Treść opublikowana przez mattiss
-
Problem z podświetleniem deski i pozycyjnymi z prawej strony
Różne rzeczy mogą się dziać. Mógł ktoś przed Tobą mieszać w instalacji. Diagnozę wszelkich usterek elektrycznych zaczynamy prawie zawsze od sprawdzenia bezpieczników. Sprawdź też, czy masz masę wszędzie po tej stronie, która się nie pali, bo instalacja jest właśnie stronami zrobiona. Pozdrawiam
- most
-
E36 sedan sprezyny tył
Witam Założyłeś taki sam temat po raz drugi i po raz drugi źle go zatytułowałeś :mad2: :nienie: Sprężyny z omegi są do omegi, a w E36 są pewnie inne... Jeśli średnica pierwszego i ostatniego zwoju jest taka sama jak w E36, to powinny pasować. Pozostaje jeszcze kwestia ich wysokości i charakterystyki. Nikt Ci nie powie, jak auto będzie się na nich zachowywało... Pozdrawiam
-
Problem z podświetleniem deski i pozycyjnymi z prawej strony
I bezpieczniki sprawdź!
-
19 litrów paliwa e36 1.8is automat
Witam Jak mają czarną sadzę, to znaczy, że mieszanka jest za bogata - za dużo paliwa wtryski dają zapewne... Nie kopci Ci auto na czarno przy mocnym dodaniu gazu?? I co z przewodami paliwowymi, wszystkie są szczelne? Nie czuć paliwem w aucie?? Pozdrawiam
-
brak mocy
Zamykam. Co chwila komuś się kończy rozrząd w M40, tak trudno poszukać??
-
318 Compact
No i to koniec tego tematu. Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania
-
problem z dmuchawą, piszczy!!!!
Coś Ci się pomyliło chyba. To Ty tutaj łaski nie robisz i masz obowiązek się dostosować do regulaminu tego forum. Dostajesz ostrzeżenie. I tylko moja dobra wola sprawiła, że nie dostałeś drugiego za pisanie posta pod postem. Pozdrawiam i zamykam
-
19 litrów paliwa e36 1.8is automat
Ja nie pytam o to, jak długo je masz w aucie, tylko o to, jaki kolor mają :) Skrzynia się nie ślizga?? Pozdrawiam
-
316 - kilka pytań
http://www.realoem.com/bmw/select.do A kod seryjny masz z tyłu OBC - 11-cyfrowy. Pozdrawiam
-
318i system ASC
Witam Jak nie masz przycisku ASC na desce rozdzielczej w rzędzie przed skrzynią biegów, to nie masz ASC. Realoem, to katalog części, a nie konfigurator - nie pokazuje, co akurat jest w Twoim aucie, ale co było w tym czasie montowane w danym modelu. Proszę sobie ściągnąć instrukcję obsługi E36 PL i ją przeczytać, zamiast zadawać takie pytania. Pozdrawiam
-
problem z dmuchawą, piszczy!!!!
Popraw tytuł albo zamknę temat!!! i Zapoznaj się z wyszukiwarką, bo taki temat to jest raz na tydzień!
-
19 litrów paliwa e36 1.8is automat
Witam A jak wyglądają Twoje świece?? Jasny osad mają, czy czarną sadzę?? Pozdrawiam
-
[E30][E28][E24] Naprawa przełącznika elektrycznych szyb
Witam Ściągnij boczki z drzwi i przesmaruj ramiona elektryki szyb. Też mi przepalało bezpiecznik jak drzwi zamknięte. Bo bezpieczniki są dwa i obwody dwa. Jeden na zamknięte i odpalone auto, a drugi na wyłączone i otwarte drzwi w razie gdybyś wysiadał z auta, wyłączył, ale zapomniał szybę zamknąć. Pozdrawiam
-
19 litrów paliwa e36 1.8is automat
Witam Jak jeździsz?? Normalnie czy cały czas z gazem w podłodze i kickdown?? To nie jest normalne... Nie czuć nigdzie zapachu benzyny? Może masz nieszczelny układ paliwowy?? Na kompie nie ma w ogóle żadnych błędów, czy jakieś są, ale "wydają się" nie mieć wpływu na spalanie... Może Ci hamulce trzymają na którymś kole, nie masz gorącej którejś z felg po jeździe?? Pozdrawiam
-
316 - kilka pytań
Ad. 2. Ktoś wykręcił żarówkę od kontrolki poduszek powietrznych i świeci tylko dioda w zegarach - podwójne zabezpieczenie. System airbag jest raczej pół-sprawny i należy się udać na kompa, żeby się dowiedzieć dlaczego. Co do tego pytania o spalanie - sprawdź po numerze OBC, czy pochodzi ono od tej wersji silnikowej, jeśli nie, to może być przyczyną błędnych wskazań spalania. Ekonomizer Ci działa poprawnie?? Pozdrawiam
-
Roznica budowy karoseri miedzy silnikiem 1.6 a 2.5
Witam Tak, różni się. Generalnie skrzyń w E30 jest ogrom i nie wszystkie pasują do każdego z silników, więc na 100% też była zmieniana. W 4 cylindrówkach szedł Getrag 240, a w 325i Getrag 260. Pozdrawiam
-
Roznica budowy karoseri miedzy silnikiem 1.6 a 2.5
Proszę o zmianę tytułu tematu, na jakiś bardziej przyzwoity i sugerujący o co chcesz zapytać!!! Co do tematu swapu, to dobrze zrobiony swap nie wpłynie negatywnie na auto. Nie trzeba E30 bardziej wzmacniać karoserii przy swapie, należy natomiast zaadoptować zawieszenie i hamulce - na to zwróć uwagę. Pozdrawiam
-
m43b16,pytanie o wskazanie ekonomizera na biegu jałowym
I zaczyna się offtopic... Panie Cygan, a czy Pan myśli, że w Niemczech nie ma zimy?? Mi się zawsze wydawało, że mamy bardzo zbliżone warunki pogodowe cały rok... Chyba, że Niemcy się jakoś magicznie ostatniej nocy przemieścili do południowej Afryki... 15 lat zużycia przemawia raczej za tym, żeby startować zaraz po odpaleniu, a nie po 5 minutach postoju bez obciążenia. Moje M20 odpala w temperaturze -30*C i jedzie bez problemu. Dbam o silnik, wymieniam olej na czas i nie kręcę do odcinki zimnego. To w zupełności wystarczy. Argument Bizona rozumiem jak najbardziej, jeśli katuje, to najlepiej rozgrzanego. Temat się wyczerpał i proszę już tu nie robić OT, bo zamknę. Autor właściwego zapytania otrzymał odpowiedź na swoje pytanie. Pozdrawiam
-
m43b16,pytanie o wskazanie ekonomizera na biegu jałowym
Nic bardziej mylnego. W każdej instrukcji obsługi samochodu osobowego napisane jest "ruszyć zaraz po odpaleniu". Dla silnika wcale nie jest korzystne czekanie na postoju, aż się rozgrzeje. Dopiero podczas pracy ma on odpowiednie ciśnienie oleju etc... Pozdrawiam
-
e36 328 co i jak z przeróbką automata na manual?
Wał, dyfer i półosie. Są na forum tematy o przeróbce na manual - całkiem sporo! I nawet w dziale Zrób to sam... Pozdrawiam.
-
Róznica miedzy BMW318 a BMW318i
Dobra, wystarczy już tego. Zamykam ten temat, bo i tak nie ma on sensu od początku. Wszystko jest na forum. Autora zapraszam do przyklejonego tematu "Wszystko o E36" Pozdrawiam
-
E36 316i Pytanie o Przekładkę
Tak, to jest totalna ohyda! I nie, nie będziesz pierwszy - kilka razy widziałem takie 323ti przerobione na alledrogo. Co do samego tematu, to kup całość z sedana i po sprawie, zamiast kombinować, czy będzie pasowało. Zresztą porównaj sobie na realoem.com... Pozdrawiam
- Chip tuning 316-tki
-
Czy opłaca się dodać turbo do 318i 115Km 1997r Proszę o odp/
Gdybym tylko wcześniej zauważył ten temat... Zamykam :mrgreen: