Skocz do zawartości

luk_byd

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez luk_byd

  1. luk_byd odpowiedział(a) na Konserwant temat w G30, G31, F90
    A wiec mialem g21 330e, g30 530e - oparte w tej samej technologii (4.0) oraz w poprzedniej technologii 530e (3.0) i w żadnych z obu przypadków, nie było sytuacji, aby rezerwa baterii nie pozwoliła uzyskać pełnej mocy. A, to pewnie tak - z tym że to przy 100% wciśniętym 'gazie'. 320d będzie przyjemniej jechał po mieście i w większości wypadków. Jedynie przy wciśnietym gazie powyżej 75% - 30i będzie jechał sprawniej - tj. w wyższej partii obrotów. Plusów jest dużo wiecej. Szybsze... ale i bardziej przyjemne, bo idzie z dołu. Mniejsze spalanie - zbliżone/takie jak w dieslu. Ogrzewanie/klimatyzacja - nie musi być webasto a i klimatyzacja jest elektryczna. Możesz ustawić timer, lub ręcznie z telefonu właczyć ogrzewanie lub klimatyzacje. Inny plus to 'darmowe parkowanie' - ale w kontekście tego że ... np. w centrum - jest 12zł/h parkingu, albo 4zł/h parkingu. Mozesz podpiąć się do ładowarki (które często są w preferowanych miejscach) i nie płacisz za parking, a za ładowanie - przy 6A będzie to 1,4kWh (a więc coś koło 2,5-3zł/godzina) - więc nie dość że taniej, to energie którą naładujesz, możesz wykorzystać w celu jazdy. Jeśli masz panele fotowoltaiczne - jezdzisz praktycznie za darmo - do tych 30-60km - w około komina. Hamulce praktycznie się nie zużywają, bo jest wysoki odzysk energii przy hamowaniu. No i tak jak pisałem - po chipie to 350-380km, a nie 300 - ale to zawiera się w "szybsze". Z minusów - mniejszy bagażnik, mniejszy bak. Bak można przeżyć, 500km w trasie zrobisz, ale bagażnika nie przeskoczysz.
  2. luk_byd odpowiedział(a) na Konserwant temat w G30, G31, F90
    Zgadzam się. Dopiero przy 4000-4500 się coś zaczyna dziać, a to trzeba inaczej operować nastawnikiem przepustnicy co też wiąże się z innym zużyciem. 530e jedzie o niebo lepiej niż 530i. Ba, po chipie w 530e masz 350-380km i 600nm, a w 530i po chipie ile bedzie? 300 i 480 ? Nawet przy '0%' - gdzie tak na prawdę jest 5-7-10% - jest eBoost / Xtraboost. Moc jest zawsze (gdy silnik benzynowy jest nagrzany itp). Gdzie ? Nie wiem jak było w F30 bo nie miałem 330e w F30. W Gxx jak wyzej pisałem, zawsze jest dostępna moc, gdyż jest softowo zrobiona rezerwa baterii właśnie ze względu na eBoost.
  3. luk_byd odpowiedział(a) na Konserwant temat w G30, G31, F90
    Jak chcesz 530e do 140k, mam 2020 rok z M-Pakietem. Ew. 6GT 630i jak chcesz dla alternatywy zobaczyc. 🙂
  4. Jest pare detali i bardziej istotnych róźnic. Polift ma nowsze BDC więc ma Digital Key np. Z wnętrza to inna kierownica trochę (diody), i świecące plastiki od ręcznego i wyboru trybu jazdy z kamerami itp. Ale z grubsza, to tak.
  5. Moduł BDC lub emulator - to pierwsza rzecz jeśli chodzi o przednie światła. Przednie plastiki, grill, zderzak no i reflektory. Tył - to jest gotowy kit do retrofitu lamp + wiazka Jak mpakiet - to inna wkladka zderzaka (dyfuzor) jak nie - to wydech tez inny. Srodek to... jak przed lipcem 2019 -> mgu Jak jest, to dekory w srodku (od trybow jazdy, reczny), ekran 12,3", kierownica. Generalnie jakies 30k:)
  6. A się tutaj przywitam, wtrące. Bo taka myśl mnie naszła.... Co dalej z Teslą? Tzn.. dużo ludzi kupuje - myślę że tak, ale za 2-3-4 może i 5 lat przyjdzie czas na zmianę i... czy ponownie wybiorą Tesle? Która to nadal będzie taka sama, po malutkim lifcie (ok. po co poprawiac cos co jest dobre, ale... ludzie chca i oczekuja zmian). Wtedy duzo klientow Tesli sie rozejdzie po inne marki - bo ten 1 krok w kierunku przekonania sie do EV zrobilo. ma to za soba, wiec mozna wybrać coś innego. OK, czas pokaże czy to będzie dobra czy zła decyzja (wybór czegoś innego) ale klient będzie wracał / lub nie dopiero po kolejnych 3-4 latach.
  7. A ja kupiłem dwa zestawy i przekonam się sam. Powrót do standardowego rozwiązania to kwestia przepięcia wężyka i wymiany piór.
  8. Do BMW G30 / G11 jest WaterBlade Kit i wycieraczki Waterblade gdzie płyn leci bezpośrednio z piór wycieraczek. Kit chyba coś koło 150zł po rabacie, wycieraczki 230zł.
  9. Rozumiem, mogłeś też za darmo sam wygenerować kod 🙂
  10. Żadne. Listwy shadowline są montowane w ten sam PN uszczelki do zwykłe czy individual.
  11. On idzie bezpośrednio z headunitu. Jak headunit się uśpi (po ok. 10 min) to i w USB nie powinno być zasilania.
  12. Potrzebna jest licencja FSC i kodowanie. Na ten moment ciężki temat, szczególnie dla diesla.
  13. Nie wiem co masz na mysli. Oprogramowanie telefonii możesz zrobić pobierając update ze strony BMW - ale tutaj za duzo a może i nic się nie zmieni. Firmware - są update do teraz, ale tutaj zmiany nie muszą byc dla Ciebie zauważalne Mapy jak najbardziej są nowe, aktualnie 2024-2, ale zaraz będzie 2025-1. To że jest na 1 rok - oznacza że przez rok od zakupu, będziesz mógł aktualizować mapę - aktualizacje są częściej niż 1 raz na rok. Oczywiście pobrana i zainstalowana mapa zostanie po roku.
  14. No dla aut z USA to jeszcze zmiana regionu. Fabrycze kody FSC to owszem z S-Gate tylko. Być może przy pakiecie Connected Booster czy Pro - jak się pobierze mapa z FSC - trzeba sprawdzić jaka jest nazwa pliku FSC - jeśli j.w. to będzie do 2099.
  15. Zobacz w sąsiednim wątku w tym dziale
  16. Nie do końca. NBT EVO oraz MGU (LIVE) mają dożywotnio - tj. do 2099 roku za darmo aktualizacje map na fabrycznym FSC. https://www.drive2.ru/b/688890765119589389/ Tutaj wątek o tym 🙂
  17. Choć lepiej jak byś podał VIN...
  18. Przy M-pakiecie webasto wyklucza halogeny jeśli się nie mylę I był Nightvision z doświetlaniem i bez jeśli się nie myle.
  19. No to G60 550e. Później się pomyśli 🙂
  20. Przesiadka na G30 LCI może być czymś miłym, a może być zmianą na 'podobnym' poziomie. Nie mniej jednak, jak pójdziesz od razu w G60 (ja bym tak zrobił, ale najeżdziłem się już G30) to co za 2-3-4 lata? Nadal będzie G60, to samo Audi A6 i ta sama E klasa.
  21. Do sedna. Jakie masz auto teraz? Do czego zmierzam: wybrałbym raczej G30 LCI a jako następne kupił G60 LCI 🙂 Kupując teraz G60 LCI, za 2-3-4 lata - gdy nadejdzie czas zmiany, niejako nie będziesz miał wyboru. Chyba że nagle coś innego w stylu X3 / X5.
  22. BDC - 44ED FH_EINSTIEGSHILFE_AKTIV - aktiv_FBD FH_EINSTIEGSHILFE_PIA_DEFAULT - aktiv SM - 2259 EINAUSSTIEGSHILFE - Modus_FA_Logik_Tuer FH_EINSTIEGSHILFE_PIA_DEFAULT - aktiv EAH_SCHUTZFREIRAUM_HINTEN_SLV_PHYS - Desired move restriction EAH_VERFAHRWEG_SLV_PHYS - Desired move back distance
  23. Ok, nie ma za dużego wyboru. Znalazłem jeden i to jeszcze przed lift: https://www.otomoto.pl/osobowe/oferta/bmw-seria-5-f11-550i-salon-polska-bezwypadkowy-2-komplety-kol-po-serwisie-ID6H1rgS.html Ale moze gdzies za granica beda. Pewnie latwiej znalezc niz zrobic i zarobic na to 🙂
  24. A co jeszcze moze być wyłechtane ? Moze lepiej jednak byle jakie (ale z dobrym/zdrowym silnikiem) 4.4 - i przelozyc te lepsze rzeczy od Ciebie - nie wiem, fotele? kierownice? No bo co ma byc zuzyte w F10? Zawieszenie bez problemu mozesz dac nowe przeciez, w skali finansowej tego przedsiewziecia to pikus.
  25. luk_byd odpowiedział(a) na rob21 temat w F07
    Nie kojarze zamiennika - tzn są jakieś chińskie kity - ale nie nazwałbym tego zamiennikiem. -> 'oryginal'

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.