Treść opublikowana przez mattiss
-
Instrukcja obslugi na maila
Pełen luz :cool2: Piszę to po prostu przepełniony żalem, że BMW ma głęboko właścicieli starszych aut... Zresztą, jeśli oferta "renesans" jest skierowana do właścicieli E46 i E39, to o czym tu rozmawiać :duh: Pozdrawiam serdecznie
-
Centralny zamek nie otwiera na upałach
Witam To jest forum techniczne, a nie forum spamu! Zapraszam do wykupienia reklamy na forum, a nie wyciągania tematów sprzed 3 lat z dna szafy i dopisywania do nich posta mającego na celu jedynie działalność reklamową. Pozwoliłem na to w dziale DIY, tu już to nie przejdzie! Pozdrawiam
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
Witam Potwierdzam informacje uzyskane na narbutta (oba oleje są typu lifetime): zielona tabliczka: ESSO LT 71 141 czarna tabliczka: SHELL LA 2634 Febi robi olej o parametrach tych obu olejów: Nr Febi 14738. Odsyłam do ich katalogu: http://febi-parts.com/article.php Polecam jeszcze ten temat (pewnie go czytałeś) viewtopic.php?f=88&t=56651
-
czy felgi z passata B5 będą pasowały do e46
Witam A czy w pastuchu nie ma przypadkiem rozstawu 5x114??? Bo beemki mają 5x120 i to zakończyłoby temat... Pozdrawiam
-
sprężyny H&R podejdą do coupe?
Nice try.... :duh: To nie jest dział giełda, a ogłoszenia w działach technicznych są karane ostrzeżeniami. Do tego pięknie wykopany temat sprzed 3 lat...
-
Instrukcja obslugi na maila
Witam Jakby Ci to powiedzieć eXide... To się nie tyczy niczego poniżej kompakta E46, poza tym mam te wszystkie instrukcje pościągane z http://instrukcjebmw.ccp.com.pl/ ale link ten jest już jakiś czas nieaktywny. Pozdrawiam
-
e30 Last Edition
Witam Mają, bo mają ABS. Co do zawieszenia, to też mają 51mm lagę, bo to kombi. Pozdrawiam
-
[E30] 320i Montaż spojlera oryginalnego
Hej Ja wiem jak to założyć :D http://www.bmwtechinfo.com/repair/main/561en/htm/1023.htm http://www.r3vlimited.com/board/showthread.php?t=61680 Pozdrawiam
-
Rejestracja jako zabytek
Witam Auto musi mieć 25 lat - Twoje jeszcze nie ma. http://weteranszos.pl/zolte-tablice Pozdrawiam
-
e30 1.6 1990r gaśnie podczas jazdy. Pomocy!
Witam Sprawdź elementy układu zapłonowego - świece, kable, kopułkę, palec. Wymień filtr paliwa. Takie gaśnięcie może być sygnałem kończącej się pompy paliwa, która przy większym wydatku podczas jazdy na chwilę się zawiesza... Szukaj też lewego powietrza i tym podobnych. Tak naprawdę to ciężko jest z całą pewnością powiedzieć, co może być przyczyną. Musisz więcej napisać o okolicznościach (silnik cieply/zimny/bez różnicy; dodawanie gazu/wysokie-niskie obroty/dohamowanie silnikiem etc etc) Innymi słowy - czy dzieje to się w jakichś określonych warunkach. Pozdrawiam
-
złota zasada przy samochodach BMW
Dokładnie, wykopałeś trupa spod ziemi i piszesz sobie tak ot :duh:
-
325td czarny dym z wydechu/bagażnik nie zamyka się i inne
Bo jakbyś poczytał, to wiedziałbyś, że w wersjach bez klimatronika jest on od strony pasażera :mad2: A tytuł poprawiłeś tak, że poprawię go po Tobie!!!! :duh:
-
e30 Last Edition
Witam Last Edition czy ogólnie edition to odgórnie określone zestawy tapicerek i kolorów nadwozia - unikalne i nie spotykane w innych E30 oraz określone standardowe wyposażenie. Te auta były wypuszczone na koniec produkcji określonego typu nadwozia. Z tym zawiasem i heblami, to bym się nie podniecał, z tyłu masz raczej na 100% tarcze i zapewne masz ABS, więc hamulec top w E30. Moje 325iA to Edition Executive. Wyposażenie i kolory zgadzają się z tymi z poniższej rozpiski. To odnosi się do Edition w sedanie/coupe oraz cabrio.
-
328i Skrzynia automatyczna Adaptacja ?
Takiej ewolucji moją ojcowizną nie próbowałem, także przyznam się, że nie wiem. Wydaje mi się, że może być tak, że w skrzynia współpracuje z abs'em odnośnie prędkości poszczególnych kół, ale to tylko dziki strzał, a nie faktyczna informacja. Pozdro
-
316i dolny wąż chłodnicy zimny po wymianie termostatu
numer nadwozia = VIN
-
318tds problem z klimatronic
http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=123968&hilit=nawiew+w+e36+nie+dzia%C5%82a Pozdrawiam
-
328i Skrzynia automatyczna Adaptacja ?
Hej U nas w 323i jest tak samo. W każdym automacie 5HP18 tak jest. Ta skrzynia nie jest specjalnie szybka. Wciśnięcie gazu do końca bez kickdowna powoduje zbicie nadbiegu i wtedy auto w miarę ciągnie, ale generalnie ta skrzynia mocno oszczędza silnik. Na kickdownie zabawa jest za to super. Ciągnie jak oszalała. Tryb sport powoduje jedynie tyle, że auto nie korzysta z nadbiegu oraz kręci wyżej przy standardowej jeździe. Co do kasowania adaptacji to nie pamiętam, nie widziałem tej opcji w inpie... Pozdrawiam
-
318i Spadające obroty
Witam A mierzyłeś napięcie miernikiem? Może masz chwilowe wahnięcia i odbija się to na obrotach...
-
Jaki olej do skrzyni i mostu?????????????
Na miłość boską - 75W-90 albo 80W-90 i około litra! Nie da się przelać. Procedura jest taka: 1. Odkręcasz śrubkę wlewu płynu do dyfra (tą wyżej). Odkręcasz ją jako pierwszą, gdyż od powodzenia tego kroku zależy, czy uda Ci się później dyfer napełnić. 2. Odkręcasz śrubkę zlewową i spuszczasz stary płyn (ciepły silnik, ciepły dyfer) 3. Zakręcasz zlewową i lejesz nowy płyn przez górny otwór do momentu, aż zacznie się przelewać. 4. Zakręcasz wlew i cieszysz się nowym płynem w dyfrze. Ściągnij sobie w końcu sam naprawiam! :P Link jest w Odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania! Pozdrawiam
-
Jaki olej do skrzyni i mostu?????????????
O w ryj! :duh: Dobra, bez paniki już się poprawiam: http://www.shell.pl/home/page/pol/products_services/on_the_road/oils_lubricants/lubematch/app_lubematch.html http://www.motul.de/oelberater/auto/index.php Pozdrawiam
-
325td czarny dym z wydechu/bagażnik nie zamyka się i inne
Witam Cieszę się bardzo, że tak wszyscy pilnują porządku na forum. Poczekamy do jutra na zmianę tytułu, inaczej zamknę. A tymczasem pomóżcie koledze z jego problemami, zamiast tylko pisać, że źle zatytułował :mrgreen:
-
Jaki olej do skrzyni i mostu?????????????
W naszym dziale (E30) jest temat - ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA i tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie!!!!!! :search: :reading: :reading2: :sad2:
-
316i dolny wąż chłodnicy zimny po wymianie termostatu
Podaj VIN, albo sprawdź na realoem.com
-
Jak kupujecie opony?
Hej Cena! Kupuję głównie w hurtowniach internetowych (tych większych jak oponeo, baloon, czy sklepopon) Zrób z tego ankietę!!
-
Wariuje wskaźnik poziomu paliwa
tak, chodzi o śrubkę, którą wskaźnik jest przykręcony do reszty licznika. Pozdrawiam