Skocz do zawartości

mattiss

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mattiss

  1. Witam Cena hardtopa to jakieś 1500-3000zł w zależności od stanu. Uszczelek nie kupuje się co sezon, ale główna uszczelka nad przednią szybą (w poprzek auta), to koszt bodaj 700zł w ASO. Gdybyś chciał wymienić wszystkie uszczelki, to pewnie koło 3k zł byłoby. Co do dachu z tkaniny, to bardzo ważne jest, żeby go impregnować i generalnie mieć hardtopa na zimę. Pozdrawiam
  2. mattiss odpowiedział(a) na Lukas323 temat w E30
    Witam Ale gdzie masz to oznaczenie "A"?? Zarzuć foto, czy cuś... Pozdrawiam
  3. Jeśli chodzi o chęć zakupu, to zapraszam do działu Giełda z ogłoszeniem. Proszę trzymać się w tym temacie ustalenia o jaką końcówkę chodzi...
  4. Witam Jak nie masz garażu, to będzie ciężko i generalnie szkoda takiego fajnego autka, jak e30 cabrio... Te samochody są już leciwe i trzeba się liczyć z tym, że niektóre uszczelki (które są bardzo drogie) mogą przepuszczać, choć cabrio nigdy nie miało opinii super-szczelnego. Generalnie lepiej jest jak jedziesz, niż stoisz... Sens posiadania takiego auta jak najbardziej widzę, ale używanie go cały rok musi być w pełni świadome i rozsądne. Hardtop, garaż, konserwacja antykorozyjna i dbanie o szczelność to podstawa. pozdrawiam
  5. mattiss odpowiedział(a) na Lukas323 temat w E30
    Tak naprawdę to poza skrzynią, to żadnych różnic nie ma. Inny jest też wał (długość inna), dyfer i pewnie półosie... Ale tak poza tym to nic. Ten automat, to masz 4 biegowy już?? Pozdrawiam
  6. mattiss odpowiedział(a) na kamiloska temat w E36
    Proszę poprawić tytuł tematu. Co do problemu: nie ma wycia przy skręcie kierownicą w krańcową pozycję?? Ciśnienie w kołach prawidłowe?? Jak wygląda płyn do wspomagania - czarny, czy ma swój czerwony kolor?
  7. Total BOLOX! W nowym amorku bez problemu wciśniesz tłoczysko. Nawet w sachsach m-tech (ostatnio takie zakładałem do touringa taty). Tłoczyska nie wciśniesz dopiero w hardkorowo ustawionym bilsteinie b6/b8. Cała rzecz polega na tym, że tłoczysko ma pracować równo na całej głębokości, bez nagłych wpadnięć o kilka/naście mm i ma nie mieć w ogóle luzu osiowego. Nie mówiąc o śladach zapocenia, czy zewnętrznego uszkodzenia (spawy, wklęśnięcia etc). Wciśnięte tłoczysko ma samoczynnie wysunąć się do położenia wyjściowego. Pozdrawiam @SOPELEK Naucz się w końcu tytułować wątki, bo już mnie to poprawianie Ciebie męczy :duh: :nienie:
  8. Poprawiłem tytuł tematu. Autor otrzymuje ostrzeżenie. Pozdrawiam
  9. mattiss odpowiedział(a) na SOPELEK7 temat w E36
    Ja tam nie żartuję.. tytuł nadal leży!!
  10. Zaspawane/zablokowane visco! Rusz wiatrakiem od chłodnicy, jak rusza się bardzo ciężko, albo nie możesz go w ogóle przekręcić (silnik zgaszony - dodam dla bezpieczeństwa), to masz winowajcę. Poprawiłem tytuł... Resztę napisałem Ci w pierwszym poście. Regulamin się kłania.
  11. 1. Tytuł!!!! 2. Zrobiłeś dubla i to w kiepskim stylu :nienie: 3. Ogarnij myśli :duh: 4. Regulamin przeczytaj :reading: 5. use the search :search: :search: :search: 6. Za złamanie regulaminu następnym razem otrzymasz ostrzeżenie. Pozdrawiam
  12. Witam Powtórzę za innymi userami - popraw tytuł na zgodny z formatem tytułowania wątków tego działu oraz napisz jeszcze raz z przecinkami, kropkami i SKŁADNIE, o co Ci chodzi. Inaczej temat zamknę :nienie: Pozdrawiam
  13. Seba słusznie zauważa, że tak nie wolno. Jest to uznawane za nabijanie sobie postów. Proszę wnikliwie przeczytać regulamin forum.
  14. mattiss odpowiedział(a) na pgmuzyk temat w E30
    Nie, skrzyń jest bardzo wiele. Podstawowo to dwa modele Getraga - 240 i 260, ale w kilku konfiguracjach i z różnymi dzwonami. Przypomnij mi na PW wieczorem to wkleję skan z E30 restoration bible o skrzyniach. Pozdrawiam EDIT Załączam rozpiskę skrzyń: http://img716.imageshack.us/img716/4065/skrzynie.jpg Pozdro
  15. mattiss odpowiedział(a) na Kamil_DDZ temat w E36
    Witam Wydaje mi się na 95%, że szyber w naszym 323i się domyka z kluczyka... Pozdrawiam
  16. Witam Jak Ci się silnik przegrzewa, to sprawdź termostat i generalnie cały układ chłodzenia. Brak ogrzewania w środku sugeruje zapowietrzony układ. Pozdrawiam
  17. Witam Przestawiłeś wskazówkę zakładając ramkę. Musisz ją teraz spróbować ręcznie przestawić, tak żeby wskazywała wartości zbliżone do prawidłowych. Pozdrawiam
  18. mattiss odpowiedział(a) na himmera temat w E36
    Co do Twojego problemu to polecam Ci przyklejony na górze działu temat "Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania". Tam znajdziesz link do sam naprawiam E36. Popraw tytuł, bo zamknę temat, jak wspominał seba.
  19. Adaptacja komputerowa, czyli zakodowanie maty pasażera daje dokładnie taki sam skutek - poduszki wystrzelą nawet jak nie będzie pasażera. I też jest to dobre rozwiązanie i tańsze niż kupno maty. Pozdrawiam
  20. No to git :cool2: BTW ja nic nie wiem :liar:
  21. mattiss odpowiedział(a) na pgmuzyk temat w E30
    Wg tabelki wspomnianej przez e30.318 przełożenie 4.27 podejdzie do M20B20 bez problemu. Takie przełożenie miały 320i touring i cabrio. Podejrzewam, że nieźle to będzie zapierdzielało. Pozdrawiam
  22. mattiss odpowiedział(a) na e30 1986 temat w E30
    Ale się zrobiła dyskusja o niczym, normalnie nie mogę :worried: Koniec offtopa! :nienie: I żadnego turbo! NIGDY! :mrgreen:
  23. mattiss odpowiedział(a) na e30 1986 temat w E30
    :oops: :mrgreen:
  24. mattiss odpowiedział(a) na e30 1986 temat w E30
    Jak to mówią w takich chwilach: "I KILL YOU" :D viewtopic.php?f=67&t=136132 PKT 10 - Linki do książek typu sam naprawiam. Oczywiście jak znasz angielski, to od razu ściągaj Bentley Workshop Manual!! YES WE CAN?? ;D
  25. Podświetlenie zegarów to może być bezpiecznik... Sprawdź też masę na kolumnie kierowniczej (pod osłoną nad kolanami, pod kierownicą wysoki brązowy kabelek przykręcony śrubką). Pozdrawiam

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.