Skocz do zawartości

Jack-Strong

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Jack-Strong

  1. kolego jasnowidzów tu nie ma na forum niestety podjedź do lokalnego warsztatu specjalizujacego sie w bmw i prawdopodobnie po max godzinie będziesz mial odpowiedź i wycenę naprawy.
  2. ja kupiłem najtańszy zamiennik Castrola TAF-X w bańce 5l i wymieniłem go trzy razy w ciągu miesiąca. To samo w skrzyni z tym ze u mnie auromat najtanszy filtr i olej w bańce 20L i trzy zmiany każda po ok 6-8 tygodniach.
  3. zwróć uwagę na mocowanie turbo do kolektora bo w e60 późne polifty miały v band a wczesne mocowanie na trzy śruby
  4. do dyfra kup też 2L u mnie weszło 1.6L :cool2:
  5. ze manualem i dyfrem zchodzi sie jedna roboczo godzina polecam Amsoil i Redline zarowno do manuala i mostu.
  6. dokładnie używka z e39 albo z polifta e60
  7. to kup lepsze klocki i tarcze! a co do swapu to potrzebne sa tarcze, klocki, piasty$$$ felga 19 i laczek pokroju PS4s z tego co pamiętam to w niektóre 18 zaciski z M sie nie mieszczą. Dorzuć oplot dobry DOT i odświeżenie/regenerację zacisków i robi sie ponad 10k to nie są tanie rzeczy. swap na 535d/550i (dwa tloczki tarcza 348mm) to koszt rzędu 4k IMHO hamulce z M nie mają sensu jak na feldze siedzi jakaś chińska szmata. :cool2:
  8. nie bespieczniej jest zrobic dwie trzy statyczne na przełomie roku.
  9. na litość boską kto kupuję 30d/35d do jazdy po mieście :mad2: nie wiem jak wygląda bo po auto używane jest tylko w cyklu poza miejskim/autostradowym. Co do korekt to można sobie nimi dupę podetrzeć u mnie przy czterech uszkkdzonych wtryskach silnik chodzil idealnie a korekty byly wzorowe. Po raz kolejny powtarzam wtryski sprawdza sie na mawzynie a nie po korektach. Co do czujnika sprawdzasz go na zaplonie włączonym z wylaczonym silnikiem czy pokazuje 0mbar po czym na odpalonym sprawdzass wskazanie wg procedury btool. podziel sie wynikiem to cos pomozemy.
  10. dpf w tych silnikach diagnozuje sie po cisnieniu wstecznym u mnie w tym samym silniku ostatnio padł rekord skoczni przy wakacyjnej jezdzie w trasie dpf zaczął wypalac sie po 950km. Nie patrz na poziom sadzy i korekcje wtrysków bo to nic nie obrazuje. jak dpf zbyt często sie wypala to najczęściej wina wtryskow, turbo opuszczającego olej lub czujnika różnicowego oczywiście pomijajac możliwość uszkodzonego filtra.
  11. Jack-Strong odpowiedział(a) na FelcestPl temat w E60, E61
    kup nowy czujnik ciśnienia wstecznego. najwyraźniej ciśnie wsteczne blokuję turbo kata i dpf oddal bym do profesjonalnego sprawdzenia ewentualnie prania, kat ma wklad metalowy jak sie przytopił tonjiz go nie uratujesz
  12. Nie lubię nieskończonych tematów, więc informuje, że wszystko zostało naprawione, winnymi okazały się chlodniczki, po wymianie chlodniczki EGR przestało kopcić na biało, a po wymianie chlodniczki oleju oraz uszczelki obudowy filtra oleju przestało mieszać wodę z olejem. Muszę się jeszcze uporać z drobnymi wyciekami oleju oraz wody. Pozdrawiam super do porządnego wypłukania układu chłodzenia polecam pkyn do zmywania naczyń... miałem podobny problem z uszczelką podstawy filtra po naprawie plukalem czym sie dało ale najlepiej sprzedzil sie pkyn do mycia naczyń.
  13. jak dla mnie egr ma same plusy lepsza sprawność jednostki wyższa kultura pracy niższa emisja szybszy zapłon niższe spalanie
  14. ja do 535d/550i tarcz innych niż OE nie polecam swoją drogą OE z 535d dają radę
  15. Jack-Strong odpowiedział(a) na FelcestPl temat w E60, E61
    podmień lambdę na próbę, sprawdź wiązkę i wtyczkę na początek to ona moze być winowajcą. bodajże do EU4 diesle bmw limitują dym po lambda, a w razie awari sondy dym może być limitowany po przepływomierzu. Jednak u ciebie z jakiegoś powody przeplywka nie limituje dymu wiec auto smiga po jakiejś bespiecznej mapie. Bez informacji o ilości dymu ciezko steruje się sprężarką :wink: co może generować błąd sterowania doladowaniem.
  16. Jack-Strong odpowiedział(a) na FelcestPl temat w E60, E61
    mało laduje to turbo przy 525d wydaje mi sie ze powinno byc delikatnie ponad 2bar.
  17. może wieniec na niwej piascie uszkkdzony?
  18. Jack-Strong odpowiedział(a) na FelcestPl temat w E60, E61
    błąd wskazuje na turbo nie laduje ile komputer oczekuję. sprawdź szczelność jak wszystko w porządku to turbo źle zregenerowane/skalibrowane. Tak jak wcześniej pisalem tych magików od regeneracji jak grzybów po deszczu mamy. Ne obedzjdz się bez demontażu turbo jeszce raz chyba.
  19. Jack-Strong odpowiedział(a) na FelcestPl temat w E60, E61
    kolego e61 w dieslu to dopiero 535d jedzie tam powiedzmy jakos poprawnie auto zalane do pelna z kierowcą na pokladzie waży 2T i jak sam napisałeś 177KM szału nie zrobi
  20. Jack-Strong odpowiedział(a) na Wilkers temat w F10, F11
    Dokladnie śrubek z podkladkami nie bylo w zestawie ;)
  21. Jack-Strong odpowiedział(a) na Wilkers temat w F10, F11
    ja zamawialem u lokalnego importera z chin do e60 ok półtora roku temu w miejscach gdzie były wytłoczenia Wagnera widac było slady usowania mechanicznego Gość wiedzial co sprzedaje bo odrazu napisal ze nie będę zawiedziony i jak sie nie spodoba po rozpakowaniu to będę mogl odesłać. W cenie Wagnera kupilem IC i Hybrydę. Jestem zadowolony temperatury w dolocie od +1 do +3 stopni przy codziennym użytkowaniu. Przy bucie okolice +10' przy seryjnym sofcie(hybryda sie wysrała)w bardzo cieple dni. Do nastepnej f31 lub f11 też będę montować IC z Ali.
  22. Jack-Strong odpowiedział(a) na FelcestPl temat w E60, E61
    tuner ogarnie ci temat a napewno powie czy turbo dmucha zadane i wstaje jak trzeba
  23. Jack-Strong odpowiedział(a) na FelcestPl temat w E60, E61
    jak auto wystrojone było pod hybrydę to wypadalo by udać sie na korekcję softu lub Istą przywrócić soft do fabryki. Czego sie spodziewałeś zmieniając hybrydę na seryjne turbo? Oczywiste jest ze seryjne turbo będzie dmuchać slabiej od hybrydy a co za tym idzie ogranicznik dymu nie pozwala na zwiększoną dawke paliwa.
  24. świecę żarowe mogą sie przepalać czesciej i moduł bedzie miał ciężej oraz wspomniany dpf. Remont to mogą być koszty rzędu 5-10k zależy co jest przyczyną czy uszczelniacze zaworowe czy pierscionki.
  25. Jack-Strong odpowiedział(a) na FelcestPl temat w E60, E61
    zacznij od wymiany separora, oddaj turbo na sprawdzenie podłączą olej rozkręcą na maszynie do prędkości roboczej i zobaczą czy puszcza olej. (one z reguły wlasnie puszczają olej w dolot) Oleju nie zmieniaj lej tak jak fabryka zaleca nic tym nie poprawisz a możesz tylko zaszkodzić! Z regeneracją zawszę jest loteria tym bardziej ze firm co tym się zajmują jak grzybów po deszczu teraz mamy na rynku.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.