Skocz do zawartości

mattiss

Zarejestrowani
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez mattiss

  1. mattiss odpowiedział(a) na mlody23x temat w E36
    Witam Myślimy, że wyszukiwarka na tym forum widziała już takie problemy, jak Twój. Poszukaj o falujących obrotach, naprawdę jest morze tematów. Diagnostyka komputerowa zawsze może coś wyjaśnić... Pozdrawiam
  2. Przede wszystkim diagnostyka komputerowa. Albo zwalona cela w akumulatorze. Widziałem takie akcje przez akumulator spowodowane, że E39 nie odpalało nic a nic, a za 20 minut od pierwszego strzała. Enigma? Nie! Aku! Pozdrawiam
  3. mattiss odpowiedział(a) na Jasin temat w E36
    Witam Tak, jest milion rodzajów liczników. Taki błąd się zdarza. A tematu nie usuwam, bo dla potomnych się przyda. Wszak na polskich forach BMW takiego jeszcze nie ma :) Pozdrawiam
  4. mattiss odpowiedział(a) na Jasin temat w E36
    Witam Licznik na pewno od takiej samej wersji silnikowej??
  5. TYTUŁ!!!!! Zapoznaj się z regulaminem forum oraz Formatem tytułowania wątków obowiązującym w tym dziale. Wisi Ci kabel, a Ty się pytasz, czy to fuszerka? :shock:
  6. Popraw tytuł!!!! Koła się same ustawią jak przykręcisz końcówki drążków kierowniczych do zwrotnic (najpierw przykręć samą przekładnię do belki). Wcześniej ustaw sobie przekładnię tak, żeby drążki były mniej więcej tej samej długości po obu stronach. I od tego należałoby zacząć. Następnie nabić przekładnię na wieloklin kolumny kierowniczej (koła wydają się być w pozycji na wprost) i po robocie. Tak ja to widzę... Konieczne ustawianie zbieżności!! Oczywiście o przykręceniu wszystkiego i hydrauliki do nowej przekładni nie wspominam. Tak samo jak o wymianie ATF'u. Pozdrawiam
  7. Witam A czy poza spalaniem masz jeszcze jakieś inne objawy? Czy komputer mówi teraz, że sonda jest ok? Świece ok? Przepływka? Komputer poprawnie pokazuje temperaturę silnika jak ten jest rozgrzany? Pozdrawiam
  8. Dexron II lub Dexron III Pozdrawiam
  9. Dawać foty! Ja bym nie liczył na unikatowość tego auta na skalę Polski. W latach '80 mieliśmy sporo "biznesmenów", którzy uprawiali prywatny import z Zachodu. Także kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt takich aut mogło istnieć. Pozdrawiam
  10. Witam Gearbox: Getrag Transmission type: manual Number of gears: 6 Gear ratios (overall): I - 4.23 (13.66) II - 2.51 (8.11) III - 1.67 (5.39) IV - 1.23 (3.97) V - 1 (3.23) VI - 0.83 (2.68) R - 3.75 Pozdrawiam
  11. Drugi błąd, to grzanie sondy lambda nr1 (przed katem). Wymień czujnik wału i skasuj błędy. Może błąd lambdy nie wróci. Jeśli wróci, to niech Ci kolega podiagnozuje lambdy, inpa się świetnie do tego nadaje. Choć tutaj INPA pisze "static error", co oznacza, że lambda może być już trwale uszkodzona. Pozdrawiam
  12. mattiss odpowiedział(a) na kamciu69 temat w E36
    Witam Jest to w instrukcji obsługi samochodu. Jest to też na forum 100x pisane. I jakby było mało tego, to link do instrukcji E36 po polsku też jest na forum w temacie Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania (i nie tylko!!). Nie szukaj jednak instrukcji do kompakta, bo jej po polsku nigdzie nie ma. Pozdrawiam i zamykam
  13. Witam Tak, da się. Wystarczy odkręcić plastiki od strony podszybia (te w których idzie wiązka silnika). Nie powiem, zwinne ręce są niezbędne, bardzo mało miejsca i ciężko odłączyć wtyczkę od elektrozaworów, ale wykonalne. Pozdrawiam
  14. No i mistrz! Tego nam trzeba! Projektów na które będzie można się gapić i gapić! Problemem, który trapi te auta jest rdza, blacharz cudotwórca wymagany. Pozdrawiam i czekam na więcej fotek stanu faktycznego!
  15. TYTUŁ!!!!!! Pospawać pewnie można w każdym warsztacie, więcej jak 50-100zł nie powinno kosztować, zależy od rozległości spawania i tego, jak trzeba przygotować sobie miejsce... Stabilizator masz urwany przy mocowaniu do podłużnicy? Mocno przerdzewiało? Da się ten element kupić oryginalny nowy cały w ASO za 100zł około. Spawanie pomoże tylko na chwilę... Spróbuj złapać kontakt z użytkownikiem anjinsan, on prowadzi warsztat BMW w Raszynie. Pozdrawiam i przypominam o TYTULE!!!!!
  16. mattiss odpowiedział(a) na Stayer temat w E30
    Wydaje mi się, że drążki i końcówki z E30. Wiem, że jakaś motka jest, bo kiedyś mi ktoś o takiej konwersji mówił do E36, ale nie pamiętam dokładnie. Na pewno jest to możliwe. Pozdrawiam
  17. Witam Chcesz włożyć skrzynię Getrag 6-biegową z M3? Po co? Nie wydaje mi się, żeby jej przełożenia wpłynęły jakoś korzystnie na compacta. Może obecność 6-ego biegu poprawi Ci V-max, ale nie sądzę, bo v-max w M3 osiągane jest już na 5-tym biegu... Czy się da? Być może, kwestia tego, czy dzwon przypasuje. Pewnie będą jakieś minimalne różnice w rozstawie śrub, ale może po zmianie dzwona da radę... Tylko gdybam... Pozdrawiam
  18. http://bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=15&t=26468&p=200201#p200201 Dostajesz ostrzeżenie rzecz jasna za tytułowanie i niechęć do wyszukiwarki. I jeszcze takie pytanie: Po co zakładałeś nowy temat, skoro już pytasz w jednym o bębny i szczęki?? :mad2: Pozdrawiam
  19. mattiss odpowiedział(a) na szymon 520 temat w E36
    Witam POPRAW TYTUŁ na początek!! :nienie: Zmierz kompresję na cylindrach. Sprawdź też napięcie łańcucha rozrządu i słuchaj silnika. Możesz też ściągnąć pokrywę zaworów i sprawdzić stan wałka wizualnie. Pozdrawiam
  20. mattiss odpowiedział(a) na NormanWeed temat w E36
    Przywołuję was do porządku, bo jestem o krok od zamknięcia tej debaty :nienie: Pozdrawiam
  21. mattiss odpowiedział(a) na ksblogpoczta.fm temat w E36
    Witam Zapraszam do działu Galeria w forum E36, gdzie możesz się dzielić swoim samochodem do woli. Tu jednak nie toleruję śmiecenia. Albo masz pytanie techniczne, albo podziwiamy fury. Nie ma, że jedno i drugie. Zamykam
  22. mattiss odpowiedział(a) na grzes66635 temat w E36
    Witam Moja sugestia: Następnym razem lepiej się postaraj z tytułem tematu, bo nikomu się nie chce zaglądać do tak enigmatycznie zatytułowanych wątków :duh: Komputer wychwyci błąd i go zachowa. Będzie też wiedział, że po ponownym podpięciu "ma" przepływkę, więc przy odczycie błędów na kompie wyjdzie "error currently not present" Jeździć! Pozdrawiam i zamykam
  23. Witam Trzeba wejść pod auto i zobaczyć jak wygląda wodzik od lewarka do skrzyni, może się złamał, albo zaklinował, albo jedno i drugie... Skrzynia mogła się po prostu skończyć... Przyczyn może być kilka Pozdrawiam
  24. mattiss odpowiedział(a) na Paolcia temat w E30
    Witam Zwróć uwagę na bezpieczniki od podgrzewania foteli, na to, czy prąd dochodzi do wtyczek pod fotelami i czy maty jeszcze istnieją, czy są tak zdewastowane, że nierealnym jest by działały. Pozdrawiam
  25. mattiss odpowiedział(a) na Junkhead temat w E36
    Witam Troszkę wyedytowałem wasze wypowiedzi usuwając niepotrzebną gadaninę... chyba, że ktoś chce ostrzeżenie?? Tak myślałem :twisted:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.