Treść opublikowana przez KucaQ
-
Asystent swiateł drogowych
No więc wnioski po testach asystenta. Zalety: - 90% aut jadących z naprzeciwka wykrywa na tyle szybko, że kierowcy nawet nie zdąży jeszcze oślepić, sam pewnie jeszcze przez 1-2 sek jechałbym na długich, pozostałe 10% aut wyłapuje z niewielkim opóźnieniem, kierowcy rzeczywiście mogą zostać oślepieni, ale gdy ja mam już rękę na manetce by manualnie wyłączyć długie, to asystent robi już to sam - na krętych odcinkach system działa rewelacyjnie, wyłapuje auta które są za zakrętami 50-60° - przełączanie na długie po wyminięciu auta z naprzeciwka działa tak samo szybko, jak robiłem to dotychczas ręcznie, tj w momencie gdy auto jest akurat obok mnie Wada w zasadzie jest tylko jedna - gdy auto przed nami oddali się na więcej niż ca. 500m (liczone po słupkach) kamera przestaje "widzieć" jego tylne światła i odpala długie, bez znaczenia czy tylne światła są mocne czy słabe, z kolei podczas ostatniej trasy gdy miałem centralnie przed sobą farmę wiatraków, która była spokojnie parę km przede mną, asystent za cholerę nie chciał odpalić długich, bo czerwone lampki na wiatrakach najwidoczniej identyfikował jako tylne światła. Ogólne wrażenie bardzo pozytywne, nie sądziłem że może to działać aż tak dobrze. Asystent nie wariuje jak zobaczy latarnię, czesto nawet nie wyłącza długich gdy wjedzie się w obszar zabudowany. Odbicia od znaków drogowych również nie powodują żadnych anomalii, a w przypadku ciężarówek zza wzniesień to rzekłbym że wykrywa je 50/50 - czasem wyłapie obrysówki na górze kabiny, czasem nie. Ale jeszcze ani razu nie zdarzyło mi się, żeby ktokolwiek mi mrugnął. Asystent startuje powyżej 50km/h i wyłącza się poniżej 35km/h. Czytając ten temat pewnie nie byłbym tak zadowolony gdybym zamontował lusterko z kwadratową kamerą. Polecam retrofit każdemu. Koszt niski a satysfakcja wysoka 🙂
-
BMW ACTIVE STEERING problem
Magle są inne w rwd i xdrive, różnią się właśnie mocowaniem, bo rwd i xdrive mają inne sanki.
-
BMW F30 problem z klimatyzacją/nagrzewnicą
Tak, ale to będzie góra 10-20g. Co nie wpływa na pracę klimatyzacji. Oczywiście. Pełna zgoda. Regularny serwis podstawą sprawnego układu. W mojej ex E46 pierwszy serwis klimy zrobiłem po 4 latach od zakupu (a kiedy był robiony wcześniej - nie mam bladego pojęcia). Do "dobicia" brakowało 40g czynnika. A to było 20 letnie auto. Większy ubytek, to zawsze nieszczelny układ. Taki naturalny ubytek to są śladowe ilości czynnika.
- N43, gaśnie gdy wrzucę luz podczas jazdy
-
E87 116d LCI - oświetlenie dzienne + bagażnik
@kkx5 W takiej sytuacji zwracam honor 🙂 Miałem różne H8 led i ani razu nie miałem sytuacji, żeby zewnętrzny ring nie świecił. Najwidoczniej w E87 kontrukcja odbłyśnika ringów jest jednak inna.
-
BMW F30 problem z klimatyzacją/nagrzewnicą
W sprawnym układzie klimatyzacji nie ma prawa być żadnych ubytków czynnika. Natomiast warto podjechać na serwis i niech sprawdzą szczelność układu.
-
Wykładzina podłogowa BMW e93
Wg realoem są inne.
-
BMW F 10 2016 2.0 USA
@Krzyś111685053072 szybciej byłoby wrzucić linka, bo takie screeny to mało czytelne są na forum 🙂 https://bimmer.work/vin/g489d527bc7aa73fd5b6a5dbf9bdaff78/options/
-
Wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegow
Zgodnie z zaleceniem ZF 150kkm to odpowiedni przebieg do wymiany oleju w skrzyni. Potem rób co 60-80kkm, (moim zdaniem i zdaniem producenta skrzyni) statycznie. https://aftermarket.zf.com/pl/portal-aftermarket/co-nowego/expert-blog/wymiana-oleju-w-automatycznej-skrzyni-biegow-zf/
-
[F30] Stukanie z przodu po długiej jeździe
SKP nie są tylko od przeglądów. One są też własnie po to, żeby sprawdzić auto gdy czujesz ze coś jest nie tak. Takie sprawdzenie u mnie w okolicy zazwyczaj 20zł a przynajmniej wiesz na czym stoisz. Mi jak ściągało podczas hamowania, to też podjechałem, sprawdzili, wyszła wywalona tuleja w wahaczu, 20zł za sprawdzenie i do widzenia. Nie martw sie, że dostaniesz negatywa. Diagnoście przy takiej usłudze nawet DR nie dajesz.
-
Coś brakuje
Źle myślisz. Jak nie masz webasto (a wg VIN nie masz) to masz dziury. I tyle. Żadnego braku części nadkola. Żadnych zaślepek. U mnie pod maską zawsze czysto, nawet po jeździe w ulewie. Raczej sprawdziłbym czy masz zaślepki w nadkolach za reflektorami. To ich brak najprędzej bym obstawiał jako winne chlapaniu pod maską. A jak już chcesz jakies zaślepki w te otwory włożyć to proszę, 15 sekund szukania w google - LINK
-
E87 116d LCI - oświetlenie dzienne + bagażnik
Sam mam w swojej E91 ledowe H8 i jakoś zewnętrzny ring świeci, więc nie powiedziałbym, że problem leży stricte w rodzaju żarówki.
-
Rurki sztywne hamulców tylnych - 34326784755 & 34326784757
A to z takiej szybkozłączki nie korzystałem. Ja normalnie zarabiałem przewody taka praską ręczną, którą wrzuciłeś w pierwszym poście. Z jednej strony grzybek i nakrętka z gwintem zewnętrznym, z drugiej lejek i nakrętka z gwintem wewnętrznym.
-
E87 116d LCI - oświetlenie dzienne + bagażnik
Same światłowody powinny byc wymienne, jednak nie wiem jak z dostepnością. Do E90 LCI bez problemu, ale do E87 jeszcze nie spotkałem i nawet teraz na szybko sprawdziłem i nigdzie ich nie widze (nawet u majfrendów na aliexpress). Niestety nie wiem, ale zakładam, że konstrukcyjnie w E87 będzie podobnie co E90 i lusterko u Ciebie tez byc powinno. Najszybciej będzie zdjąć dekielek z lampy (tam gdzie siedzi żarówka H8), wyciągnąć żarówke i spojrzec do wnętrza reflektora przez otwór żarówki, będziesz widział stan końcówek światłowodów i czy lusterko jest na miejscu. Jesli rzeczywiście światłowody sa uszkodzone, a nowe nie są nigdzie dostepne to masz tylko 2 opcje - kupno reflektorów z nieuszkodzonymi światłowodami bądź wymiana ringów na aftermarketowe - cotton lub smd. W tej kwestii najlepiej podpytać firm regenerujących reflektory. Może dysponują światłowodami (a nie handlują nimi na zewnątrz) i mogliby je wymienić w ramach regeneracji. Bezpiecznik jest jeden wspólny dla żarówki w schowku i w bagażniku, więc skoro w schowku działa, to zasilanie jest. Problem z otwieraniem ze znaczka może mieć powiązanie z niedziałącym światłem. Poniżej podrzucam schemat lampki w bagażniku (E446). Spróbuj podac masę na żarówke i zobacz czy się zapali.
-
E87 116d LCI - oświetlenie dzienne + bagażnik
H3 to żarówka od doświetlania w bixenonie skrętnym. Jak nie masz skrętnego bixenonu to nie masz i żarówki H3. Skrętny bixenon najszybciej poznać po napisie "Dynamic xenon" na maskownicy soczewki oraz ryflowanym szkle od wewnętrznej strony (zdjęcie poniżej). Nieskrętny bixenon ma od wewnętrznej strony "slepą" soczewkę: Tylko H8 jest od ringów. Niestety, konstrukcja tych ringów jest taka, że wewnętrzny ring świeci mocno (bo to za nim znajduje się odbłysnik) a zewnętrzny zdecydowanie słabiej, bo tam już światło jest doprowadzane światłowodami. Opcje są 2 - albo masz przypalone końcówki światłowodów, albo światłowody są peknięte i nie ma doprowadzenia światła do zewnętrznego ringu.
-
Coś delikatnie dzwoni przy przejeżdżaniu przez niewielkie nierówności
O widzisz. Ja zawsze spotykałem sie z zaleceniem, aby zabezpieczające dokręcac na 80Nm, max 100Nm i tego też sie u siebie trzymam. Robię dokładnie tak samo. Nie wyobrażam sobie zmienić kół i schować takie brudne i zapylone. Wyciągnięcie ewentualnych kamyczków z bieżnika, mycie, woskowanie, dressing na opony i dopiero mogą iśc odpoczywac do kolejnego sezonu 🙂
-
Rurki sztywne hamulców tylnych - 34326784755 & 34326784757
Przecież tą sama skrętkę masz na łączeniu przewodu sztywnego i elastycznego. Nie popadaj w paranoję. Jak zrobisz to dobrze, to nic nie będzie miało prawa się stać.
-
Rurki sztywne hamulców tylnych - 34326784755 & 34326784757
Jak końcówka wygląda słabo, to elementy nad wózkiem czy bakiem moga wyglądac równie źle. Ja w E46 nie wymieniałem całych przewodów od samej pompy. Uciąłem je pod autem (kawałek przed bakiem, gdzie już były zdrowe), zarobiłem przewody odpowiednimi końcówkami i wymieniłem sam tylny element na nowy.
-
E46 Coupe Problem z elektryką
Trzeba zdiagnozować INPĄ lub ISTĄ. Od tego musisz zacząć, ale wygląda to na padający moduł świateł.
-
F31 330i wypadanie zapłonu 2
Sprawdź jeszcze w międzyczasie ciśnienie w cylindrach.
-
E91 n43 błąd cc id 29
Bo N43 nie jest tak oczywistym w diagnozie silnikiem. Zaufaj lukaszewskiemu.
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Czyli sugerując sie datą produkcji, do mnie odpowiednia byłaby 71246878662. Zatem zamówię ją niebawem. Dziękuję za pomoc! Pozdrawiam 🙂
-
BMW E90 zakup radia
Tak jak wyżej - 2GB będzie sie zacinało niemiłosiernie. Jedynie opcje 6GB wzwyż mają sens przy stale rosnących wagach aplikacji. A takie 2GB bezpośrednio u chińczyków mozna kupić juz za 300zł 🙂 Popatrz na ofertę Junsuna - przykładowa oferta
-
Uszczelka drzwi (a konkretniej skrzydła drzwi)
Nie, nie sprawdzi sie bo poleca jakiś durny klej który sie do tego typu rzeczy kompletnie nie nadaje. Uszczelek nie przykleja się klejem z tuby. Ale januszostwo. Kwasowy silikon - to wrecz zaproszenie rdzy do tańca z blachą... Dwustronna taśma akrylowa - idealnie do tego spisuje sie taśma 3M VHB. A nie jakieś silikony, kleje czy inne wynalazki. Cud że jeszcze nikt Ci "Kropelki" nie poradził...
-
czescidobmw.pl - Promocje / Nowości / Oferty
Cześć Maćku, Mam F30 z USA (VIN EB35839) gdzie jak wiadomo jest podany tylko 1 rozmiar opony na której auto fizycznie wyjechało z fabryki, ale chciałbym na słupek nakleić naklejkę z całą tabelą dopuszczalnych rozmiarów od europejskiego odpowiednika. Jaka jest różnica między naklejką 71246875435 a 71246878662?