Skocz do zawartości

mattiss

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mattiss

  1. Ale jesteś dowcipny. Jak chcesz pisać takie pierdy, to lepiej nic nie pisz :duh: Nabijanie sobie postów jest zabrionione :twisted:
  2. Nie jest to do końca prawda. Wyłączysz DSC, ale nadal będzie działał jak mechanizm różnicowy przyhamowując koła. Bokiem auto będzie latało i laka spali (choć tego BKP nie pochwala). To bmw, a nie mercedes ;P DTC nie jest nowszą wersją DSC, a jedynie jego funkcją, która pozwala uzyskać lepszą siłę pociągową - wspomaga trakcję, ale kosztem stabilności. DTC i DSC da się odłączyć całkowicie. Pozdrawiam
  3. mattiss odpowiedział(a) na __areczek__ temat w E36
    Zapraszam do przyklejonego tematu ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA! Tam jest rozpiska bezpieczników. Polecam wyszukiwarkę!!! :search: Zamykam
  4. Witam sprawdź jak wyglądają świece - czy nie są okopcone, sprawdź też czy auto nie kopci na czarno na zimnym silniku. Przyjrzyj się lambdom, może któraś jest uszkodzona (diagnostyka komputerowa) Pozdrawiam i polecam wyszukiwarkę, bo to bardzo częste zapytanie
  5. Polecam instrukcję obsługi BMW E36 PL do znalezienia na naszym forum Następnym razem dostaniesz ostrzeżenie za źle zatytułowany temat. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków i stosuj się do niego Zamykam
  6. mattiss odpowiedział(a) na Paweł 316i temat w E30
    Litości. Zamykam, bo mi szczena spadła na klawiaturę - prawie się pogięła, a mam aluminiową! :jawdrop:
  7. mattiss odpowiedział(a) na drifter temat w E28
    Pasują, ale sam nie sprawdzałem - czytałem o tym na innym forum kiedyś. Pozdrawiam
  8. Uwielbiam takie historie :mrgreen: Starym autobusem PKS'u po upragnione stare auto i na dodatek jeszcze ten klimat z pchaniem i niedogrzaną furą - prawdziwa przygoda! Gratuluję zakupu :cool2: Foty dawać i vin rozkodowany wkleić proszę :) Pozdrawiam
  9. mattiss odpowiedział(a) na sebazasada temat w E36
    viewtopic.php?f=74&t=34099 viewtopic.php?f=68&t=68534 Pozdrawiam
  10. Kurde, już trzeci temat o kupowaniu E30 na stronie :duh: Może je połącze?? Wszyscy za?? :D
  11. mattiss odpowiedział(a) na nico temat w E30
    Tak, to prawda, ale nikt tu raczej większej kolekcji nie ma, a pojedyncze E30 niestety musi mieć 25 lat :/ Pozdrawiam Z dniem dzisiejszym przyklejam ten temat w dziale, żeby był zawsze pod ręką. Inne tematy o rejestracji na zabytek będą zamykane urzędowo ;)
  12. mattiss odpowiedział(a) na Bastek temat w E30
    Sebastianie kochany! :mrgreen: Ja Ci tu podsyłam linka do najlepszej książki o E30 i wczytaj się w rozdział o manualnej skrzyni i sprzęgle. To świetna rzecz, nawet jak ktoś nie ma pojęcia o mechanice. Dużo obrazków i proste sformułowania. Nie ma nic lepszego od Bentleya do E30. http://rapidshare.com/#!download|419tl2|360399828|e30_bentley.rar|161184 BTW - wysprzęglik to po angielsku slave cylinder (cylinderek roboczy) Aha - przewody, które opisałeś, że idą do przodu auta i później z takiej puszki wychodzą 4, to będą chyba przewody wychodzące z pompy ABSu, więc nie to ;) Na tej puszce (o ile o tej samej myślimy) jest napis ABS. Pozdro
  13. mattiss odpowiedział(a) na Andrzej62 temat w Oleje
    A ile tam wchodzi do tej skrzyni?? 2 litry to pewnie nawet nie... Lej co każą. Masz młode E60 i kminisz jaki tańszy olej kupić? Lepiej wydać stówę więcej, niż później żałować. Pozdrawiam
  14. Tak Polecam instrukcję obsługi do E46! ;P
  15. mattiss odpowiedział(a) na Lopat temat w E30
    Link do książki sam naprawiam jest w przyklejonym w tym dziale na górze temacie: "Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania" Pozdrawiam i zamykam
  16. mattiss odpowiedział(a) na narfix temat w E30
    Polecam korzystanie z wyszukiwarki na przyszłość :search: Temat taki istnieje w dziale Zrób to sam. Wszystko jest opisane. Zamykam
  17. dunno if you saw: www.bmwism.com - all bmw cars in one place.
  18. Witam Maksym, możesz sobie darować OT... :nienie: Niewielu z was pomaga w utrzymaniu tutaj porządku. Jak coś to do mnie na PW zapraszam.
  19. Yeah, but what kind of info?? Repair manuals and that kind of stuff?? Tech specs?? what else. Please specify....
  20. I tu się z Tobą zgadzam, co do polityki. Po prostu mówię nowemu userowi, skąd taki wątek w ogóle się wziął. Trabant i Wartburg to specyficzne samochody, symbole socjalizmu i pewnego myślenia, stąd murowany sukces. Z kolei nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że każde auto będzie kiedyś klasykiem - czy pomyślałeś o oplu astrze albo golfie 3, fordzie orionie, passacie i corsie pierwszej generacji?? A może uważasz, że fiat tipo będzie kiedyś chętnie posiadanym klasykiem? No właśnie! A E30 z całą pewnością będzie i już po części jest, bo żadne auto z tego okresu nie ma takiej rzeszy zwolenników i ilości internetowych forów. Jeszcze 10 lat temu każdy patrzył na E28, E24, czy E23 jak na rdzewiejący, odchodzący "stary model" - dziś to super klasyki... Pozdrawiam
  21. Książka Sam naprawiam jest zlinkowana w temacie Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!!!!!! zamykam
  22. Witam Pompa wody wymieniona?? Może z niej cieknie jak nie wymieniałeś... Patryk, zwróć też uwagę na łączenie zbiorniczka wyrównawczego z chłodnicą. To najczęstsze miejsce wycieków w tym układzie. Przejedź palcem po łączeniu u podstawy zbiorniczka wyrównawczego, jak będzie mokry, to wiadomo o co chodzi. Jak coś, to nową chłodnicę hella załatwię Ci za 460zł ;P Pozdrawiam
  23. Dzięki :oops: Cieszę się, że pomogłem :cool2:
  24. Hahaha, co to za wahanie z tym fordem T Kocie?? Toż to pełnoprawny old i symbol motoryzacji ogólnodostępnej! :mrgreen: Prawda jest taka, że status E30 jako youngtimera powoli się klaruje. Potrzeba jeszcze kilku lat, ale to tylko i wyłącznie kwestia czasu. W tym momencie E30 już się kończy, o zadbane auto coraz trudniej, a ceny powoli będą zwyżkowały. I będzie to dotyczyło E30 jako modelu, bez rozróżniania wąskiej i szerokiej lampy. Facelifting jest częścią historii tego modelu i naturalnym odświeżeniem wizerunku po kilku latach produkcji. Tak samo można by powiedzieć, że klasyczna jest tylko wąska do 1985, bo przecież był mini-fejs w 85... Jest to temat i rozmowa z czasów psującej się atmosfery na forum - dzielenia ludzi na fajnych i mniej fajnych, dzielenia właścicieli E30 na właścicieli klasycznych E30 i tych gorszych. Ja na to na pewno nie pozwolę! I jeśli ktoś zarzuci mi stronniczość, bo przecież jeżdżę szeroką, to od razu spieszę z odpowiedzią, że bardziej podoba mi się wąska, a najbardziej po prostu E30 :idea: Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.