Skocz do zawartości

Koła zimowe z oponą RunFlat

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Można jeszcze kupić takie koła zimowe do X5


https://bmwsklep.pl/produkt/kolo-zimowe-bmw-x5-g05-x6-g06-v-spoke-734-r19-reflex-silver/


Są tam opony RunFlat. Czy na te felgi można założyć zwykłe opony nie RunFlat, jak kiedyś trzeba będzie zmienić opony na nowe


Czy jest już skazany przez cały czas na opony Runflat?


Czy konstrukcja felgi dla opony RunFlat różni się jakoś od felgi dla zwykłej opony.


X5 w wersji X-line ma zwykłe opony. Czy to oznacza że RunFlat raczej nie jest przewidziany do tej wersji wyposażenia


Bo wtedy kupowanie RunFlat na kołach zimowych byłoby bez sensu.

  • Odpowiedzi 69
  • Wyświetleń 8,4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano
Mam x-line koła lato i zima-wszystkie są runflaty, wiec nie jest to kwestia opcji auta a raczej stylu/wielkości wybranych felg.
Opublikowano

Na każde felgi można nałożyć normalne opony, chyba, że nie znajdziesz rozmiaru, ale wątpię.

Runflat to rodzaj opony a nie felgi, to że bmw sprzedaje jedne tak a inne tak to raczej ich wybór :)

Opublikowano
  • Autor

@tomek a Ty jakies wielkości masz felgi.

A opony są jakiej szerokości.

Opublikowano
Lato 20”, zima 19”, rozmiar opon mieszany (tył szerszy niż przód)
Opublikowano
  • Autor
Lato 20”, zima 19”, rozmiar opon mieszany (tył szerszy niż przód)

 

Rzeczywiście przy felgach 20 cali fabrycznie są montowane RunFlat


Nie wiesz może jakieś szerokości są opony przy felgach 19 calowych.


Chodzi mi o koła fabrycznie montowane letnie nie zimowe.

Opublikowano
Nie mam pojęcia, sprawdź w konfiguratorze kół-tam napewno będzie
Opublikowano
  • Autor
Nie mam pojęcia, sprawdź w konfiguratorze kół-tam napewno będzie

 

Konfigurator kół - nie wiem gdzie tego szukać

Opublikowano
  • Autor

 

Dzięki za linka.


Ale nie dowiedziałem się tego o co pytałem.


W tym konfiguratorze są opony letnie z wyposażenia DODATKOWEGO czyli od 20 cali w górę.


Ja byłem ciekawy jakiej szerokości są opony letnie na felgach 19cali które w wersji X line są montowane fabrycznie.


Skoro na tych felgach są zimowe Runflaty 265 szerokości to jaką szerokość mogą mieć letnie opony zwykłe (nie RunFlat)


W obu rodzajach opon tj letnich i zimowych jest taka sama felga V-spoke 734 19 cali

Opublikowano
Wymiary Runflat i nie Runflat są takie same. Runflat mają inna konstrukcje wewnątrz opony i inna mieszankę a nie inny rozmiar.
Opublikowano
X5 G05 fabrycznie montowane opony letnie 19" mają szerokość 265mm
Opublikowano
  • Autor
X5 G05 fabrycznie montowane opony letnie 19" mają szerokość 265mm

 

No i fajnie. Dzięki za jednoznaczną odpowiedź.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze
jak masz różne szerokości felg to musisz mieć różne szerokości opon. Jak chcesz np na zimę opony wszystkie takie same to kup wszystkie takie same felgi. Inaczej tylko takie jakie zaleca producent z homologacją (ciężko znaleźć bez RF)
Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano
X5 G05 fabrycznie montowane opony letnie 19" mają szerokość 265mm

 

W tym przypadku nie mamy ogumienia mieszanego? - możemy mieć jednakową szerokość przód/tył (w zamyśle 265)


Obecnie mam 21" (mieszane) i sam zastanawiam sie nad 19" na zimę.

Opublikowano
Zimówki są tylko w tym samym rozmiarze chyba. Ja mam 20tki i są 4 takie same.
Opublikowano
X5 G05 fabrycznie montowane opony letnie 19" mają szerokość 265mm

 

W tym przypadku nie mamy ogumienia mieszanego? - możemy mieć jednakową szerokość przód/tył (w zamyśle 265)


Obecnie mam 21" (mieszane) i sam zastanawiam sie nad 19" na zimę.

 

-----


Zdecydowałem sie na nowy komplet felg + zimówki - 19" 265x50 - sam ciekawy jestem jaka będzie różnica względem 21", co do jazdy ;)

Opublikowano
X5 G05 fabrycznie montowane opony letnie 19" mają szerokość 265mm

 

W tym przypadku nie mamy ogumienia mieszanego? - możemy mieć jednakową szerokość przód/tył (w zamyśle 265)


Obecnie mam 21" (mieszane) i sam zastanawiam sie nad 19" na zimę.

 

-----


Zdecydowałem sie na nowy komplet felg + zimówki - 19" 265x50 - sam ciekawy jestem jaka będzie różnica względem 21", co do jazdy ;)

 

Mam zamówione x5 z kołami 21" i zastanawiam się co na zimę. Powiedz proszę jakie koła zimowe kupiłeś, OE czy coś z zam? Kupiłeś je w salonie czy zakup prywatnie?

Opublikowano

Nie kupowałem oryginalnych.

Na popularnym serwisie (który oferuje opony i felgi) wybrałem dedykowane felgi do X5 (rozstaw śrub etc) + opony (rowniez dedykowane bridgestone blizzak LM001, runflate) - BMW również je sprzedaje.

Do tego dodalem czujniki cisnienia - calos wyszla mi ok 7,5 brutto.


Myślę, że to rozsądny zestaw - na 19" potencjalnie mam możliwośc założenia łańcuchów, gdyby kiedyś była taka potrzeba ;)

Opublikowano
Nie kupowałem oryginalnych.

Na popularnym serwisie (który oferuje opony i felgi) wybrałem dedykowane felgi do X5 (rozstaw śrub etc) + opony (rowniez dedykowane bridgestone blizzak LM001, runflate) - BMW również je sprzedaje.

Do tego dodalem czujniki cisnienia - calos wyszla mi ok 7,5 brutto.


Myślę, że to rozsądny zestaw - na 19" potencjalnie mam możliwośc założenia łańcuchów, gdyby kiedyś była taka potrzeba ;)

Sam osobiście zdecyduję się raczej na 20" zimowe, obawiam się, że na 19" będzie dziwnie wyglądał. Piszesz strasznie tajemniczo, "na popularnym serwisie", chodzi o oponeo? :)

Opublikowano
  • Zasłużeni forumowicze

Myślę, że to rozsądny zestaw - na 19" potencjalnie mam możliwośc założenia łańcuchów, gdyby kiedyś była taka potrzeba ;)

 

Na 20’’ również jest taka możliwość :cool2: .

Opublikowano
Nie kupowałem oryginalnych.

Na popularnym serwisie (który oferuje opony i felgi) wybrałem dedykowane felgi do X5 (rozstaw śrub etc) + opony (rowniez dedykowane bridgestone blizzak LM001, runflate) - BMW również je sprzedaje.

Do tego dodalem czujniki cisnienia - calos wyszla mi ok 7,5 brutto.


Myślę, że to rozsądny zestaw - na 19" potencjalnie mam możliwośc założenia łańcuchów, gdyby kiedyś była taka potrzeba ;)

Sam osobiście zdecyduję się raczej na 20" zimowe, obawiam się, że na 19" będzie dziwnie wyglądał. Piszesz strasznie tajemniczo, "na popularnym serwisie", chodzi o oponeo? :)

 

Dokładnie oponeo :)

Opublikowano

polecam stronę zender.szczecin.pl


sam u nich kupiłem rok temu komplet oryginalnych kół BMW do x5 G05 20" czarne z oponami Michelin. Pamiętam że w porównaniu do tych samych kół w konfiguratorze BMW różnica wynosiła ponad 7000 zł. Polecam.

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.