, aplikację, ceny i wyposazenie
wybijakiem do skór wycinać otwór o szerokości około 6 cm i wysokości ok 2 cm? Sama metoda brzmi jak strzelanie z armaty do wróbla. No ale pewnie można.
-
Pióra wycieraczek - trwałość
chłopaki popryskajcie sobie szybę i za chwilkę zatrzymaj się sprawdzić jak auto wygląda - generalnie zupełnie tak samo, z opryskanym dachem i słupkami 🙂 To o czym piszecie działa tylko podczas pryskania na postoju. U mnie np. długo płyn spływa ze szczytu szyby. Czasami jeszcze po kilku minutach podczas postoju na światłach znowu zaczyna spływać.
-
Pióra wycieraczek - trwałość
Dajcie znaka co warto kupić jak już wypróbujecie, bo nic mnie tak nie irytuje jak syf na szybie. Przez to zużywam hektolitry płynu. Dodam jeszcze, że uważam, że ten system spryskiwania szyby z dyszami w wycieraczkach też nie wyszedł naszej kochanej marce. W F30 było to lepiej zrobione - spryskiwało szeroko i gęsto całą szybę.
-
Pytania o serwis, aplikację, ceny i wyposazenie
podrzuć proszę link bezpośredni
-
Pióra wycieraczek - trwałość
Mam samochód od września i już mi prawa wycieraczka nie dociera szyby przy końcówce pióra - jakieś 10 cm. Wkurza to okropnie. Przejechane 6tys. km. Paździerz.
-
Czy adaptacyjne ledy z LCI dorównują laserom?
a jesteś przekonany, że masz lasery a nie zwykłe adaptacyjne ledy?
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Wczoraj dojechałem w Alpy, też Austria i też zapomniałem łańcuchów. Szczęśliwie jest lampa, czarne asfalty i nie zapowiada się na pogorszenie pogody. Ale sam się lekko stresowałem, że w razie jakiejś kontroli będzie problem. Zabrałbym po prostu jakiekolwiek łańcuchy, żeby pokazać, że są na pokładzie.
-
Pytania o serwis, aplikację, ceny i wyposazenie
1. różnie, między 800 do 1400, w zależności od Aso i okresowych promocji 2. można przynosić części 3. brak wpływu na gwarancję co do zasady 4. klakson tak, kamer 360 nie mam 5. tak 6. tak 7. do niczego jej nie używam, czasem do sprawdzenia stanu paliwa i do sprawdzenia czy zamknąłem auto. ta aplikacja generalnie ma niewiele funkcji 8. nie wiem, nie mam 360 9. nie odsuwają się 10. trudno powiedzieć, pewnie zależy od przebiegu. zwykłe zużycie to zwykłe zużycie. gwarancja jest na usterki. 11. nie, to po prostu widać.
-
G20 LCI2 2025
Ale przecież możesz swoją G20 jeździć nawet 8 lat. I tak wyjdzie kolejny model i i tak wszyscy będą go chcieli mieć. Zaraz ruszą nowe konfiguracje i dyskusje o wyposażeniu 😉 don’t worry.
-
G20 LCI2 2025
tak jest zawsze z nowymi modelami, a po czasie wszyscy chcą je mieć 🙂 i tak będzie z kolejnymi trójkami.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
nie, a dlaczego by mieli? Gdyby ten filtr wywołał jakąś usterkę, np. rozsypał się i fragmenty zostały zaciàgnięte do silnika, wtedy dopiero mogliby się przyczepić.
-
G20 LCI2 2025
Dokładnie, to tylko jakiś pomysł. Podrzuciłem jedynie dlatego, że mi się bardzo podoba. Generalnie ja bardzo czekam na coś nowego, bo G20 w gamie BMW wygląda już okropnie staro.
-
Finansowanie, leasing, wibor
Mogę, ale miałem nadzieję na Twoje kalkulacje oparte na konkrecie. No i przede wszystkim wysoki kurs to wysoka dzielna. A wysoka dzielna to niższy iloraz. A od ilorazu liczone są odsetki. przykładowe 300k PLN dzielone przez kurs 4,20 daje ok. 71,5 k Euro. To samo dzielone przez kurs 4,50 daje już sporo mniej, bo 66,6 k Euro.
-
Finansowanie, leasing, wibor
to podzielisz się wynikami obliczeń sumy kosztów leasingu PLN i Euro w takim scenariuszu na konkretnych kwotach?
-
Finansowanie, leasing, wibor
Oczywiście, mi chodzi jedynie o to, żeby ślepo nie zakładać, że to zawsze wyjdzie taniej, bo koledze wyszło taniej i wielkie łał. Jest masa zmiennych do uwzględnienia. Jak to się przekornie mówi, analiza wsteczna zawsze skuteczna, a cały myk polega na tym, żeby analizować to co będzie, a nie to co było. Tym niemniej, zgadzam się, że ten w euro jest ciekawą opcją, na pewno wartą rozważenia, ale nie ślepo.
-
Finansowanie, leasing, wibor
tyle, że z tym 128% w PLN to jest akurat obecnie odwrotnie - stopy będą raczej spadać (konsensus w zasadzie) w perspektywie 5 lat i realnie z prawdopodobieństwem graniczącym z pewnością koszt leasingu wyjdzie o te kilka procent mniej (chyba, że ktoś szalony bierze teraz na stałej stopie). Strzelam, że koszty tych leasingów się mniej więcej spotkają i rozmawiamy o 1,5 - max 2% różnicy, czyli takiej, że szkoda strzępić ryja i lepiej się za robotę wziąć, bo spalony czas na rozkminy już więcej kosztował 😉 Właśnie na tym polega istota obecnej sytuacji. Niski kurs Euro -> perspektywa na wzrosty kursu i kosztów. Wysoki WIBOR -> perspektywa na spadki i obniżenie kosztów. Linie wykresów z kosztami się do siebie zbliżą w mojej ocenie. Z Euro wygrali ci, co brali kiedy 3-4 lata temu euro stało wysoko albo bardzo wysoko (momentami pod 5 zł) i obserwowali tylko coraz niższe raty aż do dziś. Zresztą policz sobie wykup za 4,20 i policz za 4,55 😉 niefortunny tydzień kursowy i cała oszczędność pogrzebana. Chyba, że ktoś regularnie prowadzi działalność z rozliczeniami w Euro i ma wywalone na te kursy.
-
G20 340i ocena konfiguracji i pytania
Nie boję się, od wiosny do jesieni mam wyścigi w niektóre miesiące praktycznie co tydzień, więc sporo jeżdżę z rowerem, zero problemów z takim bagażnikiem. Nie zostawiam tego na słońcu na długie godziny. Zdarzyło mi się nawet, że złapała mnie solidna ulewa i też nic się nie działo.
-
Finansowanie, leasing, wibor
… pod warunkiem, że kurs nie wzrośnie. A jak wzrośnie, to z cieszących oko 118% może się zrobić 124%. Co innego brać taki leasing w czasie wysokiego kursu. To trochę jak brać kredyt w czasie wysokich stóp procentowych. Wtedy jest więcej podstaw do zakładania, że rata i koszt raczej zmaleje, a nie wzrośnie. Ale zdecyduje i tak niewidzialna ręka.
-
G20 340i ocena konfiguracji i pytania
ja regularnie wożę rower w G20 sedan, ale to lekka szosa. Zdejmuję przednie koło i całe spakowanie roweru zajmuje mi jakieś 45 sekund. Gdy potrzebuję miejsca w środku to korzystam z bagażnika na przyssawki, Seasucker - co prawda do G20 jeszcze go nie zakładałem, ale w F30 sprawdzał się rewelacyjnie i pewnie w G20 będę też go czasami używał.
-
Finansowanie, leasing, wibor
No tak, ale dzisiaj Euro jest względnie tanie, ok. 4,22, więc fajnie to wygląda, ale przy 59 miesiącach dla spokoju zakładałbym, że kurs będzie bliżej średniej z ostatnich 5 lat, czyli 4,50 i tak bym liczył ten koszt, dla własnego spokoju. Lepiej się pozytywnie zaskoczyć, gdyby kurs ostatecznie uśredniał się w kierunku 4 zł albo choćby umacniał w okolicy kursu dzisiejszego. No chyba, że ktoś ma tyle euro w portfelu i się nie przejmuje. Policz z ciekawości sumę przy założeniu, że w połowie spłaty kurs podskoczy o te 25 groszy.
-
G20 LCI2 2025
dokładnie. A jeżeli będzie wyglądała tak atrakcyjnie jak powyżej, to zainteresuję się cesją leasingu mojej G20 możliwie jak najwcześniej póki ceny G20 gwałtownie stopnieją.