Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 13.04.2026 uwzględniając wszystkie działy

  1. Wysyłałem swój do Autocardan'a: https://autocardan.pl/regeneracja-walu-napedowego-bmw/ Koszt samej regeneracji wyniósł 800 zł. Nie mam do czego się doczepić, frezy ładnie wydłużone, wał dobrze wyważony, krzyżaki ładnie zagniecione. Rzuć okiem przy okazji na podkładki sprężyn, nie duży koszt, a potrafią niestety mocno się wygnieść/stwardnieć.
  2. W prawdziwie trudnych warunkach to może sobie co najwyżej poradzić Land Criuser, Jeep Grand Cheerokie albo Subaru Outback itp. auta, a nie BMW 3 z xDrive. W przypadku takiego auta, tam gdzie poradzi sobie xDrive, to i poradzi sobie tył napęd. Kwestia dobrych opon.
  3. RWD. xDrive - dla mnie jedyny plus przy przyspieszaniu/ruszaniu gdy mamy auto 350KM+ albo 720NM+ ale i tutaj sprawny kierowca da radę. Jeśli ktoś mieszka w górach, gdzie przez pół roku jest śnieg i ma stromy podjazd do domu - wybrałbym xDrive - no cóź, możliwość jazdy jest waźniejsza niz cała reszta. Pamiętam jak kiedyś przy zakupie F01 LCI 740d xDrive dla kolegi, ktos chwalil, że dzieki xDrive zamieć, śnieg a ten 200 leciał. Tyle że tam chyba przy 180km/h xdrive rozłącza przód... no ale ten, później to trzeba też zatrzymać.
  4. Żeby trochę rozruszać martwy dział postanowiłem dodać swoje F11 które kupiłem prawie 2 lata temu. Od czasów premiery tego modelu zawsze podobał mi się w Touringu ale to było chwilę temu i wtedy były też inne priorytety 😄 Po latach szukając drugiego auta do domu wróciłem do przeglądania tej serii, oczywiście jak zwykle w przypadku kilkuletniej serii 5 zakup to grzebanie w bagnie no ale jedna sztuka wpadła mi w oko. Samochód kupiony w Premium Selection jako exAg z przebiegiem chyba 10 tys km, w rękach jednej rodziny przez cały pobyt w PL, serwisowany w BMW, potem w V-Centrum. Pojechałem, obejrzałem i kupiłem. Samochód jako jeden na kilkaset posiada fabrycznie podwójną warstwę lakieru - co trochę mnie na początku odrzuciło ale kiedy nie znalazłem ani jednego śladu lakierowania a wartości są identyczne na całym aucie zacząłem zgłębiać temat i doszedłem do wniosku że to jednak fabryka, poza tylną klapą która była lakierowana po małej szkodzie. Przyznam szczerze że kupiłem ten samochód głównie przez jego wnętrze - komfortowe fotele z ekskluzywnym stebnowaniem wykończone skórą nappa mocca. Od dawien dawna marzył mi się taki wystrój, co ciekawe nawet zapach w tym samochodzie jest inny niż przy skórze dakota czy alcantarze. Problem w tym że 90% aut w nappie przez wieloletnie zaniedbania wygląda w środku jak zły sen, spękane świecące na lustro skóry których już nie da się uratować - tutaj było zupełnie inaczej. 180 kkm prawdziwego przebiegu i moim zdaniem wnętrze jest zachowane bardzo dobrze. Problemem w wyszukiwaniu było też to że uparłem się na RWD a to bardzo ogranicza podaż ciekawszych sztuk, no ale się udało. Samochód posiada zawieszenie EDC które moim zdaniem jest genialne - oczywiście zdaję sobie sprawę z kosztów ewentualnej wymiany amortyzatorów. Niestety nie udało się trafić lepszego audio niż hi-fi oraz ktoś nie kliknął kamery cofania - tego naprawdę nie mogę zrozumieć, no ale przy zakupie używki zawsze trzeba iść na kompromis. VIN: 01CA Selekcja COP ważnych pojazdów 01CB Zakres CO2 01CC Auto start/stop function 01CD Brake Energy Regeneration 0205 Automatyczna skrzynia biegów 0223 Adaptacyjne zawieszenie 0230 Zakres dodatkowy, charakteryst. dla UE 0258 Ogumienie zdatne do jazdy po uszkodzeniu 02NB Obr. BMW, st. le. M podw. spr. 351 02VB Wskaźn. ciśnienia pow. w oponach 0302 Instalacja alarmowa 0316 Autom. uruchamianie tylnej klapy 0337 M Pakiet sportowy 0386 Reling dachowy 0402 Dach panoramiczny elektryczny 0423 Dywaniki podłogowe Velours 0428 T rójkąt ostrzegawczy i apteczka 0431 Lusterko wewn. ściemniane automatycznie 0441 Pakiet dla palących 0456 Fotel komfort z pamięcią 0488 Podparcie lędźwi kierowcy i pasażera 0494 Podgrzwanie fotela kierowcy/pasażera 04MR Listwy wewnętrzne z aluminium Hexagon 04U2 Przeł. właściwości jezdnych z ECO PRO 04UR Oświetlenie wnętrza dookoła 0502 Spryskiwacze reflektorów 0508 Park Distance Control (PDC) 0524 Adaptacyjne doświetlanie zakrętów 0534 Klimatyzacja automatyczna 0548 Licznik kilometrów 0575 Dodatkowe gniazda 12V 05A1 LED Fog lights 05AC Asystent świateł drogowych 05AL Active Protection 05AS Driving Assistant 0609 System nawigacji Professional 0610 Wyświetlacz przezierny 0676 System głośników HiFi 0698 Area-Code 2 do DVD 06AC Inteligentne połączenie ratunkowe 06AE T eleservices 06AK Connected Drive Services 06AM Real- Time T raffic Information 06AN Concierge Services 06AP Remote Services 06NS Komfort. telefonia z rozsz. smartfonem 06WA T ablica przyrządów z rozszerz. zakresem 0710 M Kierownica skórzana 0715 Pakiet areodynamiczny M 0760 Wysoki połysk Shadow-Line 0775 Podsufitka antracyt 07A2 Innovation pack II 0801 Wersja krajowa Niemcy 0851 Wersja językowa, niemiecki 0879 Literatura pokładowa, niemiecki 08KA T ermin wym.oleju 24 miesiące/30 000 km 08R9 Czynnik chłodniczy R1234yf 08TF Aktywna ochrona pieszych 08TH Speed Limit Info 09BM Pakiet nawigacji Connected Drive A090 Akumulator AGM 90 Ah LEDE Wyposażenie skórzane Kilka fot: Żeby ten post nie miał kilometra resztę informacji będę dodawał sukcesywnie 😄
  5. Dzięki za żywiołową dyskusję, kupiłem w sobotę wspomnianą w pierwszym wpisie G20, 320d z Xdrivem. Nie przesądził napęd, bo do rodzinnych wyjazdów w góry mam X5 z Xdrivem. Po prostu taka się trafiła. Mieszkam obok stolicy, zaśnieżonych gór tu nie ma. Dużo jeżdżę po kraju, ale w 99% po dobrych drogach i po to mi wygodny, oszczędny samochód, a że niedawno miałem jako zastępcze z serwisu G20 318d i świetnie mi się tym jeździło, to sobie takie kupiłem. Przeważył stan, wyposażenie, niski przebieg, pewny poprzedni właściciel. Xdriva wykorzystam pewnie tylko w sytuacji, gdy zimą wjadę do lasu za potrzebą
  6. Bardzo fajnie wyposażone auto. Środek super wygląda. Jakoś dopiero teraz zobaczyłem ten wątek, będę tu zaglądał :)
  7. Po wakacjach 2025 postanowiłem zabrać się w końcu za obszycie kierownicy. Nie była zła i pewnie ktoś by ją jeszcze pomalował ale chciałem świeżą matową skórę i przede wszystkim 100% OEM wygląd, bez żadnego pogrubiania, perforowania, kolorowych nici itp. Tak też powiedziałem pierwszemu wykonawcy. Zostawiłem kierownicę, potem odebrałem w lekkim zamieszaniu wydała mi się być OK. Niestety kiedy już poskładałem wszystko do kupy zobaczyłem że mimo moich próśb kierownica jest za gruba, w dodatku marszczy się brzydko. Miałem odwozić ją na poprawkę ale w międzyczasie okazało się że dosłownie ulicę obok mnie obszywa kierownice chłopak z Ukrainy i robi to po prostu za*ebiście w dodatku w takiej cenie że nawet mi się nie chciało wracać do partaczy, tracić cały dzień i 100 km. Tym razem wyszła dosłownie fabryka: Do dzisiaj widok tej kierownicy poprawia mi humor, wygląda naprawdę świetnie.
  8. Nie ma szans, nie porównuj 2wd do 4wd i nie sprowadzaj ich do wspólnego mianownika. Napęd na tył w trudno warunkach niestety jest najgorszy i nawet najlepsze opony mu nie pomogą. Nie ma co porównywać Xdrive do Land Rovera, Gklasy czy osławionego Land Cruisera ale bliżej Xdrive do nich niż rwd do Xdrive.
  9. F40 sprzedane i zastapiane przez M340i Touring 2026. 5 lat, 147645 km, 6,0 srednie spalanie.
  10. Ja grizza nakleiłem w ciemności przy zapalonej lampce w podsufitce. Zajęło to jakieś 3,5 minuty i wyszło niemal idealnie. Oceniłbym efekt na 98%, małe przesunięcia w granicach 1/3 milimetra.
  11. Z tego co widzialem to grizz protector ma fajny patent naklejania "od środka": zrywasz folie zabezpieczająca na środku, pozycjonujesz, przyklejasz i później od środka na boki.
  12. Nigdy więcej Sachsa (mówię to z przykrością,ale o tym zaraz napiszę niżej). Poduszki zmieniłem (OE na OE), bo chciałem wstawić za jedną robotą. Co ciekawe BM Motors i BMW Luzino zapewniali mnie,że w F15 są one pancerne. I faktycznie, mimo 275k przebiegu poduszki wyglądały jak....nowe. Ale z tego co pamiętam w E70 również są "mocne" poza tą żółtą gąbką tłumiącą, który niestety z biegiem czasu się zwyczajnie kruszy. Jak to mówią, chytry traci podwójnie...a ja straciłem chyba poczwórnie 🤣. Billsteiny B4 (bo takie wstawiłem; mam amory bez VDC) były wtedy po 1400 zł a Sachsy po 1000 zł za komplet, więc to 400 zł odbiło się czkawką na co najmniej kilka tys. Co do jakości, zaraz po mnie dwóch innych właścicieli co mieli identyczny problem w F25 oraz F10 też zmienili Sachsy na BIllsteiny i CISZAAAA. Ja ogółem zdecydowałem się na wymianę na Sachsy po kontakcie z forumowiczami z Korei Płd którzy mieli problem z Sachsami z lat 2023-2024 i nawet zgłosili to masowo do ZF. Wygląda na to,że "jakość" Sachsa to już przeszłość... Na podstawie rekomendacji kolegów z USA myślałem nad Billsteinami B6, ale akurat u nas nigdzie nie było, ale KONI też polecali i mówili,że faktycznie to znowu półka wyżej niż "Bille". Mimo to, zanim wstawiłem Sachsy miałem amory OE(i wymiana właśnie z powodu wycieków, choć po 160k...) i wychylenie na zakrętach dało się wyczuć. Na Billsteinach tego nie ma, więc obiektywnie są twardsze (albo za wolno wchodzę w zakręty 🤣).
  13. here we go again. Do środy będziemy to mieli za sobą.
  14. xDrive A masz do dyspozycji dwa dość podobne auta z RWD i xDrive? Ja miałem G20 318d RWD i G20 320xd jednocześnie G30 520d xDrive i G31 520d RWD F30 328i oraz F30 328i xDrive W jednej chwili każdą z tych trzech par. Dla mnie PRZEPAŚĆ. Wysiadając z jednego wsiadając do drugiego.
  15. Czy mieliście problem z akumulatorem w nowym M3 G80? W ASO mi powiedziano, że trzeba kupić nowy akumulator (przebieg 1 tys; koszt akumulatora ze 8 tys) i że tego nie obejmuje gwarancja, bo niby go wydrenowało coś (np. kamera).
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.