Treść opublikowana przez Jack-Strong
-
Check engine i kontrola trakcji
kolego jasnowidzów tu nie ma na forum niestety podjedź do lokalnego warsztatu specjalizujacego sie w bmw i prawdopodobnie po max godzinie będziesz mial odpowiedź i wycenę naprawy.
-
Zmiana oleju manual m57 e60
ja kupiłem najtańszy zamiennik Castrola TAF-X w bańce 5l i wymieniłem go trzy razy w ciągu miesiąca. To samo w skrzyni z tym ze u mnie auromat najtanszy filtr i olej w bańce 20L i trzy zmiany każda po ok 6-8 tygodniach.
-
E61 525D kolektor wydechowy jaki kupić
zwróć uwagę na mocowanie turbo do kolektora bo w e60 późne polifty miały v band a wczesne mocowanie na trzy śruby
-
Zmiana oleju manual m57 e60
do dyfra kup też 2L u mnie weszło 1.6L :cool2:
-
Zmiana oleju manual m57 e60
ze manualem i dyfrem zchodzi sie jedna roboczo godzina polecam Amsoil i Redline zarowno do manuala i mostu.
-
E61 525D kolektor wydechowy jaki kupić
dokładnie używka z e39 albo z polifta e60
-
E60 zaciski z M5 do 530d?
to kup lepsze klocki i tarcze! a co do swapu to potrzebne sa tarcze, klocki, piasty$$$ felga 19 i laczek pokroju PS4s z tego co pamiętam to w niektóre 18 zaciski z M sie nie mieszczą. Dorzuć oplot dobry DOT i odświeżenie/regenerację zacisków i robi sie ponad 10k to nie są tanie rzeczy. swap na 535d/550i (dwa tloczki tarcza 348mm) to koszt rzędu 4k IMHO hamulce z M nie mają sensu jak na feldze siedzi jakaś chińska szmata. :cool2:
-
Dynamiczna wymiana oleju w skrzyni - czy warto zrobić?
nie bespieczniej jest zrobic dwie trzy statyczne na przełomie roku.
-
Zbyt częste wypalanie DPF
na litość boską kto kupuję 30d/35d do jazdy po mieście :mad2: nie wiem jak wygląda bo po auto używane jest tylko w cyklu poza miejskim/autostradowym. Co do korekt to można sobie nimi dupę podetrzeć u mnie przy czterech uszkkdzonych wtryskach silnik chodzil idealnie a korekty byly wzorowe. Po raz kolejny powtarzam wtryski sprawdza sie na mawzynie a nie po korektach. Co do czujnika sprawdzasz go na zaplonie włączonym z wylaczonym silnikiem czy pokazuje 0mbar po czym na odpalonym sprawdzass wskazanie wg procedury btool. podziel sie wynikiem to cos pomozemy.
-
Zbyt częste wypalanie DPF
dpf w tych silnikach diagnozuje sie po cisnieniu wstecznym u mnie w tym samym silniku ostatnio padł rekord skoczni przy wakacyjnej jezdzie w trasie dpf zaczął wypalac sie po 950km. Nie patrz na poziom sadzy i korekcje wtrysków bo to nic nie obrazuje. jak dpf zbyt często sie wypala to najczęściej wina wtryskow, turbo opuszczającego olej lub czujnika różnicowego oczywiście pomijajac możliwość uszkodzonego filtra.
-
Wymiana turbiny 525D
kup nowy czujnik ciśnienia wstecznego. najwyraźniej ciśnie wsteczne blokuję turbo kata i dpf oddal bym do profesjonalnego sprawdzenia ewentualnie prania, kat ma wklad metalowy jak sie przytopił tonjiz go nie uratujesz
-
535d 286KM Ubywa płynu chłodniczego.
Nie lubię nieskończonych tematów, więc informuje, że wszystko zostało naprawione, winnymi okazały się chlodniczki, po wymianie chlodniczki EGR przestało kopcić na biało, a po wymianie chlodniczki oleju oraz uszczelki obudowy filtra oleju przestało mieszać wodę z olejem. Muszę się jeszcze uporać z drobnymi wyciekami oleju oraz wody. Pozdrawiam super do porządnego wypłukania układu chłodzenia polecam pkyn do zmywania naczyń... miałem podobny problem z uszczelką podstawy filtra po naprawie plukalem czym sie dało ale najlepiej sprzedzil sie pkyn do mycia naczyń.
-
m57 ograniczenie egr a spalanie
jak dla mnie egr ma same plusy lepsza sprawność jednostki wyższa kultura pracy niższa emisja szybszy zapłon niższe spalanie
-
E60 drgania na kierownicy przy hamowaniu
ja do 535d/550i tarcz innych niż OE nie polecam swoją drogą OE z 535d dają radę
-
Wymiana turbiny 525D
podmień lambdę na próbę, sprawdź wiązkę i wtyczkę na początek to ona moze być winowajcą. bodajże do EU4 diesle bmw limitują dym po lambda, a w razie awari sondy dym może być limitowany po przepływomierzu. Jednak u ciebie z jakiegoś powody przeplywka nie limituje dymu wiec auto smiga po jakiejś bespiecznej mapie. Bez informacji o ilości dymu ciezko steruje się sprężarką :wink: co może generować błąd sterowania doladowaniem.
-
Wymiana turbiny 525D
mało laduje to turbo przy 525d wydaje mi sie ze powinno byc delikatnie ponad 2bar.
-
Uciążliwy problem abs bmw e60.
może wieniec na niwej piascie uszkkdzony?
-
Wymiana turbiny 525D
błąd wskazuje na turbo nie laduje ile komputer oczekuję. sprawdź szczelność jak wszystko w porządku to turbo źle zregenerowane/skalibrowane. Tak jak wcześniej pisalem tych magików od regeneracji jak grzybów po deszczu mamy. Ne obedzjdz się bez demontażu turbo jeszce raz chyba.
-
Wymiana turbiny 525D
kolego e61 w dieslu to dopiero 535d jedzie tam powiedzmy jakos poprawnie auto zalane do pelna z kierowcą na pokladzie waży 2T i jak sam napisałeś 177KM szału nie zrobi
-
IC z alliexpress
Dokladnie śrubek z podkladkami nie bylo w zestawie ;)
-
IC z alliexpress
ja zamawialem u lokalnego importera z chin do e60 ok półtora roku temu w miejscach gdzie były wytłoczenia Wagnera widac było slady usowania mechanicznego Gość wiedzial co sprzedaje bo odrazu napisal ze nie będę zawiedziony i jak sie nie spodoba po rozpakowaniu to będę mogl odesłać. W cenie Wagnera kupilem IC i Hybrydę. Jestem zadowolony temperatury w dolocie od +1 do +3 stopni przy codziennym użytkowaniu. Przy bucie okolice +10' przy seryjnym sofcie(hybryda sie wysrała)w bardzo cieple dni. Do nastepnej f31 lub f11 też będę montować IC z Ali.
-
Wymiana turbiny 525D
tuner ogarnie ci temat a napewno powie czy turbo dmucha zadane i wstaje jak trzeba
-
Wymiana turbiny 525D
jak auto wystrojone było pod hybrydę to wypadalo by udać sie na korekcję softu lub Istą przywrócić soft do fabryki. Czego sie spodziewałeś zmieniając hybrydę na seryjne turbo? Oczywiste jest ze seryjne turbo będzie dmuchać slabiej od hybrydy a co za tym idzie ogranicznik dymu nie pozwala na zwiększoną dawke paliwa.
-
Nadmierny pobór oleju bmw e60 530 xd
świecę żarowe mogą sie przepalać czesciej i moduł bedzie miał ciężej oraz wspomniany dpf. Remont to mogą być koszty rzędu 5-10k zależy co jest przyczyną czy uszczelniacze zaworowe czy pierscionki.
-
Wymiana turbiny 525D
zacznij od wymiany separora, oddaj turbo na sprawdzenie podłączą olej rozkręcą na maszynie do prędkości roboczej i zobaczą czy puszcza olej. (one z reguły wlasnie puszczają olej w dolot) Oleju nie zmieniaj lej tak jak fabryka zaleca nic tym nie poprawisz a możesz tylko zaszkodzić! Z regeneracją zawszę jest loteria tym bardziej ze firm co tym się zajmują jak grzybów po deszczu teraz mamy na rynku.