Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. Tak 15 lat temu. Jak się pojawiła w tym tygodniu - i oficjalnie w BMW Download Manager jak i w interncie. A od 0-100 masz 1,4 sekundy.
  2. To nie o to chodzi. Akurat przy 8 tys km olej traci 50% swoich wlasciwosci. Dlatego 8 a nie 9 czy 4. Oczywiscie zalezy od stylu jazdy, motogodzin.
  3. Ja akurat pobrałem przez BMW Download Manager i wgrałem. Smutek taki że w Next 2022-1 są drogi, których w Evo 2021-3 nie ma (choć wyszło później).
  4. luk_byd odpowiedział(a) na odpowiedź w temacie w F10, F11
    Nie. Osobno.
  5. Stwierdzili że na Castrolu silniki się szybciej sypały po gwarancji :D
  6. Pewnie masz gdzieś can blocker, dlatego masz taki problem. Co by oznaczało że ktoś już coś tam gmerał z hardwarem (np. inna navI) czy przebieg.
  7. Lewy tylny słupek, później lewy boczek/nadkole i w progu dalej lewym
  8. Powrót do domu i spalanie 7,1l. Przed wjechaniem do PL po 2500KM - 6,8l/100 Musieliśmy jechać w prawie to samo miejsce :) ja dla porównania w F11 530d@310KM miałem z 3000km średnie spalanie na poziomie 7,3l/100. Prędkości podobne. W sumie to mała różnica pomiędzy G31 520d a F11 530d. Wcześniej miałem F07 LCI i F02 LCI - spalania te same były praktycznie...
  9. Zakodowales licznik pod swoje auto? Robiles reset ECU (licznika) przez ISTA?
  10. luk_byd odpowiedział(a) na ironiq temat w G20, G21, G80, G81
    Jak w i4, ale bez niebieskiego koloru
  11. No ale na felge o szerokosci 8 cali czy 8,5 pasuja rozmiary od ... do ... Nie ma tutaj naciągu, produkt działa prawidłowo. Owszem, nie ma rantu ochronnego - ale nie musi - było w specyfikacji na pewno. Osobiście nie widzę podstaw do reklamacji, ale rozumiem że się nie podoba. EDIT: Popatrzałem jeszcze raz, i to tutaj wygląda jak by opona nie wskoczyła na felge. Spróbuj dać więcej luftu - do 3,5-4 bar, lub po prostu jedź niech oni to zrobią. Może za mało masła dali i nie wskoczyła? Chociaż jak każda jedna tak wygląda...
  12. A gdzie masz wlew do płynu od spryskiwaczy szyb?
  13. To niestety nic pnp nie znajdziesz. Jeśli nie chcesz rzeźbić instalacji, możesz porobić wiązki na fabryczne złącze, ale to troche przerost formy nad treścią. W Twoim przypadku, wszystko napędza radio. Są jakieś zestawy typu Match7 i inne ale to duży koszt a i tak gdzies trzeba wzmaka dorzucic.
  14. Z tym że jeśli masz dobrą sieć dróg to te 130km/h jest wystarczające. Jeśli jedziesz płynnie. Przecież z tą prędkością w 8h zrobisz 1000km. Owszem, można zrobić w 5, jadąc 200km/h ale nie ma na to warunków, już teraz. A do zabawy na weekend, to można i powinno się kupić inne auto. Dlaczego nie można czymś szalonym na daily jeździć? Można, tylko że się z tego nie korzysta, nawet w połowie. Dwa razy się depnie i ot co.
  15. I świeci czerwona kropka.
  16. https://www.realoem.com/bmw/enUS/showparts?id=PX51-EUR-10-2006-E61N-BMW-525d&diagId=51_5682 Pozycja nr 2 - wybierz sobie kolor
  17. G31 jeździ się lepiej niż F11. Porównuje podobne konfiguracje, tj. nie zawieszenie M, ale oba EDC, takie same koła etc. G31 prowadzi się pewniej, jest ciszej. Fotele są jednak twardsze (nie dlatego że nie wysiedziane, bo w F11 tez byly nowe praktycznie). G31 bardziej buja sie na boki, nawet jak sie wsiada - dziwne uczucie. W G31 czasem plastiki (listwy) strzelaja. W F11 była cisza, ew. popielniczka/cupholdery z przodu - ta klapka cos hałasowała. Ogólnie G31 - soft, soft, soft. Lepsze. Dzwiek zamykania drzwi w G jest intrygujący. Dziwny, inny - nie mówie że zły, ale nie taki pełny. G31 jest mniej 'mięsista'. Zwraca uwagę błyskotkami, nie mięsem. Z każdym kolejnym BMW - E60>F10>G30 - mięsa jest mniej. W obecnej chwili dąże do tego aby mieć w garażu E60 LCI, F10 LCI i G30 (może LCI). Każde auto jest zupełnie inne, każde daje radość, ale w innej kategorii. Materiały: Nie są takie jak w E60, ale też nie są gorsze jak w F10. Myślę że są takie same. Koszty: Koszty są takie same jak F10. W sumie nie miałem żadnych, ale rozglądałem się już ile kosztują hamulce, czy inne eksploatacyjne rzeczy. Rozmiar opon taki sam, silniki B47 z reszta tez były w F, tylko chyba nie mialy 2 EGRów ? Spalanie: Byłem w Chorwacji - 1600km około w jedna strone. 1500-z hakiem. 6,8 do Chorwacji, po powrocie 7 albo 7,1. Do Chorwacji: Polska - 170 (i 70) Czechy - 140 Austria - 130/100/60 Węgry - 120 Chorwacja - 140-160 Do Polski: Chorwacja - 175 Węgry - 100 Austria - 130/100/60 :D Czechy - 150 Polska - 220 (i 70 :)) W takich samych warunkach, miesiac wczesniej ale na Węrgry, dwa razy jechałem F11 525xD. Spalanie takie samo Dwa, trzy lata temu F11 525xD do Chorwacji. Ta sama droga, podobne predkosci. Spalanie nie pamietam jakie bylo ale podobnie chyba. 6,7 bodajze ? Tyle ze 280km do dyspozycji (po chipie) i xdrive. Nie narzekam, jestem zadowolony. Choć F02 LCI to najlepsze co miałem, szkoda że nie ma już takich aut jak miałem (z praktycznie całkowitym spasem, jedynie brak lodówki) z takim motorem ale z niższym nalotem. Z resztą, byłoby droższe od G, więc wybrałbym g.
  18. Premium jak premium, ale gdzie EVO ? :(
  19. luk_byd odpowiedział(a) na luqu107 temat w G30, G31, F90
    Polaryzacja musi być. Te z brązowym paskiem/kolorem to -
  20. luk_byd odpowiedział(a) na luqu107 temat w G30, G31, F90
    Te grubsze w parach to subwoofery + brązowy i chyba czerwono niebieski to zasilanie. Na newtis.info masz schematy, ale trzeba miec konto.
  21. Napisz jakie masz obecnie naglosnienie. Kod wyposazenia, nazwa... cokolwiek.
  22. Informacyjnie. G31 z B47 dziala - wykrywa jako F11 ale ECU wszystko (co sprawdzałem) działa poprawnie. Fajnie jak by doszły jakieś inne rzeczy pod G-serie. Np. sterowanie klapami czy EGR. Chyba tylko błedów nie kasuje poprawnie.
  23. luk_byd odpowiedział(a) na luqu107 temat w G30, G31, F90
    Musisz odkrecic szyny Fotela. Bodajze TORX45 Dwie z przodu i dwie z tylu. Pod zaslepkami. Kable do suba - w zaleznosci jakie masz naglosnienie. Jesli masz 'stereo' to koniecznie przy subie - bo tam sie tez rozchodzi sygnal, na glosniki w przednich drzwiach. Jak HiFi - to masz kable w bagażniku.
  24. ew. moduł JBBF / PA

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.