Treść opublikowana przez Adzio
-
Problem 520i Benzyna, Gaz, Obroty, Brak ogrzewania,Temperatu
tylko nie chodzi o wypięcie wtyczki z przeplywki a calkowite jej odlaczenie od dolotu, bo klapka, ktora sie zaciela moze blokowac doplyw powietrza, sprawdz to. Krokowy to raczej zostaw w spokoju narazie
-
Problem 520i Benzyna, Gaz, Obroty, Brak ogrzewania,Temperatu
oczywiscie, to podstawa, szczelny dolot, guma od przeplywki musi byc cala
-
Problem 520i Benzyna, Gaz, Obroty, Brak ogrzewania,Temperatu
jak miales dwa albo trzy razy to raczej napewno przeplywka, w srodku prawdopodobnie zaciela sie klapka i nie daje odpowiedniej ilosci powietrza stad i na gazie jest kaszanka, sprobuj odlaczyc przeplywomierz od rury dolotowej i odpal wtedy auto, pozatym musisz zlikwidowac wszelkie nieszczelnosci w dolocie, jak zdemontujesz przeplywke to zobacz czy klapka chodzi swobodnie czy sie zacina,
-
Problem 520i Benzyna, Gaz, Obroty, Brak ogrzewania,Temperatu
tak to masz klape i ten sam motor co ja moze narazie wstrzymaj sie z ta wymiana przeplywki, motor powinien swobodnie chodzic na gazie bez niej, jak sie zachowuje silnik na samym gazie? wlasnie o ta klape chodzi, jak swobodnie chodzi (nie zacina sie itp) to przeplywka raczej sprawna, miales wystrzaly gazu? moze masz nieszczelnosci w ukladzie dolotowym?
-
Problem 520i Benzyna, Gaz, Obroty, Brak ogrzewania,Temperatu
na odleglosc to trudno cos powiedziec, ale sadzac po Twoim opisie to raczej tak, jeszcze sie zapytam, czy masz przeplywomierz klapowy? silnik M20B20? napisz to wazne
-
Problem 520i Benzyna, Gaz, Obroty, Brak ogrzewania,Temperatu
podaj dokladnie jaki masz silnik, musisz dobrac taka przeplywje jak byla, ja ostanio kupowalem i do mnie szla z numerkami koncowymi 083, mysle, ze mozesz sie zasugerowac ta co siedzi w Twoim aucie, zobacz jakie ma numery i kup taka sama
-
Problem 520i Benzyna, Gaz, Obroty, Brak ogrzewania,Temperatu
no niestety kolego nie pomoge, ale to nie sa skomplikowane rzeczy, sam dasz rade jak troche poczytasz forum
-
Problem 520i Benzyna, Gaz, Obroty, Brak ogrzewania,Temperatu
kolego, pierwsze co zrobi to wypieprz ten strzelajacy interes w cholere, druga sprawa jest taka, ze to na 99% przeplywomierz, nowy orginalny kosztuje ok 2000zl a nie 400, wiec nie pozostaje Ci nic innego jak wlozyc uzywke, najlepiej taka co niejezdzila na gazie jak juz doprowadzisz silnik do ladu na PB, to zaloz sobie porzadna gazownie bo z I gen bedziesz mial ciagly problem
-
zle sie prowadzi
ta sruba znajduje sie pod maskownica pedalow, trzeba odkrecic ze 3 wkrety i masz jak na dloni
-
520i M50B20 - Uszczelnienie dyfra
mi mechanik kiedys powiedzial, ze jak nie cieknie mocno to nie ma senu sie za to zabierac, dolac oleju co jakis czas i jezdzic
-
ogrzewanie
zaleznie od wersji, jedne maja pokretlo ktore przestawia srodkowe kratki na cieplo/zimno, jednak jak nie masz tego pokretla to ze srodkowych wieje zawsze temperatura otoczenia
-
Bmw goronce co jest?
nie do konca, wprowadzasz w blad kolege troche, waz ktory wychodzi z chlodnicy powinien byc zimny (czytaj letni), oczywiscie jesli porownujemy do innych wezy, ktore beda duzo cieplejsze od niego, przeciez jest to schlodzony coolant, musi miec chlodniejsza temp. najprawdopodobniej kolega ma zapowietrzony uklad nadal, albo padniete visko, nie wykluczam rowniez termostatu
- Bmw goronce co jest?
-
Pompa paliwa, bezpiecznik...
tez moze byc, najlepiej to wogole zaczac od sprawdzenia napiecia na wtyczce od pompki
-
Pompa paliwa, bezpiecznik...
jaki masz motor kolego, ktory rok, u mnie za pompe odpowiada bezpiecznik 23, M20B20 z 90 roku, jak jest u Ciebie niewiem pozatym jak zajrzysz do puszki z bezpiecznikami to zobaczysz czy ktorys jest spalony, mozna tez pompe sprawdzic w inny sposob, dostaniesz sie do niej demontujac klapke w bagazniku pod dywanikiem, dalej odkrecasz okragle zabezpieczenie plywaka, wkladasz lapy do baku i wyciagasz pompe razem z plywakiem, oczywiscie trzeba zdjac weze i pozniej nie pomylic ktory jest ktory, cala robota zajmuje 20 min gora
-
e34 535 "plywajace auto"!!
jak by opony mialy bicie to chyba na wywazarce by wyszlo... moze pojedz jeszcze do innych oponiarzy
-
e34 535 "plywajace auto"!!
nie wiem czy to cos pomoze ale ostatnio jak kupowalem felgi to przed zalozeniem takich plastikowych pierscieni na piaste mialem takie objawy, chlopaki zalozyli na 4 kola i problem znikl
-
E34 m20b20 zmiana oprogramowania ECU
kiedys chcialem sie w to bawic, kolega z forum reklamowal jakies chipy superchip czy cos w ten desen, mieli mi nawet zaprojektowac jakis specjalny do gazu, ale stwierdzilem, ze raczej to sciema jest, a nawet jak to moc wzrosnie tak nieznacznie, ze nawet tego nie odczuje
-
Regulacja zaworów silnika M20
znaczy nic mocno zlego, poprostu chodzi jak sieczkarnia, a wczesniej mialem cichutko, musze oddac do mechanika co mi zawsze reguluje i bedzie znow cisza
-
Regulacja zaworów silnika M20
nie radze samemu tego robic jak ktos jest zielony, ja ostanio sprobowalem i jest tragicznie :( wydaje mi sie, ze trzeba jednak kogos kto juz to robil kilka razy chociaz i zrobil to dobrze pozdro
-
Luz na przekładni kierowniczej - regeneracja?
przed regeneracja sprobuj skasowac luz srubka, powinno pomoc, pozatym na takich kolach to Cie bedzie ciagac kolego czy bedziesz mial luz czy tez nie
-
Lód w bloku silnika ?
no nic innego CIe w takim razie nie czeka, przykro mi, ale trzeba zdjac glowice i oddac ja do sprawdzenia, mozliwe, ze to rowniez blok, w takim wypadku jest to nie oplacalne
-
Lód w bloku silnika ?
zle odpowietrzony uklad, powietrze zalega w ukladzie, odpowietrz dobrze i zobacz czy sie nie gotuje, nie wylaczaj silnika az do momentu kiedy osiagnie wlasciwa temp.
-
524td e34; dziwny dymek
musisz wyciagnac zeby miec 100% pewnosci, u mnie jak padla nagrzewnica to byla wilgotna tapicerka przy nogach i tak charakterystycznie parowaly szyby. jak sie dostalem do niej to okazalo sie ze puszczala od jakiegos czasu, jeszcze poprzedni plyn innego koloru, ona siedzi w takiej plastikowej obudowie i tam sie moze tego plynu sporo nazbierac, ale moze jeszcze pojezdzil i obserwuj, zobacz czy Ci plynu nie ubywa, bo dostanie sie do nagrzewnicy to kupa roboty, lepiej nie robic tego bez sensu
-
524td e34; dziwny dymek
moze byc nagrzewnica i mogla sie rozszczelnic