Treść opublikowana przez luk_byd
-
Czy BMW samo zahamuje aby uniknąć kolizji ?
Mi w F02, F07 i F10 wiele razy to zadziałało i hamowało zamiast mnie. Nie wiem czy aż tak w ostatnim momencie, ale może nawet raz uratowało tyłek. Nie ma co ufać temu, bo to ma tylko pomóc a nie działać za nas. Zawsze mam aktywny tempomat.
-
Jaki Olej do G31 520d
To nie ten.
-
G30 restrykcje
Dziwna sytuacja, bardzo. Bo co? Przecież można zacząć robić takie rzeczy, których nie ma, tymbardziej że szlaki przetarte.
-
Zaślepka poduszki kierownicy podstawowej do sportowej
Nie bedzie pasowac.
-
N57d30 wymiana panewek
Nie znam się niestety na tyle aby móc się wypowiedzieć. Tyle co wiem to 'te dolne, 3'. A propo rozrzadu to podkresle ze to 2016 rok, wiec moze dlatego. Jakies poprawki pewnie byly a dwa ze auto latalo. Dzielac przebieg przez czas pracy, srednia predkosc wyszla 87km/h.
-
F11 520xd, krzywa kierownica po zamianie opon
Opony te same, ale czy felgi na pewno?
-
N57d30 wymiana panewek
Ja mialem F07 LCI 535. 2016 rok, 280 nalotu. Sprawdzalem rozrzad - igła, nie wyminiełem Panewki - igła, nie wymieniłem 300km dalej obróciła się panewka.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To kup Aygo. Ile Ty masz lat? Od kilkunastu stron jest powtarzane że X = X Y = Y A każdy musi wybrać to co dla jego samego jest OK. Nikt tu nie piszę że Tesla czy elektryk jest najlepszy. Dlaczego w miastach komunikacja jest tramwajowa i autobusowa, a nie tylko tramwajowa albo tylko autobusowa? No ludzie. Wiem że czarne jest czarne, a białe jest białe, ale są też inne kolory. Dla mnie dużym plusem dla elektryka sa wlasnie preferencyjne warunki oplat/parkowania. Nie ukrywam ze chetnie bym taka Tesle chcial nabyc. Chociazby zeby sprobowac. To tylko przedmiot. Jak sie nie sprawdzi mozna sprzedac i kupic cos innego. A dwa, ze za xx lat zostaniemy tylko z czyms innym, niz to co znamy obecnie. 25 lat temu tez nie wiedziales ze bedziesz mial tv czy internet w kieszeni.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
NEXT tez cisza :(
-
Bezwartościowe jak BMW
Widziałem, ale ciężko byłoby mi żyć z VW :D Szukam dzielnie G31 ale...nie wiadomo czy nie skończe z A6. To ciężko Ci żyć w VW, ale A6, które jest po prostu Passatem w wersji Highline jest okej? :D Panamera nie przypomina ani Passata ani A8, jest klasą samą w sobie. Tzn zależy co cenisz, bo infotaiment Porsche jest taki sobie, ale jakość prowadzenia to jest prawdziwe "Sheer driving pleasure", którego w BMW absolutnie nie uświadczysz. A6 nie kosztuje tyle co Porsche ale masz mnie. Masz racje. Zagubiony jestem. Skoro mówisz że Porsche to lepsza radość z jazdy - muszę spróbować. Nikt nie każe wiązać się na całe życie przecież.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Miałem ostatnio podróż służbową - Węgry. W Polsce jechałem A1 - z Bydgoszczy aż do końca jechałem 150-160 (z wyjątkiem Piotrków-Czestochowa - tam KAŻDY jechał 70km/h). Jadąc te 150-160 wyprzedziło mnie jedno, może dwa auta. Porsche Panumiera i Mercedes chyba E klasa jakaś 2018+. Resztę ja wyprzedzałem. 99,9% ludzi nie jeździ 180km/h po A1. Mi też sie zdarzyło kiedyś 250 przelecieć - ale to raz, dwa, pięć razy w życiu, a nie zawsze. Wjeżdzając do Czech mamy coś między PL a Austrią. 130km/h ograniczenie, miejscowo do 110. I tam gdzie 110 to wszyscy jadą 110, a tam gdzie 130 - 99,5% jedzie 130, reszta 135-140, pojedyńcze przypadki (wyprzedzał mnie jakiś Mustang i chyba jakaś Toyota CHR ?? z prędkością dużo większą jak 130km/h - może 160-170 - ciężko mi oszacować bo było zium). Zaś wjeżdzając do Austrii to tam gdzie było 50-70 ludzie jeździli +10, +15 więcej. Tam gdzie 130 jeździli 130-140. Nie było nikogo kto by przeleciał 180-200 obok mnie. I tak jest zawsze gdy tam czy do Cro jade. Wracając z delegacji w Polszy przycisnałem i jechałem 180-220. Miałem kilka mocniejszych hamować bo ktoś zaczał wyprzedzać nie spoglądając w lusterko, lub po prostu jeden tir wyprzedzał dwa inne. Masa też ludzi, którzy chcieli zmieniać pas ale w ostatniej chwili odbijali ostro w prawo i wracali na ten pas, ktorym jechali. A ile takich co wyprzedza, zjezdza na prawy i hamuje - wymuszajac hamowanie na wyprzedzonym bo jedzie cos na lewym - co to za dziwne zachowanie? Tak czy siak... interpretacja niektórych tutaj mnie bawi. Nikt nikomu na siłe nie wciska elektryka. Trzeba oszacować co się potrzebuje. Jak ktoś potrzebuje dostawczaka i lubi Fiata to nie kupuje modelu 500 tylko Ducato. Tutaj podobnie. Jeśli ktoś potrzebuje auto z dużym zasięgiem to przecież nie wybiera elektryka. Ja dałbym radę żyć z Teslą (i chyba nawet bym chciał - chociaż nie wiem jak to jest z tą jakością w życiu codziennym, a jestem perfekcjonistą i detailistą (detailerem troche może też :)) a na tą jedną podróż w roku do Cro - pożyczyłbym auto od znajomego czy wypożyczalni, jak nie miałbym drugiego - a mam np. auto żony. Gdzie i tak myślałem by żonie kupic i3 (ale te rozwiązanie z drzwiami jest I D I O T Y C Z N E. Tylko to zabija tą ekonome bo wypożyczenie auta na 12-14 dni to po prostu część kosztów paliwa, które by 'Tesla' zaoszczędziła więc koło się zamyka że nie jest to 'ekonomiczne' do końca. Ale wracając na tory tematu. BMW Next 100 - czy jakoś tak. Supercar Blonde - czy jak jej tam, pokazała że auto żyje i jeździ. Jedzie po łuku (bo skręca to za dużo powiedziane) i otwiera drzwi. Później było jakieś foto z innym ale bardzo podobnym autem. Jak myślicie :D Jakie osiągi, zasięg... Bo chyba elektryk? https://www.google.com/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwiGrOXQvq_xAhUJhv0HHasBCqQQwqsBMAF6BAgXEAE&url=https%3A%2F%2Fwww.youtube.com%2Fwatch%3Fv%3D6tUWYXe9qbY&usg=AOvVaw3KFimuD_uYfBCzlc9LonvJ
-
Bezwartościowe jak BMW
Widziałem, ale ciężko byłoby mi żyć z VW :D Szukam dzielnie G31 ale...nie wiadomo czy nie skończe z A6.
-
Bezwartościowe jak BMW
fifty/fifty? :) Natomiast wkladanie kilkadziesiat k PLN znienacka zeby auto w ogole dalej jezdzilo jest slabe. Juz nie mowiac o "braku zaufania" do auta po takiej operacji bo z tylu glowy by mi ciagle pukalo kiedy sie znowu wykrzaczy w najmniej odpowiednim momencie. Z drugiej strony - w PL i tak jest luz bo mechanikow ktorzy sie podejma naprawy czy czesci uzywanych zamiennych jest pelno. W takiej NO wyjscia bylyby dwa - albo oddac do ASO i wymienic wszystko jak bog przykazal placac grubo ponad >100k PLN (sam silnik prawie 90k) albo laweta i auto do Polski i tam naprawa, co deprecjonuje wartosc auta makabrycznie po takim przeszczepie w PL. Tak czy inaczej - bieda bez gwarancji i troche loteria. W Polsce są naprawiane również auta z zachodu ze względu na tańsze części czy siłe roboczą. Pewnie też dlatego że są tu 'lepsi specjaliści' :) Wiadomo że jest coraz więcej ekologii i mocy... a to w parze zabija. Mi panewke obróciło jak się DPF wypalał (jeśli dobrze zarejestrowałem). Podniesiona temperatura, olej 5W30... masakra. Nie wiem co kupić. Potrzebuje auta, które ma więcej miejsca z tyłu. Żałuje że sprzedałem F02, ale czasu nie cofnę. Nie chce dwa razy do tej samej rzeki (modelu) wchodzić. F30/F10/F07/F02 przerobione, a X nie chce. Zostaje G31. Na 540i nie stać, 530d też poza zasięgiem (w tej chwili , po awarii) więc zostaje 520d. Tam jest smutek i bieda - a lubie gadżety, pomijając że nie chce schodzić z pewnego wyposażenia jak: headup, naglosnienie min. harman/kardon, 6wb, softclose, kamery 360. W poprzednich autach mialem 95-99% dostepnego wyposazenia...
-
Bezwartościowe jak BMW
Wczoraj byłem po silnik. I nie wiem czy to pasuje czy nie do tematu ale.. Na placu stało: 4x M6 3x M5 I jakieś inne 335, 535, x6m do naprawy. 318d czy 520d tam nie było. Nie było też 328i. Coś to znaczy, ale kurcze. Nawet mając worki hajsu... nikt nie chciałby wyścielać 50 tyś tylko po to aby móc jeździć dalej. To już lepiej auto zmienić. Posmutniałem jak wracałem, mimo że miałem po drodze zgarnąć G31 to tak jakoś... zacząłem się nad tym zastanawiać.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To ja też bym przyjechał. Jeszcze nie wiem czym :D ale jakimś BMW :D
-
Bezwartościowe jak BMW
W 5GT 535d Naprawa -tj wymiana silnika na inny uzywany (bo nowy 89700pln), taki z nalotem do 100 tys km (potwierdzony, bo mialem tez oferty na jakies 20 tys km, 50... to wole 80-pare jednak) 17 tys + robota, nowe uszczelki itp. Nie wiem, ile wyjdzie, tyle wyjdzie. Termin na 28 czerwiec. Zaluje ze auto jezdzilo na 5W30 a nie 5W50. Eh.
-
Automat ZF 8HP hamulec ręczny w trybie Drive
Niby, a co z żeglowaniem podczas jazdy :) ?
-
Automat ZF 8HP hamulec ręczny w trybie Drive
Autohold nie zaciaga recznego tylko robi to normalnie klockami przez pompe esp.
-
Kratka wlotu powietrza w nadkolu do czego służy? 51717302365
Tak wlasnie jest. Chlodzenie 'webasto'
-
kolektor dolotowy 328ixd
Ale jak ixd? To i czy d ? bo 328d sa w usa
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
No nie wiem. To zależy czego oczekujemy (brak dźwięku na pewno nie fajne dla miłośników tego sportu) ale: Każdy by miał taki sam samochód i wygrywałby najlepszy kierowca - pod względem prowadzenia jak i wykorzystania technologii (wiadomo że nie zawsze jest boost). No i lada moment pojawia się wyścigi (chociaż kiedyś może już były?) kto zrobi najwięcej okrążeń - ale nie na czas, tylko w ogóle. Ale to będzie widowiskowe :D :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
-
Skrzynia sportowa w F32 - różnice wobec zwykłej
To ktoś gadał głupoty albo źle się zrozumieliście.
-
Skrzynia sportowa w F32 - różnice wobec zwykłej
'Sportowa skrzynia' wg. VIN to skrzynia z łopatkami i trochę innym zachowaniem tj. na 'podwójnym' sport nie zmienia sama biegów. Zaś prawdziwie 'sportowa' skrzynia (jak na BMW) jest w modelach M - DKG bodajze i to nie jest to samo co ZF 8HP i chyba rzeczywiscie jest dwusprzeglowa. Takze wszystko kwestia tego co ktos rozumie przez slowo sportowa.
-
F30 340i Vaporr
A to Twoje. Kurde. Myślałem o niej bardzo, ale pomyślałem że za tania. Gdybym wiedział. Ale obróciło mi panewke w 5GT tuż przed sprzedaża więc...
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
To już dawno się zmieniło. Gdyby tak nie było to 90% BMW serii 5 nie byłoby golasami. W moich biednych, wiejskich i Bydgoskich kręgach jest raczej odwrotnie - tzn jest świadomość słabego wykonania, jednak każdy by ja chciał - i Ci co mają domy i Ci co mają mieszkania (kombinują gdzie ją ładować)...