Treść opublikowana przez belgus
-
automat 316 - jak to powinno działac ?
Witam Rapid sugerujesz,ze mam wrzucac na 3? Faktycznie po miescie na 4 bardzo rzadko przerzuca. pozdrawiam
-
osłona pod miskę olejową
Witam Jesli chodzi o oslone michy ,to bym nie polecal. Moga byc klopoty z chlodzeniem miski. pozdrawiam
-
automat 1.8i - czy to dobre skrzynie?
Witam Ale zes sie wpakowal na mine :P Zartowalem :mrgreen: Tak jak kolega wyzej napisal,wymieniaj olej ,sprawdzaj poziom i uzywaj zgodnie z zasadami ,to bedzie ok. U mnie tylko raz nie chciala wrzucic wstecznego,ale jej pogrozilem i dziala. Masz skrzynke 4HP22 byc moze z oznaczeniem H,to H to spozob mocowania.Te skrzynie maja lepsza opinie od nowszych typow i ta zalete,ze nie sa sterowane elektronicznie. Wiec gazu i sie nie przejmuj. pozdrawiam
-
Sonda lambda, czy w tym siedzi problem?
Witam Wszystko to co koledzy napisali to swieta prawda :cool2: Na poczatek zakleilbym te szparke :P ,a dodatkowo sprawdzilbym TPS. pozdrawiam
-
Co to za podciśnienie?
Witam Przepraszam ,ze sie wcinam,ale mam pytanko. Czy w E 30 tez sa takie pierdoly? pozdrawiam
-
Trywialne pytanie ale jak to jest - denaturat do paliwa??
Dykta jest dobra na wszystko :P
-
Sam naprawiam samochód
laz ,Ty czytasz moje mysli! :P Jedyna nadzieja to to,ze ta nowa tlumaczyl juz inny gosc. Wydaje mi sie,ze to wszystko wlasnie zalezy od tlumacza,bo taka cegla jak o E 30 w Niemczech by nie znalazla chetnych. pozdrawiam
-
poziom plynu w chlodnicy
Witam Po napelnieniu i odpowietrzeniu ukladu ,na zimnym silniku ma byc wlasnie poziom na tej kresce ,lub troche powyzej jest dopuszczalne. pozdrawiam
-
głośna praca pompy paliwa
Witam Swojego czasu mialem podobny przypadek i skonczylo sie na wymianie ,bo ta co buczala/niemilosiernie glosno/ juz nie dawala odpowiedniego cisnisnia.I oczywiscie silnik/super m40/tez kiepsko pracowal. pozdrawiam
-
wałek pękł
Czesc laz Z tego co pamietam ,to cos juz robiles w tej glowicy. Mnie najbardziej interesuje ,dlaczego sie ten walek ukrecil. pozdrawiam klepalo i dalej klepie :P
-
Nie dziala wsteczny bieg, inne działają dziwnie - automat
Witam Jezeli masz sterownik do twgo automatu ,to pewnie jego sprawka.Tyle moge powiedziec. Nie napisales jakijest olej/kolor/ i stan. Poszukaj jeszcze na forum ,bo juz gdzies bylo o tych sterownikach. pozdrawiam
-
"cudo" z allegro - warto do silnika?
Witam To ija wtrace swoje trzy grosze :D Wszelkiego rodzaju uzdrawiacze silnika sa do bani!!! Ich producenci licza na to ,ze zanim wyremontujesz porzadnie silnik,sprobujesz ich cudownego srodka o wiele tanszego. Czy ktos z kolegow wyczytal na takiej > masci<,ze jest ona zalecana przez producenta jakiegokolwiek samochodu lub BMW? Oslawiony militec byl stosowany przez armie USA,ale w czasie wojny liczy sie kazdy pojazd i nie ma czasu na remonty.Za cene tych specyfikow lepiej sobie kupic jakies piwko lub slodycze dla dzieciaka czy dziewczyny. Tych wszystkich szrlatanow powinni spalic na stosie :P I jeszcze jedno- W tv marketach produkty reklamuje sie jako niedostepne na rynku i to jest prawda poniewaz nie zostaly dopuszczone z takich czy innych przyczyn . pozdrawiam szamanow :P
-
nie spadające obroty
Witam Zobacz jak masz ustawiona przepustnice! pozdrawiam
-
JESTEM LAKIERNIKEM JAK PYTANIA TO PYTAĆ CO DO LAKIEROWANIA
Witam Mam pytanko,czy ktos produkuje jeszcze lakiery olowiowe,bo one byly duzo trwalsze. Juniorszogun ,ale zes sie wpakowal :P :P :P :cool2: pozdrawiam
-
Gasnie na wolnych obrotach
Witam Temat juz byl wiele razy :P Silnik krokowy ,a takze przewody do tego silnika /dolot/,plus szczelnosc ukladu dolotowego. To na poczatek pozdrawiam
-
PROBLEMY Z AUTOMATEM 735iA POMOCY
Witam Moze byla za niska temperatura oleju?Sprobuj ja dobrze rozgrzac. pozdrawiam
-
PROBLEMY Z AUTOMATEM 735iA POMOCY
Dajcie mi swiety spokoj :D Nie chodzi mi o pieniadze ,ale o to,ze jezeli producent ,badz co badz rygorystyczny jesli chodzi o materialy eksploatacyjne dopuszcza do plukania i powtornego uzycia filtra ,to chyba jest to niegrozne dla skrzyni. pozdrawiam
-
PROBLEMY Z AUTOMATEM 735iA POMOCY
A miales taki filtr w reku?A poza tym co ile zmieniasz olej w automacie?To nie jest filtr silnika.Jezeli w ksiazce jest napisane ,ze mozna go plukac i wymieniac na nowy ,jezeli jest uszkodzony ,to chyba jakis jelop tego nie pisal!1.A jezeli chodzi o nabijanie postow,to nikt chyba nie robi tego celowo,bo i po co/premi za to nie daja/. pozdrawiam :P
-
PROBLEMY Z AUTOMATEM 735iA POMOCY
Centrino jak masz głupio doradzac to lepiej tego nie rob tego wcale . filtr kosztuje 50pln to chyba nie majatek a moze filtr paliwa tez umyjesz bo przeciez tez jest metalowy :mrgreen: Mycie i plukanie filtra jest jak najbardziej prawidlowe,a wymieniamy tylko w przypadku kiegy jest uszkodzona siateczka ,lub jest zardzewialy. Wiec zanim zdecydujesz sie na strifowanie kolegi ,dobrze sie zastanow. Wszystkiego najlepszego w 2006 pozdrawiam
-
nierówne obroty, falowanie - przeplywomierz?
Witam Panowie! Zawor powietrza dodatkowego,zwany na forum pod uproszczona nazwa silnik krokowy/krok/znajduje sie w kolektorze dolotowym gornym a najlatwiej go znalezc sledzac przewod powietrza wychodzacy z gumy przeplywomierza przed przepustnica.Przewaznie ma ksztalt cylindra i dochodzi do niego wtyczka z dwoma pinami. Nalepszego w Nowym Roku 2006 zyczy Belgus pozdrawiam wszystkich
-
Problemy E36 silnik - nierówno pracuje, faluje
Witam To niewiele wymieniles :P Pewnych niedociagniec komputer nie wykaze. Masz do sprawdzenia doslownie wszystko,tzn kable WN pompa paliwa .szczelnosc dolotu itd itd .A silnik to pewnie super jednostka M 40? Poczytaj troche postow o nierownej pracy silnika/lektura na dlugie zimowe wieczory/ :D pozdrawiam
-
Problem po przejechaniu trasy około 70 km
Raczej nie lozysko oporowe. To sa luzy na choince spowodowane wyeksploatowaniem i niestety bez remontu sie tego nie skasuje. pozdrawiam
-
316 z automatu na manual - co wymienic?
Witam To co w koncu jest ta porazka? :D M 40 ,czy automat? pozdtawiam A zamiana na 1.8 to tylko IS bo inaczej nie ma SENSU.
-
Ogrzewanie tylnej szyby nie działa
Witam Podepne sie do temaciku :) Czy w E 30 ogrzewanie tylnej szyby jest rozwiazane tak samo? Tez mam problem z grzaniem ,tzn wlacznik dziala swieci sie bardzo ladnie a efektu na szybie nie widac :( :( pozdrawiam
-
świece BERU
Niestety nie wiem jakie swieczki zaleca BMW,ale mozesz sie dowiedziec np. w ASO,chyba ,ze koledzy cos podpopwiedza. pozdrawiam