Treść opublikowana przez Adzio
-
znowu sie grzeje przy -7st na trasie
Opis Twojego problemu wskazuje zarowno na termostat jak i zapowietrzenie, sklaniam sie do tego pierwszego. Z reszta w tego typu silnikach uklad powinien odpowietrzac sie sam. A druga sprawa, dlaczego mialby sie zapowietrzyc? Masz nieszczelnosci, dolewasz plynu? Pozatym jak bedziesz tak dalej eksperymentowac to skonczy sie uszczelka lub glowica. Pozdro
-
Problem z odpowietrznikiem
spokojnie, faktycznie, M20 sie ciezko odpowietrza, ale nie jest to czynnosc nie do pokonania, trzeba wykazac sie odrobina cierpliwosci i mozna poradzic sobie bez odpowietrznika na chlodnicy( grunt, to dobrze zalac ja plynem, na max do wszystkich wezy, az sie bedzie przelewac) ogolnie, pozalewac wszystkie weze plynem, poprzez lejek, az sie bedzie przelewac, zamocowac weze zaczac odpowietrzac "na zimno" przy odkreconym korku wlewu w chlodnicy, na zgaszonym silniku poprez uciskanie grubych wezy odchodzacych od chlodnicy i zatykanie otworu przelewowego (tak kilka minut) nastepnie juz normalnie przy wlaczonym silniku odpowietrzac odkrecajac sruba na termostacie po takich zabiegach mozna byc pewnym, ze nasze BMW bedzie dobrze odpowietrzone PS. jazda, ze zle odpowietrzonym ukladem chlodzenia grozi przegrzaniem silnika a co za tym idzie wiadomo mozna jeszcze postawic samochod lewym kolem na krawezniku, ponoc to pomaga w odpowietrzaniu pozdro!
-
Problem z odpowietrznikiem
pewnie, ze mozna odpowietrzyc, jest drugi odpowietrznik na obudowie termostatu, ktorego mozna uzyc zamiast, tego w chlodnicy (normalnie uzywa sie dwoch) ale o odpowietrzaniu bylo juz tyle ze loj polecam lekture http://www.forum.maxbimmer.pl/topics15/vademecum-uklad-chlodzenia-odpowietrzanie-vt2163.htm
-
odpalanie z wciśniętym sprzęgłem???
zgadza sie, generalnie zawsze sie powinno ze sprzeglem palic, Twoj ojciec ma racje, jak i koledzy powyzej - silnik ma lzej i bezpieczestwo tez posluchaj jak odpalisz samochod (szczegolnie teraz jak sa duze mrozy)ze sprzeglem i za chwile go puscisz, mozna uslyszec jak silniczek ma przez chwile ciezej
-
potrzebuje schemat rozrządu do bmw 524td
zdjecie glowicy to nic trudnego, gorzej z zalozeniem :P
-
znika płyn chłodzący
to, ze duzo betek tak ma swiadczy o tym, ze jest skomplikowany uklad chlodzenia i cienkac moze dostownie wszedzie, czasem w takich miejscach gdzie trudno to zobaczyc i zlokalizowac, cierpliwosci wiec :)
-
Dławienie sie silnika na bezynie m20b25
i tu sie myslisz kolego, gaz nie potrzebuje dokladnie odmierzonej dawki powietrza, silnikowi jest obojetne czy mieszanka jest uboga czy bogata i tak pojedzie, wiec ja lapie lewe powietrze to mieszanka sie zubaza ale silnik pracuje normalnie, inna sprawa jakie ma skutki dla np gniazd zaworowych co do przeplywomierza do bardzo prawdopodobne
-
Dławienie sie silnika na bezynie m20b25
przeciez kolega napisal ze zmienil
-
Co zrobić by poprawić elastyczność,zwiększyć moc???
masz zwykla instalacje kolego, 2 gen. wiec masz zwezke w dolocie, tak jak pisze kolega Zdzira 850I, wiec na benzynie tez bedzie lipa, wywal mikser i bujnij sie na samej benzynie, sam zobaczysz
-
Dławienie sie silnika na bezynie m20b25
poszukaj kolego nieszczelnosci w dolocie, przy strzale rure dolotowa moglo Ci rozwalic, one zazwyczaj sa stare i maja po 20 lat jak nie to przeplywka, przeciez nowej nie kupiles, wiec mogles trafic na uzywke padnieta
-
buczenie wspomagania - jakieś sugestie ?
na odwrot kolego, piski sa jak pasek sie slizga, inne dzwieki - buczenie i rozne dziwy jak pada pompa plyn napewno ma wiele do rzeczy, powinna byc miarka na korku wlewu
-
taki tam mały remoncik m50b25 (docelowo boost :lol: )
:lol: to nie musisz kolego oleju zmieniac na nowy :lol: tylko sobie dolewasz :lol: w cyklu 10000 tys km, zmieni sie dwa razy :D :duh: :mrgreen: :lol:
-
Co zrobić by poprawić elastyczność,zwiększyć moc???
mozesz wyrzucic LPG lub zalozyc sekwencje, wtedy zobaczysz jak moc wraca, BLOS nic nie da
-
przegrzewanie silnika
W przypadku, gdy visco eliminuje się z działania, to taka metoda działa - ale też nie ma sensu przesadzać, bo efektywne działanie chłodnicy jest już przy 40-50km/h spokojnej jazdy (i to jest lepsze niż mocne przyśpieszanie lub pędzenie na złamanie karku). W przypadku, gdy to jednak pompa rozsypuje się i obieg coolanta w układzie nie jest mechanicznie wzbudzany - to chłodnica, pęd wiatru i reszta układu chłodzenia na nie wiele się zdają (wtedy im dłuższa, czy szybsza jazda - tym szybszy koniec uszczelki, głowicy lub całego silnika). pozdr. dokladnie tak jak pisze Solaris, jak bark obiegu plynu, to coz z tego ze dmucha w chlodnice ale mniejsza z tym, wazne ze kolega bogumil poardzil sobie z problemem, pozdrawiam i zycze Wesolych Swiat
-
przegrzewanie silnika
i potem chodza mity, ze glowice w BMKach pekaja...nie ma to jak cisnac ile wleznie bez chlodzenia :cool2:
-
Tarcie? w tylnym kole
to masz odpowiedz, ostatnio zmienialem u siebie, chyba kolo 100zl za lozysko i robocizna pare zl...jak jeszcze nie byles to polecam zaklad Pana Jacka na Turystycznej (za torami w boczna uliczke w prawo sie skreca) ja tam wlasnie robilem, zajmuje sie przewaznie BMKami, zawsze u niego stoi z 10 roznych modeli, jak cos odezwij sie na priwa to dam numer pozdro
- przegrzewanie silnika
-
Tarcie? w tylnym kole
a ja stawiam na lozysko...przy skrecaniu w ktoras ze stron slychac bardziej?
-
Wymiana kola pasoweg(problem zdjęcia wiatraka chlodnicy)
trzeba dosc mocno ale z wyczuciem uderzyc mlotkiem w klucz nr 32, ktory wsadzasz na VISCO
-
przegrzewanie silnika
co to znaczy dochodzi do max? wchodzi na czerwone pole? i Ty tak jezdzisz? olej nie moze byc przyczyna przegrzewania silnika, awaria chlodnicy tak, pozatym moze byc to jeszcze: termostat, visco, zapowietrzony uklad, pompa wody, wszelkie nieszelnosci, nagrzewnica, co do szczegolow to sobie poszukaj na forum i polecam te artykul aby wogole zorientowac sie w temacie http://www.forum.maxbimmer.pl/topics15/vademecum-uklad-chlodzenia-odpowietrzanie-vt2163.htm
-
Podswietlenie pokretel na desce rozdzielczej.
moze jakims dziwnym sposobem zarowka sie odlacza jak sie nagrzeje, probowales w to stuknac palcem? :D
-
Podswietlenie pokretel na desce rozdzielczej.
a wogole jakbys troche sie wysilil to http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=44447&highlight=panel
-
Mam problem, nie działa wskażnik temperatury.
zacznij od tych czujnikow temp, niestety, nie wiem ktory jest od wskaznika temp, a ktory idzie do ECU (elementy 12i 14 na obrazku ponizej) http://static.bmwfans.info/images/epc/MzYxX3A=.png
-
Wymiana silnika ... który radzicie ??
true, true, chyba myslimy o tym samym :D
-
Wymiana silnika ... który radzicie ??
glowica do M20b25 to normalnie "bialy kruk", ale u kolegi sie panewka obrocila, wiec glowica raczej dobra, mozna przy okazji (zapobiegawczo) uszczelkie pod glowica zmienic i uszczelniacze, i nie gotowac, nie gotowac :nienie: :mrgreen: koszt remontu takiego silnika relatywnie nie wielki a potem - delikatne cykanie zaworkow i piekna, rowna praca M20 - bezcenne :D hyh, troche mnie ponioslo moze, ale coz, kazdy lubi to co ma pozdro!