Treść opublikowana przez mattiss
-
325 TD jak wymontować alternator?
Witam Proszę zajrzeć do tematu przyklejonego na górze działu: Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Znajdziesz tam linki do książek typu "sam naprawiam", a tam bez trudu znajdziesz odpowiedź. Pozdrawiam
-
W compakcie 318ti silnik 325i - pytanie wydech
Witam Poza tym, co napisał seba byłbym też za zmianą wydechu na wydech z 323ti. Końcowy z 325i nie wejdzie, bo jest większy, a w 323ti końcowy ma mniejsze gabaryty - puszka jest krótsza. Poza tym musisz mieć nieźle zdławiony wydech przy takiej mocy mając nadal wydech od 318ti. Pozdrawiam
-
316i M43 na zimnym silniku nie wchodzi na obroty
Witam Najprościej byłoby podłączyć samochód pod komputer, żeby sczytać błędy. Może być to wina któregoś z czujników, albo przepływomierza. Bez diagnozy można strzelać w ciemno. Proszę pamiętać o formatowaniu tytułów!!! :evil:
-
320i drży kiera przy hamowaniu (wymienione hamulce,końcówki)
Witam Po pierwsze, a już Ci na to zwracano uwagę, naucz się poprawnie tytułować wątki, bo następne takie będę zamykał!!! Po drugie i też już Ci zwracano na to uwagę - zrób zbieżność!! :twisted: Pozdrawiam
-
Jaki olej po kapitalnym remoncie m20b25 ??
Witam Bardzo często po remoncie głównym zalewa się silnik minerałem na paręset kilometrów, a później właściwy olej. Jest to bardzo dobra i normalna taktyka, która ma na celu przepłukać silnik ze wszystkich ewentualnych brudów. Minerał się wtedy leje, bo jest najtańszy. Co do najwłaściwszego oleju do M20, to zdania są podzielone. Prawdą jest, że silnik ten zalewany był przez fabrykę olejem mineralnym, a w najlepszym wypadku półsyntetycznym. Nie ma on hydrauliki zaworów, przez co idealne sprawdza się z olejem o większej lepkości. Moje M20 jeździło cały czas na 0W-40 Mobil1, po zrobieniu uszczelki pod głowicą (uroki wieku średniego) zalałem go Motulem półsyntetycznym o lepkości 15W-50 i jeździ na nim ekstra. Poza jednym zaworem wydechowym, na którym mam wystukany mimośród nie mogę narzekać. Po 12tkm olej jest nadal klarowny, a głowica w środku czyściutka. Pozdrawiam p.s. przenoszę ten wątek do forum Oleje.
-
Dziwny przypadek
Bardzo mnie to cieszy. Zazwyczaj wszelkie takie problemy wynikają z pośpiechu i niedopatrzeń. Ostatnio kolega nie dokręcił mi korka wlewu oleju w kompakcie E46 i olej lał mi się na kolektor wydechowy. Jechałem przez miasto z myślą, że uszczelka pod głowicą się skończyła, bo za mną wielki dym, a tu taka bzdura :duh: Myślałem, że kolegę uduszę :] Pozdrawiam
-
szybka odpowiedz
Proszę zmienić tytuł tematu, tak żeby o czymś mówił, a może wtedy ktoś Ci w nim odpowie... Co do diagnozy centralnego zamka, to na pewno masz nieoryginalną centralkę dodatkową, żeby było sterowanie z pilota, bo oryginalnie tego w E30 nie ma. I tam szukałbym problemu, jeśli bezpieczniki i przekaźniki są ok. Pozdrawiam
-
Jaki Olej do 323Ci (maly przebieg!)
Nie wypowiem się co do czystości LPG - liczba oktanowa nie ma nic wspólnego z czystością paliwa. Tu chodzi najprawdopodobniej o związki siarki w paliwie. Pozdrawiam
-
320i Cieżko pali
Popraw tytuł tematu, bo go zamknę. Nie jesteś tu nowy i powinieneś znać zasady. viewtopic.php?f=68&t=120678
-
318i - żółta górna pokrywa zaworów i kierownica
Witam Pokrywa zaworów (i reszta silnika) pokryte są żółtą substancją ochronną - przed utlenianiem. Takie kierownice to norma w E46 - ot kiera standardowa skórzana z multifunkcją, nie ma co być podejrzliwym. Mój kuzyn ma dokładnie taką. Pozdrawiam
-
Jaki Olej do 323Ci (maly przebieg!)
To tym bardziej. Pozdrawiam
-
Jaki Olej do 323Ci (maly przebieg!)
Bo ten silnik był konstruowany w czasach normy BMW LL 98, później dostał aprobatę, że można lać tam LL01. Aprobatę na LL04 też ma, ale pod warunkami wypisanymi przeze mnie powyżej, czyli czystości paliwa. Pozdrawiam
-
Sprezyny H&R- co to za oznaczenie?
Witam Po katalogu H&R wychodzi, że to sprężyny do compacta E36 318ti. przód 6cm niżej, tył 3cm niżej. Aha, HA to oznaczenie tylnych sprężyn, VA przednich. Pozdrawiam
-
e30 320 pytanie o rozrząd łańcuch czy pasek
To ja zamykam!! Następne takie pytanie też będę zamykał. Proszę zapoznać się z wyszukiwarką :search: :search: :search: Polecam przyklejony na górze tego forum temat Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania Pozdrawiam
-
Jaki Olej do 323Ci (maly przebieg!)
Witam Jest to olej, który mocno wyprzedza swoimi właściwościami zalecenia dla tego silnika. W TIS jest adnotacja, że nie może być używany w krajach o kiepskiej jakości paliwa (czyli poza UE, Norwegią, Lichtensteinem i Szwajcarią). Jak to się ma do PL to nie jestem w stanie powiedzieć. Zalałbym jednak coś z normą LL01 dla pewności. Pozdrawiam
-
Falujące obroty na zimnym silniku w 318 is
Proszę poprawić tytuł tematu, bo go zamknę!!!!
-
325i błąd sondy nawet po wymianie na nową
Hej Guma od przepływki na pewno wymaga wymiany, jak szkoda Ci kasy, to poszukaj używki na allegro sprawnej. Świece to podstawa w pewnym sensie. Dają iskrę. Do tego silnika są bardzo tanie świece. Ale jeśli nie masz kasy, to chociaż sprawdź w jakim stanie są Twoje. Porównaj do zdjęć poniżej: http://www.ngk.de/pl/technika-w-szczegolach/swiece-zaplonowe/diagnoza/objawy-uszkodzen/ Wyjątkowo czarna świeca będzie świadczyła o za bogatej mieszance. Świece możesz też doraźnie oczyścić szczotką drucianą z miękkiego drutu. Pozdrawiam
-
325i błąd sondy nawet po wymianie na nową
No pewnie, że się tyczy do obrotów. Generalnie błąd sondy lambda, to błąd popularny, który jednak rzadko oznacza dysfunkcję samej sondy! Zazwyczaj oznacza on, że jest coś nie tak z mieszanką paliwowo-powietrzną. Trzeba przejrzeć cały układ dolotowy pod kątem szczelności, poprawności pracy (przepływomierz!), układ zapłonowy - zużyte świece u mojego kuzyna w M43TU powodowały błąd lambdy oraz sam układ dostarczania paliwa (czy któryś wtrysk nie leje-rzadkość). Najczęściej niesprawność dotyczy przepływki i/lub świec/cewek, etc. Jeśli masz błąd gniazda, to sprawdź disem, czy grzeje ta sonda. Bo może nie ma podgrzewania... Jak jest z mocą silnika?? Uważasz, że jest za niska?? To prawdopodobnie masz za bogatą mieszankę, stąd takie spalanie. Zwróć uwagę na przepływomierz - jaką ilość powietrza podaje do ECU. Pozdrawiam
-
320i OBC 11 nie pokazuje komunikatow
No to pewnie pod kierownicą. Nie ma zbyt wiele innych miejsc w tym aucie :D
-
320i OBC 11 nie pokazuje komunikatow
No to znaczy, że pewnie sam moduł check padł. Jest on chyba za schowkiem od strony pasażera, ale mogę się mylić...
-
320d- centralny zamek
Witam Jest cały temat w dziale Diagnoza komputerowa o kodowaniu różnych rzeczy. Generalnie znajdź kogoś, kto ma dis lub ncs i Ci to zrobi. Nie ma żadnej przyczyny tego, co się teraz dzieje w Twoim samochodzie. TAK MA BYĆ, bo jest to jedna z opcji konfiguracji mrugania kierunków, jak pisał palermos. Wysil się bardziej z tym tytułowaniem tematów, bo średnio to widzę! :reading: Pozdrawiam
-
320i OBC 11 nie pokazuje komunikatow
A podłączony masz do niego moduł check? Wyciągnij obc i sprawdź. Pozdrawiam
-
Kto odnawia swoje E21 ?
Witam Do prezentacji swojego auta służy inny wątek. Tu umieszczamy przydatne linki. Pozdrawiam i zapraszam tu: viewforum.php?f=122
-
320-jakie amortyzatory?
:duh: O Chryste, przecież chodzi o komplet za 500, a ja spojrzałem na cenę sztuki amora. Coś za szybko dziś rano latam po stronach :D Co nie zmienia faktu, że 4 amorki za 500 to szalony pomysł. Potwierdzam, że B4 to żaden szał, równie dobrze można kupić Monroe lub Kamokę. Pozdro p.s. dobrze, że ktoś sprawdza, to co piszę :twisted:
-
320-jakie amortyzatory?
Witam Moja porada jest taka: Kup sobie dwa sachsy na przód w sklepie czescidobmw.pl, albo jakiejś hurtowni (ale on ma naprawdę tanio i wcale nie jest to z mojej strony reklama). Zapłacisz za nie jakieś 450zł, bo jak sam mówiłeś masz max 500zł. Nie rozumiem Twojej taktyki - mam do wymiany przód, to kupię 4 za cenę dwóch :duh: Przecież oczywiste jest, że 4 chińskie amory za 500zł, to nie jest żadna okazja, tylko kanał. A jak chcesz tym autem pojeździć jeszcze ze dwa lata i masz takie drogi w okolicy jak każdy z nas, to sachsy będą najlepsze. Za miesiąc lub dwa odłożysz sobie 350zł na nowe amorki na tył i będziesz miał auto jak nowe... Pozdrawiam