Treść opublikowana przez luk_byd
-
Filtr kabinowy Bosch vs Mann
Gorzej jak w F11.
-
Filtr kabinowy Bosch vs Mann
Ja kupuje filtry OEM albo Knecht. Jak ma się do nich MANN ?
-
Akumulator pomocniczy F10
Bez sensu się ten temat ciągnie. Diagnostyka komputerowa i dalej postępowanie zgodnie z opisem błedów. Generalnie może utraciła się kalibracja... jakaś wtyczka nie jest podpięta po tym grzebaniu. Szok, to bardzo prosty system.
-
[F10/F11] Wymiana oleju w skrzyni ZF 8HP
Ja przy wymianie oleju (ostatnich) odkrecam przewod od wymiennika ciepla i spuszczam olej (jakies 0,8l schodzi). Takze przy takiej wymianie ok. 6l wchodzi.
-
eXtratool - apka na Androida do serii F i G
xDelete robi to samo, tyle że jest zapewne dużo droższy.
-
G31 Emergency battery: Change interval reached
Tak pisałem o tym. Ale trzeba też trochę odwagi i ostrożności aby jej nie złamać.
-
Tarcze/klocki sprawdzone zamienniki.
Jak cosik mam na sprzedaz klocki BREMBO pod S2NH hamulce M (nowe, nieodpakowane). Źle kupiłem, a kapnąłem się jak chciałem montować msc później.
-
G31 Emergency battery: Change interval reached
No da rade, da rade. Podsufitka trochę nagina, chociaż na końcu wygląda idealnie, bez śladu, bez szwanku.
-
G31 Emergency battery: Change interval reached
W ASO wymiana ok. 700zl bodajże. Ja w G31 wymieniałem, Zdjąłem uszczelkę od góry, odpiąłem dwa klipsy od podsufitki i wsunąłem rękę. Na czuja otworzyłem klapkę w środku miałem tel z wideokonferencja i latarka, ogladalem obraz na drugim. Wymieniłem akumulatorek i tyle. To nie jest bateria, to jest akumulator, nie wierze ze sie nie ładuje.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Jeszcze pare lat i będziesz mądrzejszy :) Myślisz że głośniki nie są produkowane za ułamek ceny? Właściciele chcą zarobić, pracownikom też trzeba zapłacić, cała reszta to marketing, prowizje, marże.
-
80527A - AdBlue - Active Tank (SET signal)
Dzięki, Generalnie widzialem ten wątek zanim napisałem tutaj na forum temat. W G30 zbiornik jest nie wiem czy zupełnie, ale po prostu inny.
-
80527A - AdBlue - Active Tank (SET signal)
Pytałem w kwestii tego (bo ja esys bezproblemu) czy da rade to wykodowac, czy po prostu trzeba flashowac ecu (wtedy udam sie do chiptuningu)
-
Akumulator pomocniczy F10
Trochę mało. Pod obciążeniem może spadać poniżej 8-9V.
-
80527A - AdBlue - Active Tank (SET signal)
Ja sprawdzilem kable od strony modulu SCR - profilaktycznie wyczyściłem, spsikałem Kontakt Spray. Do tych przy zbiorniku nie doszedłem - ale pojadę na kanał/podnośnik, zdejme osłony i nadkole i zobacze co tam widać. Opis z ISTA/newtis znam (że kable a potem wymiana zbiornika). Co dziwne, wszystkie odczyty (temperatura, jakosc, stężenie, poziom) - wyświetlane są w diagnostyce prawidłowo. Wykodowałeś, czy wyprogramowałeś z ECU? - W serii G?
-
80527A - AdBlue - Active Tank (SET signal)
No nie jest podobny. Problemów z AdBlue może być ze 20. W tamtym wątku nigdzie nie pada kod błędu, czy opis o Aktywnym zbiorniku.
-
80527A - AdBlue - Active Tank (SET signal)
Hej, Mam taki błąd. Szukam w google i widzę że był wątek na forum, ale nie ma. Być może tam było rozwiązanie, sugestia. https://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?f=193&t=387115 Tak czy siak, ktoś wie, jak zaradzić, pomijając wymianę zbiornika? Nie miałem komunikatu o niskim stanie, ale dolałem i tak 4,7l AdBlue z Shella. (po pojawieniu się błędu)
-
BMW f10 wymiana podświetleni w środku auta na led
Cześć, czy do F01 taki zestaw też będzie pasował? Wiem że w bagażniku idą dwie żarówki ale reszta powinna być ok. Tylko jeszcze pytania o oświetlenie pod nogami bo tam są też lampki od oświetlenia ambient, czy tam trzeba jakiś specjalny zestaw? Tak, ale kurde... nie drutujcie. Kupcie ledy od F30 - kosztują grosze a efekt duzo lepszy.
-
Akumulator pomocniczy F10
Zobacz czy masz wszystkie wtyczki podłączone. Odkręć klemy od małego i zmierz mu napięcie.
-
G31 odczucia po przejsciu z F11 - pytanie do Was :)
W F mialem zakodowane, w G nie znalazlem takiej opcji zeby byly auto on.
-
Klocki do niebieskich zacisków. Tarcze przód 348mm tył 345mm
Mam brembo na przód na sprzedaż jak chcesz 510 + 10zł KW paczkomat. Nowe.
-
F10 - aktywny układ kierowniczy, a adaptive drive
I przy okazji mniejszy obrot kierownica (inne przelozenie)
-
BMW 528i tarcze licznika
Auto za 60k jak nie wiecej... Za 3k kupisz 6WB i bedzie cacy.
-
F10 jak otworzyć maskę po kolizji wystrzelone zawiasy
Zawsze jak miałem do czynienia z takimi autami - otwierala sie normalnie, ew. docisnac troche przy zawiasach lub z przodu zaleznie od uszkodzen (jesli maska pogieta)
-
Aktualizacja sterowników silnika I skrzyni
Kiedyś pytałem w ASO Bydgoszcz - koszt 600zł (bez znaczenia czy F10 czy F02 - akurat mialem F02 LCI). Nie wiem czy warto dawac gdzies poza aso przy takiej cenie? No ale soft w skrzyni sam aktualizowałem i w G30 i W F11 i w F02. Mimo ze podnosił się czasem nawet o "6 lat" to bez zmian w pracy skrzyni.
-
silnik B48 limit kilometrow dla DPF
Mam jakies 5tys od resetu filtra , 25 wypalan i 1,2g popiolu (wedlug Tisu mialbym 15gr :shock: ) Moze chodzi o 0,06 gr na wypalanie ? Srednio wypala sie co 200km. Silnik B47 Jak kupilem auto mialem 47gr popiolu przy niecalych 170tys przebiegu i ( raczej wczesniej nikt niekasaowal filtra- i wczesniejsze zapelnienie filtra by sie zgadzalo z tym co pisal kolega Guzior ) Eh.. Robiąc reset popiół nie znika. To że wyświetla się że jest 1,2g to znaczy że jest 47 + 1,2g = 48,2g, jesli nikt wczesniej tego nie klikal, nie kasowal.