Treść opublikowana przez luk_byd
-
F10 Obroty silnika a prędkość 520d, 184KM, automat
Ja w e61 zmieniłem dyfer. Przy 180 miałem jakoś 2600-2800 obrotów. Spalanie w trasie spadło o litr. Do dzisiaj auto jeździ. Trzeba pomyśleć jedynie ewentualnie nad pompa oleju bo niższe obroty silnika = niższe obroty pompy oleju = niższe ciśnienie a wyższe obciążenie. Powinno być ok
-
Bledy 8052CD 8052B i 80527A
8052CD Aktywny zbiornik, sygnał SENT (ciśnienie, temperatura), komunikacja: błąd 80527A Aktywny zbiornik, sygnał SENT (poziom napełnienia, temperatura, jakość), komunikacja: błąd 8052B - niepoprawny numer blędu
-
80527A - AdBlue - Active Tank (SET signal)
Dzisiaj odpalam po pracy i po 3 miesiącach bład zniknał samoczynnie. Ciekawe jak będzie dalej :)
-
F11 Doposażanie rolety przeciwsłoneczne
Zostawię krótką opinię po 2 latach od mojego ostatniego postu. Osłony kupiłem i zamontowałem. Pasują idealnie, wyglądają ładnie (mają małe napisy BMW na metkach po obu stronach). Odkąd je zamontowałem to praktycznie nie zdejmowałem. Jeżeli chodzi o przyciemnienie samej szyby, to mam przyciemnione szyby fabrycznie, ale posiadając małe dzieci to może nie wystarczać i takie osłony sprawdzą się w 100%. Polecam. Miałem takie w E91. Spełniają swoją role lepiej jak te fabryczne bo zasłaniają całe okno. Mozna nawet szybę otworzyć i robale nie wleca :) W zestawie mają etui, można je zwinąć i schować za oparcie przedniego fotela np.
-
Modyfikacja car audio w F11 Touring
Przecież ze wzmacniacza wychodzi sygnał analogowy. WCHODZI po MOST, WYCHODZI analog. Jeśli chcesz nie wzmocniony to rozkręcić i przed końcówki wziać (choć i tak będzie już po DSP)
-
80527A - AdBlue - Active Tank (SET signal)
Nie, bo system AdBlue dziala dalej prawidłowo. Jedynie jest ten bład i czek.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Coś wyżej pisaliście o sprzedaży bezpośredniej itp. Ja generalnie to jestem wsiun :) i do miasta jeźdze tylko jak musze i po to co muszę, bez zbędnych spacerów po galeriach handlowych. Ale akurat wczoraj byłem (oprócz sytuacji gdzie miałem komuś kupić dżinsy za .... ) to zauważyłem salon eobuwie. Nie można przymierzyć, nie można zobaczyć, nie można dotknąć. W środku ~20 osób, stanowisk nie wiem, ale więcej bo były wolne/puste. I tak. Zrobili salon, wielkości 3 innych salonów/sklepików, z ekranami. Czy Ci ludzie nie maja neta w domu ?
-
M340i
Po tym opisie to 1zł. Nawet nie wiadomo jakie wyposażenie...a przecież to ma wpływ na cene, bo może ją podwoić. Rozumiemy że M340i skoro w tym temacie?
-
[F11 LCI] Uruchomienie Spotify, Connected App na Android
To jest problem z zabezpieczeniami androida powyzej wersji chyba 6 albo 7. Chodzi o to że HU podłącza, rozłącza i podłącza telefon. Po tym rozłączeniu, telefon ponownie jest w trybie ładowania a nie przesyłania plików.
-
Regulacja czujnika zmierzchu F11
Pomogę. Nie jest.
-
Jakie audio do F30 -alpine, gladen, hi - fi?
Wszystko pasuje. Jedynie trzeba uważać, bo starsze wersje głośników HK mają w innym miejscu podłączenie i może zaistnieć potrzeba przedłużenia nieco wiązki (wystarczy trochę odizolować z głównej wiązki - nie jest to jakiś duży problem). To nie kwestia 'starosci' tylko od jakiego modelu dany glosnik pochodzi.
-
Regulacja czujnika zmierzchu F11
A czy czujnik zmierzchu jeszcze w serii F nie mierzy UV i na tej podstawie tak to działa?
-
Wymiana oleju w skrzyni biegów ZF: statyczna czy dynamiczna?
Ista lub inne. INPA generalnie też ale nie wiem jak z G30 czy podejdzie.
-
M340d co sądzicie?
W F też było, tylko nie było to nazwane 'REST'. Wystarczyło właczyć nawiew, była dodatkowa pompka obiegu płynu *chyba dwie nawet*. Pomijając Webasto - no ale to coś innego.
-
F11 NBT 2014 jaki max pendrive USB obsługiwany
256GB działa u mnie w EVO i u żony w zwykłym NBT.
-
Zdjęcie lub opuszczenie podsufitki w F11
Praktycznie nie ma zadnego skomplikowania
-
F11 LCI The Black Pearl
Na forum sa przeciez 2022.
-
Nagłośnienie w BMW G30
Wczoraj u siebie demontowałem HU, nie mam MOST a kamera jest i działa :) także wszystko by się zgadzało z tym co pisze luk_byd W Serii Gxx kamery są podłączone po Ethernet pod moduł ICAM. W niektórych przypadkach jak jest tylko kamera cofania, to moduł ICAM nie jest używany i jest do podłączone inaczej(tak też miałem ostatnio w F48 jak dokładałem kamerę cofania). Nie zmienia to faktu, że informacja na temat MOST i trsvc może być prawdziwa i montaż takiej jednostki np. w F10 może stanowić problem Ja myślę żeby rozebrać HU i zobaczyć czego brakuje do MOSTU. Moze tylko układu, zlącza i piździkologii.
-
Szyby przednie o zwiększonej izolacji akustycznej
Pewnie że tak, ale to tak 'poza gwarancyjnie'.
-
F11 LCI The Black Pearl
Ale mamy 2022 rok a nie 2020. Jaki sens takiej nieaktualizacji?
-
Zdjęcie lub opuszczenie podsufitki w F11
Odkrecasz slupki, daszki przeciwsloneczne. Wyciagasz raczki/uchwyty oraz ta lampke centralna FZD Z tylu podsufitka jest na dwoch klipsach po srodku. Odchylasz uszczelki i wlasciwie 'sama wypada'.
-
Strojenie silnika...czas operacji
To akurat zły przykład.
-
Przesiadka z G30 2017 na G30 2021 LCI - wrażenia, róznice
Powiem szczerze nie jestem audiofilem ze słuchem ponadnormatywnym jak większośc tutejszych grupowiczów :) więc nie odniose się do tego profesjonalnie. HK ma jakis niby processor Logic Surround i głosniki w tylnich drzwiach , HiFI nie ma. W porównaniu do innych pojazdów którymi jedziłem przez ostatnie 4 lata uważam ze HiFi BMW było bezkonkurencyjne. Ale jak wspomniałem to wrażenia subiektywne. Nie brałbym HK ale po prostu było w pakiecie i tak wyszło i chyba dobrze bo jakos polubiłem ten Surround( tak wiem Surround jest dla cieniasów muzycznych) . To co moge napewno powidziec to bazowe audio w nowym X3 to szmelc nawet jak dla mnie. A głośność i bass w LCI? Pytam, bo w LCI audio jest inaczej rozwiązane jak w przed MGU. A jak wyciszenie w LCI a preLCI? Duza roznica?
-
Nagłośnienie w BMW G30
W G30 jak masz kamere cofania to ona nie idzie na TRSVC, tylko bezpośednio po enet. Nie ma modułu do kamery cofania.
-
Nagłośnienie w BMW G30
Tez sie zdziwilem jak kupilem komplet do HK, rozbieram a tam brak optyki w HU. To ze nie ma wiazki w drzwiach czy gdziekolwiek indziej to norma i wiadomo. A kamera cofania w aucie jest fabryczna? Jest, ale ta jest po ethernecie.