Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 03.12.2025 uwzględniając wszystkie działy

  1. Na jakiej podstawie tak sądzisz? Bo ja twierdzę zupełnie inaczej. Przed zakupem dość dokładnie przewertowałem to forum szukając informacji o trójce i wydaje mi się, że większość użytkowników raczej zgadza się z tym, że BMW, w tym g20, to już nie takie premium jak kiedyś i ostatnie liftingi głównie ogołociły ten model z tego co było dobre i jakościowe. Znalazłem mnóstwo narzekań na przeciętne, nierównomiernie świecące światła które nawet nie umywają się do starych laserów, na trzeszczącą kratkę nawiewów w LCI2, na ceratę zamiast skóry, na problemy z ustawieniem komfortowej temperatury w klimatyzacji, na spore hałasy z nadkoli, na plastikową pokrywę poduszki powietrznej w kierownicy, nawet na zabranie schowka po lewej stronie deski (a pewnie znalazłoby się jeszcze dużo, dużo więcej minusów). I mimo to i tak zamówiłem g20, a wiesz czemu? Bo w segmencie sedanów panuje taka posucha, że nawet tak "stare", "biedne" i "dziadowskie" g20 nadal nie ma żadnej sensownej konkurencji jeśli ktoś szuka czegoś miłego dla oka co rozpędza się do setki w mniej niż 7 sekund, a przy tym nie kosztuje milionów monet. To jest właśnie ten "realny osąd", którego brak zarzucasz. W drugim poście w tym temacie zrobiłem krótkie porównanie trójki do jej konkurentów, więc nie ma sensu zbyt szczegółowo się powtarzać. Powtórzę jedynie pytanie - jeśli BMW serii 3 jest takie złe i niegodne polecenia, to co warto kupić zamiast niego? Bo ja serio nie widzę nic interesującego. Konkurencja albo wycofała się z sedanów, albo nie oferuje sensownych silników, albo wygląda jak wóz drabiniasty i ma masę innych problemów których nie ma beemka (to odnośnie Skody Superb, którą nieco na siłę dołączyłem do porównania). Co z tego, że S60 jest wykonane "bardziej premium", jeśli już go nie produkują? Co z tego, że nowy Lexus ES czy nawet Mazda 6 mają lepsze materiały, jeśli pierwszy ma w ofercie jedynie jedną hybrydę i ponad 8 sekund do setki a drugi to elektryk? Co z tego, że A5 ma m.in. dużo lepsze światła i jest lepiej wygłuszone, jeśli poza S5 najmocniejszy czysto spalinowy silnik oferuje tylko 204 koni (paląc przy tym więcej niż 250-konne BMW), nie można dobrać adaptacyjnego zawieszenia, materiały są jeszcze gorsze niż w trójce, elektryka bywa tak kapryśna że strach tym jeździć, a to wszystko przy wyższej cenie niż BMW? I tak można wymieniać bez końca. Segment SUVów to już zupełnie inna para kaloszy, ale o nich tu nie rozmawiamy, bo jak ktoś szuka niskiego, usportowionego sedana/kombi, to na wysokiego SUVa nawet nie spojrzy. Zgadzam się jedynie z tym, że jakbym chciał SUVa, to salonu BMW bym raczej nawet nie odwiedził i podobnie myśli pewnie większość. W tym segmencie konkurencja jest ogromna, nie tylko chińska, i nawet europejskie popularne marki wyglądają i są wykonane bardziej luksusowo niż "niemieckie premium". Ostatnio na YT wyświetlił mi się film z porównania Nissana X-Trail i jakiegoś chińczyka i, o matko, byłem bardzo zaskoczony, że ten Nissan jest w środku bardziej elegancki niż "premium" BMW X3 czy Audi Q5. Fotele są fajne, masywne, mięsiste. Na boczkach drzwi i desce rozdzielczej praktycznie wszędzie jest miękka eko-skóra a nie twardy, goły plastik. Tunel środkowy też jest bardzo schludny, obity, praktycznie bez grama piano black. Tylko co z tego, skoro ja szukam sedana, od biedy kombi.
  2. Ponieważ stałem się użytkownikiem mojego nastepnego bmw serii 3 w wersji G21 LCI2 to chciał bym przedstawić moje zdanie na temat jego plusów i minusów wzgledem poprzednich wersji. Na wstępie chciał bym zwrócic uwagę na fakt iż jest to moje subiektywne zdanie i nie musicie sie z nim zgadzać. Jeżdzę tym autem ponad 11 miesiecy i zrobiłem jakies 21tys km. Piszę to dla przyszłych użytkowników aby nie żałowali potem, ciężko zarobionych pieniędzy. Aby nie było że wszystko jest złe zacznę od plusów. - auto moim zdaniem jest piękne z zewnątrz, ja jestem z tych którym wersja LCI z zewnątrz bardziej sie podoba. Mogła by z 1cm niżej stać ;). - silnik w 3.0d (340d) jest bardziej elastyczny niż w poprzedniej wersji oraz pracuje dećko równiej. Przez pierwsze 10tys km można powiedzieć że nie było czuć żadnych wibracji na postoju na budzie. Jak to jest w wielocylindrowych silnikach benzynowych a niekoniecznie dieslach. - auto lepiej reaguje na gaz niż n57 bi turbo, dolne turbo szybciej wstaje. - spalanie pomimo mildhybrid jest mniejsze moze o 0.3 litra względem N57. Tak wiec to zaden upgrade, dla mnie spalanie porównywalne - auto jest super ciche względem F31, tu jest postęp o 2 klasy. Niedużo mu brakuje do serii G30. Wreszcie da sie słuchać muzyki przy 170km/h. - świetna gruba kierownica w wersj LCI. Dodatkowe scięcie na dole dodaje jej uroku. Jak by nie oszczedzili na biednej skórze, lepszej kiery bym sobie nie wymarzył. Tu wypiszę te punkty w których cos zepsuli coś poprawili. - Układ kierowniczy który wszyscy chwalą. Fakt ze na początku robi bardzo dobre wrażenie jego spasowanie i przełożenie. Po pewnym czasie stwierdzam że niestety nie przenosi informaci z drogi i w tym aspekcie jest nawet gorzej niż w F31. Pomimo że wrażenie spasowania przekładni na zakrętach jest pozytywne to informacji z opony brak. Wogóle nie da sie porównać do e90 gdzie pomimo mniejszego spasowania kierowca wiedział co sie z oponą dzieje. Dodatkowo przy tak dokladnym spasowaniu nie jest łatwo podróżować autostradami z predkościami wiekszymi niż 150 km/h. A z tabletami gdzie trzeba celować w ikonki jest wręcz niebezpiecznie. - bak paliwa niby zwiększyli o 4 litry, ale nadal mu brakuje 4 litry do e90. Czyli jak to BMW zmienili bak w f31 o 7 litrów w dół a teraz wielki sukces bo jest o 3l wiecej. Takie auto powinno mieć 65-70 l bak. - pozycja za kierownicą - jakos tak wysoko się siedzi. Pomierzyłen i na miarkę jest porównywalnie jak w F30. Odczucie jest jak by było bardzo wysoko. Chyba przez to że te tablety są umiejscowione za nisko. - Zwieszenie adaptacyjne jest ok. Mam wersję LCI2 i tu jest bardzo komfortowo. Dla mnie moglo by byc sztywniej na długich łukach w comforcie. Co ciekawe ostatnio zmieniłem 20 calowe letnie koła na 19ki zimowe i wydaje sie jak by było twardziej na 19stkach. Obydwa kpl ROF. - Audio HK bardzo analityczne ale poprawne. Porównując do f31 jest cos za cos. Tu bardziej analitycznie, tam lepszy średni bas. Czyli jak to lepsze audio w BMW - szału niema ale wystarczy i jak za 2tys trzeba brać. Co popsuli. - Dla mnie jakość wykonczenia i design w srodku jest fatalny. Tablet zamocowany na kijku. Moim zdaniem PreLci było/jest świetne zarówno pod kątem wykończenia jak i wizualnym. Można bylo dećko prawy wyświetlacz zwiększyć, a nie popsuć wszystko. - plastiki jak z najgorszego szajsu. Dziura z za tabletu od head-up-a kuje w oczy. - Na tablet ten po lewo nie mogę patrzeć. Nie wiem co za fan gwiezdnych wojen tą grafikę projektował. - na szczęście mam Head-up bo bym sie zapłakał. - Tablet z prawej stronie jest duży i czytelny, ale zawiłość ustawien i kafelków jest gorsza niż idrive w e60 z 2004r. Dla mnie tragedia. Co się poprawiło to mapa BMW oraz wyświetlanie pasów na head-up. - zmiana radia z kierownicy wyświetla się z 2-sekundowym opóźnieniem co niedosyć że irytuje to dodatkowo jest niebezpieczne. - brak możliwosci włączenia klimy bez przeklikania tabletu. - wentylator od nawiewu tragedia, albo wyje albo jest za słabo. Nie wiem czy to wina wąskich kratek. Lato czy zima albo jest za ciepło albo za zimno. Już nie pamietam czy w jakims aucie kiedyś miałem taką tragedię - może w renault 5. - brak możliwości zamówienia skóry na podszybiu bocznych drzwi - co to za klasa premium. W PreLci była ta opcja, dziś tylko w Mce. - za każdym razem trzeba wyłączać start stop i asystentów - ew włączać sport co jest upierdliwe. Niestety sport plus nie ma możliwości ustawień sic. - Zegary sie zawieszają od czasu do czasu, nieraz resetują sie podczas jazdy. Jak sie stanie i od nowa zapali auto wszystko wraca do normy. - przymusowe systemy jak kontrola pasa ruchu robią błędy. Mam takie miejsca gdzie asystenty chcą wjechać w wysepkę zamiast korygować w stronę środka pasa. Trzeba mieć refleks. AC obowiązkowe. - ostrzerzenie przed kolizją które bardzo sobie chwaliłem w F30 tu działa zbyt czuło. Nieraz widzi ludzi tam gdzie ich nie ma. Albo wywala błąd na desce co w f30 zdażało sie tylko przy zamarzającym deszczu. - Plastiki, przyciski w drzwiach wyglądają jak z szajsplastiku - nie pomagają srebrne dodatki. - Fotele bardzo twarde i niewygodne. Po 8h potrafią drętwieć nogi. - Tunel srodkowy tam gdzie nogi jest piekielnie twardy. - system czujników parkowania działa zbyt wczesnie. Przy 15cm z boku już daje sygnał kolizji. Kamera cofania zamiast szerokiego kąta jak w g31 jest skrętna i to sporo gorsze rozwiązanie. Dodatkowo jakość z kamer w nocy to poprzednia epoka. Ostatnio widziałem w budżetowej skodzie obraz z tylnej kamery i było o niebo lepiej. - przy ostrych łukach strasznie wczesnie włącza sie trakcja. W zasadzie nie da się wjechać szybko w żaden zakręt, bo na wyjściu jest kaganiec w postaci trakcji. Czy to jest jeszcze BMW? - po przełączeniu na sport plus reakcja na gaz się zmienia i trudniej auto wyczuć - tryby jazdy dla dzieci. - Ostanio raz na kilka dni nie działa ogrzewanie przez pierwsze 10km do póki auto nie osiągnie temperatury 80st. Będę to reklamował. - plastiki są tak fatalnej jakosci że w pobliżu rolety bagażnika porysowane plastiki były już po 2tys km. Dodatkowo wciągneło mi nierówno toletę i ją pomieło. Oszczędności są wszędzie. - Skóra niby naturalna a w dotyku sztuczna. Jak przyjechałem z salonu to żona sie dziwiła że skaje zamiast skóry wziąłem. To samo na kierownicy. Ręce się pocą. Gdyby nie to że skóra jest fatalnej jakości i że klakson jest plastikowy to była by to najlepsza kierownica jaką kiedykolwiek miałem. Jest gruba i fanie w dłoniach leży. - Dodatkowo spalanie na kompie oszukuje o prawie 12%. Pokazuje spalanie 8.2 a pali 9.5. Czyli tyle ile e90 z 2009r które kiedyś miałem. Zero postępu. Będe to reklamował bo to że pali to niech pali ale skoro poprzednie generacje dobrze pokazywały spalanie to tu też tak powinno być. Nie lubie być oszukiwany - w szczególności na zasięgu. W F30 względem e90 wykastrowali przyjemność z jazdy. Znowu w g20 chcieli to poprawić. Niestety ale do końca się to nie udało tzn coś tam poprawili, coś zepsuli. Ostatnio jechałem G31 600km i jechało mi sie sporo lepiej niz moim G21 LCI. A zawsze jak wsiadałem z tej G31 do F31 to F31 sie lepiej jeździło. O E90 nawet nie wspomnę. Oczywiscie jak by G21 kosztowalo 200tys to można by mu wystawić ocenę "Dobry", ale przy kwocie cennikowej 400tys moim zdaniem jest bardzo, ale to bardzo słabo. W F31 względem E90 wykastrowali prowadzenie czyli radość z jazdy, ale za to dostaliśmy wysokiej jakości wnętrze w wysokich wersjach. Znowu w G21 wykastrowali wszystko co dobre zostawiając tylko ładną budę i 6cyl silniki. Nie rozumiem polityki BMW, ale jako wieloletni fan tej marki każdemu zawsze polecałem te auta. Dziś przestrzegam każdego kto zastanawia się nad autem tej marki, aby potem nie żałował. Co nie zmienia faktu że niejeden będzie zadowolony, ale może lubi odpustowe tablety i nie zwraca uwagi na elegancję wnętrza, a plastik z recyclingu mu odpowiada.
  3. Czytając Wasze niektóre wypowiedzi jestem mocno zdziwiony, ze jeszcze jesteście na tym forum, zamiast pędzić do salonów Skody, Mercedesa, Lexusa, Audi, czy innych supermarek "premium'...... Klasyczne polskie zrzędzenie....., tego brak, skóry nie ma....., silniki do d..y, tylko 6 garów może być...., a to..., a sramto, a tamto...., ledwie jeździ..... Po co tu narzekać, przecież jest jeszcze Porsche, Bentley, Aston Martin, Maybach...., a i bym zapomniał ! Omoda, Jaeeco, Byd, i inne wynalazki.... Ja jeżdże tą marką od 10 lat, wcześniej 10 lat Volvo, Superb też było i powiem, że nie każdy musi mieć pod nogą na co dzień 500 kM, tym bardzej, ze za chwilę z takimi mocami i momentami będziemy jeździć wyłącznie na torze, swojej działce czy podwórku bez konsekwencji. A świecidełkowymi odpustami, żeby miały nawet i 500 kM jeździł nie będę (chociaż mnie stać bez problemu), bo mimo "premium" są po prostu obleśne i obrzydliwe... Rzadko się wypowiadam, i chyba będę coraz mniej, bo ciężko się dyskutuje z tymi co zawsze narzekają....
  4. Kurde to teraz masz prwnie z 85 lat
  5. Pewnie większość osób nie znających się na BMW wychodzi z założenia, że to stary grat z dużym nalotem nie warty takiej kasy. Sam wystawiłem moją jak już miałem ugadany termin na odbiór F07 i to w dużo niższej cenie, żeby się tylko pozbyć bo swoje furka odsłużyła i wychodziłem z założenia że i tak nikt nie doceni. No i finalnie pies z kulawą nogą się nie odezwał, to pchnąłem handlarzowi w cenie złomu 😅 Kolejny miesiąc minął i mój mechanior nagle sobie przypomniał, że jednak ma 2 osoby zainteresowane, w tym mechanika z jego warsztatu, który zawsze pracował przy mojej furze.
  6. To Wy nie macie osobnego ubezpieczenia szyb? Myślałem że teraz wszystkim dają gratis.
  7. Hej, Jest wystawiona...obniżyłem cenę nawet trochę... bo nikt nie dzwonił 😉 na wszystko papiery mam. jak chciałbyś coś więcej się dowiedzieć to oczywiście służę. telefon w ogłoszeniu. https://autoplac.pl/oferta/bmw/seria-5/e60-e61-2003-2010-3-0-2005r-bmw-e61-535da-2005r-AG7MZR4C7f4
  8. Dla zainteresowanych - 6300 brutto inchcape Wrocław. Podstawiasz auto rano i masz po południu do odbioru. Auto w leasingu - musi być na oryginale.
  9. Ten Zf to Hengst, widac nawet napis. Nie istotne. Bedzie pasowac. Mild ma inna miske w stosunku do "zwyklaka".
  10. Już myslałem, że tylko ja jestem lekko zawiedziony niektórymi rzeczami z w g20/21 LCI. Mam wrażenie, że na forum panuje raczej "ślepa" miłość niż realny osąd 🙂 Ja miałem i mam poprostu, pod pewnymi względami, wieksze oczekiwania od samochodu za takie pieniądze. Odniosę się do paru kwestii, które dla mnie są najważniejsze: - niektóre materiały i wykończenie to mój najwiekszy zawód - np. fatalny plastik w kieszeniach drzwi czy na tunelu środkowym, przy kolanie - trudno nazwać to wnętrze premium z czystym sumieniem - do ekranów się przyzwyczaiłem dość szybko ale sam interfejs, jego nieintuicyjność i bardzo minimalne możliwości konfiguracji to lipa. a myślałem, że to będzie główna zaleta tych tabletów. na duży plus pokrętło iDrive bo obsługa tego tabletu palcem jest mega niewygodna. - słabo działające przednie czujniki parkowania/kamera. miałem już kilka razy sytuację że się wogóle nie włączyły przy podjeżdzniu do przeszłody, albo nie włącza sie sam dzwięk. reklamowałem to w ASO ale podobno nic się nie da zrobić, takie oprogramowanie - za twarde i niezbyt wygodne fotele na trasy - to bardzo negatywnie wpływa u mnie na odczucia komfortu w tym samochodzie - przeciętny układ kierowniczy - też mi przeszkadza ta izolacja od drogi w samochodzie o tak sportowym charakterze - sporo rozwiązań jest słabo dopracowanych - zwracam na to uwagę bo wiem, że mogą działać lepiej na podstawie głównie poprzedniego samochodu Żeby nie było, g21 świetnie wygląda, ma super napęd z preferęcją tyłu, skrzynie i przede wszystkim wspaniały silnik 40i. Prowadzi się bardzo dobrze i pewnie, choć czuć mocno nadwagę przy agresywniejszej jeździe. Podejrzewam, że w 40d problemem może być wieksza waga na przedniej osi - co wyszło też w teście u Zachara. Podsumowując, wielką zaletą g20/21 są (świetne) silniki sześciocylindrowe, jeśli szukałbym mniejszego silnika to raczej wybrałbym teraz coś innego, niekoniecznie z marek premium, bo te mocno zdegradowały jakość.
  11. A co do jakości to ja odnoszę wrażenie że F30 było gorzej wykonane i gorzej spasowane niż G2x
  12. A to jest ten sam? Przesadził, bo u Maćka kosztuje 750 😉 https://czescidobmw.pl/wyniki-wyszukiwania?q=13538514092 Do mojej jest lekko tańszy - 715 😉 https://czescidobmw.pl/wyniki-wyszukiwania?q=13538507687
  13. Świetna sprawa. Ja w swojej F01 preferuje M pakietowa od G serii jak na foto.
  14. Tu chyba bardziej chodzi o przepisy konsumenckie, jak cos jest do sprzedania to nie mozna sobie od tak odmowic sprzedazy.
  15. 1 punkt
    Nie mam możliwości edycji postu, więc zamieszczam ponownie z korektą. Stanior, przede wszystkim wybór warsztatu montującego nie pozostawiaj przypadkowi; to najbardziej kluczowy czynnik, który będzie miał wpływ na poprawne działanie instalacji. Większość niestety montuje niezgodnie ze sztuką, a w przypadku problemów - nie biorą za nie odpowiedzialności. N46B20B bardzo dobrze nadaje się do zasilania LPG; mam tu na myśli instalacje 4 generacji, czyli sekwencyjny pośredni wtrysk gazu w stanie lotnym, ale stawia pewne warunki ze względu na system Valvetronic, czyli brak podciśnienia w kolektorze ssącym. Tymi warunkami są: - dysze kierunkowe zamontowane w odległości 15 - max 20 cm od zaworów ssących. - jak najkrótsze wężyki między wtryskami, a dyszami, więc wtryski najlepiej pojedyncze, nie na listwie - sterownik LPG przystosowany do silników Valvetronic, czyli posiadający funkcję strojenia po obrotach i pomijać odczyt wartości podciśnienia w kolektorze ssącym - brak połączenia kolektora z reduktorem przez czujnik podciśnienia; delikatnie zaburza skład mieszanki Warto wybrać sterownik z możliwością połączenia z OBD; posiada dodatkowe funkcjonalności jak strojenie po korektach paliwowych bez konieczności użycia dodatkowego, zewnętrznego urządzenia. Reduktor z rezerwą mocy; przy max obciążeniu ɓędzie spadać ciśnienie i brakować czasu otwarcia wtrysków, a deficyt kompensować dotryskiem Pb Lubryfikacja jest zbędna. Żadnych sond lambda nie wymieniaj jeśli są sprawne! Montuj instalacje polskich producentów takich jak KME, STAG, LPG-tech lub ALEX. Są łatwo dostępne, przystępne cenowo i bardzo wysokiej jakości, a sieć warsztatów obsługujących w kraju rozbudowana. Butlę pod podłogą da się zamontować po wycięciu wnęki i wstawieniu płaskiej blachy. Blachę montuj nierdzewkę. Standardową stalową zapewne niedbale pomalują i za chwile skoroduje. Po tym zabiegu musisz wymienić tłumik końcowy na mniejszy i rurę łączącą z pierwszym tłumikiem. Wlew pod klapką musi być szczelny i zamontowany z głową, bo inaczej woda będzie się sączyła do wnęki akumulatora. Pamiętaj, że warunkiem poprawnie działającej instalacji LPG, jest poprawnie działający silnik na zasilaniu Pb. Dodatkowo LPG jest bardziej wrażliwe na układ zapłonowy, tzn. mieszanka paliwowo-powietrzna stawia trochę większy opór prądowi, więc ten musi być w bardzo dobrym stanie. Warto zamontować świece pod LPG, czyli o 30% zmniejszonej przerwie między elektrodami. Tu polecam świece Bosch platynowo-irydowe - są bardzo trwałe. Pozdro!
  16. 1 punkt
    W żadnej E9x nie ma koła zapasowego. Zawsze można wyjąć wannę, zmienić tłumik końcowy i zamontować butlę pod podwoziem.
  17. Otworzyłem wczoraj pierwszy raz maskę w swojej 520. Podczas odbioru to zrobilem, ale nie zwrocilem kompletnie uwagi, podjarany samą sytuacją. No i moim oczom okazala sie maska bez wygluszenia - pytanie, czy to jest dodatkowy element do zamowienia?! Pozdro
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.