Skocz do zawartości

bierze olej?


seba2321

Rekomendowane odpowiedzi

witam!

mam mały problem,jeżdżę e91 z 2005,mam przejechane 79000 gdy miałem 74000 wyskoczył mi komunikat ze jest minimalny poziom oleju i ze trzeba dolac.dolałem litr CASTROL Edge 0W-30 bo taki leje,teraz znów mam taka sama sytuacje.

nie widze nigdzie plam po oleju,w chłodnicy tez nie ma czy jest mozliwe zeby brała az tyle oleju????

dodam iz jeżdżę cały czas po miescie ciagłe korki i cały czas kilma.staram sie nie wkrecac na wysokie obroty,no i automat

dajcie mi jakies wytłumaczenie.do wymiany mam jeszcze 10tys

pozdro!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy Ci pomogę ale ja mam przejechane 13500km . BMW 320i . Poziom oleju mogę sprawdzać tylko na komputerze. Pokazuje mi jeszcze ok 25% ponad minimalny stan. Trochę mnie to zdziwiło ponieważ ostatnie moje auto lexus is250 w ogóle nie brał oleju , dlatego pojechałem do serwisu z pytaniem czy to norma. Nie wykazali zdziwienia. Do przeglądu wg komputera mam trochę km i bezpłatny pakiet olejów serwisowych ( doleją olej jak będę miał komunikat). Audi a4 też brała olej . Dla niemieckich aut może to norma.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz silnik?

loco


'08 530iA touring xdrive; '05 118iA; '04 F650GS Dakar

['05 325i touring; '91 325i touring; '90 318iA; '01 320td; '01 530iA touring; '00 525i; '97 523i; '95 525i touring; '90 318is; '85 320i]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
witam!

mam mały problem,jeżdżę e91 z 2005,mam przejechane 79000 gdy miałem 74000 wyskoczył mi komunikat ze jest minimalny poziom oleju i ze trzeba dolac.dolałem litr CASTROL Edge 0W-30 bo taki leje,teraz znów mam taka sama sytuacje.

nie widze nigdzie plam po oleju,w chłodnicy tez nie ma czy jest mozliwe zeby brała az tyle oleju????

dodam iz jeżdżę cały czas po miescie ciagłe korki i cały czas kilma.staram sie nie wkrecac na wysokie obroty,no i automat

dajcie mi jakies wytłumaczenie.do wymiany mam jeszcze 10tys

pozdro!!!!

 

moje pierwsze auto, które mialem a miałem je od nowości, zużywało ok 80 ml oleju na 1000 km. Moje poprzednie E39 520d zużywało ok 40-50 ml oleju na 1000 km. W obecnym E91 320d stan oleju na bagnecie nie ruszył sie nawet o milimetr a zrobiłem juz 10 kkm. Po prostu niektóre auta zużywają mniej inne wiecej. Dużo tez zależy od stylu jazdy, jeśli non stop butujesz albo jedziesz autostrada z dużą predkością to auto bedzie zuzywało wiecej oleju. Producent zastrzega sobie prawo do tego, zeby auto zużywało chyba 0,8-1,0 l oleju na 1000 km ale to tylko zabezpieczenie przed roszczeniami klientów. Przy aucie z twojego rocznika i z Twoim przegiegiem zużycie oleju nie powinno przekraczać 50-100 ml na 1000 km

sadzomiotacz pędzony gnojówką


Sprzedam swoje BMW E91 320d 163 KM 2006 390 kkm, Navi Prof., panorama, bezwypadkowe, zadbane, pewne. Info - priv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam

Moja E91 320 D,przebieg 130tkm raczej nie bierze oleju,od wymiany zrobione mam 14000 i wszystko jest w normie,lecz autko jest pieszczone i rzadko jade szybciej niz 160km/h a głownie jade autobaną.

Mysle wiec ze wiele zalezy od eksploatacji turbiny(zalecam po dluzszej pracy motoru aby nie gasic auta od razu-tylko niech pochodzi na wolnych obrotach jeszcze chwile po zatrzymaniu sie).Na to czy bierze olej ma duzy wplyw styl jazdy-jezeli oczywiscie jest wszystko ok.

icon4.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie do wymiany oleju komputer pokazuje 16000 km, ale ostatnio zaświetliła się kontrolka od stanu oleju. Po sprawdzeniu wyszło że poziom jest minimalny. Ponieważ samochód niedawno kupiłem chciałbym wymienić olej i filtr.

 

Chciałbym się dowiedzieć jaki olej jest zalecany, wiem że ma być BMW Longlife 04 ale czy 0W30, 0W40, 5W30?

Czy ilość kilometrów i datę wymiany ustawia się po podpięciu do komputera czy komputer sam sobie ustawia te wielkości za pomocą czujników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie do wymiany oleju komputer pokazuje 16000 km, ale ostatnio zaświetliła się kontrolka od stanu oleju. Po sprawdzeniu wyszło że poziom jest minimalny. Ponieważ samochód niedawno kupiłem chciałbym wymienić olej i filtr.

 

Chciałbym się dowiedzieć jaki olej jest zalecany, wiem że ma być BMW Longlife 04 ale czy 0W30, 0W40, 5W30?

Czy ilość kilometrów i datę wymiany ustawia się po podpięciu do komputera czy komputer sam sobie ustawia te wielkości za pomocą czujników?

 

Co do oleji.. to jest odpowiedni dział i tematy (tysiące jak nie więcej ;) na tym forum) o tej lub podobnej tematyce: jaki olej?

 

To moje zdanie w tym temacie: viewtopic.php?f=70&t=110947&p=788399#p788399

 

Komputer sam sobei ustawia ilość km do następnej wymiany.

 

Inspekcję kasujesz sobie sam. (jest link do filmiku w 'gotowych receptach') Ale zawsze możesz skorzystać z usłu ASO za odpowiednią opłatą Ci to zrobią ;)

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wczesniej jezdzilem na oleju Castrol Edge 5W30 to, minimalnie, ale brala mi olej. Zmienilem olej na Castrol Edge Sport 0W40, od zmiany mam 14tys km i nic nie dolewalem, wskaznik w 3/4 skali caly czas - moze sproboj ze zmiana

poza tym czytalem na roznych forach ze silniki N52/N54 lubia brac olej

pozdrawiam

Krzysiek


Sprzedam do E90 pre lift:

1. Pasek wielorowkowy do benzyniaków N52

2. Lampy komplet ori tył, używane w bdb stanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Każdy silnik zużywa olej. To że nie zmniejsza się ilość oleju na miarce nie świadczy o tym że auto nie spala oleju. W każdym silniku olej rozcieńczany jest niespalonym paliwem. Dlatego w autach używanych na małych dystansach nie obserwuje się tak często ubytków oleju. W autach które jeżdżą długie trasy, można obserować większe zużycie oleju (odparowywanie paliwa z oleju).

To o czym piszę dotyczy silników sprawnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam e90 wersję amerykańską 3.0l benzynę co jakiś czas po ostrej jeżdzie pokazuje mi niski poziom oleju zaniepokoiłem się ale okazało się iż teraz te silniki tak mają ten model nawet na 1000 km po ostrej jeżdzie może wziąść nawet 0,5 litra oleju tak podaje producent. Więc normalka coś za coś kiedyś nie brały oleju ale nie mażyliśmy nawet aby z dwóch litrów wyciskać prawie 200km Pozdrawiam. A swoją drogą o turbiny trzeba dbać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moje autko lubi olej niestety, może też dla tego że deptam troszeczkę :8)

 

na ostanie około 3000 km wypiło 1 litr :mad2

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja proponuje Ci jeszcze sprawdzic stan oleju manualnie tzn na bagnecie-

mi tez kiedys pokazalo na kompie zeby dolac oleju ale jak zaparkowalem i sprawdzilem bagnet- bylo w polowie,-

a i po ponownym odpaleniu auta pokazalo wszystko ok-

moze czujnik powoli siada...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ja mam już 200kkm i non stop jest but w podłodze, ale oczywiście po rozgrzaniu porządnym. Jak samochód jest zimny to traktuje go jak jajko. Tak samo przed zgaszeniem silnika czekam jakąś minutę. Od ostatniej wymiany oleju, jakieś 20kkm temu nie wziął mi ani mililitra oleju. Do wymiany jeszcze 10kkm.

Wszystko zależy od tego jak dotrzesz silnik na samym początku i jak traktujesz turbo.

_____________________

Sprzedam nowy filtr powietrza MANN C31143 BMW E60 E61 E63 E64 - 90 zł z wysyłką

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ja niestety kupiłem auto z drugiej ręki i nie miałem okazji go docierać :cry2: :cry2: :cry2:

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

My BMW foto: http://img85.imageshack.us/g/p1030826.jpg/

Chip Tuning wykres: http://img690.imageshack.us/img690/4972/hamowniawykresbmw.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie diesel lubi pić i będzie pił - jeden mniej drugi więcej, ale nie zawsze musi być to wina turbo.

sprawdźcie ODME, czy nie rzuca olejem w dolot! to jest jeden z powodów szybkiego znikania oleju w dieslach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 lat później...

Witam, stary temat ale dołączę się. Może ktoś pomoże.

Mam e90 320d n47 chyba. Wersja 163hp.

Autem jeżdżę rok czasu. Leje valvoline 5w30 z tego co pamiętam I wymieniam zawsze po 10k km. Od pół roku wszystko ok ale niedawno zaczą brać olej. Mechanik mówił, że jest luz na turbinie. Za 2 tygodnie regeneruje turbine. Myślicie, że to pomoże skoro wcześniej nie było oznak ubywajacego oleju? Auto ma ori 315k km. Od niemieckiej rodziny kupione.

Dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1200pln max powiedzieli za regenerację + 2 lata gwarancji. Ponoć na częściach gareta robią. Nie znam się za bardzo na tym ale szczerze w to wątpię. Oby pomogło bo kręcić motor ciągle max 2,2k obrotów średnio mi pasuje a litr oleju na 4k km to też nie bardzo.

Jeśli jeszcze ktoś ma taki sam problem dam znać czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Witam, po zregenerowaniu turbiny piszczy podczas dodawania gazu. Pewnie pękniety wąż turbina interculer. Zauważyłem że auto nie bierze tyle oleju co wcześniej ale dalej problem nie został z tym rozwiązany. Żadnych plam z oleju nie ma. Może być tak że przez te dziurę w wezu coś gdzie ucieka? Mowa tu o 300 ml na 500km.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.