Skocz do zawartości

Ranking

Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 12.11.2025 uwzględniając wszystkie działy

  1. Szatan nie samochód 🙂 Ale w końcu klęknęły gumy wahaczy tylnych. Czas wymienić. Sprzęgło nadal fabryczne.
  2. A żeby sprawdzić organoleptycznie gdy np. nie wiemy jak rozkodować vin lub nie mamy możliwości, to jak popatrzysz w szpare np pomiędzy listwą ozdobną deski a ekranem głównym to jak masz ambient to widać taki biały pasek led wbudowany. Jak nie ma to i nie ma oświetlenia ambient.
  3. Jak przelutujesz PCF7944AT502 to powinien działać tylko kup klucz z tą samą częstotliwością.
  4. 1 punkt
    to jest jakis trol, on zadaje takie idiotyczne pytania w kolko po kilka razy, na roznych watkach, na roznych grupach, a nawet na innych forach i facebooku... szkoda czasu na tego goscia
  5. Sam sobie odpowiem. W długi weekend miałem chwilę i się połączyłem Bimmercodem. No i trochę się pocieszyłem, że ze słuchem mam jednak wszystko OK 🙂 Okazało się, że owszem, ASD jest obecne w pojeździe, ale mam to dziadostwo dezaktywowane. Czyli jak odebrałem auto to bawiąc się ustawieniami musiałem na dzień dobry ten wątpliwej jakości ficzer wyłączyć. Aż o tym całkowicie zapomniałem. Czyli mam, ale nie używam.
  6. Czyli w skrócie: 1) Jeżeli nie masz xDrive - nie musisz sobie zawracać głowy oponami z gwiazdkami 2) Jeżeli masz xDrive- zwróć uwagę, żeby opony z przodu i z tyłu miały taki sam obwód z dokładnością +/- 1% - i najlepiej zmierzyć to ręcznie, nie ufać "rozmiarówce". Opony "z gwiazdką" mogą pomóc, bo _powinny_ się trzymać rozmiarówki lepiej, niż te "bez gwiazdki". Jeżeli masz ten sam rozmiar z przodu i z tyłu to jest łatwiej, bo możesz zamówić 4 identyczne opony. Ale jeżeli np.: jedna się zniszczy, to musisz zamówić dwie na jedną z osi i wtedy lepiej sprawdzić obwody ręcznie tak czy siak. Coś pominąłem?
  7. God damn right... jest tego dużo ale jest mocny rozłam między eko a chemią nawet w wielkich sieciówkach, cenowo też. U nas już też tak się powoli robi...
  8. Cały ekran (Android lub Linux) albo box. Na fabrycznym systemie AA jest nie do zrobienia. Zarówno ekran jak i box mają swoje wady i zalety. Jak masz duży fabryczny ekran, to ja bym poszedł w boxa, a jak masz mały, to zmieniłbym cały ekran na chińską jednostkę. Seria F nie ma już fizycznej stacyjki. Keyless jest osobna opcją. Nie da się tego łatwo ani tanio dołożyć - dołożenie wiązek, anten, wymiana klamek, kodowanie no i CAS do wymiany, bo są inne dla CA i bez CA. Osobiście mam wykupioną opcje ubezpieczenia opon do OC. Przy RWD możesz pomyslec o dojazdówce, ale najlepiej sie spisze zestaw naprawczy pod kątem ilości zajmowanego miejsca w bagazniku. Ja w automacie zawsze N->ręczny->puszczenie hamulca nożnego->P, ale każdy ma swoją szkołę. Na płaskim terenie mozna na samym P zostawić. Mozna zakodować jako domyslnie wyłączony lub pamięc guzika. Zrobisz to chociażby bimmercode.
  9. Jeśli masz duży ekran to szedłbym w box dokładany do fabrycznej nawigacji. Niestety nie jest to rozwiązanie idealne bo z tego co ludzie piszą potrafi raz na jakiś czas się zawiesić no i jakość dźwięku z bluetooth audio chyba spada. Nie łatwo, musiałbyś wymieniać wszystkie klamki itp. dokupić zestaw naprawczy to chyba jedyne wyjście na płaskim P Można przez kodowanie Zrób mapę bo z tego co pamiętam 518d F10 ma identyczny silnik jak 520d 190KM, te same wtryski i turbina, jedyna rzecz która robi niższą moc to soft 😉 Sprawdź czy po deszczu nie masz mokro z tyłu pod nogami pasażerów - jeśli tak to trzeba zdjąć boczki i podkleić świeżym sznurem butylowym pianki wygłuszające.
  10. Według Twojego nr VIN niestety nie posiadasz oświetlenia ambientowego w aucie, jedyna opcja to retrofit + kodowanie. Dodam jeszcze jakby ktoś szukał to w VIN musi być taka pozycja: 04UR Ambient interior lighting
  11. Nie wiem jak z jakoscia z carbonow do serii G. Ale jesli jest tak jak do M4 serii F. Sugestia kup oryginal. Carbony od chinczyka. Wnioski, dopiero 3 dyfuzor od biedy pasował. Dokladki progow w miare ok. Lotka na klape krzywa, 3 podejscie. Przedni spliter BMW Oryginal pasuje idealnie, nakladki na lusterka carbon idealnie się zaklikały. Poszukaj tych czesci w Niemczech. Przynajmniej ja tam kupowalem originały Performance. Jest taniej. Z ciekowsci sprawdziłem. Np Przedni spliter do G nr częsci 51192475168 w PL cena 10500zl -11000. Cena w Niemczech 1700-1900 Euro. Chyba do zwykłych wersji nie M, chyba jest mniej dostępnych oryginalnych akcesoriów carbonowych.
  12. Sam Maxton to też nie jest niewiadomo co. Jak widzę taką M3 w pakiecie od Maxtona to trochę mi się to gryzie jakościowo.
  13. Agresywne ustawienie to +20mm przód i +25mm tył. Wtedy bok opony (mowa o fabrycznych Pirelli) jest na styk z nadkolem W wolnej chwili zmierz, albo choćby przyjrzyj się dobrze, jak głęboko do wnętrza nadkola schowane są koła na seryjnym ET
  14. Z V8 BMW mam swoje cięzkie doświadczenia. Dawno temu 4.8i w BMW X5 E70. Srednie spalanie 18l a przy odsprzedaży okazało się, że utrata wartości kosmiczna. Przynajmniej na plus, że nie było awarii do przebiegu 80kkm. Drugi raz seria 6 F06 850i 450KM. Silnik fajny ale mimo wszelkich mozliwych zabiegow, wymiany oleju co 6-7kkm, padł. Oczywiście wartość samochodu po paru latach była taka sama jak dużo tańszego w zakupie 840i. Teraz wygląda na to, że technicznie jest lepiej z obecnym V8 niż we wcześniejszych generacjach. Wg mnie jednak nadal ta maszyneria generuje takie ilości ciepła,że przy odrobinie szaleństwa do ktorego ten silnik przecież w teorii jest stworzony nadal łatwo ugotować 2-3 najbardziej narażone na to cylindry oraz elementy osprzętu. Jak słyszę od kolegów z forum, że przejechali ponad 100000km bez problemow to okazuje się, że mają średnie spalanie na poziomie 13-14l. Świadczy to o tym, że jeżdzą raczej delikatnie i pewnie dzięki temu to jescze żyje. Dla mnie zabawy z V8 się zakończyły. Mam już dosyć ciągłego myślenia i niepewności związanej z jazdą samochodami z takim silnikiem. Osobiście więc wysiadłem z tego tramwaju. P.S pozostaje oczywiście zakup nowego z pakietem BRI na 4-5 lat i niczym się nie przejmować. Utrata wartości jednak spowoduje, ze i tak zapłacimy za to słono + koszt samego pakietu BRI teraz liczony w dziesiątkach tysięcy złotych.
  15. Nie ma. Jeśli chcesz założyć takie szersze, to zmierz ich średnicę. Jeśli różnica w stosunku do przednich opon będzie mniejsza niż +/-1%, to możesz jeździć. W przeciwnym razie, bierz “wąskie” homologowane edit: “zmierz” mówię dosłownie. Tak taśmą, na żywo; nie kalkulatorem licząc po wymiarach wybitych z boku opony
  16. Dokladnie tak, mialem przypadek ze auto zakupione przez klienta, na gwarancji, milo boxa pare lat wczesniej, o czym nie wiedzial, pech chcial, padl caly uklad wtryskowy, wyszlo po logach, ze cos bylo, odrzucili gwarancje. Kiedys tego sprzetu nie mieli, obecnie z MD i MG odczytaja bez problemu wiec nie kombinujcie z czymkolwiek na gwarancji.
  17. No i oczywista sprawa, że mają argument. Na swojej skórze, boleśnie i bardzo drogo przekonał się o tym mój brat. Miał pecha - pękło mu łożysko pod wałem. Wyrok: silnik do wymiany (G31 540i) Panowie popatrzyli w logi i wyszło im, że mój brat ileś tam miesięcy wcześniej podłączył power box jakiś (edit: RaceChip). Nie ma znaczenia, że nie miał go wpiętego w czasie feralnej jazdy. Wystarczyło, że w ogóle kiedykolwiek mial Nowy silnik kupił z własnej kasy. Za wymianę też zapłacił z kieszeni Dla mnie to wystarczający argument, żeby nie kombinować - chyba, że ktoś ma kasę na płacenie za konsekwencje ewentualnych usterek
  18. Jakie normy emisji spalin spelnia v12 a jakie b58? Jakie spalanie ma v12 a jakie b58? Co wy tutaj za porownania wstawiacie...
  19. A to nie jest czasem normalna fizyka, że im szersze koła tym mniej się dają centrować przez co motocyklami można jeździć bez trzymanki, a autem niezbyt?
  20. Dzień dobry, uprzejmie melduję 650tys przebiegu, auto nadal jeździ codziennie. Od poprzedniego przebiegu z ważniejszych rzeczy ostatnio robiony: podgrzewacz paliwa i wiązka czujnika ciśnienia paliwa przed pompą, wymiana uszczelnienia pod chłodnicą oleju, trzy zamki w drzwiach wymienione i pękła linka mechanizmu podnoszenia lewej tylnej szyby, poza tym hula zdrowo. Sprzęgło i dwumas nadal fabryczne podobnie jak wszystkie wahacze zawieszenia 🙂
  21. Witam wszystkich mam pytanie jak sprawdzić czy mam w aucie bądź odkodować oświetlenie ambiente? W Idrive powinno być oświetlenie wnętrza a też nie mam takiej opcji.
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.