Treść opublikowana przez mattiss
-
Opinie na temat rozrządu.
Witam Nie mam bladego pojęcia, co to jest MG. Jednakże rzadko zdarza się, żeby rolki były winne awarii rozrządu w M40, zazwyczaj to pasek urywa się, bądź przeskakuje. Dayco ujdzie jak najbardziej. Pozdrawiam
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
@wrzosu Masz rację w tym, co piszesz, z małym "ale". >>>Ten temat już od dawna nie jest o 5HP18, tylko jest wątkiem przyklejonym, gdzie każdy user może się zapytać, jaki olej ma zalać do swojego ASB w każdym możliwym modelu BMW. A wiedza na ten temat jest czerpana nie z kapelusza i nie z rękawa, a z TIS, więc jest pewna :cool2: Ankieta i sam temat pochodzi z czasów, kiedy dostęp do TIS był ograniczony i już dawno straciła ważność funkcjonalną w tym temacie. Pozdrawiam
-
jaka jazde lubi e36 320i bez vanosa sedan
Poszukaj o eco driving'u, było dużo na ten temat na forum. Generalnie trzeba jeździć dynamicznie w dolnym zakresie obrotów....
- Podwozie BMW E30 M21 324D???
-
Papierowy filtr powietrza vs K&N
Witam Jesteś pewien, że położyłeś stroną czystą do dachu? Moim zdaniem położyłeś stroną brudną, ale nie będę się upierał. Z K&N nic nie wyleciało, bo po pierwsze jest naoliwiony, więc zlepia kurz i trzyma na swojej powierzchni, a po drugie K&N jest raczej rzadkim filtrem i wiele małych drobinek przepuszcza... Pozdrawiam
-
[E46] 320d 98-01 Odgrzybianie parownika
Witam Ja zakupiłem środki Wurth'a zarówno do czyszczenia parownika, jak i czyszczenia wnętrza i zamierzam zrobić kompleks w E36 316i, E46 318i, E36 323i i E46 318ti... Ma się trochę tych samochodów :mrgreen: Dam znać jak wyszło. Pozdrawiam
-
320i czy łozysko i poduszka amora przód będzie pasowało?
Amory są inne ze względu na sposób mocowania łącznika stabilizatora. Na górze się nic nie zmienia. Pozdrawiam
-
320i m50b20 LUBLIN brak mocy, czasem dostaje olśnienia
Polecam zadać pytanie w dziale diagnostyka...
-
Sprawnosc klimatyzacji.
W takim razie rzeczywiście nie ma sensu :cool2:
-
320i czy łozysko i poduszka amora przód będzie pasowało?
Witam A dlaczego miałoby nie pasować? Wszystkie E36 (exept M3) mają takie same górne mocowania amora przedniego. Pzodrawiam
-
3XX Compact pytanie o ilość miejsc siedzących
Compact ma homologację na 5 osób.
-
[e36] 185/65/15 na 7j?
Witam Zachowanie auta w koleinach nie jest winą szerokości opony,a jej bieżnika. Są bieżniki bardziej podatne na koleiny. Pozdrawiam
-
Co to za felgi ?
Witam To są felgi RH PD, zazwyczaj występują w rozmiarze 8,5/17-10/17cali, albo coś w ten deseń. To auto ze zdjęcia jest zglebione totalnie. To chyba E36 Kujona... Do takich kół raczej zawias musi być obniżony. Z felg typu german,czy cult najwięcej modeli robi bbs, kelleners, oz, czy właśnie rh. Pozdrawiam
-
323i amortyzatory przód do zawieszenia m-technik
Koza się nie zrobi z auta. Koza mogłaby się zrobić na innych springach, temat dotyczy amorów i w mojej ocenie nie zmienią one prześwitu auta. Za prześwit odpowiada sprężyna. Pozdrawiam
-
320i Sonda lambda - ciąg dalszy problemów z paliwem
@Bielu Paweł celnie zwrócił Ci uwagę! Oczywiście zgarniasz ostrzeżenie, a tematy i tak połączyłem... Pozdrawiam
-
325i Brak drugiego biegu
W BMW się nie kupuje krótszej skrzyni, tylko krótszy dyfer. Większość Hond ma napęd na przód (wyjątek - S2000 i jakieś inne JDM) i tam się przełożenie główne skraca skrzynią. Pozdrawiam
-
323i amortyzatory przód do zawieszenia m-technik
Witam Teraz jest dobrze! :) Co do tematu - też mamy 323i touringa i z tyłu założyłem amory m-technik do zwykłych sprężyn - więc odwrotnie niż Ty. Amorki m-tech (Sachs Advantage) mają skrócony skok w porównaniu do zwykłych, a co za tym idzie siła tłumienia jest większa i poprawia się czucie auta. Teraz z przodu będziemy zmieniali amortyzatory i raczej na 100% będą to Sachs Advantage, bo mój tato lubi jak się auto dobrze trzyma w zakręcie. Zwykły amor możesz z powodzeniem założyć do springów m-technik, bo sprężyna jest dosłownie 20mm krótsza, co amora nie zabije. Pozdrawiam
-
318ti AMORTYZATORY tył - czy compact ma inne?
Witam Compact ma inny amor. Całość amora jest bodaj krótsza niż w pozostałych wersjach. Ale nie ma problemu, żeby takie amory kupić, nawet na allegro... Następnym razem dostaniesz ostrzeżenie za offtopic, bo widziałem, że pytałeś w temacie o realnej cenie E36 o to samo. Nie będę tak wyrozumiały... Pozdrawiam
-
316i nowe siłowniki maski niemożliwe do ściśnięcia
Zanabyć w ASO można! Jak wszystko... Widzę, że masz nowy nick - i'm watching You :twisted: Błagam, nie popełniaj już więcej tak fatalnych błędów jak dotychczas.
-
[e46] 316i felgi 8 cm szerokosci ?
Chyba 8 cali.... bo 8cm to jakieś 3 cale :D Kluczowym zagadnieniem jest odsadzenie felgi od piasty, czyli ET (IS). Felgi, które chcesz kupić jeździły na 5er, więc raczej mają niskie ET - 20 albo 18. Ty potrzebujesz felg o wysokim ET, powyżej 40, a przynajmniej powyżej 35. Pozdrawiam
-
Sprawnosc klimatyzacji.
Witam Jest ok. Można oczywiście skontrolować poziom czynnika w układzie, to kosztuje grosze :) Pozdrawiam
-
bmw 2002 z roku 1971 szukam nazwe farby
Witam Moim zdaniem na obu tych zdjęciach są różne kolory ;P Na pierwszym jest coś jak Baikal, a na drugim to raczej Fjord, w każdym razie coś jaśniejszego... Oba to na pewno metaliki. Zobacz sobie sam: http://www.dagsites.com/2002colors.htm http://www.bmw2002faq.com/content/view/32/32/ Farbę kupisz oczywiście w ASO BMW :) Polecam te stronki o 02: http://www.bmw2002registry.com/ http://www.bmw2002faq.com/ Pozdrawiam
-
Nie odpala
Witam A iskra jest? A czujnik wału? A rozrząd dobrze zestawiony?
-
E36 Problem z wmontowaniem siłowników maski
Nie no. Koniec mojej cierpliwości. Panie chmielman, Ty chyba nie potrafisz czytać ze zrozumieniem, na pewno nie regulaminu!!! Kolejne ostrzeżenia nic nie dają, dostajesz bana. Gratuluję konsekwentnego dążenia do tego zaszczytnego celu :mad2:
-
Jaki olej do mojej skrzyni AUTOMATYCZNEJ? [tu pytać]
Jak to jaki?? Taki, jak autor tego wątku sugeruje w pierwszym poście i ankiecie :) Coś słabo czytasz :) Pozdrawiam