Skocz do zawartości

Stare i Nowe E21 w jednym! A dodatkowo nowy user!!! ;-)


moded

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc i Czolem Wszystkim Userom forum :) Na poczatku chcialem sie przywitac!

Autko to oczywiscie Buma a na forum tak pozno bo lepiej pozno niz wcale! ;P

 

Chcialbym sie Panstwu tu zgromadzonemu tak licznie pochwalic moim ciekawym zabytkowym Okazem, ktorego ogolnie szukalem okolo ponad dwa lata!!! :search: Zakupilem go w Styczniu tego roku ale dopiero teraz postanowilem sie podzielic ta inormacja z innymi :D

 

Nie byloby jednak nic w tym nadzwyczajnego gdyby nie to ze pojazd ten zostal zakupiony w czasach komunistycznych jako zupelnie nowy w fabryce w Niemczech na gwarancji Producenta. Nie!!! Wlascicielem nie okazal sie Niemiec... ani Wloch... czy nawet Francuz!!! Byl Nim... POLAK!!! Tak P O L A K !!! Podkreslam to drugi raz bo na poczatku myslalem ze ktos popelnil blad w druku na Allegro! :mrgreen: Ale jak sie pozniej okazalo, to byla absolutna prawda!

 

Pan ktory w 1980 roku kupil to auto mial wtedy na karku rowno 60 lat. Tak w dowodzie rejestracyjnym bylo napisane w

Peselu ;P. Dowiedzialem sie ogolnie ze jest bardzo bogatym Biznesmenen ze Stolicy posiadajacym sklepy z bizuteria i galanteria skorzana. W momencie gdy zabieralem ja z komisu spod Wawy do siebie do Domu miala przejechane na liczniku rowniotko tylko 86800 KM!!! Przez 31 lat, jeden Wlasciciel zrobil Nia mniej niz ja potrafie zrobic jednym samochodem w niecaly rok! :cool2: Samochod ten tez okolo 20 lat stal podobno "nie ruszany w jednym z Warszawskich Hoteli na platnym parkingu strzezonym! Niestety dla Niego mimo takiego przywiazania do tego auta przyszedl taki dzien, kiedy to jego zona nakazala mu je sprzedac!

W czasie sprawdzania dokumentow okazalo sie ze to auto rzeczywiscie ma pierwsza rejestracje w kraju podobnie jak jego pierwsza rejestracja w ogole na swiecie! A bylo to juz w 1980r. Teraz ciekawi mnie ile sztuk moglo tak trafic do Polski... Czy jest to jeden Rodzynek na skale Kraju czy ma jakies dalsze Rodzenstwo jak np. Mercedesy 190, ktorych sprzedano az 19 w Polsce (i to tez dzieki temu ze otworzono 'pseudo' salon Mietka (Mercedesa) !!! (ale mysle ze to moze byc jeden unikat na skale calego Kraju! Mam wrecz taka nadzieje).

 

A teraz cos o samym Autku! ;] Stan samochodu jest jak 'NOWY'!!! Nawet gdy go juz kupilem to pojechalem po niego specjalnie z zaczepiona laweta mimo ze mial wazny przeglad i OC! Dlatego tylko tak polecialem zeby nie nabijac zbednych kilometrow na liczniku! Do mankamentow niestety nalezy zaliczyc obdarte siedzenie kierowcy z takiego tytulu, iz lubil na nim siadac pewnie pies wlasciciela. Bedzie to samochod, ktory straci swoj org lakier na rzecz ... tego limitowanego z BMW X5 M (Le Mans Blue). Mam nadzieje ogolnie ze wszystko sie uda no i max to tak do Kwietnia 2012r. zloze Niunie! ;P

 

Dlatego postanowilem przed rozpoczeciem prac go uwiecznic na focie i ogolnie chcialbym stopniowo dodawac jakies foty zeby zobrazowac sobie jak sie zmienia wszystko. :P

 

Zdjecia zamieszcze doslownie lada dzien a na razie zycze przyjemnego podziwiania malego Rekinka. ;) :nana:

 

A kiedys mam jeszcze taka cicha nadzieje ze jak juz Ja skoncze tworzyc to znajde i odwiedze Pana Dziadzia od "Trojki" i pokaze mu jak dbam "o Jego Byla"!!! HAHAHA!!! ;-)

 

P O Z D R O . . . ;-)

Edytowane przez moded
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawać foty!

 

Ja bym nie liczył na unikatowość tego auta na skalę Polski. W latach '80 mieliśmy sporo "biznesmenów", którzy uprawiali prywatny import z Zachodu. Także kilkanaście, jeśli nie kilkadziesiąt takich aut mogło istnieć.

 

Pozdrawiam

Przeczytaj moje artykuły:

Test 530d F10, przekrojowy o E30 i E36

http://img40.imageshack.us/img40/1371/renoma.jpg

http://images.spritmonitor.de/310241.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.