Treść opublikowana przez Jack-Strong
-
E61 535D Problem z temperatura
tak ma być
-
Przesiadka z E39 na E60 - kilka pytań (2021 rok)
Aż tak? A gdzie widzisz największą różnicę między tymi dwiema generacjami? I jesteś zadowolony, czy żałujesz przesiadki? ;) przede wszystkim we stopniu skomplikowania obu typoszeregów na przykładzie diesla e39 to proste nie skomplikowane auto przy e60 a e60 to ekologia napakowana elektroniką. Osobiście wolę e39 ze względu na charakter tego auta zajefajny leniwy automacik dźwięk i charakterystyka odprężonego 3.0d i prowadzenie poprostu czuć że prowadzisz luksusową limuzynę. W e60 tego nie doznałem przyznam ze auto lubię ale powoli tracę cierpliwość do niego. Powoli zaczynam rozglądać zie za kombiakiem i z marką będę sie żegnać na jakiś czas. No chyba ze trafi sie fajne f11 w b47@8hp50 w fajnym stanie i cenie.
-
Przesiadka z E39 na E60 - kilka pytań (2021 rok)
zgadzam sie w 100% "Upierdliwe auto ale Polecam"
-
e61 m57n2 lancuch czy wymieniac?
sama wymiana na dobrych zamiennikach bez niczego po drodze to koszt ok 2.5k Zważywszy na ilość pracy jaką trzeba wykonać to jak robić to raz a dobrze i mieć święty spokuj na kolejne 500tys km ja osobiście jak bym robił to odrazu bym wymienił: (jak nie byly wymieniane) pompę wody termostaty wszystkie paski plus napinacze i rolki i koło pasowe i pompę oleju pompę CR do tego oddał bym wtryski do sprawdzenia bo i tak będą zdejmowane. A tu już sie robi 7k+
-
e61 m57n2 lancuch czy wymieniac?
to zależy jezeli zamierzasz jeździć dlugo autem powiedzmy 200tys+ km to warto od razu. Jak rok czy dwa i 20tys km to odpuść. Te lancuchy w serujnych autach wytrzymują ok 500tyś km ale oczywiście zdarzają ske zerwania przy drugich albo trzecich 200tyś km
-
Przesiadka z E39 na E60 - kilka pytań (2021 rok)
ad.2. e60 bedzie spokojnie ze dwa razy droższe w utrzymaniu ad.5. miałem trzy e39 i dwie e60
-
525D Ciśnienie turbosprężarki a DPF
z logu nic nie widac za dużo rzeczy na raz logowaleś nie tak to sie robi
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
a wydaję mi sie ze mam do wymiany MAF jeszcze 1700zł przyznam szczerze że już powoli tracę siły do tego auta i poważnie zastanawiam sie nad przesiadką na Priusa
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
oj boli 330zl oryginalny
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
czasem wystarczy go przeczyscić ale u mnie bie pomogło. Generalnie nie polecam czujników HELLA tak jak pisalem ten od backpressure DPF nie wytrzymał nawet dwóch dni a ten od temperatury cos ok 6 miesiecy. Ten czujnik znajduję sięie rurze pomiędzy intercoolerem a kolektorem dolotowym tak w połowie.
-
e61 525d kopci przy mrozach
trzeba zdjąć go i sprawdzić ja używam zamiennika od ponad pół roku i rury wydechowej ani razu nie przecierałem czyściutka az milo popatrzeć
-
dpf problem świeżak
tylko nie do żadnego rzeźnika!
-
dpf problem świeżak
może jak świeżak jesteś to warto oddać auto do specjalisty nie uważasz?
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
rozgrzany dolot 30st. na mrozie -15 st ??? wydaje mi sie że powinna byc niższa temperatura pewnie czyjnik padł mój HELLA wytrzymal ledwie 6 miesiecy... i dolocie pokazuje teraz cały czas 90'c jutro jadę po oryginalny do ASO
-
Map Sensor e61 535d 272km
nie raczej nie jak już sie zdecydujesz to tylko oryginalny z ASO Sprzęgło Hydrokinetyczne ,wtryski- falowanie obrotów swist cale podciśnienia do sprawdzenia oraz rury do turbo do kolektora dolowowego, uszcelki turbo itp itd...
-
[N47 M47] aplikacja android diagnostyka, DPF i więcej
witam czy mógł by się ktoś podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat wypalania sie filtra w silnikach m57 25d 30d 35d chodzi mi o to jak często wypala sie filtr i w jakim cyklu
-
525D Ciśnienie turbosprężarki a DPF
tak wygląda na to ze z turbo wszystko ok za wysokie masz ciśnienie wsyeczne... u mnie po 150km na krótkich odcinkach ( dwa razy dziennie po ok 4km) komp pokazuję ok 40g sadzy przy 12mbar cisnienia wstecznego
-
BMW E61 3.0d długo kręci przy odpalaniu po nocy
podejzyj jak buduje sie ciśnienie na szynie podczas utrudnionego rozruchu
- 3.0d dpf
-
Sterownik dla swiec zarowych...
bo to diesel jak telepie silnikiem tz. ze paliwo jest źle dawkowane jakie wartości wyszly w tescie przelewowym?
-
525D Ciśnienie turbosprężarki a DPF
dużo powinno byc w okolicach 0-5mbar po udanym wypaleniu wymuś wypalanie jeszcze raz na trasie ok 30km przy prędkości ok 100km/h ja np. teraz mam 150km zrobione przez ostatnie 2tygodnie tylko po miescie krótkie dystanse (dzieci szkola, sklep...) i dziś na jałowym jak sie filtr trochę rozgrzal ponok 8km przejechanych mialem 9mbar
-
525D Ciśnienie turbosprężarki a DPF
ciśnienie doładowania limitowane jest cisnieniem wstecznym przez ecu jeśli filtr jest zapchany to może tak się dziać ale zapchany dpf fizycznie spowalnia szybkość gazów wydechowych co skutkuje niedoladowaniem zrób test cisnienia wstecznego w btool wszystko sie wyjaśni
- 3.0d dpf
-
3.0d dpf
Mam nadzieję, że w końcu jakiś diagnosta odeśle Twoje auto na lawecie do warsztatu. albo ITD sie w końcu zainteresuje ale kuni 11 wincej ma :mad2: dziadostwo szkoda gadać
-
Sterownik dla swiec zarowych...
wtryski