Treść opublikowana przez belgus
-
podświetlenie na nogii
Jezeli ja jestem stary uwsteczniony ramol to Ty jestes mlody slepy kot :D A forum dla ramoli nie byloby zle i te wszystkie swiatle ale slepe koty chetnie by tam zagladaly. Bez urazy pozdrawiam
-
podświetlenie na nogii
Witam Pedaly mozna wyczuc a patrzenie na nie jest niebezpieczne podczas jazdy. pozdrawiam
-
olej- małe pytanie (osad)
Witam Nie bierze Ci plynu? Nie ma oleju w plynie? to i pewnie nie ma duzo pary przy rozruchu :D Wiec spij spokojnie ,a jezeli bedziesz mial kase to wymien ten olej a ten km do pracy to mozna pieszo i dodatkowo tylem :P pozdrawiam
-
Wysokie obroty przy zimnym silniku E30 316i M40
Witam No to teraz wyczysc krokowiec. Sprawdz cisnienie na wtryskiwaczach ew. pompe paliwa pod katem cisnienia. Uszcvzelke pod kolektorem ssacym. Przewod powietrza do krokowego. :D pozdrawiam
-
Wysokie obroty przy zimnym silniku E30 316i M40
Witam Za obroty jalowe odpowiada krokowiec . Z ta sonda to podejrana sprawa ,bo po odlaczeniu powinna byc zmiana. Sprawdz tez tps
-
plyny: do chłodnicy i do wspomagania - co wlać?
To jest pieprzenie w bambus,bo ja mam ZF. pozdrawiam
-
Wysokie obroty przy zimnym silniku E30 316i M40
Jezeli jest tak jak piszesz to jest zle.Przepustnica u Ciebie jest ewidentnie otwarta! Srubka do regulacji polozenia przepustnicy opiera sie odzwignie przepustnicy.Odkrec ja tak zeby dzwignie jej nie dotykala a nastepnie wkrec tak ,zeby sie leciutko oparla odzwignie i zakontruj ja. Npisales,ze Ci gasnie po poluzowaniu linki/yak arozumialem/ Taki objaw jest przy nieszczelnym dolocie do silnika krokowego lub gumy przeplywomierza,lub obu tych przypadkow. pozdrawiam
-
plyny: do chłodnicy i do wspomagania - co wlać?
Witam Chcialem tylko poinformowac,ze na korku zbiorniczka wspomagania mam oznaczenie ZF. pozdrawiam
-
Problem ze wspomaganiem, wpierw działa, po chwili już nie.
Witam Podejrzana jest ta piana! Moze trzeba dobrze odpowietrzyc. pozdrawiam
-
316 i automat
Witam Tak sie zlozylo ,ze ja tym jezdze :D i powiem szczerze,ze jezeli skrzynka jestok a silniczek nie sprawia klopotow,to mozna smialo tym jezdzic . Chyba ,ze Twoj tatus lubi pobrykac :D to wtedy nie polecam. Ciezko sie prowadzi w zimie na sliskim. pozdrawiam
-
Wysokie obroty przy zimnym silniku E30 316i M40
Witam Podejrzewam,ze masz otwarta praepustnice.Zamknij ja. Wyreguluj srubke i sprawdz linke gazu . pozdrawiam
-
nie mogę skasować inspekcji w E36 93r
Koleg nie obrazaj sie ,czasem trzeba sobie pozartowac a tak na powaznie przyczyn z powodu ktorych nie mozesz sie uporac z inspekcja jest kilka. Wszystkie te przypadki zostaly obszernie opisane na tym forum ,wiec skorzystaj z wyszukiwarki. pozdrawiam i zycze powodzenia
-
nie mogę skasować inspekcji w E36 93r
Prawdopodobnie kolega zapomnial zamknac drzwi :P
-
Dodatkowe powietrze do puszki filtra powietrza
Ubawiam sie,ze molaby ta rurka zbierac wode. pozdrawiam
-
plyny: do chłodnicy i do wspomagania - co wlać?
To jakas paranoja :!: Pomyliliby sie w ksiazce obslugi :?:
-
WLEWAM CASTROLA JAK MOTOR PADNIE TO SIĘ ZASTRZELĘ
Spoko :D Nie bedziesz musial strzelac. Co prawda nigdy nie wlewalemtego oleju ,ale mysle,ze nie ma ryzyka. pozdrawiam
-
plyny: do chłodnicy i do wspomagania - co wlać?
Do wspomagania powinien być wlewany zielony olej dostępny tylko w serwisie. Czerwonym ATF-em załatwiłem sobie pompe :doh: Nie polecam ATF-a :naughty: Witam A moze to byl sok zburakow? :D Bo umnie w instrukcji jest destro II czerwony. pozdrawiam
-
Fotel - poprzecierane nitki - jak poprawić?
Witam Mialem to samo u siebie ale wycialem srodek tapicerki siedziska i wstawilem skai pod kolor i jako tako to wyglada.kiedys tam dam nowe obicie ,ale mi sie nie spieszy :D A przy okazji mam pytanko a propos foteli . Od jakich modeli beda pasowaly fotele do E 30 bez przerobek? pozdrawiam
-
Uszczelniacze chłodnic??
Witam Niektorzy wrzucaja chleba :D pozdrawiam
-
olej- małe pytanie (osad)
Witam To zmien na to co bylo. Po co byl zmieniany dobry syntetyk na semi? :mad2: pozdrawiam
-
Małe strzelanie z tłumika końcowego....
Witam P?ryeplzwka ewnt. tps poydrawiam
-
Nie wskazują mi wskaźniki od obrotów i zużycia paliwa
Wymienilem plytke zegarow /ta z aku/ Kupilem na allegro za 40 pln bo nie moglem skasowac inspekcji . po wymianie poszlo jak z platka , a wczesniej na starej wymienilem aku /baterie/ i nie skasowalem do konca . Po wzmianie nawetwskaynik paliwa yacyal pokayzwac prawde. Najciekawsye jest to ,ye bateria do plztki ,ktore kupilem wcyesniej ,kosytowalz mnie tey 40 pln :shock: Popatry ,kto na allegro spryedaje cyesci -np. zegary- i skontaktuj sie y nim. poydrawiam
-
Pompa Paliwa - gdzie kupić?
Witam Jedz do wieliszewa /k Zegrza/ u. Modlinska 174 . Ja tam wymienialem i kosztowalo to 170 pln. A dostalem nowego Boscha. pozdrawiam
-
olej- małe pytanie (osad)
Witam Jakbys poczytal posty na temat maselka w oleju ,to by Ci sie zjezyl wlos na glowie :shock: W najgorszym przypadku masz wlnieta glowice :( Mniejsze zlo to wlnieta uszczelka pod ta glowica.Optymistyczny wariant to namoczenie oleju wskutek wilgoci ,ale to male szanse.. Musisz wjechac na warsztat . Ale napisz czy Ci ubywa plynu chlodzacego/i ile/. pozdrawiam
-
Nie wskazują mi wskaźniki od obrotów i zużycia paliwa
Witam A pomierzyles te akumulatorki? Szkoda kasy jak sa dobre .U mnie byla zwalona plytka i wymiana aku nic nie dala.Wymienilem cala plytke i jest ok. pozdrawiam