Treść opublikowana przez mattiss
-
Róznica miedzy BMW318 a BMW318i
Ale jesteś dowcipny. Jak chcesz pisać takie pierdy, to lepiej nic nie pisz :duh: Nabijanie sobie postów jest zabrionione :twisted:
-
Przycisk DSC czyli wyłączenie ADB i kontrolę trakcji
Nie jest to do końca prawda. Wyłączysz DSC, ale nadal będzie działał jak mechanizm różnicowy przyhamowując koła. Bokiem auto będzie latało i laka spali (choć tego BKP nie pochwala). To bmw, a nie mercedes ;P DTC nie jest nowszą wersją DSC, a jedynie jego funkcją, która pozwala uzyskać lepszą siłę pociągową - wspomaga trakcję, ale kosztem stabilności. DTC i DSC da się odłączyć całkowicie. Pozdrawiam
-
problem z elektryka
Zapraszam do przyklejonego tematu ODPOWIEDZI NA NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA! Tam jest rozpiska bezpieczników. Polecam wyszukiwarkę!!! :search: Zamykam
-
320i Wysokie spalanie - odczyt z analizatora w poście
Witam sprawdź jak wyglądają świece - czy nie są okopcone, sprawdź też czy auto nie kopci na czarno na zimnym silniku. Przyjrzyj się lambdom, może któraś jest uszkodzona (diagnostyka komputerowa) Pozdrawiam i polecam wyszukiwarkę, bo to bardzo częste zapytanie
-
Kluczyk Stacyjki E36 Do czego sluży
Polecam instrukcję obsługi BMW E36 PL do znalezienia na naszym forum Następnym razem dostaniesz ostrzeżenie za źle zatytułowany temat. Zapoznaj się z formatem tytułowania wątków i stosuj się do niego Zamykam
-
Swap
Litości. Zamykam, bo mi szczena spadła na klawiaturę - prawie się pogięła, a mam aluminiową! :jawdrop:
-
sprężyny do e28
Pasują, ale sam nie sprawdzałem - czytałem o tym na innym forum kiedyś. Pozdrawiam
-
Ja i Moje bmw 728I 1982r
Uwielbiam takie historie :mrgreen: Starym autobusem PKS'u po upragnione stare auto i na dodatek jeszcze ten klimat z pchaniem i niedogrzaną furą - prawdziwa przygoda! Gratuluję zakupu :cool2: Foty dawać i vin rozkodowany wkleić proszę :) Pozdrawiam
-
Przycisk DSC czyli wyłączenie ADB i kontrolę trakcji
W takim razie przepraszam ;P
-
E36 320i Dołożenie ASC+T
viewtopic.php?f=74&t=34099 viewtopic.php?f=68&t=68534 Pozdrawiam
-
BMW e30 na co zwrócić uwagę, jaki silnik?
Kurde, już trzeci temat o kupowaniu E30 na stronie :duh: Może je połącze?? Wszyscy za?? :D
-
Rejestracja jako zabytek
Tak, to prawda, ale nikt tu raczej większej kolekcji nie ma, a pojedyncze E30 niestety musi mieć 25 lat :/ Pozdrawiam Z dniem dzisiejszym przyklejam ten temat w dziale, żeby był zawsze pod ręką. Inne tematy o rejestracji na zabytek będą zamykane urzędowo ;)
-
zniknęło sprzęgło
Sebastianie kochany! :mrgreen: Ja Ci tu podsyłam linka do najlepszej książki o E30 i wczytaj się w rozdział o manualnej skrzyni i sprzęgle. To świetna rzecz, nawet jak ktoś nie ma pojęcia o mechanice. Dużo obrazków i proste sformułowania. Nie ma nic lepszego od Bentleya do E30. http://rapidshare.com/#!download|419tl2|360399828|e30_bentley.rar|161184 BTW - wysprzęglik to po angielsku slave cylinder (cylinderek roboczy) Aha - przewody, które opisałeś, że idą do przodu auta i później z takiej puszki wychodzą 4, to będą chyba przewody wychodzące z pompy ABSu, więc nie to ;) Na tej puszce (o ile o tej samej myślimy) jest napis ABS. Pozdro
-
Olej MTF LT-3 zamiennik?
A ile tam wchodzi do tej skrzyni?? 2 litry to pewnie nawet nie... Lej co każą. Masz młode E60 i kminisz jaki tańszy olej kupić? Lepiej wydać stówę więcej, niż później żałować. Pozdrawiam
-
Przycisk DSC czyli wyłączenie ADB i kontrolę trakcji
Tak Polecam instrukcję obsługi do E46! ;P
-
1,8 m40 przewody
Link do książki sam naprawiam jest w przyklejonym w tym dziale na górze temacie: "Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania" Pozdrawiam i zamykam
-
Resetowanie ECU??
Polecam korzystanie z wyszukiwarki na przyszłość :search: Temat taki istnieje w dziale Zrób to sam. Wszystko jest opisane. Zamykam
-
Need info about old all timer
dunno if you saw: www.bmwism.com - all bmw cars in one place.
-
318ti falują obroty podczas hamowania
Witam Maksym, możesz sobie darować OT... :nienie: Niewielu z was pomaga w utrzymaniu tutaj porządku. Jak coś to do mnie na PW zapraszam.
-
Need info about old all timer
Yeah, but what kind of info?? Repair manuals and that kind of stuff?? Tech specs?? what else. Please specify....
-
E30 rocznik od 88... nie klasyczny ?
I tu się z Tobą zgadzam, co do polityki. Po prostu mówię nowemu userowi, skąd taki wątek w ogóle się wziął. Trabant i Wartburg to specyficzne samochody, symbole socjalizmu i pewnego myślenia, stąd murowany sukces. Z kolei nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że każde auto będzie kiedyś klasykiem - czy pomyślałeś o oplu astrze albo golfie 3, fordzie orionie, passacie i corsie pierwszej generacji?? A może uważasz, że fiat tipo będzie kiedyś chętnie posiadanym klasykiem? No właśnie! A E30 z całą pewnością będzie i już po części jest, bo żadne auto z tego okresu nie ma takiej rzeszy zwolenników i ilości internetowych forów. Jeszcze 10 lat temu każdy patrzył na E28, E24, czy E23 jak na rdzewiejący, odchodzący "stary model" - dziś to super klasyki... Pozdrawiam
-
E 36 - Zbiornik płynu wspomagania
Książka Sam naprawiam jest zlinkowana w temacie Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania!!!!!! zamykam
-
320 Ubywa płynu, twarde wężę...
Witam Pompa wody wymieniona?? Może z niej cieknie jak nie wymieniałeś... Patryk, zwróć też uwagę na łączenie zbiorniczka wyrównawczego z chłodnicą. To najczęstsze miejsce wycieków w tym układzie. Przejedź palcem po łączeniu u podstawy zbiorniczka wyrównawczego, jak będzie mokry, to wiadomo o co chodzi. Jak coś, to nową chłodnicę hella załatwię Ci za 460zł ;P Pozdrawiam
-
[E30] 320i Montaż spojlera oryginalnego
Dzięki :oops: Cieszę się, że pomogłem :cool2:
-
E30 rocznik od 88... nie klasyczny ?
Hahaha, co to za wahanie z tym fordem T Kocie?? Toż to pełnoprawny old i symbol motoryzacji ogólnodostępnej! :mrgreen: Prawda jest taka, że status E30 jako youngtimera powoli się klaruje. Potrzeba jeszcze kilku lat, ale to tylko i wyłącznie kwestia czasu. W tym momencie E30 już się kończy, o zadbane auto coraz trudniej, a ceny powoli będą zwyżkowały. I będzie to dotyczyło E30 jako modelu, bez rozróżniania wąskiej i szerokiej lampy. Facelifting jest częścią historii tego modelu i naturalnym odświeżeniem wizerunku po kilku latach produkcji. Tak samo można by powiedzieć, że klasyczna jest tylko wąska do 1985, bo przecież był mini-fejs w 85... Jest to temat i rozmowa z czasów psującej się atmosfery na forum - dzielenia ludzi na fajnych i mniej fajnych, dzielenia właścicieli E30 na właścicieli klasycznych E30 i tych gorszych. Ja na to na pewno nie pozwolę! I jeśli ktoś zarzuci mi stronniczość, bo przecież jeżdżę szeroką, to od razu spieszę z odpowiedzią, że bardziej podoba mi się wąska, a najbardziej po prostu E30 :idea: Pozdrawiam