Treść opublikowana przez Wioletta
-
[E87] 118d - Problemy przy zmianie biegów
Tak czytam o tych skrzyniach... i rzeczywiście jakoś umknęło mi to uwadze, że moją skrzynia też dotyczy "typowy" problem. Czyli ciężkie włączanie 1-go biegu. Wsteczny też nie lepszy. :? Najgorzej jest gdy zimny silnik, tzn. po długim postoju. Sprzęgło działa dobrze - nisko bierze. Dwumas... nie słyszę go przy wyłączaniu silnika, Nie hałasuje, ani innych objawów, o których czyta się w sieci. Jedyne co zrobię, to wymienię na razie olej. Od dłuższego czasu zalega mi na półce syntetyk (oryg. BMW). Dostałem go od kolegi, który dobrze, że go nie dolał do automatycznej skrzyni w swojej beemce. :8) Olej ten jest przeznaczony do manualnej. Dobrze, że uchowała się choć jedna naklejka z numerami. Dzięki temu doszedłem do czego on jest. Trochę samochodów w życiu się przerzuciło... za ciężkie wrzucanie pierwszego biegu, najczęściej odpowiedzialne było sprzęgło. Jeśli ciężko wchodziła jedynka i wsteczny, to poduszki pod skrzynią lub silnikem bywały zużyte. :? Mój ma przejechane dopiero 86tys.km. Niestety nie wiem kto był poprzednim użytkownikiem mego auta. :( A może jeszcze się nie dotarła? :mrgreen:
-
[E87] Klakson - do czego przykręcony?
Dzięki Klavdivsz! :D W innym temacie pytałem o miejsce zamontowania czujnika temperatury zewnętrznej. Na razie nikt na 100% nie jest pewien. A na zamieszczonym zdjęciu dopatrzeć się go nie mogę. :cry:
-
E87 116i kontrolka poziomu oleju
Sprawdż ciśnienie oleju niezależnym manometrem. Samemu, lub u mechanika.
-
[E81] Wymiana silnika 123d
Witaj w naszym gronie adriens777! :D Kiedyś też miałem podobną sytuację. Zdecydowałem się w końcu na remont silnika. Przekonał mnie o tym mechanik, mówiąc że wiem co mam i wiem co zakładam. Gwarancja na części, na robociznę. A kupno uzywki też przerabiałem. I tu zaczynają się schody, bo każdy chce kupić nak najtaniej i jak w najlepszym stanie. Kupno silnika w dobrym stanie z jakąś tam gwarancją wiąże się niestety z dużym wydatkiem. A z gwarancjami (gwarantami) różnie bywa. :mrgreen: Z Twojego postu wynika, że chyba nie darzysz okolicznych mechaników zaufaniem... :? Skąd my to znamy... :wink: W Twoim profilu nie ma miejscowości skąd pochodzisz, być może ktoś z nas mieszka niedaleko Ciebie i mógłby Ci kogoś godnego polecić.
-
[E87] Czujnik temperatury zewnętrznej - gdzie jest?
Dzięki! Ale pw. chyba szwankuje... wygląda jakby żyło własnym życiem. :cry: 24.03.2012. Czujnik znajduje się w tunelu wlotowym do chłodnicy. Obawiam się, że bez zdejmowania zderzaka się nie obejdzie, żeby się do niego dostać. W tunelu jest specjalny otwór. Wtyczką do góry, mimo że czujnik od tej strony ma jeszcze wycięcia. Mam nadzieję, że mam rację. Nigdzie więcej mi nie pasowało go wstawić. :mrgreen:
-
[E87] Czujnik temperatury zewnętrznej - gdzie jest?
Dzięki koledzy! :D Kable czujnika są spięte z kablami od klaksonu, więc pewnie niedaleko jest na niego miejsce. Czekam na jedną część. Może jak wszystko zacznę składać, to samo "wyjdzie". :wink:
-
[E87] Zamek maski silnika - luźny.
Też bym nie rozumiał, gdybym nie miał dwóch masek do porównania. A co do gumowych odbojnic... nie mają nic wspólnego z tym, o czym piszę, ale dzięki. :wink: Być może strzemię jest niezbyt właściwą nazwą... pewnie "ucho" będzie bardziej odpowiednim określeniem.
-
[E87] Zamek maski silnika - luźny.
Napisałem zamek, ale właściwie chodzi o strzemię (chyba tak to można nazwać). Jakie ma zadanie, to wiadomo. W e34, to strzemię zamocowane w masce, było skontrowane nakrętką. Strzemię wkręcało się do maski (lub wykręcało) w celu wyeliminowania luzu. W swojej "jedynce" zauważyłem, że jest tylko coś w rodzaju pokrywki plastikowej na strzemieniu. Ona to zabezpiecza strzemię przed wykręcaniem się. Nie ma natomiast tam żadnej nakrętki kontrującej. Jak na mój gust powinna być, bo tak, to strzemię ma luz i z biegiem czasu części gwintowane przy drganiach zostaną osłabione (wytrą się). I jescze jedno... dlaczego jedne maski mają głębszy profil w miejscu wkręcania strzemienia (trzpienia), a inne płytszy. :?
-
[E87] Czujnik temperatury zewnętrznej - gdzie jest?
Jak w temacie... Zderzak niedługo będę zakładał. Chciałbym wiedzieć wcześniej, a nie pytać dopiero w czasie montażu. :wink: Dzięki z góry za podpowiedż!
-
[E87] - wyciek płynu/paliwa na wysokości bagażnika
W temacie jest mowa o płynie... Byłem pewien, że nie wiesz co cieknie spod auta. Nic prostszego, jak podnieść tylną kanapę i sprawdzić czy sucho, czy nie. Jeśli tam sucho, to następnym posunięciem jest odkręcenie osłony spod spodu samochodu. Trudno tak na odległość zdiagnozować.
-
[e87] Funkcja (system) start-stop nie działa
W tytule tematu jest, start-stop nie działa, więc jak uruchamiasz auto?
-
[E87] Klakson - do czego przykręcony?
Dzięki! :D Strzał w dychę!
-
e87 problem z szyba
Wydaje mi się, że wyłącznik krańcowy (krańcówka) jest za to odpowiedzialny, bo chyba jest coś odpowiedzialnego za przerwanie trybu zamykania czy otwierania. Miałem podobną sytuację w innej beemce. Tyle, że tam się zacinało. Wtedy uderzałem pięścią w tapicerkę drzwi (okolice silniczka), by nieporządane zjawisko ustąpiło. Być może szczotki się zawieszały. Nie doszedłem do tego, bo konstrukcja silniczka nie nastrajała mnie optymistycznie. A że rzadko to zjawisko występowało, to sobie odpuściłem. A tak na marginesie... warto użyć korektora internetowego, by nie ośmieszać się błędną pisownią. Na innych forach istnieją takie funkcje (przed wysłaniem posta), więc ukłon w stronę administracji, by taką funkcję uruchomili.
-
[E87] Klakson - do czego przykręcony?
Porozkręcałem troszkę gratów z przodu i teraz w głowę zachodzę, w którym miejscu były przykręcone klaksony. Przymierzałem w różne miejsca (na ile kable pozwalały). Nigdzie rozsądnie nie pasują. :mrgreen:
-
Ile mam wlac oleju do silnika?
Witam w klubie "jedynki"! :D Przede wszystkim nie piszesz jaki olej wlałeś. Warto przyjrzeć się poziomowi oleju na bagnecie. U mnie też został wymieniony olej kilka dni temu. Weszło 5l. tak jak i u Ciebie i jest ok. Tyle, że ja mam 120d. :wink:
-
E87 120d 05' black saphire metallic by Wioletta
Witam w naszej galerii! :D Na razie tylko nr VIN. Numer podwozia WBAUG52090JV42535 Kod typu UG52 Typ 120D OL (EUR) Typoszereg E E87 () Seria 1 Rodzaj konstrukcji SH Układ kierowniczy RL Drzwi 5 Silnik M47/T2 Pojemność skokowa 2.00 Moc 120 Napęd HECK Skrzynia biegów MECH Kolor BLACK SAPPHIRE METALLIC (475) Tapicerka STOFF MOIRE/ANTHRAZIT (AFAT) Data prod. 2005-01-18 S1CAA SELECTION COP RELEVANT VEHICLES Dummy-SALAPA S226A SPORTS SUSPENSION SETTINGS Sportowe dostosowanie podwozia S249A MULTI-FUNCTION FOR STEERING WHEEL Wielofunkcyjność dla kierownicy S255A SPORTS LEATHER STEERING WHEEL Kierownica sportowa ze skóry z poduszką S2KCA LT/ALY WHEELS V-SPOKE 141 BMW light alloy wheel, V-spoke 141 S302A ALARM SYSTEM Instalacja alarmowa S425A INTERIOR TRIM Listwy wewnętrzne S428A WARNING TRIANGLE Trójkąt ostrzegawczy i apteczka S441A SMOKERS PACKAGE Pakiet dla palących S442A CUPHOLDER Uchwyt do napojów S470A CHILD SEAT ISOFIX ATTACHMENT System Isofix S481A SPORT SEATS F DRIVER/FRONT PASSENGER Fotel sportowy S520A FOGLIGHTS Lampa przeciwmgłowa S534A AUTOMATIC AIR CONDITIONING Klimatyzacja automatyczna S548A SPEEDOMETER WITH KILOMETER READING Licznik kilometrów S5DCA FOLDING REAR-SEAT HEADRESTS Zagłówki w siedzeniu tylnym składane S662A RADIO BMW BUSINESS CD Radio BMW Business CD L812A ENGLAND VERSION Wersja krajowa Anglia / Irlandia S850A ADD FUEL TANK FILLING FOR EXPORT Dodatkowe napełnienie zbiorn. na eksport S863A EUROPE/DEALER DIRECTORY Spis dealerów, Europa S877A DELETION CROSS-OVER OPERATION Brak obsługi krzyżowej S880A ENGLISH/OWNERS HANDBOOK/SERVICE BOOKLET Instrukcja obsługi, jęz. angielski S8SMA VIN, VISIBLE FROM OUTSIDE Numer podwozia widoczny od zewnątrz S8SPA COP CONTROL Sterowanie COP S9AAA EXTERNAL SKIN PROTECTION Zabezp. zewn. pokrycia z tworzywa szt. S321A EXTERIOR PARTS IN BODY COLOR Zakr. wyp. zewn. w kolorze pojazdu S411A WINDOW LIFTS, ELECTRIC Siłownik szyby elektryczny przedn/tylny S853A LANGUAGE VERSION ENGLISH Wersja językowa, angielski Na razie czekam na dokumenty z urzędu (Motor Tax Office) odpowiednik polskiego Urzędu Komunikacji. Niestety, w IRL tak jest że czeka się od kilku dni do kilku tygodni. :cry: Nie mogę się nigdzie ruszyć tym samochodem, a nawet zapisać się w kolejkę na przegląd (NCT). Jeżdżę i cieszę się autkiem od dłuższego czasu, ale natchnienie na sesję zdjęciową przyszło niedawno... :P Przepraszam! :oops: Zapraszam do oglądania i komentowania! Nad rzeką i jeziorem. Trochę wnętrza... Imageshack zrobił się od dłuższego czasu jakiś komercyjny... :( Wygasił mi wszystkie zdjęcia. Musiałem go pożegnać. :nana:
-
[E87] Doposażenie BMW 1er w tempomat
Ile sobie przeciętnie cenią?
-
[SERIA 1] Akcja serwisowa - śruba alternatora 2.0d M47N2
Dzięki! :D
-
[SERIA 1] Akcja serwisowa - śruba alternatora 2.0d M47N2
Czyli w serwisie BMW akcja jest za free, tak?
-
[E87] montaż zapalniczki
Czy mógłby ktoś się pochwalić zdjęciami zapalniczki w bagażniku? Mam zamiar zamontować sobie gniazdko w bagażniku... lodóweczka przydaje mi się nie tylko latem. :wink: Zgóry dziękuję za fatygę! :D
-
[E81] Wycieraczki
Śmiać mi się chce, bo kiedyś kupiłem płaskie wycieraczki firmy "Neoform" (nie do beemki wtedy)... kolega tylko się skrzywił i powiedział... nie znam, pewnie firma "krzak"... :? Dziś się okazuje, że to już nie krzak, tylko liczący się na rynku producent. Nie, żebym był nimi zachwycony, ale jakość do ceny jest spoko. Spokojnie na rok wystarczały. :)
-
[E87] Minusowa klema akumulatora - IBS
Od pewnego czasu spotykam się z listwami na akumulatorach... Prawdę mówiąc, domyślam się że są tam bezpieczniki, ale co jeszcze tam jest i po co? :mrgreen:
-
[E87] 118d - Problemy przy zmianie biegów
Dzięki! Trzeba będzie to przejrzeć... bo "długi skok" jest pojęciem wględnym, czyli dla jednych jest ok. a dla innych nie. :?
-
[E8x] Tunel srodkowy / Podlokietnik -zaslepka zawiasu
Przydałby mi się podłokietnik właśnie z "anglika". A czy aby nie jest to wszystko jedno? W Volvo s40 "ręcznego", też im się nie chciało przerzucić na prawo, tylko "został" po lewej. Przy zaciąganiu go, zawsze pasażer musi odsuwać rękę! :mad2: Coś mi się zdaje, że więcej jest takich przypadków (aut). Po prostu idą na łatwiznę. Jednak sprawdzając np. na realoem, podłokietniki różnią się numerami. Być może tylko numerami? W beemkach serii 3, podłokietniki wyglądają podobnie, ale czy będą pasować...? Kto wie? :?
-
[E87] 118d - Problemy przy zmianie biegów
Wg. mnie mam za duży skok na dżwigni. Jeżdziłem różnymi autami, więc jakoś tak od razu mi "podpadł" ten długi posuw. :? A może ten typ tak ma? Kiedyś miałem tak przy starym Audi "osiemdziesiątce". Mechanik przy okazji wykonywania innych czynności, zniwelował mi ten luz - skok. Skoro w w starszych typach była taka możliwość, to może i w e87 też jest?