Treść opublikowana przez luk_byd
-
Idrive głupieje. Ukryte funkcje ?
Być może jakieś słabe połączenia jak mniemam do emulatora. W obecnej chwili CIC ogarnia się bez problemu bez emulatorów, jak i nowsze jednostki. Znajdz speca w okolicy, ktory Ci ogarnie jak trzeba. Na dzień dobry, wrzuć zdjęcie włączonego ekranu abyśmy wiedzieli co siedzi, bo skoro ktoś wymieniał, to mógł wsadzić wszystko.
-
Kodowanie G20 - co można zakodować i jak?
Przy EDC czuć trochę, ale najbardziej zauważalna róźnica to ruszanie z 2 biegu.
-
Quo Vadis BMW? G20 a Norwegia, Tesla M3, elektromobilnosc
Znów chcę dodać do dyskusji coś od siebie... Nie wiem czy słusznie, czy nie, ale to o czym teraz myślę: Wszystko co piszecie - o samochodach nowych. Nie patrząc na to ile mam aut, zakładając że mam 1/2 - w sensie ja jedno, żona drugie. No i nawet gdyby trzecie - dla funu. Myślę że tak jest w przeciętnej polskiej rodzinie (ew. bez tego trzeciego). Ok, są to auta ze średniej półki - BMW G30 z ~20-21 roku, BMW G20 z ~21-22 roku. Zawsze były to auta używane, bo mam wiedzę/szczęście + dobre źródło (moim zdaniem). Nie kupiłem nigdy auta nowego - trochę mi się to nie kalkuluje chyba, są inne wydatki, ostatnio podjąłem próbę ale handlowcy mnie nie zachęcali. Do brzegu. Obecnie, ktoś kto chce kupić używane auto 3-4 letnie jaki ma wybór? Widziałem jakieś Tesle S i 3 w cenach podobnych do BMW. Zużycie baterii ok. 10% (SoH = ~90%). Akceptowanie. Nie mniej jednak dużo ludzi boi się kosztów ew. napraw. Naprawy elektryków może rzadko się zdarzają, ale jeśli wystąpią - mogą być mega kosztowne. Do czego zmierzam. Auta elektryczne owszem mocno sie rozwijają i każde nowe jest lepsze niż poprzednie. Błędem Państwa/UE jest tak silny nacisk - ludzie buntują się jak ktoś im każe coś zrobic, nawet jeśli to dobra rada/polecenie, po prostu nikt nie lubi byc zmuszany - to zła strategia ze strony UE. Powinna być zachęta, pokazanie korzyści -> realne korzyści, infrastruktura, a nie karanie czy zmuszanie. Obcięcie w mój elektryk firm wieloosobowych - bez sensu. Natomiast rynek aut używanych - tutaj jest największy hamulcowy i najwięcej opini osób które się tylko 'interesują' a nie mają/mieli. A Ci co się interesują mają wiedze no... z internetu, a nie od osób które mają. Wiem że mi elektryk by pasował, bo G30 jeźdzę w większości na prądzie. G30 mi się podoba, pasuje mi 530e. Boli jedynie mały zasięg - gdyby ten był o 30-40km większy jak w G20 2LCI - czego więcej chcieć - wtedy tylko problemem jest zbyt rozbudowane auto tj. bez sensu wozić silnik i narażać się na usterki jednego i drugiego jednocześnie.
-
330D, 2021
Generalnie dużo rzeczy, trzeba by przejrzeć schematy. Jak widać, po kliknięciu przycisku na pilocie - terminal 30B
-
Pdląćz USB 1, aby rozpcząć aktualizację - F10 2014
Probowales wyjac i wlozyc pendrive ?
-
BIMMERCODE G31 MHEV 2023
Wpisz w google G30 lub G05 lub G20 cheatsheet i tam bedziesz mial jakies podpowiedzi.
-
FSC a aktywna fabryczna navi EVO NBT
Wyciągnąć z auta za pomocą Bimmercode lub kabla enet - nie (chyba że aktualny, no ale to nie do aktywacji kolejnych map) Trzeba kupić albo fabryczne FSC.
-
330D, 2021
Poziomowanie i skręcanie reflektora działa poprawnie? A moze to dzwiek wycieraczek? One przy usypianiu/wzbudzaniu chyba robia maly ruch silnikami.
-
FSC a aktywna fabryczna navi EVO NBT
Nie. Ale możesz załatwić sobie kody FSC fabryczne, dla nawigacji EVO i MGU są one dożywotnie.
-
330D, 2021
A ja słyszę śrubę która jakby ślizgała się po zębatce. Zamek wlewu paliwa?
-
550e vs 540d
To ochrona komponentów, było już od BDC G05 - lipiec 2019. Może coś sofotowo nie zdążyło się wczytać stąd błąd.
-
Dziwny dźwięk przyspieszanie/zwalnianie - napęd ?
Jeśli mamy też się pozastanawiać, sugeruje nagrać dźwięk.
-
Mapy PREMIUM ROUTE NEXT LIVE EVO WAY MOTI BUSINESS MOVE HIGH
LIVE jest do MGU, Do NBT (ID5/6) idzie EVO
-
Wymiana foteli na takie same, ale elektryczne z pamiecią ustawień.
Nie pisałeś że ją masz.
-
Wymiana foteli na takie same, ale elektryczne z pamiecią ustawień.
Poza ASO jest to możliwe.
-
Wymiana foteli na takie same, ale elektryczne z pamiecią ustawień.
Z reguły jest elementem fotela. A wiązki ? Jeśli ma być zrobione porządnie to powinna być zgodnosć wyposażenia auta z listą VO/FA. Wszystko jest możliwe.
-
330D, 2021
Po otwarciu i zamknieciu auta zachodzą róźne procesy w zalezności od warunków. Klapy w grilu, dolne rolety, przepustnice itp W czym rzecz?
-
Dziwny dźwięk po zgaszeniu silnika .
Miałem taki dźwięk w G20 320d 19r, G21 318d 21r, ale nie mam chyba (głowy nie mam) w G20 316d 20r. Na forum ktoś pisał ze to jakiś zawór i że wymieniał w ASO i ustało.
-
530e vs 530i
Jeżdząc tak w około domu - to nawet zimą na samym prądzie - na spokojnie. Trasa 120km - jeśli wyjedziesz naładowany do 100% to pierwsze 30/40km zrobisz ze spalaniem 0l/100km - w zależności lato/zima Pozostałe 90/80km licz: 7l/100 - autostrada; 6,5/100 - krajowka W trybie auto edrive powyzej 90km/h (a wiec w trasie) nawet w domyslnych ustawieniach nie bedzie auto ciagle gaslo i odpalalo, gdy osiagnie ~10% bateria, to zmniejsza sie to do 60km/h Jeśli chcesz - włączasz kodujesz sport individual i max edrive z automatu - zadzaiała to tak, że zawsze jak masz - jezdzisz na baterii, jak sie rozladuje, jezdzisz na benzynie + wspomaganie elektryczne. Gasnie tylko jak na dluzej sie zatrzymasz (nie tak jak w normalnym start stop)
-
dolozenie lopatek zmiany biegow g31 LCI
Jeśli chodzi o łopatki to kupujesz kierownice, kodujesz i powinno być OK. Zwróć uwagę na pozostałe wyposażenie np. czujnik dotyku, wibracje, grzanie itp.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Ja klade maske - tak jak przy zamknieciu, by opierala sie na zamku. Dwoma palcami naciskam na znaczek bmw, czasem cala dlonia i dociskam. Nie lubie jak ktos puszcza maske z gory
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Attach the front door window glass when closed using adhesive tape. Spread both holders (1) on the front door window glass simultaneously using special tool 0 496 569 (00 9 325) until it is possible to detach the front door window glass. Move the power window down. Remove adhesive tape from the front door window glass (1). Slide the front door window glass (1) down. Twist the front door window glass (1) in the door frame (2). Guide the front door window glass (1) out to the top.
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Nie sciagasz boczkow, ani nic nie demontujesz. 5 minut to i tak o 3 min za duzo 🙂 Oklejasz od zewnatrz listwy jak nie masz doswiadczenia np. tasma malarska Od zewnatrz wsuwasz cos plaskiego w miejscu gdzie jest klips od podnosnika szyby. Opuszczasz szybe przyciskiem druga reka trzymajac szybe. Wycigasz szybe Montaz: wkladasz szybe i reka ja zamykasz (dociskasz do gory) przyciskiem zamykasz szybe az kliknie gotowe. a no i sciagasz tasme malarska jak ja przykleilesz. u mnie cos plaskiego to belgijska tablica rejestracyjna ale moze byc plastikowy wyjmak plaski albo drewniana szpatulka plaska z kuchni lub oryg narzedz z bmw
-
Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21
Tak. Wymiana to 5 minut na dwie strony 🙂
-
530e vs 530i
Nie ma typowych bolączek, chyba że te, które ma zwykłe B48 - tak jak pisał @kkx5 Początkowe roczniki - 2017/2018 miały problem z bateriami. Naprawa to wymiana uszkodzonych pakietów baterii (jest ich chyba 5?) - można na takie same, ale sprawne, albo na te o większej pojemności. 2000zł pakiet + robocizna, więc też bez wielkiej tragedii. Pozostałe rzeczy - raczej nie słyszy się/nie czyta się na forach aby coś się działo. Zdecydowanie najbardziej bezpieczną opcją są roczniki 2019 w góre, a najlepiej to lipiec 2019 w góre gdzie mamy juz nowszy system hybrydowy i baterie 34Ah.