Skocz do zawartości

E39 jakie polecacie wycieraczki


djdolar

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 282
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

tak patrzę na zdjęcia wycieraczek i zatanawiam się czy macie przednie z pojedyńczym piórem czy tylko tak wyglądają po <> u mnie o ile pamiętam są z podwójnym piórem.nie wiem ile mają miesiecy ale srawują się świetnie no i wyglądają...

jak z podwojnym ?? dawaj foto

co do spryskiwaczy to idzie mi tylko jeden wezy wiec zasila tylko jeden sprysk drugi jest nie zasilany plynem bo nie ma weza teraz pytanie szukac wyjscia drugiego weza z pompki ?? czy sa dwie pompki ?? czy przeciac wezyk zalozyc trojnik i tak zasilic oba spryski z jednego wezyka ??

jak masz na pompce dwie rurki wyjściowe to masz pomke z kombika

ja ostatnio też taką założyłem ale jedne wyjście zaślepiłem

trójnik masz pod matą wyciszającą maskę i nie musisz całej zdejmować wystarczy ten kawałek co jest między miejscem na filtry pyłkowe odchylić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to ja nie mam trojnika idzie jeden wezyk dojednego sprysku :duh:

 

Może to ci momoże w doprowadzeniu swoich spryskiwaczy do porządku:

 

http://www.realoem.com/bmw/showparts.do?model=DS61&mospid=47560&btnr=61_0952&hg=61&fg=45

no i wszystko jasne jutro sobie to zrobie dzieki !! :cool2:

Ci co piją są dla mnie niczym ...................NICZYM PRZYJACIELE !!!!!!!!!!!!!

http://img844.imageshack.us/img844/2876/forumkr.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrzę na zdjęcia wycieraczek i zatanawiam się czy macie przednie z pojedyńczym piórem czy tylko tak wyglądają po <> u mnie o ile pamiętam są z podwójnym piórem.nie wiem ile mają miesiecy ale srawują się świetnie no i wyglądają...

jak z podwojnym ?? dawaj foto

co do spryskiwaczy to idzie mi tylko jeden wezy wiec zasila tylko jeden sprysk drugi jest nie zasilany plynem bo nie ma weza teraz pytanie szukac wyjscia drugiego weza z pompki ?? czy sa dwie pompki ?? czy przeciac wezyk zalozyc trojnik i tak zasilic oba spryski z jednego wezyka ??

jak masz na pompce dwie rurki wyjściowe to masz pomke z kombika

ja ostatnio też taką założyłem ale jedne wyjście zaślepiłem

trójnik masz pod matą wyciszającą maskę i nie musisz całej zdejmować wystarczy ten kawałek co jest między miejscem na filtry pyłkowe odchylić

 

Wydaje mi się że twoja pompka nie jest od e39. Ja mam kombi i w zbiorniku na płyn jest osobna pompka na przód i osobna na tył, u mnie jest jeszcze trzecia na reflektory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak patrzę na zdjęcia wycieraczek i zatanawiam się czy macie przednie z pojedyńczym piórem czy tylko tak wyglądają po <> u mnie o ile pamiętam są z podwójnym piórem.nie wiem ile mają miesiecy ale srawują się świetnie no i wyglądają...

 

Ja też mam podwojne pióra, z tego co widze nigdzie nie można takich kupić jutro dowiem się w salonie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) djdolar .... a spadła u Ciebie w okolicy temperatura do minus cośtam :) ... bo teraz jest właśnie okres wymiany płynów na zimowe.

Piszę bo mnie też to właśnie zaskoczyło . Ale jeżeli wymieniłeś na właściwe płyny, to popatrz czy gdzieś w przewodach nie ma nieszczelności ,, wycieki. Tez z tym kiedyś walczyłem i to było powodem takiego objawu jak u Ciebie.

Pozdrawiam

Memento Mori :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wycieraczki hmm.... kupiłem bosh 70zł założyłem i co: ciche są ale lewa zostawia w pewnym miejscu ślad, tak wiec zauważyłem ze nawet bosh nie najlepszy. W RAV4 żona ma podgrzewane i to jest patent guma zawsze miękka i po problemie :) no ale baba zawsze szybko popsuje bo czy pada czy przestało wycieraczki latają :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odswiezam temat ...

 

Poszukuje do E46 tanich i dobrych wycieraczek plaskich (4 lata uzywalem valeo xtrm ale juz zaczely halasowac, byly dobre, ale obecnie mam duzo innych wydatkow i nie moge sobie pozwolic na wycieraczki za ponad 100zl).

 

NIE moga halasowac i musza dobrze zbierac, no i trwałosc zeby miały jakas.

 

Co polecacie:

 

Dipp?

 

V-cap ?

 

Inne ... ? :roll:

 

Alca zdecydowanie nie chce, mialem klasyczne Alca 2 razy i shit okropny to jest.

 

Cena max 50zl za komplet na przednia szybe.

Wykonuje blasting (czyszczenie kanałów dolotowych) - N54, N55 , diesle N47 i N57.[/size]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cza pióra wywalić całe tak by zostały tylko metalowe ramiona

każde nowe piórko ma przeważnie w mocowaniu dwie dziury

jedna jest taka że włazi śruba M6

w ramieniu po piórkach też są podobne dziury

ja to jako prowizorke skręciłem śrubą

a że w polsce prowizorki są najtrwalsze ...

jedyna wada to że nie da się wyjąć piórek tak szybko jak oryginalnych z tych zamków

no ale w kraju złodzieji to i to nie wada :D :D :D

[ihttp://i28.tinypic.com/33m0n49.jpg

http://i28.tinypic.com/ftmqf6.jpg

http://i29.tinypic.com/2e0pfyv.jpg

http://i26.tinypic.com/f1l191.jpg

 

w sumie druciarstwo ale podobnie wygląda jak w e60

w komplecie piórek są przejściówki którymi można by poprawić wygląd mocowania ale mi to wisi ...

ma czyścić i czyści

 

 

Mogę tylko potwierdzić że wykonałem taką samą operacje co kolega dajan....

Poświeciłem na to może 30min ale chyba jest to najlepsze rozwiązanie...

biorąc pod uwagę że miałem już wycieraczki boscha oraz Valeo i nie za bardzo się sprawdzały...

Praca wycie. jest teraz cicha i idealnie zbierają, także polecam przeróbkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie można by pokombinowac i jakąś przejściówkę tylko do ramion na stałe przynitowac żeby nie było takiej sporej śruby i tylko pióro przyczepiac do takiej przejściówki. Muszę pomyśle nad czymś takim.

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
Jakie w tym roku są dobre wycieraczki ? Mam oryginalne wycieraczki i wymieniłem gumki za 4zł :) 2 miesiące wytrzymały a teraz mażą jak brudna szmata. Zastanawiam się nad Bosch - allegro 65zł czy może TESCO Alco do 25zł chyba za komplet i przełożyć gumki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przełożyłem gumki właśnie z wycieraczek Alca/Heyner i zbierają ładnie. Fakt, że dopiero drugi miesiąc więc nie wiem jak będzie z ich wytrzymałością. Na www.czescidobmw.pl mają jeszcze komplet wycieraczek SWF zdaje się (nie wiem czy oni też nie robią dla BMW) ale kosztują chyba za 140pln za komplet.

Można też zakupić same gumki z Alca http://www.alca.com.pl/index.php?lang=1&k=1&b=2& lub np z MotGumu http://www.motgum.com/index.php?pid=2

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wiosnę kupiłem oryginalne Boscha do E39 (ok. 90zł na Allegro) i powiem że przez kilka tygodni było super, a teraz już bez rewelacji. Przed zimą nie będę ich zmieniał, ale później pewnie wymienię same gumki. Wcześniej miałem Valeo, które siedziały przynajmniej 3 lata i wycierały nie dużo gorzej niż obecne Bosch po kilku miesiącach.

I radzę Wam koledzy sprawdzić, czy macie kompletne takie "łapki" na ramionach wycieraczek, które trzymają całą konstrukcję, bo jeśli są połamane, to wycieraczki będą się wykrzywiać, słabo dociskać i przez to gorzej zbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ja założyłem Bosch jakieś 3-4 m-ce temu(jest gdzieś temat na forum) i zbierają bardzo dobrze.Ale żeby nie było za różowo to zaczęły niedawno hałasowac przy zmianie kierunku.Czyli jak wycieraczka się zatrzyma i zaczyna iśc w drugą stronę to następuje taki jednorazowy przeskok gumki.
ec2Wze6.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja teraz mam założone Valeo Silent, fakt dopiero od niecałych 3 miesięcy, ale zbierają elegancko i cichutko(jak w nazwie) kosztowały mnie niecałe 100zł po rabacie
Ten post wyraża moją opinię w dniu dzisiejszym.Nie może on służyć przeciwko mnie w dniu jutrzejszym,ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto zastrzegam sobie prawo zmiany poglądów bez podania przyczyny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.