Skocz do zawartości

Wioletta

Zasłużeni forumowicze
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Treść opublikowana przez Wioletta

  1. BruceLee, mam wrażenie że nie czytałeś dokładnie tematu, skoro pytasz o rączkę do otwierania maski. Co do trudności z zamykaniem maski, to tak profilaktycznie podpowiem, że jest tam regulacja. bo o tym nic nie wspominasz... :wink:
  2. Szkoda, że jakiejś fotorelacji nie wstawiłeś. Ciekaw jestem w którym miejscu dokładnie są te filtry i jak one wyglądają. Co do łożyska... nie napisałeś od czego, ale domyślam się, że chodzi o koło jezdne. Jeśli tak, to bez oglądania przedstawionych materiałów domyślam się, że samego łożyska w dzisiejszych samochodach już się nie wymienia, tylko całą piastę.
  3. Ten schowek tak?
  4. Wioletta odpowiedział(a) na przeko26 temat w E81, E82, E87, E88
    Uszczelka znajduje się na drzwiach, ale tylko na dolnej krawędzi. Na całym obwodzie drzwi uszczelek nie ma. Przynajmniej w moim. :wink:
  5. A w tym kółku nie ma czasem jakiegoś sprzęgiełka, lub połączenia z nim? Serwis raczej nieunikniony.
  6. Miałem podobnie. Tyle, że mój czujnik się złamał i sobie wisiał. Niesamowicie kruche g...... Nic nie sygnalizowało tego zajścia. :mrgreen: Po zakupie swojej jedynki, nie wiedziałem, że trzeba stare (sprawne) czujniki klocków wymieniać na nowe, więc zrobiłem tradycyjnie, jak w starszych typach beemek. Skasowałem wszystko co było do skasowania, bo robiłem obsługę tzw. inspekcję 2. Żadnych błędów nie wywaliło, żadne kontrolki niepotrzebnie się nie świeciły. Przy następnej wymianie klocków mam zamiar znów przełożyć do nowych klocków "stare" czujniki. :D Trochę mnie zastanawia ta konieczność wymiany starych sprawnych czujników na nowe... czyżby były zaprogramowane na czas, czy ilość przebytych km.? :mrgreen:
  7. Ostatnio przy wymianie oleju, zwróciłem uwagę na pasek. Od brzegu zaczyna łysieć. :shock: Od połowy już wygląda dobrze. Samochód ma przejechane 117tys.km. Pasek na pewno wcześniej nie był wymieniany. Zamówiłem drugi pasek. Dobrze, ze taki temat powstał. Zanim założę ten nowy, sprawdzę wszystkie kółka, napinacze i rolki. Dzięki! :wink:
  8. Wioletta odpowiedział(a) na DarPiet temat w E31
    Też byłbym za pomalowaniem całości. I nie żałowałbym na sprawdzonego lakiernika. :D
  9. Nic dodać, nic ująć! :cool2: A teraz czekam, aż ktoś napisze, jak odbezpieczyć zatrzaśnięty zamek, po wyjęciu kratek ze zderzaka. :mrgreen:
  10. Pojechałbym spowrotem do mechanika. W końcu kto ma wiedzieć? Niech coś działa. :duh:
  11. Aha, czyli mam zamówić te drugie. Dzięki!
  12. A to ciekawe, bo zazwyczaj pisze się o problemach na forum. :wink:
  13. Są dwa rodzaje pasków... mimo, że klima ma swój pasek, to pytają czy klima jest automatyczna, czy manual. Ja mam manualną, a TY?
  14. Tak, zgadza się! Żółte kontrolki... ponoć częsty problem, a w necie co użytkownik, to inne sądy. Po zamieszczeniu tego posta, nie zasypywałem gruszek w popiele, tylko dalej węszyłem. Okazuje się, że czeka mnie kupno zestwu naprawczego do pompy ABS, lub całej pompy. Ciekawostką jest, że zestaw naprawczy jest droższy od używanej pompy. I to kilkakrotnie. I już mnie dręczą pytania... bo ponoć beemka dostrzegła swój błąd w tych pompach i w ASO ponoć za zestaw naprawczy się nie płaci, tylko za robociznę. Ale to żadna pociecha, bo i tak drogo. Być może zestawy naprawcze są z lepszego materiału. Ale czy na pewno? :( Kupno używki jest bardziej opłacalne wg. mnie. Tyle, że chyba trzeba szukać pompy o identycznym numerze, jak macierzysta. Pewnie sam muszę sobie odpowiadać na pytania... Prawdopodobnie w takich przypadkach walnięty jest sterownik. Na Allegro nie chcę pytać, czy coś podejdzie do mojej, bo odpowiedź będzie z góry wiadoma. Każdy chce sprzedać... Jest firma w PL, która regeneruje i pompy i sterowniki. Ogłaszają się na Allegro. Nie jest tanio, ale po regeneracji jest gwarancja i być może znów będzie spokój na kilka lat. Ale czy na pewno mam problemy z ABS, skoro hamuję z całej siły i nie "piszę" oponami po asfalcie? DTC nie da się włączyć. To fakt. Aha... i średnia spalania jest zmienna. Przedtem pokazywało poniżej 6l/100km. Teraz 16l/100km i więcej. Oczywiście pali tyle co wcześniej.
  15. Tak, zgadza się! Żółte kontrolki... ponoć częsty problem, a w necie co użytkownik, to inne sądy. Po zamieszczeniu tego posta, nie zasypywałem gruszek w popiele, tylko dalej węszyłem. Okazuje się, że czeka mnie kupno zestwu naprawczego do pompy ABS, lub całej pompy. Ciekawostką jest, że zestaw naprawczy jest droższy od używanej pompy. I to kilkakrotnie. I już mnie dręczą pytania... bo ponoć beemka dostrzegła swój błąd w tych pompach i w ASO ponoć za zestaw naprawczy się nie płaci, tylko za robociznę. Ale to żadna pociecha, bo i tak drogo. Być może zestawy naprawcze są z lepszego materiału. Ale czy na pewno? :( Kupno używki jest bardziej opłacalne wg. mnie. Tyle, że chyba trzeba szukać pompy o identycznym numerze, jak macierzysta.
  16. Jak w temacie. Po podłączeniu INPY, niczego innego się nie doczytałem, jak tego: http://imageshack.us/a/img13/4168/cxfj.jpg Pytanie: co się popsuło?
  17. Jeśli nie masz czujnika deszczu, to: 1. Wciśnięcie przycisku na manetce od czoła, uruchamia wycieraczki (tryb przerywany). Powtórne wciśnięcie przycisku, wyłącza pracę wycieraczek. Na manetce jest przełącznik (nazwijmy go suwak). W zależności od jego położenia wycieraczki pracują szybciej, lub wolniej. 2. Mocniejsze popchnięcie manetki w górę, włącza tryb ciągły. Cofnięcie, przerywa ten tryb i wycieraczki pozostają w trybie przerywanym. Dalsze cofnięcie manetki, wyłącza pracę wycieraczek. 3. Jedno popchnięcie manetki w dół - wycieraczki wykonują tylko jeden ruch. 4. Najszybsza i ciągła praca wycieraczek odbywa się, gdy manetka jest w położeniu najwyższym. I przy okazji dwa słowa o wycieraczce tylnej... 1. Popchnięcie manetki w dół, ale wzdłuż kolumny kierowniczej, uruchamia tylną wycieraczkę (tryb przerywany). Tryb ciągły pracy nastęstępuje tylko w czasie przytrzymania manetki do oporu, lub na wstecznym biegu. O spryskiwaczach nie piszę, bo i tak "wydzie w praniu". :D
  18. Też się dziwię, no ale jak to mówią, martwa natura bywa złośliwa... W życiu niejeden mechanizm wycieraczek rozbierałem i owszem było nieraz ciężko. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby to była jednorazówka. :mrgreen:
  19. Być może ja mam taki sam problem. Jaki błąd(y) Ci wyskoczył? W którym miejscu znajduje się czujnik DTC?
  20. Napinacz też wymieniałeś, kupowałeś? Jeśli tak, to jaki?
  21. krzysiek555, czekam...
  22. Wioletta odpowiedział(a) na MArcin 850i temat w E31
    Małe uzupełnienie... trochę liczb: Liczba zbudowanych E31: 830Ci – 18 szt. 840Ci (M60) – 4728 szt. (z czego 1649 szt. trafiło do USA i Kanady) 840Ci (M62) – 3075 szt. (801 szt.) 850i / Ci (M70) – 20,072 szt. (4194 szt.), 850Ci (M73) – 1218 szt. (363 szt.) 850CSi – 1510 szt. (225 szt.) Alpina B12 5.0 – 97 szt. Alpina B12 5.7 – 57 szt. Liczba wyprodukowanych E31: 1989 – 47 szt. 1990 – 6704 szt. 1991 – 9517 szt. 1992 – 2453 szt. 1993 – 3099 szt. 1994 – 2830 szt. 1995 – 2177 szt. 1996 – 1465 szt. 1997 – 1358 szt. 1998 – 663 szt. 1999 – 308 szt. Liczba sprzedanych E31: 1990 – 6019 szt. 1991 – 9154 szt. 1992 – 3117 szt. 1993 – 3198 szt. 1994 – 2904 szt. 1995 – 2215 szt. 1996 – 1542 szt. 1997 – 1450 szt. 1998 – 673 szt. 1999 – 336 szt. 2000 – 1 szt. Największe rynki dla E31 (liczba sprzedanych Ósemek >100 szt.): Niemcy – 11,351 szt. USA – 6788 szt. Wielka Brytania – 3004 szt. Japonia – 2526 szt. Włochy – 1021 szt. Szwajcaria – 998 szt. Francja – 783 szt. Belgia – 611 szt. Austria – 389 szt. Hiszpania – 356 szt. Kanada – 311 szt. Australia – 289 szt. Holandia – 265 szt. Zjednoczone Emiraty Arabskie – 172 szt. Hong Kong – 150 szt. Arabia Saudyjska – 130 szt. Bibliografia: dr Karlheinz Lange: „Geschichte des Motors - Motor der Geschichte 1945-2000” (BMW Mobile Tradition). Claude Massicotte: “History of the 8er”. http://www.e31.net. http://www.bmwmregistry.com/model_faq.php?id=11
  23. Przy wymianie oleju, zauważyłem, że część paska klinowego(wielorowkowego), zaczyna "łysieć". Połowa rowków stała się płytsza. Problem w tym, że po wpisaniu nr. VIN, i tak występują dwa rodzaje pasków. :mad2: Po co w takim razie Vin?! Mam manulalną klimę, czy VIN tego nie uwzględnia?! W sklepach internetowych po wpisaniu danych mojego auta, pojawia się nawet elektryczne wspomaganie! :mad2: Żeby było śmieszniej, nawet na realoem nie widzę rolki od klimy, albo coś niedowidzę... http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=UG52&mospid=48925&btnr=11_3662&hg=11&fg=18 Czy ma ktoś idetyczny model jak mój i "przechodził" wymianę tych dupereli? Szukajka nie chce mi pomóc w tym temacie. Mam e87 120d 05', manual klima i wspomaganie hydrauliczne. Oczywiście wszystkie teile mogę sprawdzić w moim, ale to wiąże się z demontażem, a dostawa części trwa.
  24. Na jedno, to dobry ten dławik, ale ja wciąż się przyzwyczajam do niego. :mrgreen:
  25. Żadnymi drutami! Sprężone powietrze załatwi sprawę. Wg. praw fizyki powietrze powinno się odbić, a wraz z nim farfocle. :wink:

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.