Treść opublikowana przez JacekLZ
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
G20 skokowo straci na wartości z momentem pojawienia się już za chwilę nowego modelu. Co do tego czy się ładnie starzeje to już indywidualne gusta. Ostatecznie i tak już nikt z niej nie zdejmie tego przymiotnika. Takie jest ryzyko kupowania schodzącego modelu. Jednak ta piątka, nawet na koniec Twojego leasingu, ciągle będzie obowiązującym modelem.
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
To tak jak my się pakujemy, a mamy jeszcze sporego kota, który ma spory transporter. Jakieś wyjazdy świąteczne w rodzinne strony z większym bagażem to jest właśnie upychanie na kanapie, za fotelami, w zakamarkach. No ale okej, tak na co dzień, jak bagażnik jeździ pusty, to trójka dla mnie wystarcza zupełnie. Tyle, że do mnie nie przemawia argument z tym, że piątka do miasta mogłaby być za duża albo mniej wygodna niż trójka. Sporo większych samochodów jeździ z powodzeniem po moim mieście, pasy są wystarczająco szerokie, a jeżeli chodzi o miejsce parkingowe gdzieś w centrum, to jeżeli nie znajdziesz miejsca dla piątki, to dla trójki na 90% też nie znajdziesz. To jak porównywać mieszkanie 45 metrów do mieszkania 60 metrów, nawet jak nie potrzebujesz przestrzeni, to i tak jest wygodniej i przestronniej, czujesz się lepiej.
-
Seria 3 G20 330d vs seria 5 G60 540d
Ja bym brał zdecydowanie piątkę, jeżeli możesz dołożyć. Jest nowsza, o wiele wygodniejsza, robi większe wrażenie i można powiedzieć, że to rzeczywiście premium, czuć to we wnętrzu i podczas jazdy. Trójki nie zaliczam do segmentu premium. Trojka jest ogólnie mała, masz uczucie jakbyś siedział lewym ramieniem już prawie dociskany przez drzwi. Z tyłu jest naprawdę mało miejsca i gdy za pasażerem z tyłu siedzi właśnie np. dziecko, to pasażer musi już przysunąć fotel do deski. Jest ta wystająca gaśnica pod fotelem ograniczająca miejsce i generalnie można tam dostać klaustrofobii. Ja nie mam jeszcze dzieci i dla naszej dwójki trójka w sedanie jeszcze wystarcza tak na styk, ale z dzieckiem, to trójeczka jest malutkim autem. Jak my we dwójkę pakujemy większe walizki plus sprzęt sportowy to już zaczyna się tetris w samochodzie i kombinowanie, upychanie. Zaraz ktoś wrzuci zdjęcie jak Prokop jechał M3 touring na wakacje czy tam na narty wywaloną skarpetami i innymi kocami po sufit, no i super, że mu się zmieściło, co nie zmienia faktu, że wyglądało to jak tabor cygański i trochę podróż w warunkach na granicy godności. Szczerze w ogóle dziwi mnie, że taki wielki chłop się tam zmieścił. Trójka w obecnej generacji jest przecież starym samochodem i za chwilę wejdzie nowy model i obecna trójka ekspresowo postarzeje się jeszcze bardziej. Za dwa lata będzie atrakcyjna jak Passat B8.
-
Głośno w środku / słabe wyciszenie / road noise?
jak dla mnie to jest jakaś usterka, jeżeli po dwóch hamowaniach masz taką lipę. Ja bym to zgłaszał do ASO. U mnie hamulce działają rewelacyjnie, nawet przy wielu hamowaniach, bez odczuwalnego pogorszenia efektywności hamowania, a sprawdzone przy całkiem dynamicznym zjeździe z przełęczy alpejskiej, z serpentynami.
-
Głośno w środku / słabe wyciszenie / road noise?
Czyli co, hamulec nie był w stanie zablokować kół, choćbyś z całej siły naciskał pedał? Jeżeli po paru hamowaniach hamulec zrobi się gumowy, to znaczy, że układ jest źle zaprojektowany. Producenci przewidują bardzo duże zakresy tolerancji, choć oczywiście jazda torowa z pewnością takie cywilne hamulce zagotuje. No ale bez przesady, że jak zahamujesz 10 razy ze 120 do 50 co kilkadziesiąt sekund, to Ci się hamulce zrobią gumowe, to byłby ewidentny objaw usterki układu, żaden producent by takiego samochodu nie wypuścił do eksploatacji na drodze, bo takie auto zabiłoby pasażerów na zjeździe z pierwszej kilkukilometrowej górki Co innego 20 hamowań np. ze 170 do 70 w odstępach kilkunastu sekund, ale tego nie robi dosłownie nikt w cywilnym samochodzie. Z hamowaniem awaryjnym poradzi sobie każdy hamulec działający prawidłowo. To trochę tak jak jedziesz wagonikiem / wyciągiem w górach i ten wagonik/kanapa się trzyma na jednej linie. Możesz dać nawet 15 lin, ale to niczego nie zmienia, bo jedna jest wystarczająca z ogromnym zapasem. Jak się blokuje i ABS działa, no to już bardziej zablokować koła się nie da. Jak się nie kręci to nie da się bardziej nie kręcić. Zero obrotów, to zero obrotów (umownie zero, bo wiadomo, że ABS nie pozwoli na stałe zablokowanie). Problem to raczej masa pojazdu albo opony.
-
Głośno w środku / słabe wyciszenie / road noise?
co Ty opowiadasz 😄 Hamulec Ci nie jest w stanie zablokować koła? Co to za historia z kosmosu. Szukaj przyczyny może w oponie, a nie w hamulcu. Każdy hamulec zablokuje koło, czyli ma skuteczność wynoszącą 100%. W skali od 0 (brak hamowania) do 10 (całkowite zablokowanie koła) każdy hamulec zahamuje na 10.
-
Głośno w środku / słabe wyciszenie / road noise?
1 kwietnia dopiero za trzy tygodnie 😉
-
Czy adaptacyjne ledy z LCI dorównują laserom?
Wczoraj trasa Wrocław - Lądek-Zdrój, trzy razy dostałem długimi, za każdym razem sytuacja na krętej drodze z podjazdami i zjazdami. I totalnie słusznie, sam widziałem, że adaptacja za wolno reaguje i ewidentnie moje ledy świeciły kierowcom po głowach. Na prostych, płaskich drogach działa dobrze.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Nie włącza się, sam ostatnio testowałem. A na filmach z wyższymi modelami, X1, 5, nagrywanymi w Niemczech, działa automatyczna zmiana pasa.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
to nie ma znaczenia, płoną i spalinówki i elektryki. Dla właściciela / użytkownika takiego samochodu to już i tak bez znaczenia czy spłonie 50% czy dopali się do końca. Zmierzam do tego, że wyśmiewanie palących się elektryków jest jak stawanie na grabie. Strzelam w ciemno, że dzisiaj w Polsce będzie więcej pożarów spalinówek niż elektryków 🙂
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
No tak, spalinowe samochody się nie palą. Te wypalone fragmenty asfaltu na autostradach to zawsze palą się elektryki. Wiem, bo mi kolega kuzyna mówił.
-
G20 LCI2 2025
Będzie jak zawsze - wielkie meh przez pierwszy tydzień. a po tygodniu zaraz się zacznie wielkie konfigurowanie, zamówienia i emocje 😉❤️ G20 w moment zejdzie designem do poziomu daweoo nexia. Podobno 6 cylindrów ma zostać, tak dla zainteresowanych.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
No, nie ma tego puszystego, miękkiego, basowego pufnięcia, jakiego by się oczekiwało już nawet od takiej pół-premium, tylko jest plastikowo-metalowe pier*olnięcie
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
To ja dodam, że drzwi w G20 trzaskają jak w Lanosie. A sam porównywałem u dealera na kolejnych dwóch egzemplarzach i wszędzie to samo. Dramat. Jak na recenzjach np. w caroserii sprawdzają jak trzaskają drzwi, to w skali 0-10 G20 powinno dostać mocną czwóreczkę.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja potwierdzam, że u mnie też czasami trzeba trzasnąć drugi raz. Metody na dopych nie stosuję w obawie przed spowodowaniem wgniecenia.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
bardzo ładny kolor! widziałem na żywo. Fotek masz bardzo dużo w necie.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
O to mi właśnie chodziło, że takiego auta jak G20 po prostu chyba szkoda. W sensie, że samochód jest mocny, ale nie jest samochodem sportowym - ma imitować auto sportowe i robi to niewątpliwie dobrze, ale na pewno katowania po torze nie zniesie, a jak zniesie to wysokim kosztem. Czy gdybym miał 340 to pojechałbym na tor - no jasne, że tak, bo tam można sobie rzeczywiście poużywać tej mocy, w pełni ją wykorzystać, sprawdzić możliwości! Przecież w ruchu drogowym to można co najwyżej od czasu do czasu wcisnąć na prostej pedał do podłogi i potrwa to ledwie kilka sekund, zanim zabawa się skończy, bo ruch się zagęści, ale też co to za przyjemność jeździć prosto. Zrobiłbym sobie z przyjemnością trzy-cztery kółka i cześć, może nawet bym to powtarzał co rok, a już na pewno pojechałbym dobić końcówki opon przed wywaleniem na śmietnik 😉
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Ja nadal twierdzę, że raz na 5 lat to można sobie nawet 318i wskoczyć i przejechać pięć kółek i też będzie fajnie. 320 zrobi to szybciej, 340 jeszcze szybciej. silnik wytrzyma, hamulce też. może nawet w kategorii samego prowadzenia takie 320 dostałoby jeszcze lepszą notę, bo ma lepszy rozkład masy, mniejszy ciężar na przodzie, choć dynamika byłaby sporo niższa. Mi tu nie chodzi o podważanie tego czy jakieś auto jest zdolne do przejechania toru, a jedynie o to, że traktując to w kategorii jednorazowego wypadu to każdym można. W szczególności każda mocna cywilna limuzyna pozwoli się pobawić, ale Octavia RS też torowym samochodem nie jest. Tu na filmie panowie zrobili dwa kółka no i git. A jak ktoś planuje co dwa tygodnie robić po 15 okrążeń to lepiej sobie kupić jakiegoś tańszego, mocnego, używanego hatcha.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Każdym samochodem można pojechać na tor.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
ale ja bez żadnej ofensywy 🙂 jeżeli tak to odebrałeś, to sorry. Ja mam standardowe hamulce i hamują rewelacyjnie.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
no jak się koło nie blokuje, to jest chyba jakaś usterka, trzeba gonić do ASO, bo niebezpiecznie jeździć takim autem. piszę serio.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
no skoro nawet standardowe hamulce mają taką skuteczność, że zablokujà koła, to co więcej możesz chciec zrobić? Jak będzie miało lepsze hamulce to koła się będą bardziej niekręcić? Jak coś stoi w miejscu to nie da się bardziej stać w miejscu. trochę jakbyś chciał gotować wodę do 150 stopni celsjusza. zatem może jakiś problem z zapowietrzeniem, skoro koła się nie blokują. Jeszcze rozumiem gdyby tu była mowa o jeździe na torze i rozgrzewaniem układu. Ale skoro koledse w normalnej eksploatacji nie hamują to musi być jakaś usterka.
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
Co to za argument - nie radzą sobie czyli co, nie da się mocno zahamować? Już ktoś tłumaczył w innym wątku, że każde hamulce doprowadzą do momentu bliskiego zablokowaniu kół, w którym uruchomi się ABS. Ciężkie auto, po prostu.
-
Emblemat (znaczek) M na błotnikach
Ej, ale jak tam piszą w necie o drogich autach i ich właścicielach, to nie o nas, chłopaki, no miejcie trochę wstydu xD My tu z malutkimi trójeczkami dopiero o jeden krok przekroczyliśmy poziom skody octavii, nie poczuwajmy się za mocno 😄
-
G20, który silnik wybrać ? opinie, konfiguracje, porównania
no u mnie jak liczę v=s/t to średnia wyszła z całości ok. 114, ale w tym pierwsze 45 km ze średnią około 55, trzy zjazdy z autostrady na autohofy, do tego w austrii sporo ograniczeń do 80 lub 100 km/h, zjazd w Zgorzelcu/Jędrzychowicach na Orlen, no i ostatnie 100 km autostrady w Polsce z ograniczeniem 110, więc jechałem około 120. Oraz sam wjazd do Wrocławia od Stadionu też kilka km już w ruchu miejskim. Gdyby dusić na eco pro max 130 km/h + samodzielnie operować gazem to pewnie nawet 6 litrów dałoby się zrobić. Ale tutaj pokazuję po prostu normalną jazdę, z wieloma dynamicznymi przyspieszeniami, z autostradowymi prędkościami, bez włączania trybu comfort, czyli generalnego bez oszczędzania.