Treść opublikowana przez Adzio
-
czy to normalne?? układ chłodzenia,
ale przeciez zbiorniczka nie zalewamy do konca czytaj do samej gory tylko do polowy na zimnym silniku, jak zalejesz na full plynem to wiadomo, ze Ci wywala jak sie auto zagrzeje
-
e34 Delfin-Metallic walka z punktową rdzą.
viewtopic.php?f=71&t=61116&hilit=+kraw%C4%99dzi%C3%B3wki napewno pomoze ten post, ja jestem w trakcie robienia krawedzi drzwi kierowcy, niestety kilka pryszczy wyszlo od strony zewnetrznej drzwi i bede zmuszony tez to pomalowac zakupile, uz bruno epoxy, i na to pojdzie lakier, firma chyba nie ma znaczenia, pojedz do jakiegos lepszego lakierniczego niech dobiora, powinni miec nazwy lakierow w BMW http://www.bmw-sport.pl/viewtopic.php?t=5186&start=0 ewentualnie tutaj sa nazwy kolorow i numery
-
[e34] potrzebuje pomocy brak wolnych obrotów
musisz opisac problem dokladniej, faluje czy gasnie calkiem? moze dolot masz nieszczelny
-
E34 M20b20 Świece
swiece takie jak przy benzynie, np. jak Solaris napisal, a przewody w przypadku LPG dobre, czyli NGK, BOSCH, BREMI, BERU, zapomnij, ze na jakis przewodach sentech za 100zl bedziesz jezdzil dluzej niz 15000, a czasem duuzo mniej
-
[E34] Termostat
znajduje sie w obudowie termostatu z przodu motoru, dochadza do niego 3 weze, nie sposob nie zauwazyc
-
Żarówki...
przekrecic moze kupiles podroby
-
Obrotomierz umarl i zapalilo sie inspection, rozwiazanie.
primo: nie musza byc popalone, widoczne golym okiem to nie wzmacniacz radziecki z lat 70tych secundo: to moze wogole nie byc wina licznika
-
Obrotomierz umarl i zapalilo sie inspection, rozwiazanie.
moze jeszcze luty na code plugu popraw (przelutuj)
-
E34 520i - stuki przy hamowaniu
oto wlasnie chodzi, ze nie wyjdzie
-
530 m60 ubytki płynu chłodniczego
moze to uszczelka, w jednej z glowic, nie ma innego patentu jak zdjac i zobaczyc (chyba:))
-
Wpływ masy na spalanie/osiągi
jeden z punktow ecodrivingu brzmi wlasnie: wypieprz wszelkie nie potrzebne rzeczy z samochodu, niechce oprerowac konkretnymi liczbami, ale chyba 30 kg powinno zmiejszyc spalanie o 0,5 l, gdzies tak czytalem
-
E34 520i - stuki przy hamowaniu
jak najbardziej, przerabialem to u siebie
-
530 m60 ubytki płynu chłodniczego
skoro wykluczyles wszelkie wycieki, do oleju nie idzie to chyba sam sobie odpowiedziales
-
520i M20 2 rodzaje cewek zapłonowych
no tak to jest z tym zaplonem, trzeba na jakis czas wymienic, ale teraz to mysle ze bedziesz miec spokoj na lata swoja droga jakos drogo dales za te graty, ja za przewody WN, kopulke i palec (wszystko BREMI) zaplacilem jakies 550zl
-
520 M20B20 -Zgasła i nie chce odpalić:((
to raczej jest nie wykonalne wstawic do budy z 89 roku nowy silnik, to tak jakbys budowal od podstaw e34, bez sensu
-
520i M20 2 rodzaje cewek zapłonowych
moze poprostu byly stosowane zamiennie, a tamta Twoja to jakas lepsza technologia z kosmosu rodem wzieta i stad drozsza cena ja mam ta od malucha :mrgreen: i wszystko lata
-
BMW 520 12 Zaworowy benzyna/Gaz
czy chodzi Ci o to, ze wskazowka zmierza z polozenia pionowego w kierunku czerwonego pola? Jezeli tak to nie jest wporzadku, najprawdopodobniej do wymiany jest termostat lub visco (wiatrak chlodnicy) lub masz gdzies wyciek i zapowietrzony uklad odnosnie drugiego pytania to: plyn powinno wyrzucac i powinno syczec poniewaz jest to uklad cisnieniowy, dlatego nie wolno odkrecac korka na goracym silniku aby sie nie poparzyc, nalezy troche odczekac lub robic to bardzo ostroznie np przez szmate jakas odniosnie podnoszenia sie plynu to tez tak powinno byc, z tym, ze wlasciwy poziom plynu oznaczony jest na zbiorniczku wyrownawczym chlodnicy (sprawdzamy na zminmym silniku) btw, znajdz dobrego mechanika, ktory zajmuje sie BMW, bo to stary samochod i potrafi robic psikusy i trzeba byc troszke obeznanym w temacie "dlaczego samochody jezdza" :) Edit: sorka Solaris za dubel troche ale dodalismy posty praktycznie w tym samym czasie solaris520 edit: i dobrze, bo każda dobra informacja się przyda :)
-
525i M20 Do czego służy element przy listwie wtryskowej ?
ale jaki piekny wzorowy gaz zamontowany :D piekna niezniszczalna sruba i reduktor 15 kilometrow od miksera, o reszcie juz nie wspomne :mrgreen: moze przeplywka dostala i stad problemy
-
m20b25 silnik nie wchodzi na obroty!!!!!!?????????
to przeplywka, ktorej juz dawno nie ma pewnie, po strzale albo innych "udogodniechach" pseudo-gaziarzy
-
520i ILE KOSZTUJE wymiana klocków ?
ale komplet? mysle, ze jak ktos bierze wiecej niz 80 zl to barbarzynstwo :D
-
[M50 Vanos] mocno dymi na biało na zimnym i ciepłym :(
skoro nie ubywa Ci plynu to musi byc to woda zgromadzona w wydechu i tak jak piszesz zaleznie od pogody raz dymi mniej raz wiecej albo wcale
-
518i m40 wskaźnik temperatury skacze na czerwone pole
czujnik temp wskaznika na desce fiksuje?
-
M50 Twarde węże chłodnicy
dzisiaj tez sprawdzalem te weze, nie sa twarde jak skala, mozna je zdusic co do ceny - mozna to zrobic za 1000 zl jak kto chce i jakiego kto znajdzie mechanika, wiec zycze powodzenia w przeplacaniu 600 zl za zmiane uszczelki w R4 :D to ja zrobilem remont caly za 1000zl (uszczelka, wszystkie zawory nowe, pelny remont glowicy, pasek rozrzadu)
-
Zastanawiam sie nad kupnem 520i,525i z gazem, prosze o rade.
zalezy w jakim silniku chcesz wybierac M20 (12-zaworowy, reczna reg. zaworow) czy M50 (24-zawory, hydr. kompencacja luzu) jesli chcesz M20, to polecam raczej 2.5, spali tyle co 2.0 a wrazenia z jazdy lepsze, tylko musi to byc gaz sekwencyjny, bo jak kupisz z I generacja to mozesz byc mocno niezadowolony :) jezeli M50 to mozna sie zastanowic nawet nad 2.0, rowniez tylko sekwencja, zmieszcisz sie w 15, z lekka noga
-
M50 Twarde węże chłodnicy
no tak, to sie robi za kazdym zalozeniem nowej uszczelki, to sa koszty w granicach max 300zl