Treść opublikowana przez mattiss
-
e30 cabrio, czy warto na polską pogodę ?
Witam Cena hardtopa to jakieś 1500-3000zł w zależności od stanu. Uszczelek nie kupuje się co sezon, ale główna uszczelka nad przednią szybą (w poprzek auta), to koszt bodaj 700zł w ASO. Gdybyś chciał wymienić wszystkie uszczelki, to pewnie koło 3k zł byłoby. Co do dachu z tkaniny, to bardzo ważne jest, żeby go impregnować i generalnie mieć hardtopa na zimę. Pozdrawiam
-
323i vs 323iA
Witam Ale gdzie masz to oznaczenie "A"?? Zarzuć foto, czy cuś... Pozdrawiam
-
Brak końcówki haka, jaka ma być?
Jeśli chodzi o chęć zakupu, to zapraszam do działu Giełda z ogłoszeniem. Proszę trzymać się w tym temacie ustalenia o jaką końcówkę chodzi...
-
e30 cabrio, czy warto na polską pogodę ?
Witam Jak nie masz garażu, to będzie ciężko i generalnie szkoda takiego fajnego autka, jak e30 cabrio... Te samochody są już leciwe i trzeba się liczyć z tym, że niektóre uszczelki (które są bardzo drogie) mogą przepuszczać, choć cabrio nigdy nie miało opinii super-szczelnego. Generalnie lepiej jest jak jedziesz, niż stoisz... Sens posiadania takiego auta jak najbardziej widzę, ale używanie go cały rok musi być w pełni świadome i rozsądne. Hardtop, garaż, konserwacja antykorozyjna i dbanie o szczelność to podstawa. pozdrawiam
-
323i vs 323iA
Tak naprawdę to poza skrzynią, to żadnych różnic nie ma. Inny jest też wał (długość inna), dyfer i pewnie półosie... Ale tak poza tym to nic. Ten automat, to masz 4 biegowy już?? Pozdrawiam
-
problem ze wspomaganiem
Proszę poprawić tytuł tematu. Co do problemu: nie ma wycia przy skręcie kierownicą w krańcową pozycję?? Ciśnienie w kołach prawidłowe?? Jak wygląda płyn do wspomagania - czarny, czy ma swój czerwony kolor?
-
316i kupno używanych amortyzatorów - na co zwrócić uwagę?
Total BOLOX! W nowym amorku bez problemu wciśniesz tłoczysko. Nawet w sachsach m-tech (ostatnio takie zakładałem do touringa taty). Tłoczyska nie wciśniesz dopiero w hardkorowo ustawionym bilsteinie b6/b8. Cała rzecz polega na tym, że tłoczysko ma pracować równo na całej głębokości, bez nagłych wpadnięć o kilka/naście mm i ma nie mieć w ogóle luzu osiowego. Nie mówiąc o śladach zapocenia, czy zewnętrznego uszkodzenia (spawy, wklęśnięcia etc). Wciśnięte tłoczysko ma samoczynnie wysunąć się do położenia wyjściowego. Pozdrawiam @SOPELEK Naucz się w końcu tytułować wątki, bo już mnie to poprawianie Ciebie męczy :duh: :nienie:
-
316i swap na 318is - jak rozległy jest to zabieg?
Poprawiłem tytuł tematu. Autor otrzymuje ostrzeżenie. Pozdrawiam
-
3 XX COMPAKT 97 AMORTYZATORY
Ja tam nie żartuję.. tytuł nadal leży!!
-
318i świst przy wkręcaniu na obroty
Zaspawane/zablokowane visco! Rusz wiatrakiem od chłodnicy, jak rusza się bardzo ciężko, albo nie możesz go w ogóle przekręcić (silnik zgaszony - dodam dla bezpieczeństwa), to masz winowajcę. Poprawiłem tytuł... Resztę napisałem Ci w pierwszym poście. Regulamin się kłania.
-
316i swap na 318is - jak rozległy jest to zabieg?
1. Tytuł!!!! 2. Zrobiłeś dubla i to w kiepskim stylu :nienie: 3. Ogarnij myśli :duh: 4. Regulamin przeczytaj :reading: 5. use the search :search: :search: :search: 6. Za złamanie regulaminu następnym razem otrzymasz ostrzeżenie. Pozdrawiam
-
kluczyk pod kolumna kierownicy
Witam Powtórzę za innymi userami - popraw tytuł na zgodny z formatem tytułowania wątków tego działu oraz napisz jeszcze raz z przecinkami, kropkami i SKŁADNIE, o co Ci chodzi. Inaczej temat zamknę :nienie: Pozdrawiam
-
316i nie odpala po resecie komputera.
Seba słusznie zauważa, że tak nie wolno. Jest to uznawane za nabijanie sobie postów. Proszę wnikliwie przeczytać regulamin forum.
-
Jakie przełożenie dyfra?
Nie, skrzyń jest bardzo wiele. Podstawowo to dwa modele Getraga - 240 i 260, ale w kilku konfiguracjach i z różnymi dzwonami. Przypomnij mi na PW wieczorem to wkleję skan z E30 restoration bible o skrzyniach. Pozdrawiam EDIT Załączam rozpiskę skrzyń: http://img716.imageshack.us/img716/4065/skrzynie.jpg Pozdro
-
316 moduł komfortu
Witam Wydaje mi się na 95%, że szyber w naszym 323i się domyka z kluczyka... Pozdrawiam
-
Re: e36 318is (m42) temperatura nieco poza polowa
Witam Jak Ci się silnik przegrzewa, to sprawdź termostat i generalnie cały układ chłodzenia. Brak ogrzewania w środku sugeruje zapowietrzony układ. Pozdrawiam
-
316 Problem ze wskaźnikiem paliwa po założeniu ramek
Witam Przestawiłeś wskazówkę zakładając ramkę. Musisz ją teraz spróbować ręcznie przestawić, tak żeby wskazywała wartości zbliżone do prawidłowych. Pozdrawiam
-
Zdjęcię czujnika od ABS
Co do Twojego problemu to polecam Ci przyklejony na górze działu temat "Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania". Tam znajdziesz link do sam naprawiam E36. Popraw tytuł, bo zamknę temat, jak wspominał seba.
-
323i problem z kontrolka airbagu
Adaptacja komputerowa, czyli zakodowanie maty pasażera daje dokładnie taki sam skutek - poduszki wystrzelą nawet jak nie będzie pasażera. I też jest to dobre rozwiązanie i tańsze niż kupno maty. Pozdrawiam
-
Problem z podświetleniem deski i pozycyjnymi z prawej strony
No to git :cool2: BTW ja nic nie wiem :liar:
-
Jakie przełożenie dyfra?
Wg tabelki wspomnianej przez e30.318 przełożenie 4.27 podejdzie do M20B20 bez problemu. Takie przełożenie miały 320i touring i cabrio. Podejrzewam, że nieźle to będzie zapierdzielało. Pozdrawiam
- most
- most
- most
-
Problem z podświetleniem deski i pozycyjnymi z prawej strony
Podświetlenie zegarów to może być bezpiecznik... Sprawdź też masę na kolumnie kierowniczej (pod osłoną nad kolanami, pod kierownicą wysoki brązowy kabelek przykręcony śrubką). Pozdrawiam