Skocz do zawartości

330d Ile robicie na pełnym zbiorniku do zapalenia się rezerw


hunter

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie !! :shock: Opanujcie się !! Przecież nie da się tego czytać. Szczególnie jeden z kolegów który ma auto od niedawna a już mu pali w mieście tyle co 320d w trasie !! Najmniej co udało mi się osiągnać na trasie to ok 850 KM (spalanie niecałe 7), normalnie 700 kM (lato, klima, szybka jazda , spalanie 9l) , w mieście nie zrobilem wiecej jak 480 km i to wiosną, cieplo ale bez klimy. Teraz mam spalanie 12.9 l/100 na krókich odcinkach, a jezdze jak emeryt, bo nawet nie mam gdzie sie rozpedzic. Radze weryfikowac wskazania komputera, bo mi oklamuje nawet do 1,5 litra. Kazdy kto uwaza że jego 330d spali mniej niż w ksiażce- chetnie zamienie sie na tydzien i sam zweryfikuję !!!

Dzięki kolego za te słowa juz myslałem że mam coś nie tak z autem

Najbardziej załamał mnie kolega Rado z jego 800km po mieście - moją żona LUPO 1.4 nie może osiągnąć takiego rezultatu a naprawde jezdzi oszczędnie ! Ojciec ma mietka C220 z 2007 roku i w trasie pali mu 7 litrów a przecież on nie dodaje gazu wcale :twisted2: (bo się zużywa)

 

Przy moim to jesteście abstynentami. Aktualnie 13,5 w mieście.

Rado to już pewnie szampana otwiera :)

 

sorry ale nikt tu nie musi wierzyć , teraz w zimie mi spalanie pokazuje 10,2 l ale głównie jeździłem jak było sporo śniegu , teraz mi spada bo go nie ma , a jeszcze mam ponad pół baku , zwykle na zbiorniku robie własnie 700 - 800 km w zależności jak depcze

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie wiem co mam ci powiedzieć niewieżysz w spalanie 5l ,

 

jest to do zrobienia tylko ja to reczej jazdą nie nazywam nie przekraczaj 120 na trasie , nie przyśpieszaj gwałtownie a tyle ci wyjdzie, jeżeli chodzi o wskazania komputera a realne spalanie to to przeliczałem , wychodzi mniej wiecej to samo

 

jestem ciekawy ile teraz zrobie na tym baku w zimie ,

 

nie wiem czy wiecie ale na spalanie duży wpływ ma ciśnienie w oponach i jakość paliwa , sprawdzcie sobie czy czasem nie jeździcie na kapciu , mi opony trzymają ciśnienie ja to sprawdzam bo to ma spore znaczenie

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za OT, ale ja w 320d tylko raz w życiu w trasie osiągnąłem spalanie 5l./100km i tylko dlatego, że były to specyficzne warunki!

Trasa 100km, praktycznie bez świateł, równo, niedzielny poranek, trasa mało uczęszczana Zgierz - Piątek - Gostynin - Skrzynki. Jechałem w okolicy 100-110km/h na tempomacie i spalanie na kompie wyniosło 4,4l./100km, a że komp zaniża równo o 0,6 litra / 100km, samochów spalił równo 5 litrów na te 100km. Więc jak widzicie nie była to typowa jazda na trasie, podczas której jest ruch, trzeba wyprzedzac, stać na światłach etc, dlatego nie wierzę w takie spalanie w 330d, nawet na trasie.

 

PS. Nie jest to temat o 320d, więc nie będę pisał szczegółowo ile mi spalił podczas różnych podróży, ale powiem tylko, że auto pali naprawdę mało (ale bez przesady, nie 5litrów na tarsie :roll: )

E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód, szczególnie 330d nie jest od tego żeby robic nim jak najwyższe przebiegi, przecież w tym nie ma logiki....

Celem takim natomiast może byc Daewoo Lanos na gaz..... :8)

 

Silnik jest duży, więc musi pożrec "trochę" paliwa a w dodatku wypada czasem jechac nim wicej niż 100km/h albo 120km/h............ :mrgreen:

 

Sorry za OT, ale ostatnio jechałem autostradą, goscia w 330d wyprzedzał TIR i to całkiem płynnie, przy czym kierowca e46 wcale nie spał, ani nie był dziadkiem...... :mrgreen:

Car Detailing - zrób to z Nami :-)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy po co bić piane

 

zapraszam sami zobaczycie , założymy się o klate browaru i wam pokaże , oczywiście ja bede jechał , wynudze się strasznie ale trudno

 

ja to testowałem , bede sobie jechał 100 km/h i tyle mi wyjdzie

ja nie mówiłem o normalnej jeździe w trasie tylko o toczeniu się w trasie ,

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado_! napisał:

Sedan 330xd 204 PS

 

od 700-800 km , jazda w 100 % w mieście

 

50 litrów na 800km to jest 6,25 litra na 100km

53 litrów na 700km to jest 7,5 litra na 100km

 

jazda po mieście :shock:

 

Rado_! napisał:

 

 

Koledzy po co bić piane

 

zapraszam sami zobaczycie , założymy się o klate browaru i wam pokaże , oczywiście ja bede jechał , wynudze się strasznie ale trudno

 

ja to testowałem , bede sobie jechał 100 km/h i tyle mi wyjdzie

ja nie mówiłem o normalnej jeździe w trasie tylko o toczeniu się w trasie ,

 

 

nikt nie bije piany. nawet jakby palił w mieście 11-13 litrów ropy to przy napędzie 4x4 i z 3 litrowym silnikiem byłby to dobry wynik.

sprawdź lepiej rozmiar opon i licznik może przekłamuje przez zbyt małe opony przebieg.

mój kumpel też przez pomyłkę założył w E320cdi małe gumy i mu wychodziło, że mu palił 6-8 litrów. po zmianie gum na właściwe wyszło 10-12 litrów.

 

mi przy 2 litrowym silniku 150km w automacie i kombi pali od 4,5 litra do 16 litrów w zależnosci od warunków (oczywiscie skrajne)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Sorry za OT, ale ostatnio jechałem autostradą, goscia w 330d wyprzedzał TIR i to całkiem płynnie, przy czym kierowca e46 wcale nie spał, ani nie był dziadkiem...... :mrgreen:

Rado!,czy to nie o tobie mowa? :mrgreen:

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado ! jest kolejnym bajkopisarzem, któremu auto pali mniej niż fabryka podaje :lol: , 7,5 w miescie, a w katalogu 9,0. pozatym jaki jest sens kupować 330d i jezdzic tak by mnie TIR'y wyprzedzaly, było kupić rower, wtedy miałbyś spalanie 0,00 na 100 km, sory, ale nie mogłem się powstrzymać :lol:

 

kumpel ma 320d 150 Km i jemu na trasie, jezdzi raczej spokojnie, pali 7l/100 km.

 

pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja sie podziele danymi. W lecie moje 330d 204KM palilo srednio 7,3 a teraz srednio mam 8. Co do dokladnosci kompa to sprawdzalem i oszukuje +- 0,2 wiec zle nie jest. Jesli wam oszukuje wiecej zalecal bym sprawdzenie przeplywki(pewnie wam tez troche wiecej dymi przy ostrym wcisnieciu gazu). Znam przypadek 330xd ktora srednie spalanie pokazywala na 4,5 w lecie. tam ewidentnie przeplywka uwalona ...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado ! jest kolejnym bajkopisarzem, któremu auto pali mniej niż fabryka podaje :lol: , 7,5 w miescie, a w katalogu 9,0. pozatym jaki jest sens kupować 330d i jezdzic tak by mnie TIR'y wyprzedzaly, było kupić rower, wtedy miałbyś spalanie 0,00 na 100 km, sory, ale nie mogłem się powstrzymać :lol:

 

kumpel ma 320d 150 Km i jemu na trasie, jezdzi raczej spokojnie, pali 7l/100 km.

 

pozdro.

 

no niemierzyliście mnie , wydało się , cały misterny plan poszedł ...... :) , faktycznie autostradą jak jade to mnie tiry wyprzedzają , powiedzcie chociaż jaki kolor ma moje autko , może traficie ,

 

mam serie koła 17" , tyle mi wskazywał komp , na poczatku 2x sprawdzałem go i mniej wiecej się sprawdzo , sorki ale ja nieodmierzam jak w aptece ale postaram się przy najbliższym tankowaniu go sprawdzić i wyliczyć jak barman co do mililitra

 

może wam po prostu hamulce trzymają , dla mnie to za duże , 1 sprawdźcie ciśnienie w oponach , 2 hamulce - ale po co lepiej narzekać że wam za dużo pali

 

skoro tacy jesteście pewni to klata browaru za free stoi i czeka ,

ja na razie jak zwykle słysze tu pustosłowie ,

 

to że 320d potrafi wiecej spalić od 330d to nie nowość

 

po co kupiłem 330xd - może po to by posłuchac ludzi co pojęcie nie mają o czym mówią ,

 

ale to z wyprzedzaniem tira tak nawiasem to mi się zdarza , różne rzeczy robie i nie zawsze jade na maxa z bardzo różnych niezależnych odemnie przyczyn , nie zawsze też jeżdze ja , po to kupujesz takie auto że jedziesz sobie jak chcesz i nie musze każdemu na drodze pokazywać co potrafi 330xd

 

i później tacy fantaści opowiadają jak wyprzedzili 330xd , mi się naprawde nie chce udawadniać nawet po chipie 320 - to raczej wy coś udowadniacie na siłe

 

a tak z innej beczki jak ci się zapali rezerwa to ile masz w baku paliwa ?

 

ja zwykle tankuje około 60 l

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w cyklu mieszanym mam na komputerze 6,3l licząc błąd 0,2l daje 6,5l, katalogowo jest 6,7 wiec niewielka pomyłka.

 

Raczej zawsze mi sie zgadzal pomiar komputer -> dystrybutor i w 330d, i w e36 325i Cabrio.

 

Licząc dalej, 55 litrów - zbiornik ma 63 - 8rezerwy to 55l / 6,3l daje ponad 850km i mi mniej wiecej tyle wychodzi. Oczywiscie jak zaczne wciskac na kazdych swiatlach i krecic do 4tys obr to pali 9 i wiecej. Takze kwestia tego jak kto jezdzi.

 

Pamietam jak kupilem 325i to na poczatku mi palila 16 a pozniej kolo 12,5 w miescie.

 

Gdybym mial automat to bym dodal spokojnie +2l do spalania w miescie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wszyscy którym samochody palą "ponad przeciętną" (to też o mnie). My poprostu nie umiemi jeżdzić :twisted2: .

Dziwnym trafem ten sam samochód przy spokojnej jeździe pali mi więcej niż właścicielom o średnio o 20-50% niż innym (mowa o tych co im normalnie samochód pali) :twisted:. No i jak jadą ze mną te osoby to też nagle te samochody dużo palą :twisted:

 

Pozdrawiam

 

PS: nie mogłem się powstrzymać :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rado ! jest kolejnym bajkopisarzem, któremu auto pali mniej niż fabryka podaje :lol: , 7,5 w miescie, a w katalogu 9,0. pozatym jaki jest sens kupować 330d i jezdzic tak by mnie TIR'y wyprzedzaly, było kupić rower, wtedy miałbyś spalanie 0,00 na 100 km, sory, ale nie mogłem się powstrzymać :lol:

 

kumpel ma 320d 150 Km i jemu na trasie, jezdzi raczej spokojnie, pali 7l/100 km.

 

pozdro.

 

proponuje poczytać co pisałem , powiedziałem że się da ale nie to że tak jeżdże - ten samochód mam po to by miał frajde z jazdy i jeżdze tak jak chce , spalanie nie jest dla mnie bardzo ważne , przypomne że ja odliczam sobie 40 % od ceny rynkowej wiec nigdy nie zaprzątałem sobie głowy dokładnymi wyliczeniami co do mililitra

 

powiedziałem tylko że się da uzyskać takie spalanie , jedyne co dokładnie nie sprawdziłem to o ile komputer przekłamuje spalanie

 

i jeszcze raz zwróce wam uwage na ciśnienie w oponach i hamulce , zbyt niskie ciśnienie w oponach powduje nawet do 2l na 100 km większe spalanie , hamulce trzymające to już tyle ile trzymają , dlatego jak kolega powiedział że w trasie mu pali 9-10 l przy normalenej jeździe to dla mnie te 2l za duzo jest

 

to że 320d pali tyle co 330d to jak kupywałem ten samochód to na tym a nie na innym forum tak mówili - i to się sprawdziło , powiem wiecej przy większych prędkościach powyżej 160 km/h 320d spali ci wiecej niż 330d

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Członkowie klubu

Kolega zadał proste pytanie - przy ilu km zapala się rezerwa w 330d.

A tu jak zwykle - mi pali tyle, a Tobie niemożliwe.

 

Moderator, halo?

 

To zaczyna być chorobliwe...

Pozdrawiam,
Grzegorz

330Ci
276218_2.png

335d xDrive
1089970_2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieście od okolo 650 przy szybszej jezdzie

sama trasa do 900 przy jezdzie po jakis wiejskich drogach gdzie szkoda mi zawieszenia i tocze sie 100

 

nie porownujcie automatów i X, sam automat przy szybszej jezdzie po miescie spali do 2 litrow więcej, combi jest troche cięższe wiec z litr tez moze byc wyżej a jak do tego X to robi sie w miescie nawet 4 litry wiecej niz manualny sedan, śmiać mi sie chce z ludzi którzy z uporem maniaka twierdza ze to nie mozliwe przy takiej pojemnosci, ludzie to jest diesel na CR ktory był najlepszym silnikiem w tej klasie prez pare lat, sprawność tego silnika jest duzo wyższa niż benzyny czy starszej generacji diesli, jak myslicie ze zuzyjecie tyle samo węgla do ogrzania budynku starym kaflokiem i nowoczesnym niskoemisyjnym piecem :mrgreen:

technika idzie do przodu, w e90 3.0d ma 240HP i w mieście ma katalogowo coś 7,2 wiec co tym wszystkim dziwnego

pozatym spalania katalogowe sa podowane w średnich warunkach dla średniego kierowcy, wystarczy stosować zasady ecodrivingu i mozna spokojne zejsc ponizej i w cale to ine oznacza jazdy duzo wolniejszej tylko mniej bezmyslnej, poogladajcie sobie na TVNTURBO jest teraz cykl o ecodrivingu, tylko ja juz stosowałem podobne zasady gdy o tym jeszcze nikt nie mówił i stara calibra co ma katalogowo w miscie 11 powyzej 10 raczej mi w miescie nie przkraczala :mrgreen:

bardzo duży wpływ ma też to jak sie jezdzi krótkie odcinki w mieście na niedogrzanym silniku wtedy 10 moze spokojnie lyknac, mowie oczywiscie o sedanie w manualu bo przy innych moze byc i 14 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mieście od okolo 650 przy szybszej jezdzie

sama trasa do 900 przy jezdzie po jakis wiejskich drogach gdzie szkoda mi zawieszenia i tocze sie 100

 

nie porownujcie automatów i X, sam automat przy szybszej jezdzie po miescie spali do 2 litrow więcej, combi jest troche cięższe wiec z litr tez moze byc wyżej a jak do tego X to robi sie w miescie nawet 4 litry wiecej niz manualny sedan, śmiać mi sie chce z ludzi którzy z uporem maniaka twierdza ze to nie mozliwe przy takiej pojemnosci, ludzie to jest diesel na CR ktory był najlepszym silnikiem w tej klasie prez pare lat, sprawność tego silnika jest duzo wyższa niż benzyny czy starszej generacji diesli, jak myslicie ze zuzyjecie tyle samo węgla do ogrzania budynku starym kaflokiem i nowoczesnym niskoemisyjnym piecem :mrgreen:

technika idzie do przodu, w e90 3.0d ma 240HP i w mieście ma katalogowo coś 7,2 wiec co tym wszystkim dziwnego

pozatym spalania katalogowe sa podowane w średnich warunkach dla średniego kierowcy, wystarczy stosować zasady ecodrivingu i mozna spokojne zejsc ponizej i w cale to ine oznacza jazdy duzo wolniejszej tylko mniej bezmyslnej, poogladajcie sobie na TVNTURBO jest teraz cykl o ecodrivingu, tylko ja juz stosowałem podobne zasady gdy o tym jeszcze nikt nie mówił i stara calibra co ma katalogowo w miscie 11 powyzej 10 raczej mi w miescie nie przkraczala :mrgreen:

bardzo duży wpływ ma też to jak sie jezdzi krótkie odcinki w mieście na niedogrzanym silniku wtedy 10 moze spokojnie lyknac, mowie oczywiscie o sedanie w manualu bo przy innych moze byc i 14 ;)

co ty w ogóle porównujesz? tu jest mowa o e46 w którym jest CR I i II generacji a nie o e90 w którym jest CR III generacji.

Ecodriving to super sprawa tylko jakoś średnio się sprawdza w zakorkowanym mieście,a teraz jest to norma prawie wszędzie.

A little piece of heaven in my hands
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eco driving w miescie sie super sprawdza. Juz dawno sie nauczylem ze gnanie z zielonego swiatla to tylko wieksze zuzycie paliwa i zachwile gotowanie sie hamulcy zeby stanac przed kolejnym czerwonym. Poprostu na to nie ma sily trzeba to przebolec...
X5 e53 10L/100km automat. 184@245
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eco driving w miescie sie super sprawdza. Juz dawno sie nauczylem ze gnanie z zielonego swiatla to tylko wieksze zuzycie paliwa i zachwile gotowanie sie hamulcy zeby stanac przed kolejnym czerwonym. Poprostu na to nie ma sily trzeba to przebolec...

i dzieki takiej jezdzie tworza sie korki - jak widze ludzi ktorzy zostawiaja miedzy samochodami ruszajacymi spod swiatel odleglosc w ktorej 2 autobusy by sie zmiescily to rece opadaja

tu oszczedzisz 0,5l/100km ale stojac w korku dluzej i tak to wypalisz

ale coz - chociaz na klockach zaoszczedzisz :mad2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie BC przekłamuje ok 1,5l.

 

Spalanie w czysto w mieście głównie godzinach szczytu 10,4 do 11.4 w zimie.

 

Trasa ostatnio Warszawa-Gdańsk-Warszawa 690 km i się rezerwa nie zapaliła. Srednia 80 km/h czas 4,5 h w jedną stronę razem z wyjazdami i wjazdami do miast. Spalanie liczone na stacji 7.7.

 

Spalanie na trasie zależy również od ilości wyprzedzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.