Treść opublikowana przez Wioletta
-
Podgrzewanie lusterek E87 - standard?
No to "wcześnie" Ci się przypomniało... teraz przyjdzie czekać na cieplejsze dni, żeby się upewnić. :cry: Mam nadzieję, że to już ostatnia "kombinacja", jaką może nam zaserwować BMW... :mrgreen:
-
BMW 120D kopci na biało na postoju
A to ciekawe... miałem kilka diesli w życiu i jakoś nie zauważyłem tego zjawiska. W benzyniaku owszem, tak. Kolega bubatcz wyrażnie pisze, że w sierpniu przy 30st. ciepła (w cieniu) dymi na biało. Całe szczęście, że nie ma innych skutków ubocznych (na razie).
-
Podgrzewanie lusterek E87 - standard?
Sprawdzone. Nie grzeją (przynajmniej w moim). Chyba wstążki jakieś uwiążę, będą w czasie jazdy uderzać o lusterko - tym samym czyścić je. :mrgreen: Dziś temperatura na dworze zeszła do +2.5 C*. Lusterka zrobiły się ciepłe. :D Teraz sobie przypomniałem, że lusterka podgrzewane non stop, mają tę wadę, że szybciej się brudzą przy dłuższej jeżdzie w czasie opadów deszczu.
-
[E87] Czy maska przedlifta miała jakąś rewizję ?
Trudne w ogóle pytanie... rozmawiając z lakiernikami, oni sami mówią, że malując różne elementy, jedne lepiej im wychodzą inne gorzej. Dla laika, różnice mogą być niezauważalne. Może ktoś ma inne doświadczenie.
-
[E87] Czy maska przedlifta miała jakąś rewizję ?
Czyli z e87 do e82 nie będzie pasować (nie powinno). Właśnie przez to wytłoczenie.
-
[E87] 118d - Problemy przy zmianie biegów
Jeśli są problemy z drugim biegiem, to zazwyczaj trzeba za to "podziękować" poprzedniemu właścicielowi. :norty: (Pewnie nic nowego nie powiedziałem. :mrgreen: ) Czy aby w naszych jedynkach nie mamy takiego sprzęgła jak w poniżej podanych linkach? http://www.schaeffler.com...h_sac_pl_pl.pdf http://www.swiatmotoryzac...e=czytaj&id=732 http://www.swiatmotoryzac...e=czytaj&id=733
-
Podgrzewanie lusterek E87 - standard?
Jeśli temperatura zakodowana jest na +3 stopnie, to żaden prąd nie popłynie, jeśli na zewnątrz jest cieplej (sprawdzałem powyżej opisaną metodą). Może poczekajmy, aż zrobi się chłodniej na dworze. Wtedy przekonamy się jak jest naprawdę. Przydałoby się więcej opinii posiadaczy "jedynek", a nie "trójek". W e34 lusterka mi grzały, gdy temp. spadła poniżej +15 stopni, a nie "zawsze".
-
Podgrzewanie lusterek E87 - standard?
W moim też lusterka nie grzeją po wciśnięciu przycisku do podgrzewania tylnej szyby. A szkoda! :mad2: Może ktoś bardziej obcykany z kompem, powiedziałby czy w module komfortu idzie to zmienić. A może i uruchomić pochylenie lusterka, po wrzuceniu wstecznego.
-
[E87] Czy maska przedlifta miała jakąś rewizję ?
Miałem okazję widzieć maskę silnika do e87 z innym wytłoczeniem (profilem) pod spodem (być może z polifta). Przez co, ucho wkręcane do maski było dłuższe. Nie wyglądało na oryginalne, ale solidniej zamocowane niż w przedlifcie. Reszta profili wydawała się być podobna.
-
Czasem szarpie autem na półsprzęgle
Jest o tym osobny temat. Tak w skrócie... olej się wymienia. Sprawdza się łatwo. Po odkręceniu śruby wlewowej, powinien powolutku sączyć się olej.
-
[E81] 120d - problem z hamulcem ręcznym
W momencie, kiedy auto się blokuje, podniósłbym go na lewarku i sprawdził, które koło naprawdę "trzyma". Ręcznego raczej nie masz hydraulicznego. Mam nadzieję, że przyjrzałeś się pracy mechanika. Był kiedyś tutorial w "zrób to sam". Poszukaj (w archiwum), bo dotychczas chyba wszystkie beemki miały identyczne rozwiązanie ręcznego. Mogę tylko nadmienić, że najpierw reguluje się szczęki, a póżniej cięgna się podkręca (wcześniej poluzowane). Mam nadzieję, że nie pospadały z prowadnic.
-
Seria 8 ZUPELNIE LUZNO
Całe szczęście, że tych części nie wymienia się co miesiąc. A jeśli kogoś stać jeżdzić codziennie, to na części tym bardziej.
-
Kupno Bmw serii 8 - recenzja ogłoszeń, rady przed zakupem.
Najczęściej "leci" łożysko. Chyba nawiększa bolączka manuala.
-
Skrzynia biegów.
Różnią się tylko mocowaniem. Ale ponoć idzie to przerobić. Więcej szczegółów chyba nie ma. Kiedyś czytałem o tym, tu na forum.
-
wymiana płynu chłodniczego [e87]
W rzeczy samej! :wink: Niestety, jest tego rozkręcania. Dla niektórych, to bułka z masłem, a dla drugich... dopiero będzie. :D A czy masz korek spustowy w chłodnicy, czy nie, to się okaże po opuszczeniu (odchyleniu) intercoolera ("cały prostokąt").
-
[E87] Czujniki cofania - PDC
Skoro już jesteśmy przy czujnikach cofania... chętnie bym założył, ale jak to zrobić, żeby nie dziurawić zderzaka(ów)? :mrgreen:
-
wymiana płynu chłodniczego [e87]
Spuszczenie płynu z chłodnicy, to jedna sprawa, a z bloku, to druga. :duh:
-
[E87] 116i Trzeszcząca deska rozdzielcza
Do kratki dobieram się intuicyjnie, czyli od dołu. Tam jest najlepszy dostęp. Podważam (tylko poważam) tępym narzędziem np. plastikowym nożem (jednorazówką). Warto mieć dwa, bo jednocześnie odpycham kratkę nawiewu od deski rozdzielczej (od strony słupka) na tyle na ile się da. Jeśli dobrze pamiętam, to w połowie kratki nawiewu jest krótki ząbek. Dalszy opis jest zbyteczny. Drugim razem wspomagałem się średniej wielkości płaskim śrubokrętem. :8) :wink:
-
wymiana płynu chłodniczego [e87]
Myślę, że kolega wojtas118 jest na dobrym tropie. Gdybym w moim samochodzie sfotografował to miejsce, wygladałoby identycznie. A co do dostępu... podtrzymuję swoje zdanie. Dostęp jest do śruby, ale nie całą dłonią, lecz kluczem. Reszta bez zmian, czyli nie da się do końca wykręcić śruby bez odkręcania, lub znacznego popuszczenia katalizatora. Jak wspomniałem... pozostawiłem na noc podstawione naczynie. Naciekło 5l. :) Żeby do korka spustowego w chłodnicy był podobny dostęp, to by było spoko. Ps. Kolego wojtas118, co się stało ze zdjęciem z zakreślonym miejscem? Ono było nabardziej wymowne.
-
[E81] Odmrażanie przedniej szyby nie działa
A co może być przyczyną, że prawa część szyby nie odparowuje? Odpowiedż, że trzeba rozebrać to i owo, to wiadomo. Może ktoś już miał podobny przypadek?
-
Czasem szarpie autem na półsprzęgle
Nigdy nie opieram się na opinii jednego fachowca. Co do szarpania przy ruszaniu... pojęcie dość względne. Dla jednego ledwo wyczuwalne, jest problemem. Dla innego dopiero jest problemem, gdy zaczyna trząść budą. W moim poszarpuje przy ruszaniu od dłuższego czasu, szczególnie gdy zimny. Na razie nie przejmuję się tym. Jeśli niedomaganie będzie się nasilać, zacznę zbierać kasę na nowe sprzęgło. Może po wymianie i pierwszy i wsteczny bieg zacznie lepiej wchodzić.
-
[e87] zmiana tylnych lamp na BlackLine
Świetny tutorial! Teraz bunia wygląda o wiele ładniej! :) A z przodu jakie reflektory masz?
-
Klocki, Tarcze Przód, Tył - e87
Dzięki! :D Wszystko jasne.
-
[e87] 118d - Problem : Walniecie przy zmianie biegu ??
Pewnie bez demontażu skrzyni biegów się nie obejdzie, by dostać się do sprzęgła. :( Wątpię, żeby ktoś Ci postawił właściwą diagnozę po objawach, które opisałeś.
-
Klocki, Tarcze Przód, Tył - e87
A czy ktoś mierzył swoje tarcze? Chodzi mi przede wszystkim o średnicę, bo już sam nie wiem jaką mam. (W mym avatarze model auta). Z tego co się orientuję, to tylne tarcze mają większą średnicę niż przednie. :shock: Co prawda miałem kiedyś zdemontowane, bo wymieniałem klocki, ale nie przewidziałem jeszcze wtedy, że przednie tarcze będą "biły". Nie zmierzyłem ich. :mrgreen: Przymierzam się do zimmermann'ów. Wiem, że źródła podają średnicę: 290mm - 292mm. ale kto z Was mierzył swoje?