Skocz do zawartości

Jack-Strong

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack-Strong

  1. tak ma być
  2. Aż tak? A gdzie widzisz największą różnicę między tymi dwiema generacjami? I jesteś zadowolony, czy żałujesz przesiadki? ;) przede wszystkim we stopniu skomplikowania obu typoszeregów na przykładzie diesla e39 to proste nie skomplikowane auto przy e60 a e60 to ekologia napakowana elektroniką. Osobiście wolę e39 ze względu na charakter tego auta zajefajny leniwy automacik dźwięk i charakterystyka odprężonego 3.0d i prowadzenie poprostu czuć że prowadzisz luksusową limuzynę. W e60 tego nie doznałem przyznam ze auto lubię ale powoli tracę cierpliwość do niego. Powoli zaczynam rozglądać zie za kombiakiem i z marką będę sie żegnać na jakiś czas. No chyba ze trafi sie fajne f11 w b47@8hp50 w fajnym stanie i cenie.
  3. zgadzam sie w 100% "Upierdliwe auto ale Polecam"
  4. sama wymiana na dobrych zamiennikach bez niczego po drodze to koszt ok 2.5k Zważywszy na ilość pracy jaką trzeba wykonać to jak robić to raz a dobrze i mieć święty spokuj na kolejne 500tys km ja osobiście jak bym robił to odrazu bym wymienił: (jak nie byly wymieniane) pompę wody termostaty wszystkie paski plus napinacze i rolki i koło pasowe i pompę oleju pompę CR do tego oddał bym wtryski do sprawdzenia bo i tak będą zdejmowane. A tu już sie robi 7k+
  5. to zależy jezeli zamierzasz jeździć dlugo autem powiedzmy 200tys+ km to warto od razu. Jak rok czy dwa i 20tys km to odpuść. Te lancuchy w serujnych autach wytrzymują ok 500tyś km ale oczywiście zdarzają ske zerwania przy drugich albo trzecich 200tyś km
  6. ad.2. e60 bedzie spokojnie ze dwa razy droższe w utrzymaniu ad.5. miałem trzy e39 i dwie e60
  7. z logu nic nie widac za dużo rzeczy na raz logowaleś nie tak to sie robi
  8. a wydaję mi sie ze mam do wymiany MAF jeszcze 1700zł przyznam szczerze że już powoli tracę siły do tego auta i poważnie zastanawiam sie nad przesiadką na Priusa
  9. oj boli 330zl oryginalny
  10. czasem wystarczy go przeczyscić ale u mnie bie pomogło. Generalnie nie polecam czujników HELLA tak jak pisalem ten od backpressure DPF nie wytrzymał nawet dwóch dni a ten od temperatury cos ok 6 miesiecy. Ten czujnik znajduję sięie rurze pomiędzy intercoolerem a kolektorem dolotowym tak w połowie.
  11. trzeba zdjąć go i sprawdzić ja używam zamiennika od ponad pół roku i rury wydechowej ani razu nie przecierałem czyściutka az milo popatrzeć
  12. tylko nie do żadnego rzeźnika!
  13. może jak świeżak jesteś to warto oddać auto do specjalisty nie uważasz?
  14. rozgrzany dolot 30st. na mrozie -15 st ??? wydaje mi sie że powinna byc niższa temperatura pewnie czyjnik padł mój HELLA wytrzymal ledwie 6 miesiecy... i dolocie pokazuje teraz cały czas 90'c jutro jadę po oryginalny do ASO
  15. nie raczej nie jak już sie zdecydujesz to tylko oryginalny z ASO Sprzęgło Hydrokinetyczne ,wtryski- falowanie obrotów swist cale podciśnienia do sprawdzenia oraz rury do turbo do kolektora dolowowego, uszcelki turbo itp itd...
  16. witam czy mógł by się ktoś podzielić swoimi spostrzeżeniami na temat wypalania sie filtra w silnikach m57 25d 30d 35d chodzi mi o to jak często wypala sie filtr i w jakim cyklu
  17. tak wygląda na to ze z turbo wszystko ok za wysokie masz ciśnienie wsyeczne... u mnie po 150km na krótkich odcinkach ( dwa razy dziennie po ok 4km) komp pokazuję ok 40g sadzy przy 12mbar cisnienia wstecznego
  18. podejzyj jak buduje sie ciśnienie na szynie podczas utrudnionego rozruchu
  19. Jack-Strong odpowiedział(a) na fioletowy11 temat w E60, E61
    amen :cool2:
  20. bo to diesel jak telepie silnikiem tz. ze paliwo jest źle dawkowane jakie wartości wyszly w tescie przelewowym?
  21. dużo powinno byc w okolicach 0-5mbar po udanym wypaleniu wymuś wypalanie jeszcze raz na trasie ok 30km przy prędkości ok 100km/h ja np. teraz mam 150km zrobione przez ostatnie 2tygodnie tylko po miescie krótkie dystanse (dzieci szkola, sklep...) i dziś na jałowym jak sie filtr trochę rozgrzal ponok 8km przejechanych mialem 9mbar
  22. ciśnienie doładowania limitowane jest cisnieniem wstecznym przez ecu jeśli filtr jest zapchany to może tak się dziać ale zapchany dpf fizycznie spowalnia szybkość gazów wydechowych co skutkuje niedoladowaniem zrób test cisnienia wstecznego w btool wszystko sie wyjaśni
  23. Jack-Strong odpowiedział(a) na fioletowy11 temat w E60, E61
    pod sprzedaż
  24. Jack-Strong odpowiedział(a) na fioletowy11 temat w E60, E61
    Mam nadzieję, że w końcu jakiś diagnosta odeśle Twoje auto na lawecie do warsztatu. albo ITD sie w końcu zainteresuje ale kuni 11 wincej ma :mad2: dziadostwo szkoda gadać
  25. wtryski

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.