Treść opublikowana przez Adzio
-
konserwacja progow i podwozia przed zima
zrobilem z takiego ladnego samochodu poloneza od Mietka/Henka z garazu
-
wybór halogenów
wszystko opisane jest w dziale, zrob to sam http://tutaj http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=19943 wystarczylo troche poszukac, a halogeny to wiadomo jakie -oryginalne :cool2: pozdro
-
kilka problemow z moja 520i
Ad 1. pompa do wymiany - niedlugo zacznie przepalac bezpiecznik
-
Szarpie podczas wciskania gazu
oczywiscie sam przelywomierz, zobacz czy jest sprawny, czy sie nie przycina, masz LPG? do tego tak jak koledzy mowia to szczelnosc dolotu to podstawa, ta guma przeplywomierza lubi popekac jak jest stara i mozna tego nie zauwazyc, do tego laczenie silniczka krokowego co jeszcze...moze cewka zaplowona sie konczy...cos z pradem, ale to takie gdybanie...musisz powoli eliminowac wszystkie mozliwosci, pamietaj zacznij od najtanszych w M20B20 nie ma kola dwumasowego
-
jaka powinna być temperatura otwierania termostatu?
kolego przemo0411 mam takie pytanko, czy podczas gotowania termostat otwieral sie sukcesywnie (po trochu) podczas podgrzewania czy nagle (gwaltownie) sie otworzyl caly w temp 92 st?
-
niedogrzany m20b20
z tym kartonikiem to i ja myslalem, zeby przeslonic chlodnice czyms... dziwna sprawa...alternatywy sa tylko zadna pewna...przyjdzie sie pobujac z tym problemem pewnie zanim jakims cudem sam sie nierozwiaze, bo szkoda kasy wyrzucac i wymieniac wszystko po koleji skoro moze okazac sie sprawne
-
niedogrzany m20b20
wiesz kolego ja mam u siebie ten sam problem, szczegolnie teraz jak jest zimno, silnik wolno sie nagrzewa i do pionu nigdy nie dojdzie, chyba musialbym go naprawde pogonic ostro i to na wstecznym myslalem, ze termostat kaput, ale skoro u Ciebie wymiana nie pomogla to tez sie nie skusze narazie wpadl mi do glowy jeszcze pomysl z viskiem, ze za wczesnie sie "skleja" przy zbyt niskiej temperaturze i silnik nie moze dojsc do optimum, dodam, ze wisko mam nie oryginalne u mnie teraz wskaznik zatrzymuje sie w polowie drogi miedzy pionem a pierwsza kreska po lewo, do pionu nigdy nie dochodzi, jest to jakies dwie grubosci wskazowki jakies pomysly?
-
Dymi jak jest zimno, silnik rozgrzany i dalej dymi.
mozliwe, ze sonda lambda nie dziala w 100% ale wtedy jeszcze moglbys miec objawy np. szaprania silnikiem, podwyzszonego spalania, braku mocy itp. cos z tych rzeczy wystepuje? pozatym masz chyba dwie sondy
-
konserwacja progow i podwozia przed zima
jednym slowem u johnego to teraz, szpachla, szpachla i jeszcze raz szpachla, czyli jak we wszystkich FSO, Fiatach 125 i 126p, oraz Oplach, Fordach i innych nibymarkach
-
Oleje do starszych modeli - youngtimer
bzdura- u mnie w oryginalnej instrukcji obslugi wyraznie jest napisane, ze mozna z powodzeniem lac olej 15W40(takie na jakich jezdzily te sliniki przez 90% swojego zycia), w takich temperaturach jakich funkcjonujemy w Polsce, a wiec -20 do +30, posiadam silnik M20 jesli faktycznie chcemy nie pozbawic starego silnika szczeslnosci mozna zastosowac minerala i wymieniac go 2x czesciej, chociaz w takich przypadkach najlepiej jest powymieniac wszeslkie uszczelnienia w silniku- niestety, olej mineralny w porownaniu z dobrymi syntetykami czy polsyntetykami ma marne wlasciwosci smarujace w wysokich jak i niskich temperaturach, wiec albo dbamy o silniczej poprzez dobry olej, albo poprzez zapewnienie mu dobrych warunkow podczas pracy czyli oszczedzamy go podczas jazdy
-
Jaki poziom plynu w chlodnicy
wwwrona, wydaje mi sie, ze tak powinno byc, ja u siebie tez mam tak z tymie wezami, ze jeden cieply drugi zimny, chlodnica w ostatniej fazie zagrzania powinna byc cala goraca aha i nie otwieraj na goracym silniku korka od chlodnicy :nienie: grozi powaznym poparzeniem a dla ciekawych polecam ten artykul http://www.forum.maxbimmer.pl/topics15/vademecum-uklad-chlodzenia-odpowietrzanie-vt2163.htm
-
konserwacja progow i podwozia przed zima
nie chwal nie chwal, jak sie zacznie sypac to wszystko na raz - uwierz, wiem cos o tym :P
-
Dymi jak jest zimno, silnik rozgrzany i dalej dymi.
to normalna sprawa, wilgoc kolego wilgoc
-
jak rozebrać konsolę przy regulacji nawiewów?
trzeba sie zajac ciegnami, ale mozna jest bez problemu przy odrobinie sprytu i cierpliwosci odpiac i przypiac po skonczonej pracy spowrotem
-
Ile wchodzi płynu do chłodnicy do 524 TD
10 lub 10.5 l
-
spadek mocy i strzały na pb
stawiam na dolot albo przeplywke,
-
Poprawa swiateł mijania
dobrze, ze dodales to moze, ale ta favoritka to przebiles wszystko skody nie mialem, ale mialem taki samochod marki dacia, ta tez byly soczewki, oooooo chlopie i jak dawaly, favoritka i BMW sie chowa :D przepraszam za OT ale nie moglem sie powstrzymac P.S nie mam chinskich ksenonow, mam orginalne swiatla, i zwykle zarowki i jak do tej pory sa to najlepsze swiatla, ktore mialem
-
Poprawa swiateł mijania
powiem tak jeździłem dośc długo skoda favorit... światła mijania porównujac z bmw to niebo a ziemia buahahahahahahahah, o k...... :modlitwa: :mrgreen: :twisted2: :clap: chyba na dlugich kolego :D:D:D kup sobie stary zatem ksenon z allegro bedziesz mial lepiej niz w favoritce :D
-
Odpowietrzenie Pomocy
to ja jeszcze proponuje lekture tego przewodnika http://www.forum.maxbimmer.pl/topics15/vademecum-uklad-chlodzenia-odpowietrzanie-vt2163.htm
-
Silnik grzeje się ubywa wody w chłodnicy
Marcin E34 525i :clap: posluchaj tego kolegi, wie co pisze i cos jeszcze o problemach z ukladem chlodzenia http://www.forum.maxbimmer.pl/topics15/vademecum-uklad-chlodzenia-odpowietrzanie-vt2163.htm
-
Poprawa swiateł mijania
tragiczne w e34? kolego sprawdz stan kloszy, ustawienie itp. nigdy sie nie spotkalem, ze dobrze wyregulowane swiatla byly tragiczne w e34.
-
padł rozrząd na moich oczach...
u mnie remont glowicy kosztowal cos ok 400zl, ale bylo robionych 6 prowadnic zaworowych, i wogole remontowana glowica po strzale paska przy 5 tys. czyli wszystkie 12 zaworow do wymiany bo mialy mile spotkanko z tlokami :) u Ciebie pewnie taniej sporo by wyszlo
-
Odpowietrzenie Pomocy
tak, pompa to bardzo mozliwa przyczyna braku ogrzewania, i braku obiegu
-
Brak TUV a kupno
z PawłemH nie warto dyskutowac, on zawsze wie najlepiej pozatym jak widac na zalaczonym obrazku nie zawsze wszystko czyta dokladnie, ale ekspert to z niego pierwszy :D
-
Gdzie założyć antywybuch?
kolego thewildone86 nic dodac nic ujac!