Treść opublikowana przez saku82pl
- Ringi
- Ringi
-
pytanie o silnik
kolega wyzej ma racje, vanos dziala tylko w waskim zakresie obrotow niestety :? ale u mnie bez vanosa do 3,5 - 4000 obr tez malo co sie dzieje, dopiero pozniej czuc te 2,5 litra
-
M52 B20 Przegrzany silnik... Po remoncie
niestety m52 jest duzo bardziej wrazliwy na przegrzanie, ale jesli juz po remoncie zrobiles pare kilometrow i wszystko jest cacy to ja bym sie nie bal jechac
-
pytanie o silnik
od poczatku 1993 m50 bylo juz z vanosem, jestes pewien ze to bez vanosa?? silnik nie jest slabszy tylko ma lekko przesuniety moment max w dol, czyli powinien lepiej ciagnac na nizszych obrotach, ja mam m50b25 bez vanosa i jezdzi sie zajebiscie agresywnie :)
-
PROBLEM Z PRĄDEM
standard w e36, to jest pierwsze co każdy powinien sprawdzić jak mu gdzieś na lewo prąd znika, też to przerabiałem na dzień przed wyjazdem w 1800km trasę, 2 godziny i zrobione, powodzenia ;)
-
panowie-porażka,prosze przeczytajcie!
Debilizm. Może moje bmw nie jest "tak ładną sztuką" ale jak wychodzę z samochodu to zawsze zabieram kluczyki ze sobą. Polecam spróbować :wink:
-
325 czy 328
Hej. Nie miałem 328 ale generalnie na pewno nie ma większej różnicy (jeśli w ogóle jest jakaś) w cenach części. Spalanie w 328 przynajmniej powinno być mniejsze. We wczesnych 325 wystepowaly jeszcze silniki bez vanosa (ja mam taki) wiec roznica powinna byc wyrazna ma korzysc 328. Pozdro...
-
puknięcie z okolic tylnego mostu podczas ruszania ?? co to??
Ostatnio u mnie też zaczelo mocniej stukac - takie same objawy. Przy najblizszej mozliwosci wejde pod auto i porobie fotki bo jestem pewien ze to te tuleje od podpory mostu. Dam znac pozniej, Pozdro
-
Xenony a stare lampy
Jezdze juz od lipca z hidami i jeszcze jakos nikt mi nawet nie zamrugał ze go oslepiam. Do autora: http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=92369
-
Dziwne przerywanie.
Ja mam podobnie. Wkurza mnie to bo na przyspieszeniu silnik sporo traci. Tez jest cos takiego ze jak pada to gorzej silnik chodzi, mniej rownie. Obstawiam cewki bo rok temu zmienilem (na uzywki) i przestalo. Ale ze uzywki, to po pewnym czasie znow to mam. Kupie nowe ale pozniej jakos bo to ok 600-700 zl komplet. Pozdro
-
wymiana reflektora
Wykrecalem pewnie z kilkanascie razy. Mozesz dodatkowo zdjac zderzak przedni - bedzie lepszy dostep do dolnych srub mocujacych lampe. Ale nie jest to konieczne. Pozdro...
-
325i M50B25 - Układ przeniesiania napedu
Troche glupio sie zachowales czekajac do samego konca az sie skonczy. Teraz bedziesz musial po sprzeglo z buta leciec a auto sholowac do mechana, a tak bys dal rade bejka dojechac. Pozdro ;)
-
Zawieszenie gwintowane
do czerwca 1992 roku byly lekko inne amrotyzatory, jaki masz rocznik??
-
montaz xenonów a kontrolka żarowek
Piszac xenonu masz na mysli HIDy?? Jeśli tak i jesli masz OBC z checkiem to za kazdym razem jak wlaczysz mijania bedzie ci sie wyswietlal napis i niesprawnych swiatlach mijania. Pozdro....
-
Bagażnik Car audio i nie tylko
albo wpisz "jonisbal", znane e36 i audio tez ma fajne
-
Bagażnik Car audio i nie tylko
to wpisz sobie w google i poszukaj, dla przykladu ze mozna sam tak zrobiłem, tag "boot audio", potem w nagłówek grafika i od razu na pierwszej stronie wyskoczyło e36 z zabudową: http://images.google.com/imgres?imgurl=http://www.talkaudio.co.uk/gallery/watermark.php%3Ffile%3D1051%26size%3D1&imgrefurl=http://www.talkaudio.co.uk/gallery/showphoto.php%3Fphoto%3D1051&usg=__cRnpDhTE9KWKlnO-a1rZlg_nGbY=&h=480&w=600&sz=58&hl=pl&start=13&um=1&tbnid=I0J59BSfC4NEqM:&tbnh=108&tbnw=135&prev=/images%3Fq%3Dboot%2Baudio%26um%3D1%26hl%3Dpl%26lr%3D%26sa%3DN Trochę samodzielności i chęci i sie da :norty:
-
Podgrzewane siedzenia
Z podłogi wystają i są połączone z tymi co wystają z siedzień - proste. Wystarczy tam rękę włożyć i zobaczyć czy to w ogóle jest połączone. Tyle. Możesz jeszcze sprawdzić czy masz w ogóle napięcię na samym przycisku od podgrzewanych foteli. Świeci się on jak włączysz?? Dwa fotele ci nie działają??
-
Pytanie o ubezpieczenie OC
saku82pl odpowiedział(a) na szaryBMW temat w Papierkowa robota - ubezpieczenia, podatki, opłaty rejestracyjneMozesz jezdzic, ale wypowiedziec mozesz tylko przed uplywem miesiaca od daty zakupu auta (wg umowy kupna/sprzedazy), czyli jak np. autko kupiles 1 czerwca to przed uplywem 1 lipca mozesz sobie zmienic ubezpieczyciela. Jest to o tyle korzystne dla ciebie ze prawdopodobnie znajdziesz tanszego niz obecny. Jezeli zdecydujesz sie jezdzic dalej na aktualnym ubezpieczeniu lub po prostu z braku wiedzy termin ten juz minal musisz isc do jakiegos agenta albo do glownej siedziby ubezpieczyciela i zrobic rekalkulacje. Czyli najlatwiej mowiac doplacasz albo ubezpieczyciel tobie oddaje roznice sumy skladki miedzy skladka na poprzedniego wlasciciela pojazdu a twoja skladka za okres od daty kupienia auta do konca okresu ubezpieczeniowego. Krotko mowiac jesli jests mlody/masz zero lub malo znizek a ubezpieczenie poprzedniego wlasciciela jest stosunkowo niskie to na bank bedziesz musial doplacic. Czasami mozna sie zdziwic jak duzo (wiem z autopsji). Generalnie jesli jeszcze nie uplynal ten miesiac od kupna auta idz jak najszybciej do agenta i niech ci poszuka czy sa jakies korzystniejsze firmy ubezpieczeniowe. Pozdro ;)
-
Podgrzewane siedzenia
Powinny zo fetela wychodzic po jednej kostce. Często bywa, że ze starości w którymś miejscu obieg jest przerwany i nie działa podgrzewanie. Niektórzy to naprawiają. Poszukaj. Pozdro ;)
-
Przegrzanie problem
Sorry za OT, ale musiałem :mrgreen: heh, :D zaraz po tym mialem na mysli po weekendzie/zlocie bmw czyli po paru dniach :D pozdro ;)
-
Przegrzanie problem
mialem cos podobnego dwa razy, raz jak jechalem juz do mechana, oj wtedy mocno sie zagrzal, a pozniej jak na hamownie wjechalem w torunie, glupek zapomnialem ze mam problemy z wiskiem, chcac juz zjechac z hamowni nie moglem odpalic nawet, mysle sobie koniec!! zapalil dopiero po 3 razie, tylko zjechalem z rampy i zgasilem, poszedlem na piwo zeby sie uspokoic, ale fartownie wszystko jest git, zaraz po tym znow pojechalem do mechana zeby sie upewnic czy na pewno nic sie nie stalo, powiedzial ze rzadko w takim dobrym stanie samochody do niego trafiaja:D glupi zawsze ma szczescie, hehe, ale na pewno potwierdzaja tu sie opinie wielu tych co sie znaja na silnikach bmw ze m50 to jeden z lepszych/wytrzymalszych motorow. A ty jaki motor masz? bo m52 to juz nie to samo, duzo mniej odporny na przegrzania, pozdro...;)
-
BMW "M-ki" tylko z turbo...
Co do ekopaliw to tez bzdura rzeczywiście. Niektorzy policzyli ile zanieczyszczen powoduje sama produkcja takich paliw. Wyszlo mniej wiecej tak ze same spaliny ekopaliw rzeczywiscie są bardziej "eko" ale ich produkcja wręcz przeciwnie. Jest to wiec pomysl kompletnie nie przemyslany, nie majacy sensu. Dodac do tego fakt, że na produkcje roslin, z ktorych produkowaloby sie biopaliwa potrzeba mnóstwa nowych terenów uprawnych, wysokie koszta produkcji biopaliw oraz ich wpływ na ceny żywności - jest to pomysł wręcz porąbany!!
-
szyberdach
Będę mieć takie "coś" na sprzedaż jak coś. pozdro...
-
Skąd nierozłaczalne 12V do radia
bo w taki sposób jest pociągnięta oryginalna wiązka do kostki jak zepniesz żółty z czerwonym to będzie tak jak mówisz czyli radio będzie cały czas pod prądem nawet jeśli żółty nie będzie prawidłowo podłączony ale przy okazji będzie ci się świecić ten mały wyświetlacz lcd z przebiegiem itp w zegarach