Skocz do zawartości

nomad66

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez nomad66

  1. ja mam starego kapcia, inpą sprawdziłem korekty pomiędzy wtryskami. Jak są wtryski super to korekty +/- 0,2; około 1 takie sobie, u mnie było na 2 wtryskach +/- 3. Każdy prywatny mały warsztat co robi tylko BMW sprawdzi, szukajcie w okolicy kogoś dobrego. Ewentualnie ogarnięty tuner który sam pisze programy i loguje. Może w serwisie patrzą tylko czy nie ma błędów :nienie:
  2. Ma się prowadzić czy być sztywno, twardo i jechać tam gdzie chce auto?
  3. nomad66 odpowiedział(a) na marek77o temat w X5 (G05)
    Też uwielbiam panoramę, jak dużo jeździsz z otwartą osłoną nawet to opalony jak na wakacjach :D Jasno w środku, przyjemnie i przytulnie, jak się znudzi lub chcesz ciszej zasuwasz i tyle. Owszem, jest droga, psuje się i trzeba ją myć dokładnie, moim zdaniem warto. Jak nie jest bardzo gorąco i szybko nie jeździsz odsuwasz i jest prawie jak cabrio ;)
  4. m62 w teorii sam się odpowietrza, ale nie jest to pierwsze miejsce gdzie ktoś pisze, że ma problemy z wywalaniem wody. Porządnie odpowietrzyć, są instrukcje jak to zrobić :cool2:
  5. jak wtryski nie leją to przegoń go 15 minut 200+ po autostradzie i nagar odleci :D a tak na serio to nasze silniki m57 mają ten minus, że odma idzie w dolot, EGR też swoje daje i zawsze będzie syf w dolocie. Wolę pilnować dobrego oleju co 10 tyś niż jakieś czary uprawiać :8)
  6. wadliwie pracujący wtrysk wali jak wściekły. Przerabiam to teraz wprawdzie w m57, wtryski były regenerowane, po 15 tyś km za autem jest gorzej niż przed regeneracją, po podpięciu pod inpę i sprawdzeniu korekt wyszło, że tylko jeden wtrysk jest dobry. Reszta zgon :duh: Nie zatyka dpf za często? Chyba, że już nie ma, to czy nie puszcza dymka? Na jakim oleju jeździcie?
  7. nomad66 odpowiedział(a) na Kwast. temat w X5 (E53)
    pasowało je odpiąć. Biorąc pod uwagę, że mają minimum 15 lat to mają prawo się zużyć.
  8. kogoś wyraźnie inspirują pośladki przy projektowaniu przodu nowych 3 i 4 :duh: O ile x7 z czarnym grillem jest ok, ze srebrnym gorzej tak wyglądu nowych 3 i 4 nie rozumiem.
  9. problemem często nie jest czujnik a kostka, w pierwszej kolejności wyczyścić/nowe piny z aso :cool2:
  10. Sprzedaj to co masz i kup od razu to co chcesz. Silnik, skrzynia, wał, dyfer, półosie, wózek tył, hamulce. Plus robota, kodowanie, pierdoły, węże, osprzęt i nazbiera się ogromna suma. Do tego jak masz x-drive to więcej roboty jeszcze.
  11. nomad66 odpowiedział(a) na 07246666 temat w Z3 (E36)
    podmień guzik, z e36 powinien pasować (przynajmniej kostka), a jak nie to zobacz przepustnicę przed przepustnicą. Jeszcze jedno pytanie: który rocznik? ASC+T czy samo asc?
  12. nomad66 odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w Z4 (E85/E86)
    znalezienie auta które nigdzie nie było malowane to igła w stogu siana, ja osobiście jak kupuję auto patrzę na stan korpusu. Błotniki przednie, maska, to co się da odkręcić: na to nie patrzę, to zawsze można wymienić. Ale słupek, podłużnica, tylna ćwiartka to wszystko musi być igła. Inaczej poszukując używanego auta można zwariować
  13. X-drive jest wytrzymałym napędem pod jednym warunkiem: odpowiednio z zaleceniami producenta go eksploatujesz. Zmień felgi na 4x takie same, kup 4x takie same opony, najlepiej nowe
  14. polecam conti premium contact 6, bez runflata, 4x takie same jeżdżą w moim X-drive: jest super
  15. możliwe, że stelaż klamki już jest pęknięty, nowy zamiennik 80zł czy jakoś tak, daje radę. Tylko przynajmniej u mnie lepiej chodziła ze starą linką ori niż nową z zamiennika.
  16. przejście na lakierze, pomiędzy warstwami
  17. u mnie było to bardzo odczuwalne, zrobiłem 6 wtrysków i już jest duużo lepiej, wibracji nie ma ale delikatne buczenie zostało. Nie wiem, czy konwerter coś nie kończy się, niby skrzynia ładnie zmienia biegi, wszystko trzyma ale na wolnych obrotach na drive słychać jakieś dźwięki, po wrzuceniu na neutral ustają i chodzi gładziutko (jak na diesla :lol: ) Ja miałem wrażenie, że po wymianie poduszek chodziło wszystko wręcz twardziej, teraz chyba się ułożyły bo przeszło (albo się przyzwyczaiłem) - poduszki febi.
  18. nomad66 odpowiedział(a) na Pidor temat w X5 (E53)
    może być słaby akumulator i ews nie puści, jaki silnik, który rok, wróżenie z fusów
  19. Pacjent x5 e53 3.0d po programie, przebieg 422tyś km, dużo trasy, zdarza się jazda z przyczepą 2t+. Zbliża się wymiana oleju, ostatnio był sort 5w40 i było ok, teraz valvo 5w40 ale wydaj mi się że silnik chodzi głośniej. Myślę nad tym olejem, cena już dość wysoka, warto tyle płacić za olej? Czy są o podobnych parametrach lub lepszych w lepszej cenie? :8) XADO LUXURY DRIVE 5W40 4L + 1STAGE REVITALIZANT
  20. czytnik dvd zobacz
  21. jak szukałem mojej, to na srebrne nawet nie wchodziłem, trafił się z mojej miejscowości individual Maritime edition : Nightblau + jasny środek champagne i czarny dywan i sufit, jeden właściciel 10 lat, prezes firmy który serwisował auto, faktura, więc bez podatku, 2 komplety kół i realny przebieg 380 tyś km. Wszystkie od handlarzy miały 200-250 :lol: Tylko wyglądały gorzej od tej co kupiłem. Gdybym cofnął się w czasie to nie szukałbym diesla. M54B30 do tego jak jeździłem ostatnie 2 lata by wystarczył czyli głównie po mieście i wypady na wakacje lub do rodzinki. Dziś diesel jest konieczny bo zmienił mi się charakter używania samochodu, robię dużo więcej kilometrów i targam przyczepę. Benzyny 3.0i z natury mają dużo niższy przebieg, bo nikt tego nie kupował, żeby bez gazu śmigać dalekie trasy i z tego doświadczenia które mam są najtrwalsze i najtańsze w eksploatacji :cool2: Do tego kultura pracy tego silnika w stosunku do sieczkarni na ropę, echh :cry2:
  22. jak chcesz na miasto, nie chcesz ciągnąć przyczepy, bardziej zależy Ci na kosztach eksploatacji niż osiągach to bym kupił 3,0 m54 z lpg i automatem, manual do miasta które z natury jest zakorkowane to najgorszy możliwy pomysł. Koszt serwisu całego m54 to tyle co wtryski do m57 zrobione jak trzeba, o dyfry nie musisz się martwić bo moment nic im nie zrobi, zrobisz odmę (350zł) podciśnienia (30zł), gumy (150zł), świece uszczelki (400zł) i panewki korbowodowe (90zł) + robota i masz gotowy silnik na kolejne 200tyś km bez stresu. GM to minus, ale wyłożysz tyle co na dyfry do diesla i masz skrzynie zrobioną :cry2: X-drive pilnować rozmiaru kół i będzie dobrze. dla tych co mówią, że benzyna nie jedzie http://www.zeperfs.com/en/duel113-1433.htm na plecach nie czuć, że benzyna jedzie bo nie ma tego momentu, stoper pokazuje, że nie jest tak tragicznie. Spalanie gazu w takim e53 3,0i w mieście to do około 20l (r19 mieszane), diesla przerabiałem na kołach r21 spalanie w mieście 16l, r19 na ogumieniu mieszanym od 13-16l, założyłem teraz jedną szerokość r19 i spalanie do 13, ale jest ciepło. Mniej spali pewnie na 17 lub 18 ale x5 wtedy wygląda biednie (no jeszcze ładna 18 ujdzie :wink: ) Jak masz ciężką nogę to diesel + program ale szykuj się na koszty, lecą dyfry od momentu, półosie, gumy w napędzie. Myślisz, że manual nie zrobi ci kosztów? Zmienisz dwumasę ze sprzęgłem a potem będziesz jeszcze majtał tymi nogami w korku i zastanawiał po co to było :8) A co do srebrnego koloru, dla mnie BMW może być nowe ale srebrnego nie kupie, wyjątek to te z WBS w vine :lol:
  23. szczepan to popularne określenie zarejestrowania auta poprzez podmianę numeru nadwoziowego z innego auta za pomocą narzędzi tnących i łączących metal :norty: Wiec zluzuj pory panie doktorze :D wbrew pozorom sporo takich aut dalej w Polsce jest. Jak wydze Ci taki kwiatek, że na oko przelift z przełożonym przodem z polifta, to oględziny zaczynamy od okolic numeru vin w koroserii. Jak dla mnie w e53 po lifcie tylko automat. Automatu jeszcze nie robiłem, koszty dawno przekroczyły 10k. A i tak lubię to auto i będę w niego pchał jak w krówkę skarbonkę. Automat ma 420 tyś ma zrobioną mechatronikę i tyle. Targam przyczepę po 2,5 tony, bardziej obawiałbym się wtrysków, x-drive, zawieszenia, dyfrów, osprzętu i miliona innych pierdół. U mnie zrobione dużo więcej. Co do ostatnich ogłoszeń, srebrna ma jakieś patenty co kawałek, odpuściłbym, zwłaszcza, że prawie podstawowe wyposażenie. No i srebrny X5 wygląda okrutnie źle. Czarna ma ostatniego właściciela przez 5 lat, czyli, jeżeli chciał tym autem jeździć nie na lawecie to musiał dbać :8) Do tego grzane komforty, panorama, hi-fi lub dsp, xenon, 2 komplety kół : jak dla mnie wybór oczywisty. Ps: 330tyś km na X5 3.0d które ma 15 lat to dość niski przebieg, jak pojedziesz w trasę zobaczysz dlaczego, dla mnie zrobić tym autem w 2 dni 2tyś km to przejażdżka :cool2: Ale jak tam lubisz :shock:
  24. w polifcie +, że wyjmiesz kostkę, bezpiecznik i zobaczysz :D Minus, że x-drive dużo bardziej czuły. Reduktor już podmieniałeś? Do przedlifta można powiedzieć, że po rowach leżą i nikt tego nie chce, można spróbować.
  25. Darekdd, ale spamujesz to forum :(

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.