Treść opublikowana przez belgus
-
kilka pytań o AKUMULATOR
Witam Laduje ten akumulator i ma w tej chwili 13 V .Czy to jest normalne? Laduje niskim pradem 1,5 A ,a poza tym wogole nie ''babelkuje''. Pozdrawiam
-
Grzanie fotela - działa tylko oparcie
Koledzy !!! Jak Wam grzeje tylko oparcie ,to bardzo dobrze dla wWaszej meskosci,bo lekarze przestrzegaja przed przegrzanie dolnych partii :P Grzanie siedziska jest natomiast korzystne dla plci odmiennej. pozdrawiam
-
kilka pytań o AKUMULATOR
Witam Zamarzl mi akumulator. Wzialem go do domu i po ogrzaniu zaczalem ladowac i chcialem sprawdzic gestosc elektrolitu co mi sie nie udaje. Nie jestem za bardzo zdziwiony,bo juz mialem taki przypadek z innym. Pytanko jest takie: Czy w aku bezobslugowym z symblem Ca Ca Centra Plus mozna mierzyc gestosc elektrolitu za pomoca aerometru./mnie po prostu plywak caly czas tonie/ :) Wiem ,ze ze sie laduje ,bo sprawdzam mu napiecie. pozdrawiam
-
320i na mrozie cieknie pod chlodnica przy zbiorniczku?
Witam Przychodze dzisiaj do mojego autka,a tu niemila niespodzianka :( Po otworzeniu maski widac,ze z chlodnicy jest wyciek i plyn stoi na osloniekomory silnika pod chlodnica.Plyn w stanie normalnym tzn nie zamarzniety.Betka stoi na parkingu pod chmurka przez te cale mrozy. Plynu w zbiorniczku ubylo 3 kreski. Pytanko:Czy plyn niezamarzajacy podczas mrozow moze stracic na objetosci? Czy moglo nastapic rozszczelnienie chlodnicy od mrozu. Chce jescze dodac,ze wyciek wystepuje pod chlodnica patrzac od strony zbiorniczka troszke przed oslona wiatraka./tam widac nakapane. Bedac kiedys na gieldzie kupilem taki olowek do spawania prawie wszystkiego ,czy ktos z tego korzystal? Dodatkowo zamarzl akumulator Centry z oczkiem,po ogrzaniu oczko jest zielone a aku ma 11,84 V/bezobslugowy/,ale to pryszcz. Dziekuje z gory za wszystkie podpowiedz. Acha.Sprawdzalem w te mrozy plyn i nie zamarzal,wiec moze nie rozsadzilo :) pozdrawiam
-
Nie rozgrzewać silnika na biegu jałowym-instrukcja BMW!!! ?
To pewnie ktos zle przetlumaczyl,bo jesli chodzi o automat to zalecaja rozgrzanie przed jazda i nie korzystanie ze skrzynki jak jest zimna Ale jak zwykle w takich wypadkach sa rozne szkoly i nie wiadomo komu wierzyc :( pozdrawiam
-
Nie rozgrzewać silnika na biegu jałowym-instrukcja BMW!!! ?
Ta instrukcja dotyczy pewnie tylko E 34,i to w manualu. :D Pewne natomiast jest,ze w czasie jazdy na nizszym biegu silnik sie szybciej nagrzewa niz na postoju . pozdrawiam
-
chodzi jak traktor
Witam Duzo nie straciles :) To tylko M 40,a teraz mozesz cos pomyslec o lepszym motorku. Glowa do gory pozdrawiam
-
Drogówka na TV4. Pościg za M3!!
Witam Jak juz uciekacie i was dochodza ,to grzejcie na pierwszy mozliwy komisariat i meldujcie ,ze gonia Was bandyci przebrani z a policjantow. !00% skuteczne pozdrawiam :D
-
Experiment docenta Rapida ;)
Witam Test fajny nie powiem :D Ale to tylko potwierdza deklaracje producentow,ktorzy preferuja syntetyki. Mam pytanko do dr Rapida. PANIE DOKTORZE:nie ma Pn przypadkiem do eksperymentu jakiegos akumulatora? Gnebi mnie mysl,czy przypadkiem te 30 sto stopniowe mrozy moga rozsadzic aku. Z naukowym pozdrowieniem belgus
-
-20 stopni
Witam Czy silne mrozy moga spowodowac rozsadzenie akumulatora? Chodzi mi oczywiscie o to ile musi byc na minusie. pozdrawiam
-
Dziwne buczenie w silniku po odpaleniu w te mrozy
Witam Pompa wspomagania pozdrawiam
-
Czy wymieniać cały rozrząd + popychacze, wałek ??
Och jak ja bym chcial,zeby u mnie tylko cykala taka cykada :P Jezeli ci tylko cyka ,to nic nie wymieniaj.A jezeli masz za duzo kasy ,to mozesz wymienic tylko popychacze i olej.Reszte wymienisz jak Ci porzadnie zacznie klepac i silnik nie bedzie sie chcial wkrecac na wysokie obroty. pozdrawiam
-
jaki olej do silnika?
Witam Ludzie!!Ja zalalem 5w40 po mineralnym i jest ok,ale stuka a na tym szuwaksie mineralnym bylo cicho. I kto ma racje? pozdrawiam
-
316i GAśNIE PO 10 MINUTACH
Witam Mnie gasnie po 1 min i tez nie wiem dlaczego. Podejrzewam ,ze cos z sonda. pozdrawiam
-
ubywa paliwa ?
Witam Chcialoby sie powiedziec,ze to normalne ,ze paliwa ubywa jak sie jezdzi :P Ostatecznie 25 km na 5 l to niejest takzle :) A tak bez zartow to po wlaniu 5l trudno definitywnie stwierdzic ,ze gdzies ubywa pozdrawiam
-
przegrzal sie dzisiaj silnik :/
Witam Prawie pewne,ze nie otwiera sie termostat :!: Plynu nie wylewaj,jezeli przy tych mrozach nie zamarzl ,to jest ok Awaria pompy raczej wykluczona,bo i tak obieg by byl. Zapowitrrzenie ukladu mozliwe,ale ja stawiam na termostat. pozdrawiam
-
M40 - problem z termostatem i zaworkami ogrzewania
Witam Do Marco Wymien czujnik temperatury plynu ,lub sprawdz kabelek i wtyczke. pozdrawiam
-
Płyn zamarzł :(
Mniej wiecej do tylu co spirytus :P
-
gdzie są akumlatorki?
Mam taka plytke przed sobai jest tak Pierwszy aku od przodu zegarow/od gory/ plus po prawej,a drugi odwrotnie
-
gdzie są akumlatorki?
szersza blaszka + wezsza blaszka -
-
gdzie są akumlatorki?
Witam Zeby zobaczyc akumulatorki,musisz wymontowac plytke z zegarow. Wyciagasz zegary ,odkrecasz tylna scianke,odkrecasz taki kawalek plastiku po srodku i wyciagasz z przodu zegarow wtyczke,ktora jest pod wskaznikiem temp./mniej wiecej/.po tych zabiegach plytka wychodzi bez problemu i bedziesz mogl zobaczyc aku. pozdrawiam
-
Płyn zamarzł :(
pozdrawiamWitam Jakie miales te petrygo?tzn do minus ilu? A wogole czy zamarzniecie takiego niezamarzajacego plynu :P moze cos rozsadzic? Pytam ,bo ja juz stracilem poczucie rzeczywistosci /jesli chodzi o plyn/ Mialem wyciek wiec dolewalem wody destylowanej a potem spuscilem 2,5l i dolalem koncentratu i teraz sie troche boje ,ze przy tych temperaturach moze zamarznac. Kto mnie pocieszy :(
-
M40 prawidlowe odpowietrzenie ukladu chlodzenia
Witam Po odkreceniu odpowietrznika na chlodnicy i na termostacie ,lejesz tyle,zeby sie przelalo przez chlodnice i termostat. Zwracasz uwage ,czy puszcz banki powietrza.Jezeli juz nie puszcza zamykasz odpowietrzniki zakrecasz korek i po krzyku . po nagrzaniu silnika i wystudzeniu uzupelniasz do kreski cold kalt. W czasie operacji silnik nie pracuje. pozdrawiam
-
wymiana skrzyni z automatu na manual
Witam Przyznam szczerze ,ze troche mnie rozsmieszyles :P Chcesz kupic E 30 ,ale ono jest w automacie ! Na rynku jest od groma E 30 w manualu i mozna sobie powybierac ,a kupic automat i zaraz wymienic na manual ,to nieporozumienie,chyba ,ze skrzynia jest uszkodzona. pozdrawiam
-
Mam problem ze skrzynią automatyczną - brak wstecznego
Witam Szkoda,ze nie miales mozliwosci podmianki tego sterownika :( Generalnie nie mam zaufania do warsztatow,a jesli chodzi o automat to oddanie w rece niektorych mechaniorow jest poerownywalne do popelnienia sepuku :D Oczywiscie napisz jaka jest diagnoza i ile lekarze ssobie zycza. pozdrawiam