Skocz do zawartości

mattiss

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mattiss

  1. Pełen luz :cool2: Piszę to po prostu przepełniony żalem, że BMW ma głęboko właścicieli starszych aut... Zresztą, jeśli oferta "renesans" jest skierowana do właścicieli E46 i E39, to o czym tu rozmawiać :duh: Pozdrawiam serdecznie
  2. Witam To jest forum techniczne, a nie forum spamu! Zapraszam do wykupienia reklamy na forum, a nie wyciągania tematów sprzed 3 lat z dna szafy i dopisywania do nich posta mającego na celu jedynie działalność reklamową. Pozwoliłem na to w dziale DIY, tu już to nie przejdzie! Pozdrawiam
  3. Witam Potwierdzam informacje uzyskane na narbutta (oba oleje są typu lifetime): zielona tabliczka: ESSO LT 71 141 czarna tabliczka: SHELL LA 2634 Febi robi olej o parametrach tych obu olejów: Nr Febi 14738. Odsyłam do ich katalogu: http://febi-parts.com/article.php Polecam jeszcze ten temat (pewnie go czytałeś) viewtopic.php?f=88&t=56651
  4. Witam A czy w pastuchu nie ma przypadkiem rozstawu 5x114??? Bo beemki mają 5x120 i to zakończyłoby temat... Pozdrawiam
  5. mattiss odpowiedział(a) na T-T temat w E36
    Nice try.... :duh: To nie jest dział giełda, a ogłoszenia w działach technicznych są karane ostrzeżeniami. Do tego pięknie wykopany temat sprzed 3 lat...
  6. Witam Jakby Ci to powiedzieć eXide... To się nie tyczy niczego poniżej kompakta E46, poza tym mam te wszystkie instrukcje pościągane z http://instrukcjebmw.ccp.com.pl/ ale link ten jest już jakiś czas nieaktywny. Pozdrawiam
  7. mattiss odpowiedział(a) na vv temat w E30
    Witam Mają, bo mają ABS. Co do zawieszenia, to też mają 51mm lagę, bo to kombi. Pozdrawiam
  8. Hej Ja wiem jak to założyć :D http://www.bmwtechinfo.com/repair/main/561en/htm/1023.htm http://www.r3vlimited.com/board/showthread.php?t=61680 Pozdrawiam
  9. mattiss odpowiedział(a) na nico temat w E30
    Witam Auto musi mieć 25 lat - Twoje jeszcze nie ma. http://weteranszos.pl/zolte-tablice Pozdrawiam
  10. Witam Sprawdź elementy układu zapłonowego - świece, kable, kopułkę, palec. Wymień filtr paliwa. Takie gaśnięcie może być sygnałem kończącej się pompy paliwa, która przy większym wydatku podczas jazdy na chwilę się zawiesza... Szukaj też lewego powietrza i tym podobnych. Tak naprawdę to ciężko jest z całą pewnością powiedzieć, co może być przyczyną. Musisz więcej napisać o okolicznościach (silnik cieply/zimny/bez różnicy; dodawanie gazu/wysokie-niskie obroty/dohamowanie silnikiem etc etc) Innymi słowy - czy dzieje to się w jakichś określonych warunkach. Pozdrawiam
  11. Dokładnie, wykopałeś trupa spod ziemi i piszesz sobie tak ot :duh:
  12. Bo jakbyś poczytał, to wiedziałbyś, że w wersjach bez klimatronika jest on od strony pasażera :mad2: A tytuł poprawiłeś tak, że poprawię go po Tobie!!!! :duh:
  13. mattiss odpowiedział(a) na vv temat w E30
    Witam Last Edition czy ogólnie edition to odgórnie określone zestawy tapicerek i kolorów nadwozia - unikalne i nie spotykane w innych E30 oraz określone standardowe wyposażenie. Te auta były wypuszczone na koniec produkcji określonego typu nadwozia. Z tym zawiasem i heblami, to bym się nie podniecał, z tyłu masz raczej na 100% tarcze i zapewne masz ABS, więc hamulec top w E30. Moje 325iA to Edition Executive. Wyposażenie i kolory zgadzają się z tymi z poniższej rozpiski. To odnosi się do Edition w sedanie/coupe oraz cabrio.
  14. Takiej ewolucji moją ojcowizną nie próbowałem, także przyznam się, że nie wiem. Wydaje mi się, że może być tak, że w skrzynia współpracuje z abs'em odnośnie prędkości poszczególnych kół, ale to tylko dziki strzał, a nie faktyczna informacja. Pozdro
  15. numer nadwozia = VIN
  16. mattiss odpowiedział(a) na st1818 temat w E36
    http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=68&t=123968&hilit=nawiew+w+e36+nie+dzia%C5%82a Pozdrawiam
  17. Hej U nas w 323i jest tak samo. W każdym automacie 5HP18 tak jest. Ta skrzynia nie jest specjalnie szybka. Wciśnięcie gazu do końca bez kickdowna powoduje zbicie nadbiegu i wtedy auto w miarę ciągnie, ale generalnie ta skrzynia mocno oszczędza silnik. Na kickdownie zabawa jest za to super. Ciągnie jak oszalała. Tryb sport powoduje jedynie tyle, że auto nie korzysta z nadbiegu oraz kręci wyżej przy standardowej jeździe. Co do kasowania adaptacji to nie pamiętam, nie widziałem tej opcji w inpie... Pozdrawiam
  18. mattiss odpowiedział(a) na Adam12345 temat w E36
    Witam A mierzyłeś napięcie miernikiem? Może masz chwilowe wahnięcia i odbija się to na obrotach...
  19. Na miłość boską - 75W-90 albo 80W-90 i około litra! Nie da się przelać. Procedura jest taka: 1. Odkręcasz śrubkę wlewu płynu do dyfra (tą wyżej). Odkręcasz ją jako pierwszą, gdyż od powodzenia tego kroku zależy, czy uda Ci się później dyfer napełnić. 2. Odkręcasz śrubkę zlewową i spuszczasz stary płyn (ciepły silnik, ciepły dyfer) 3. Zakręcasz zlewową i lejesz nowy płyn przez górny otwór do momentu, aż zacznie się przelewać. 4. Zakręcasz wlew i cieszysz się nowym płynem w dyfrze. Ściągnij sobie w końcu sam naprawiam! :P Link jest w Odpowiedziach na najczęściej zadawane pytania! Pozdrawiam
  20. O w ryj! :duh: Dobra, bez paniki już się poprawiam: http://www.shell.pl/home/page/pol/products_services/on_the_road/oils_lubricants/lubematch/app_lubematch.html http://www.motul.de/oelberater/auto/index.php Pozdrawiam
  21. Witam Cieszę się bardzo, że tak wszyscy pilnują porządku na forum. Poczekamy do jutra na zmianę tytułu, inaczej zamknę. A tymczasem pomóżcie koledze z jego problemami, zamiast tylko pisać, że źle zatytułował :mrgreen:
  22. W naszym dziale (E30) jest temat - ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA i tam znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie!!!!!! :search: :reading: :reading2: :sad2:
  23. Podaj VIN, albo sprawdź na realoem.com
  24. mattiss odpowiedział(a) na YatzeK temat w Felgi i opony
    Hej Cena! Kupuję głównie w hurtowniach internetowych (tych większych jak oponeo, baloon, czy sklepopon) Zrób z tego ankietę!!
  25. mattiss odpowiedział(a) na nawros temat w E30
    tak, chodzi o śrubkę, którą wskaźnik jest przykręcony do reszty licznika. Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.