Skocz do zawartości

Ile pali twoja bemka


mpower01

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Zależy od stylu jazdy, ogólnie średnie spalanie odkąd jest w moim posiadaniu 14.2l na 100km\h, średnio miasto 15l, trasa 10l :wink: przy lajtowej jeździe, oczywiście Pb, podtlenku LPG nie posiadam.
http://www.iv.pl/images/16876943185426216561.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja (jak parę postów wcześniej napisałem) schodzi w trasie do 5/100, niestety w mieście - w dość specyficznych warunkach, bo do pracy mam dosłownie kilometr, jak permanentnie nie jest rozgrzana wypiła mi 9.1 litra. Przykre ale prawdziwe - traktor w mieście się słabiej sprawdzi niż benzynka :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem tydz. temu 502i 2000(cm3)ben+ Lpg.koleś mówił że mieści się w 11L gazu na 100km (po 50% miasto i poza). dziś wyczerpałem całą butle gazu(40l) i jak zobaczyłem ile km zrobiłem to myślałem że mnie szlag trafi!!! 192km!!!! jest to realne???? krew mnie zaleje!!!co jest nie halo? zaznacze że butów ciężkich nie miałem i w połowie jeżdziłem tylko po mieście! gaz sekwencyjny masz oppowiedz! prawie 20l/100km
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie wierz w to co mowi Ci sprzedajacy xD nie w naszym debilnym kraju :] Moja 323Ci pali mi 14 gazu w cyklu mieszanym a podobno powinna 12... Ostatnio na trasie, tez mam butle 40 litrow zrobilem 400km ale to trasa. Napewno za duzo Ci pali, na poczatek jedz na kompa do jakiegos dobrego gazownika ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prawie 20l/100km

 

Moja 520i pali w trasie 9, w cyklu miejskim 13,5 - nie ma znaczenia czego (gaz, benzyna), różnica jest pomijalna i mieści się 0,5 litra.

Ewidentnie masz coś źle ustawione, polecam odwiedziny u dobrego gazownika.

Pozdrawiam

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e38 4.4 manual 1997r. TRASA wg. kopmutera 9.5-13 miasto 17-22l PB ....mysle ze na gazie nieco więcej pociągnie;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

323Ci 2,5l 170KM Miasto ~10l trasa ~7l. Ogólnie jak się nie pilnuje obrotów to bywa 12l w mieście ale to już maksimum jakie wyciągam.

Jeżdżę trybem eco czyli but w podłodze do 2,5 tys. każdy bieg i potem hamowanie silnikiem. Jak ktoś się zapyta ''Jak chcesz być eco to kup jakieś 1.4D'' to odpowiem, że 170KM to mało na szybkie rozpędzanie. Jak silnik zawiedzie to się zrobi swapa na 2.8 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

530d Touring 99

 

trasa 45 km + dojazd do centrum Poznania + powrót = niecałe 8 l/100 przy prędkościach sporych - rano spieszę się do pracy a wieczorem na obiad :wink:

nie zauważam istotnej różnicy w spalaniu podczas dużych mrozów zimą lub ponad 30st latem non stop na klimie :cool2:

 

ciekawostka - 2 lata temu zrobiłem długa trasę na zachodnich autostradach - częściowo prędkość dozwolona 110-120 ale prawie połowa trasy przy 170-180 km/h i średnie spalanie wyniosło sporo poniżej 7 !!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

e46 318i M43TU B19 118 KM, średnia liczona na dystansie 11 670 km, 35 % trasa / 65 % Kraków (tak, naprawdę tak dokładnie liczę), spalanie 8,52 l benzyny/100 km. Opony 225/50 R16.
Powyższy post odzwierciedla jedynie prywatne poglądy i stan wiedzy autora, zatem nie musi on opisywać stanu faktycznego. Autor nie bierze odpowiedzialności za skutki decyzji podjętych w oparciu o niniejszy post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc przyszedł czas, abym się dołączył i napisał zapotrzebowanie na pb 98 mojej buńki

 

Pusty zbiornik (wyjeżdżony aż samochód zgasł)

Wlane 20L ostra i to bardzo ostra jazda, przejechane 152 km

Kolejne tankowanie 20L jazda baaaaaardzo ekonomiczna, przejechane 203 km

 

Dodam że silnik przeszedł pewne modyfikacje mechaniczne i elektroniczne, nie wspominając o kapitalnym remoncie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

528 '97 manual kombi opony o szerokosci 235 gaz do poprawki

w trasie 10l lpg przy umiarkowanie dynamicznej jezdzie

w mieszanym 12-13 lpg (okolice malego miasta 40 tys miekszancow)

w typowo miejskiej jezdzie nie mam okazji sprawdzac

Mysle ze jak dojde do ladu z instalka LPG i naucze sie jezdzic benzyniakiem, to z pol litra z tego urwe :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.