Treść opublikowana przez mattiss
-
[m30b35] Co może wpływać na pogorszenie osiągów
Witam Więc zostaje Ci ostatnia z zasugerowanych przeze mnie opcji. Czyli zapłon. Nie wspominałeś, że masz lpg z blosem - może czas na regulację....
-
Kosmetyki - porady i wymiana doświadczeń
mattiss odpowiedział(a) na Sebast - BMW Klub Polska temat w Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paskiWitam Tak, są. Kolega nawet tam linka dawał do takiego lakieru, z tego co pamiętam... Pozdrawiam
-
[m30b35] Co może wpływać na pogorszenie osiągów
Witam Stożek, to jest dobry, ale do.... no właśnie, do niczego nie jest dobry. Trzeba by mieć cały układ profesjonalny, to wtedy tak. Wywalić! Wydech raczej nie ma wpływu, jak nie ma dziur i nie ma zapchanego kata. Ten dźwięk, który wydaje może być objawem rozsypanego katalizatora. Sprawdź świece, kable, kopułkę i palec. To taki standard, jak Ci moc obcina w M20/M30 Wyczyść przepływkę, przepustnicę i krokowy. Pozdrawiam
-
316 Compact - bagażnik dachowy/bazowy
Witam Dosłownie wczoraj przygarnąłem oryginalny bagażnik do E36. Jak tylko go zamontuję w kompakcie, to dam znać. Chyba musisz licytować ten na allegro - on musi pasować, bo jest w katalogu oryginalnych akcesoriów do kompakta. Pozdrawiam
-
BMW E30 ZAMIANA SILNIKA
Witam Jakie to szczęście, że wasz kochany mod traktuje dział E30 jak swoje dziecko (pobłażliwie) :roll: :mrgreen: Kolejny offtopic w tym temacie (każdy post nie na temat po moim!) zostanie ukarany ostrzeżeniem i wykasowany moje dzieci :nienie: ;P Pozdrawiam P.S. Keep drifting fun!
-
Kosmetyki - porady i wymiana doświadczeń
mattiss odpowiedział(a) na Sebast - BMW Klub Polska temat w Eksploatacja, felgi, opony, oleje, paskiWitam Ad1. viewtopic.php?f=15&t=131264 Ad2. Myj jak najrzadziej jeśli nie masz garażu, albo myj w tym tygodniu, bo w dzień są dodatnie temperatury. Wycieraj do sucha! Ad3. Bez przesady, nic się temu welurowi nie stanie. Zmieć szczotką i przetrzyj suchą ścierką. Pozdrawiam
-
BMW-Challenge na Barbórce ! Potrzebne wsparcie dla RWD
Hej Wynik słaby - 58 w generalce. Ale Kacper mówi, że frajda była spoko. Najgorsze było, że te 320KM nie miało się jak odepchnąć. Twierdzi, że na kolcach byłby konkurencyjny, na zimówce-bez szans. Pozdrawiam
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
Witam Skrzynia nie posiada bagnetu - to relikt starszych skrzyń automatycznych :) Stan oleju sprawdza się poprzez odkręcenie korka wlewowego (tego wyżej). Jeśli ktoś sprawdzał i zmasakrował, to teraz możesz wymieniając też sprawdzić-nie zaszkodzi. Jak nie ma opiłków, czy brudu, to dobrze. Pozdrawiam
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
Witam E46 320d M47N 2004 Twoja skrzynia to A5S 390R - niestety, bo to skrzynia produkcji GM i skrzynie te mają tendencję do psucia. Twój olej to Texaco ETL 7045E. Skrzynia zalana jest oczywiście raz na zawsze - Lifetime. Olej nie wymaga wymiany. Czy wymiana przedłuży żywotność Twojej skrzyni - raczej tak, ale o szczegóły pytaj użytkowników aut z tymi skrzyniami. Pozdrawiam
-
[e36 coupe]Awaria silniczka szyb
Nie, jeśli są takie same! Dostajesz ostrzeżenie za zły tytuł tematu, upomniany wcześniej już zostałeś. :nienie:
-
probelm z uchylnymi szybami
Witam Proszę uzupełnić informacje o posiadanym aucie w profilu (320i, 316i, 3XX????????) oraz przeczytać ten temat: viewtopic.php?f=68&t=120678 Następnie proszę zmienić tytuł swojego wątku poprzez edycję pierwszego postu w temacie. Co do Twojego problemu, to zacznij od bezpieczników... Rozpiskę znajdziesz tu na forum na górze działu, w temacie "Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania" Pozdrawiam
-
318is zegary przestają działać podczas jazdy+ciężkie wspom.
Witam Co do wspomagania, to proponuję wymienić olej. Pewnie masz czarną spracowaną maź w układzie. Zegary to rzeczywiście częsty problem w E36 i niestety często pomaga dopiero wymiana. Pozdrawiam
-
Zawieszenie - amortyzatory.
Zamykam z powodu tytułu oraz niechęci do wyszukiwarki. Bez ostrzeżenia
-
jakie przewody zapłonowe do E36 1.6 M40
Nie no litości, temat wałkowany na okrągło. Zamykam bez ostrzeżenia.
-
E36 320i termostat
No ile można to samo. Do tego tytuł leży.... Zamykam :search: :search: :search: :reading2: :reading2: :reading2: :reading2:
-
318is ASC+T czy szpera
Tak, faktycznie zapomniałem, że +T korzysta jeszcze z ABS'u, co nawet słychać gdy system pracuje. Czasem jak kontrolka mruga, to słychać charakterystyczne trykanie absu. Super ten link :cool2: Pozdrawiam
-
316i jakie spalanie
Witam Compact z M43TU 1.9 - w cyklu niemalże wyłącznie miejskim wyszło nam 9.6L/100km, cykl mieszany wrocław plus niedalekie trasy, około 8-8.4L/100km. Wyłącznie trasa drogą krajową i autostradą, to jakieś 6.8-7.0 Pozdrawiam
-
Re: 320 klosze reflektorow...
Witam Jestem zwolennikiem i orędownikiem original zustand, ale takie delikatne mody mi naprawdę nie przeszkadzają, wygląda to nawet nieźle. Tylko, czy mi się wydaje, czy jeden krzyż jest lekko przekrzywiony?? Pozdrawiam
-
318is ASC+T czy szpera
Witam Na pewno nie blokuje. Jedyne, co może robić, to zduszać obroty silnika do takiego poziomu, że oba koła efektywnie się kręcą... Pozdrawiam
-
318is zegary przestają działać podczas jazdy+ciężkie wspom.
Poprawiałem Twoje tytuły, dostałeś nawet ostrzeżenie i nic nie pomaga... Naucz się tytułować poprawnie wątki. Jeśli chcesz, żebym ten odblokował, to zapraszam na priv z propozycją poprawnego tytułu tematu. Zamykam
-
316i kiedy następuje załączenie się pompy paliwa??
Witam Wszystko jest ok. Załącza się w momencie rozruchu. Na zapłonie załącza się tak jak koledzy pisali - nie zawsze. Pozdrawiam p.s. poprawiłem tytuł, dostajesz ostrzeżenie, bo to już któryś z kolei.
-
318is ASC+T czy szpera
Witam Rozkoduj VIN, to będziesz wiedział, czy masz szperę. ASC+T stabilizuje tor jazdy i pozytywnie wpływa na trakcję. Auto ze szperą ochoczo wyjeżdżałoby bokiem z zakrętu na śliskiej nawierzchni, auto z ASC+T trzyma tor jazdy prawie bez odchyłów, bo system się włącza przy każdym poślizgu kół. To tyle. ASC+T to generalnie bardzo dobra rzecz - prosty system, a działa świetnie. W takich warunkach jak teraz można spokojnie jechać żwawo, gorzej z hamowaniem :D Pozdrawiam
-
318i wahania obrotów silnika w krańcowym skręcie kół
ufo prawdę powiedział. Chcesz, żebym temat odblokował? zapraszam na priv z gotową propozycją jak ten temat powinien się nazywać "po bożemu" :D póki co>> zamknięte :police:
-
e36 316i - Car Audio.
Przeczytałem cały ten temat. Swayze - ostrzeżenie za offtopic. Truteń - ban za offtopic, przekleństwa, wulgaryzmy, agresję słowną etc. Takiego zachowania na tym forum tolerował nie będziemy. Wszystkie offtopikowe posty zostały przeze mnie usunięte. Temat przenoszę do działu Car audio. Pozdrawiam
-
Silniki M54 i następne generacje benzynowych
Witam Ze źródła, którym jest serwis bmw wiem, że X3 jest -obok serii 1- najmniej awaryjnym autem spośród bmw. Co do M54 w X, to tylko w X3 zdaje to egzamin jak należy. W X5 brakuje momentu. Pozdrawiam