Treść opublikowana przez nomad66
-
Swap e46 z 316i na... Co polecacie?
pełny poprawny swap na 3.0 bądz 2.8 to minimum 10k. Może jednak warto się rozstać i kupic oryginał po vinie?
-
dziwne wibracje przy około 120 - przedni dyfer się kończy?
a nie jest tak, że e70 ma tylko z przodu większy otwór centrujący? Żeby nie dało się przypadkiem pomylić 9 i 10 cali szerokości?
-
x5 3.0d buczenie, wysokie spalanie
mi w mieście wychodziło 16l/100km, zrobiłem wtryski (wszystkie 6 na raz) i nagle spalanie średnie zeszło do 13,5-14l. Korekty były w miarę ok, przed samą regeneracją nie sprawdzałem (przy bucie było już za mną ciemno), 10k kilometrów wcześniej korekty były około 2%.
-
dziwne wibracje przy około 120 - przedni dyfer się kończy?
byłem na przeglądzie, wahacz przedni dolny z tyłu który zmieniałem pół roku temu (febi), okazało się że ma luz na boki, w rękach jest ok, brecha góra dół też ale na szarpakach latał około 5mm :duh: Założone teraz meyle, szkoda, że nie robią HD. Wibracje z przodu ustały, coś jeszcze z tyłu zostało. Jest luz na jednej półosi, a z drugiej chyba łożysko się kończy. W najbliższym czasie wyrzucam cały wózek i robie pełny przegląd z wymianą wahaczy i wszystkich tulei (geometria zaczęła uciekać). Przy okazji już zakupiłem idealną półoś, nowe tarcze kotwiczne itp. Jak to nie pomoże to będę się przyglądał reszcie napędu. Chociaż poza wałami, dyframi i x-drive będzie wszystko nowe
-
Problem z radiem
tuner najprawdopodobniej się kończy, jest pod podłogą w bagażniku (pod kołem zapasowym, za akumulatorem pod plastikową obudową)
- Problem z radiem
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady, opinie, porównania
jak udokumentowany to nic dla tego auta. To nie 126p że to wyczyn, raczej bym powiedział, że ktoś mało jeździł jak na diesla ;)
-
Chip tuning
jakby automat był nowy to pewnie by chwilkę pojeździł, przy tych latach to proszenie się o kłopoty ze skrzynią.
-
Gwizd BMW X5 3.0i
Sprawdz odmę a zwłaszcza separator. Jak jeszcze nie robiłeś to warto zrobić. Kup wtedy od razu komplet, najtańszy który jest ok to febi, poniżej tej półki zdarzają się często wpadki w różnych miejscach i są problemy.
-
Wymiana kloszy E70 2007r.
zmatowienie i polakierowanie bezbarwnym pomoże na minimum 2-3lata za część ceny jednego plastiku. Przez ten czas wygląda jak nowy. Do tego do wyjęcia starego trzeba cierpliwości i odpowiednich narzędzi, tak, żeby nie uszkodzić obudowy reflektora. No i co będzie, jak wkleisz i coś nie siądzie i będzie parować lub masa wyjdzie dookoła i będzie opaskudzone klejem?
-
dziwne wibracje przy około 120 - przedni dyfer się kończy?
tuleje na bananach poliuretan z olkusza (zrobiłem na nich 20tyś i nic się nie działo), zero luzu na wszystkich wahaczach, drążkach, maglownicy (sprawdzane na szarpakach, rura; wszystkim co się dało)
-
dziwne wibracje przy około 120 - przedni dyfer się kończy?
Przez ostatni czas pojawiły się wibracje przy około 120km/h, 2100-2300obr/min silnika (najmocniej odczuwalne na 6 biegu, na piątym bardzo delikatne). Na początku były wibracje tylko przy 120, w ciągu około 1000km zaczęły pojawiać się przy każdej prędkości od 120 do około 160-170. Wibracje nasilają się w czasie hamowania, do takiego stopnia, że nie jest możliwe skuteczne hamowanie właśnie przy około 120km/h. Bije wyraźnie przednia oś. Bicie tarczy 0,01 do max 0,02 (sprawdzone). Półosie nowe, łożyska nowe. Poniżej 100km/h wibracji praktycznie nie ma (tylko ledwo ledwo wyczuwalne właśnie przy wyżej wymienionych obrotach silnika - około 80km/h). Hamowanie ze 180 praktycznie gładko właśnie do okolic 120. Przy niskich prędkościach (do około 25-30km/h) słyszalne jakby ocierały o siebie cyklicznie jakieś blaszki. Czasami przy zmianie kierunku jazdy (przód-tył) czuć jakby się gdzieś w napędzie kasował luz). Problem występuje zarówno na kołach letnich i zimowych, automat chodzi płynnie i tak jak ma być, zero błędów od czegokolwiek (w tym VTG). Czy mogą to być objawy kończącego się przedniego dyfra? Gdzie jeszcze szukać przyczyny tych wibracji?
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady
mi te spalania wyglądają jak spalanie z trasy a nie z miasta :shock: 18 litrów pali znajomemu 4.4 jak dojeżdża 18km do pracy w jedną stronę, po płaskim, przez miasto jedzie po obwodnicy :cool2: m54 w e46 po typowym mieście pali ok 15-16lpg. E53 3.0i bliżej 19-20l.
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady
3,0i nie jedzie ale jest tanie w eksploatacji. Gruntowny przegląd takiego x5 3.0d ile wyjdzie? 4tyś wtryski, 2tyś turbo, automat full ok 5,5tyś, jakieś duperele oleje i inne rzeczy liczmy 5 tyś i opony lato + zima 18 około 5tyś. 22tyś zł i mamy w pełni prze serwisowanego E53 gotowego na pokonanie bez większych problemów 100-150tyś km. (nie liczę dyfrów, można uciec trochę z kosztów zakładając przełożenie 3.73 które są tanie i trwałe) I teraz jakie nowe auto kupimy w okolicach 50-55k, z którego po przejechaniu 1000km na strzała wysiądziesz nie jak po drodze krzyżowej? X5 wychodzi drogo ale jednocześnie odwdzięcza się dużą wygodą, odpowiednią ilością miejsca z przodu, całkiem ok bagażnikiem. Przy stałej jeździe na tempomacie 150km/h spala ok 10-10,5 l ropy/100 prowadząc się pewnie jak osobówka, dając komfort zbliżony do serii 7. Do tego siedzisz wysoko, wszystko widzisz i auto jest bezpieczne. Hamburgery opisały to auto jako najbezpieczniejsze na rynku w momencie przeprowadzania testu w 2001. Euro ncap też nie najgorzej. https://cdn.euroncap.com/media/9959/euroncap_bmw_x5_2003_5stars.pdf W razie dzwonu wolę siedzieć w x5 niż w nowym aucie segmentu b. Skoda Fabia wyjdzie zdecydowanie taniej pod każdym względem. Każde auto robiąc 70 tyś rocznie będzie wymagać wkładu finansowego, im wyższa klasa auta tym większego (logiczne :D ). Trzeba być świadomym na co się piszesz i mieć żyłkę mechanika niejako wyprzedzając moment kiedy coś się zepsuje na amen (jak coś zacznie pukać to znaleźć i naprawić a nie czekać na coś grubszego). No i zakup używanego auta bywa bardziej czasochłonny niż zakup nowego.
-
Benzyna E10
załóż lpg i jeździj na lpg ;) Na e10 bez korekty zapłonu będzie słabszy i tyle. Może być też szybsze zużycie elementów gumowych w układzie paliwowym (będą twardnieć ale nie powinny bardzo)
-
E36 1.8 silnikE46 2.0 problem z elektryka
trzeba było kupić silnik z e36, przepiałbyś wtyczki i by chodziło. Z wiązką e46 jest więcej zabawy, pyza tym w e46 nie było pojedynczego vanosa tylko podwójne. Potrzebujesz jeszcze łapy silnika z e36 r6, inne węże do wody, zegary (ekonomizer nie będzie chodził). Trzeba było najpierw się spytać jaki silnik kupić ;)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady
2 lata temu kupiłem x5 z przebiegiem 380tyś km. Zadbane, serwisowane, 1 właściciel chyba 10lat. Moje najbardziej bezawaryjne auto pomimo największego przebiegu. A miałem e30 które miało 155tyś km i w rok włożyłem w nie tyle ile do x5 przez 2 lata (nie liczę fanaberii typu 21calowe koła :norty: ) Całkiem ok, poszerzki, panorama, grzane komforty, xenon, navi. Jak dla mnie jest wszystko to co powinno być.
-
Przegub tylni
wysłałeś mi to co napisałem ;) wewnętrzny się rozbiera, zewnętrzny nierozbieralny ;) i wracamy do punktu wyjścia od około 150zł za używkę do 300-400zł. Mechanik więcej weźmie za wymianę osłon :lol:
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady
wbrew pozorom nie jest aż tak źle z spalaniem lpg w e53 3.0i, miasto ok 17-19 trasa około 13. 3.0d pali w mieście od 12 do 16 ropy. Na trasie 8-11. Ale za to lepiej jedzie. Dodatkowo koszty serwisu 3.0d są duużo wyższe niż 3.0i. Jak nie zależy Ci, żeby jechało powyżej 130 to bierz 3.0i m54. Będziesz zadowolony. Z drogich rzeczy zostaną Ci tylko opony, automat i zawieszenie pneumatyczne :8)
-
Kupno Bmw X5 E53 - Prośba o rady
może nie są bardzo awaryjne ale na dobry serwis wsadzić 10 tyś w rok nie problem ;)
-
Felgi E36
http://felgenkatalog.auto-treff.com/ styling 32 wychodził w podobnym rozmiarze do e36 außer M3 8x17 * opona 225/45R17 ET 47
-
Przegub tylni
To co masz w zestawie naprawczym to osłony przegubu. Tylne półosie w większości BMW rozbierają się tylko od strony wewnętrznej, zewnętrzny przegub jest na stałe. Szukaj używki w dobrym stanie, na pewno będzie kosztować ułamek ceny nowej. Chińskie nowe półosie do takiej mocy to zły pomysł, rozsypie się szybciej niz można się tego spodziewać.
-
Olej w mostach
ls to limited slip, ma wyższy współczynnik tarcia, żeby zapewnić tarcie w układach ze szpera płytkową. Jeżeli ma byc 75W-90 to po co lałeś gęstszy? Mogą wyć i może być już za późno w związku z tym. Nowsze dyfry w BMW są bardzo delikatne. PS. Most był w dużym fiacie albo w amerykańskiej motoryzacji, w BMW są dyferencjały ;)
-
Głośniki - nie gra lub gra cicho lewa strona auta
wzmacniacz rozdziela sygnał z radia na pozostałe głośniki, musi zostać ;)
-
x3 e83 3.0i drgania na zimnym
jeszcze co to znaczy, że korekty ideał? ;)