Treść opublikowana przez mattiss
-
318is M42 Wymiana rozrzadu
Witam Zazwyczaj wszelkie wcześnie wykryte wady rozrządu w M42 ograniczają się do wymiany napinacza - i koniec problemów. Zakładasz nowy napinacz i jazda. Pytasz co może się stać 20-letniemu napinaczowi hydraulicznemu?? hmm... dziwne pytanie - starość nie radość! Pozdrawiam
-
e30 318is E.T.
Z przodem nie było żadnych problemów. Sprężyny seryjne w 325i (czyli tzw. sportowe nastawy zawieszenia). Pozdrawiam
-
brak podswietlania tablicy
Z tym, że w E30 wiązka od podświetlenia tablicy rozdzielczej nie wchodzi w klapę. Pozdrawiam
-
e36 1.8i -wymiana tulei
Potrzebowałem raz końcówki drążków kierowniczych do skody felicii i kupiłem sidem. Końcówka jak końcówka, jeszcze działa, ale wykonanie mnie nie urzekło :D Pozdrawiam
-
316i Problem z odsuwaniem szyby
Drugi Twój temat w przeciągu godziny - czy nie wiesz, że na forum jest wyszukiwarka??? To bardzo standardowy problem w E36 :search: :search: :search: Tylko moja niezmierzona dobroć powstrzymuje mnie przed wpakowaniem Ci ostrzeżenia. Zmień tytuł tematu - dodaj wyróżnik modelu - bo naprawdę się wkurzę :twisted:
-
e36 1.8i -wymiana tulei
Witam Jak masz kanał - podnośnik i klucze oraz wiedzę o mechanice i samozaparcie - dasz radę. Inaczej - oddaj mechanikowi. Co do tego zestawu, to sidem nie jest jakieś super producent. Pozdrawiam
-
316i Luźna klamka od strony kierowcy
AFAIK nie będzie pasowała. Pozdrawiam
-
320i w miejscu inspekcji pod zegarami pojawiło sie szesc lit
Witam Jak założysz licznik od takiego samego modelu, to będzie pokazywał super. Co do wyciągania zegarów, to poszukaj w dziale Zrób to Sam - jest tam opis jak to zrobić! Pozdrawiam
-
316i Problem z zamknięciem bagażnika
Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków dla tego działu i popraw tytuł swojego wątku. Robi się do edytując pierwszy post edit: Super, jak na pierwszy raz, to świetnie - dziękuję za poprawienie. Jakimś sposobem dziwnym zdublowałeś temat, ale już usunąłem dubla. Pozdrawiam
-
Wymiana klamki
Założyłeś już temat o klamce, więc pisz w nim!!! Po co zakładać kolejny kontynuując jeden wątek??? :shock: :nienie: Zamykam
-
320i dołożenie pilota do centralnego zamka
Witam Rozumiem, że chodzi Ci o przerobienie centralnego zamka, żeby był na pilota? Jest to wykonalne, nawet przypominam sobie, że były takie tematy na forum :search: :search: A co do drugiego pytania, to centralny jest oczywiście elektryczny. Pozdrawiam
-
[E36] Lista błędów ABS - 17,81,82,97,132
Hej Przyjrzyj się temu czujnikowi hamulca, może się zacina... Przeczyść styki przejrzyj ten kawałek wiązki, który do niego dochodzi. Pozdrawiam
-
E36 320 Problem z obrotami/sondą/kod błędu 53 - HELP!!!
Witam Patrzyłem na kody błędów i 79 oraz 84 odnoszą się do czujnika położenia wałka rozrządu wg. mojej rozpiski kodów diagnostycznych BMW dla siemensa MS40. Wydaje mi się, że wystąpienie wszystkich błędów jest następstwem nagłego zgaśnięcia auta (bo pewnie tak się stało). Czy badaliście tym kts'em napięcie i pracę sondy lambda?? Korzystając z DIS można przetestować każdy układ, który wyrzucił błąd i jest to bardzo fajna zaleta tego systemu. Nie masz kogoś w okolicy, kto ma DIS? Poszukaj w dziale diagnoza. Pozdrawiam
-
e36 xxx jaki numer lakieru
Nikt nie zagląda, bo nikt nie pisze. Przenoszę. A tu zostawię odnośnik, żeby jednak zaglądali :)
-
316i Compact elektryczne szyby
Witam Mechanizmy są takie same w compakcie, sedanie i touringu [wg. realoem], także na pewno znajdziesz. Pozdrawiam
-
e30 318is E.T.
Mam identyczne felgi, (nawet na sprzedaż). Są one bardzo lekkie i wchodzą bez problemu do E30. Jedyną wadą jest to, że przy większym obciążeniu z tyłu i oponach pełnowymiarowych (205/55/15) auto potrafi tak przysiąść, że opona trze o rant nadkola przez to niskie ET :/ Ale auto wygląda na nich ekstra. Pozdrawiam
-
e30 m50 licznik
Witam Ciężko uzyskać takie informacje bo ludzie, którzy robią swapy trzymają je dla siebie. Na stronie E30.de jest cały kącik 325i 24V i tam swap jest bardzo dokładnie omówiony, tam szukałbym informacji. Pozdrawiam
-
316i dolny wąż chłodnicy zimny po wymianie termostatu
Witam Wskoczyło Ci oil service, bo zegary pamięci nie trzymają, a w ogóle kasowałeś inspekcję przy wymianie oleju?? To raczej normalne w E30, które ma 20lat, że inspekcji nie trzyma i nic na to nie poradzisz. Skacze Ci wskaźnik od temperatury, zapala się oilservice - może wystarczy wymienić akumulatorki w zegarach i poczyścić styki oraz sprawdzić luty zamiast sprzedawać :D Pozdrawiam
-
brak podswietlania tablicy
Witam Wyciągnij te lampki i zobacz jak tam to wszystko wygląda. Może kable gdzieś zaśniedziały...
-
Pas przedni e30 coupe a touring
Tak, nieważne... Przynajmniej jest wesoło :D
-
E36 vs E34 vs E32
Gratulacje, udało Ci się wyciągnąć trupa z szafy! Ostatni wpis w tym temacie jest z 2006 roku... Nie zdziw się, jeżeli nikt Ci nie odpowie :duh:
-
Wariuje wskaźnik poziomu paliwa
Problem z masą wskaźnika, albo kiepskie styki jak mówił kolega wyżej! :search: :search: :search:
-
Z3 2.8 pływający tył
Witam Ciężki temat... To nie jest wielowahacz i nie ma za bardzo na co zwalić winy... Amorki i poduszki masz sprawne? Belkę i jej gumy oraz gumy na wahaczach wleczonych wymieniłeś, więc to na pewno nie to... Pozostają same opony. Przy tej mocy trzeba mieć dobrą zimówkę. Zetka jest króciutka, więc zachowuje się bardzo narowiście na śliskim. Nie daje się na pewno prowadzić głębokim bokiem, tylko od razu wychodzi tyłem, prawda? - podobnie jak compact... Nie jeździłem zetką w zimie więc nie mam porównania, ale moje E30 z podobną mocą prowadzi się bdb, a zawias ma identyczną budowę, jednakże opony mam lipne i więcej gazu zawsze powoduje, że auto się nie prowadzi i zaczyna mnie wyprzedzać tył. Natomiast w compakcie (też takie zawieszenie z tyłu) mamy nowe opony i granica poślizgu jest tak daleko, że można lecieć po rondzie 60km/h po śniegu i nadal jechać bez problemu do przodu, dopiero większa dawka gazu i ruch kierownicą spowodują poślizg, który zresztą bardzo łatwo daje się opanować jeśli nie jest za głęboki. Spróbuj podmienić tylne koła od kogoś z takim samym rozstawem śrub. Pozdrawiam
-
[E36] 318i '98 - hałas z tyłu samochodu
Witam Możesz sprowokować jej złą pracę sprawdzając ją wyciągniętą z baku. Podłącz na krótko, daj jej chwilę pracy na sucho i będziesz wiedział, czy to ona powoduje ten dźwięk. Co do nowej pompy, to jedni chwalą sobie zamienniki chińskie i nie narzekają, a ja polecam Ci Boscha, bo przychodzi w całym zestawie montażowym z nowym sitkiem, kabelkami etc oraz instrukcją dokładną jak to poskładać :cool2: Oczywiście jest znacznie droższa niż każda chińszczyzna. Pozdrawiam
-
316i dolny wąż chłodnicy zimny po wymianie termostatu
Zmień tytuł tematu na sugerujący, o co Ci chodzi i o co chcesz zapytać!!!! Inaczej temat zamknę i dostaniesz zasłużone ostrzeżenie!!! Proponuję coś na kształt: "316i dolny wąż chłodnicy zimny po wymianie termostatu" Pozdrawiam