Skocz do zawartości

puknięcie z okolic tylnego mostu podczas ruszania ?? co to??


wolf997

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Co sprawdzić wydaje mi się że gdzieś może być luz niekiedy jak ruszam słyszę głuche pukniecie z okolic tyłu co to może być co sprawdzić ??

 

Bardzo proszę o podpowiedź :)

Pozdrawiam

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym to już sa tomy napisane na forum poszukaj troche i poczytaj

 

Kolego wiesz jak działa wyszukiwarka i znalezienie czegos to kosmos.

BTW: Sprecyzuj czy puknięcie jest to podczas wrzucenia biegu czy puszczenia sprzęgła. U mnie czasami słychać to puknięcie podczas wrzucenia wstecznego, wymieniłem podpore mostu ale to nie pomogło.

Wracając do forum to rzeczywiście ktoś kiedyś założył taki post i nikt nie odpowiedział.

Oprucz podpory jest jeszcze jakiś łącznik wału , najlepiej by było podnieśc auto , jeden siedzi w środu drugi nasłuchuje.

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym to już sa tomy napisane na forum poszukaj troche i poczytaj

 

Kolego wiesz jak działa wyszukiwarka i znalezienie czegos to kosmos.

BTW: Sprecyzuj czy puknięcie jest to podczas wrzucenia biegu czy puszczenia sprzęgła. U mnie czasami słychać to puknięcie podczas wrzucenia wstecznego, wymieniłem podpore mostu ale to nie pomogło.

Wracając do forum to rzeczywiście ktoś kiedyś założył taki post i nikt nie odpowiedział.

Oprucz podpory jest jeszcze jakiś łącznik wału , najlepiej by było podnieśc auto , jeden siedzi w środu drugi nasł[bAD].

to puknięcie to nie wina łącznika elastycznego ani podpory,sprawdzałem to u siebie.To wina samego mostu,tam pojawiają sie luzy z czasem.Proponuję rozpiąć most od wału i lekko pokręcić flanszą od strony wałka atakującego,zrozumiecie skąd się bierze pukanie przy wrzucaniu biegów.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem podobny temat , co prawda e46 , ale też puka ;-)

 

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic.php?t=99149&highlight=podpora+wa%B3u

UWAGA!Brak dachu!

"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego mi tak "pykało" i jezdziłem coś koło miesiąca,aż pewnego razu po powrocie do domu od kumpla, wsiadłam do BUNI i chcąc ruszyć to "pukło"ale głośniej niż zwykle i okazało się że dyfer miał już luz i się urwał.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Ostatnio u mnie też zaczelo mocniej stukac - takie same objawy. Przy najblizszej mozliwosci wejde pod auto i porobie fotki bo jestem pewien ze to te tuleje od podpory mostu. Dam znac pozniej, Pozdro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za podpowiedzi jak tylko będę miał okazje wejdę pod autko i wszystko pooglądam , dam znać napewno tego tak nie zostawię Pozdro

PS widzę iz nie jestem sam z tym problemem ;)

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/834/uaec.jpg

Był Polonez, Golf III, E36, E46, .................

Jest E61i jest Git ..................................... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.