Skocz do zawartości

330d Ile robicie na pełnym zbiorniku do zapalenia się rezerw


hunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak zrobisz 100 poniżej połowy, to jak 900 na całym :shock:

 

Jakie masz spalanie na BC i jaka srednią prędkość.

 

pytales o rezerwe a nie ile na połowie, jak skończę prace to spojrze

 

 

edit : widze mały misunderstood - jak dojdzie do połowy baku to tankuje a nie, ze wskazówka nie schodzi poniżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to ja napisze jak jest u mnie bo widze, ze wielu osobom moje 900km na baku nie pasuje... Jadąc na trasie Toruń - Wiedeń spalanie średnie 5,6l/100km w lecie w 2 osoby. Wychodzi, ze na 55litrach dalbym rade zrobic blisko 1000km. Tankowalem jak mialem 930 przejechane. Nie pamietam czy juz sie palila rezerwa i ile komputer pokazywal ze jeszcze przejade.

 

Przecietnie mam do przejechania ok. 130km jak sie zapali rezerwa. To by sie zgadzalo, ze przy moim stylu jazdy w terenie w jakim sie poruszam srednie spalanie 330d 184PS Sedan Manual to jakies 6,5-7litrow.

 

Srednia predkosc na komputerze to 39,5km/h

 

ile wy macie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Teraz mam 12,7 l/100 km , skrzynia automat. Średnia prędkość to 19 km/h

Wg wyliczeń BC i przejechanych kilometrów mogę zrobić na tym zbiorniku 550 KM , do 0 na BC.

To masz tak jak ja dokładnie średnią mam 23 km/h i na OBC właśnie tyle mi pokazuje :mrgreen:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eco driving w miescie sie super sprawdza. Juz dawno sie nauczylem ze gnanie z zielonego swiatla to tylko wieksze zuzycie paliwa i zachwile gotowanie sie hamulcy zeby stanac przed kolejnym czerwonym. Poprostu na to nie ma sily trzeba to przebolec...

i dzieki takiej jezdzie tworza sie korki - jak widze ludzi ktorzy zostawiaja miedzy samochodami ruszajacymi spod swiatel odleglosc w ktorej 2 autobusy by sie zmiescily to rece opadaja

tu oszczedzisz 0,5l/100km ale stojac w korku dluzej i tak to wypalisz

ale coz - chociaz na klockach zaoszczedzisz :mad2:

 

Zawsze bawią mnie te tematy, więc się też odezwę: Kolego maciekk, gdybyś kiedykolwiek przeczytał choć fragment jednego artykułu o ED, wiedział byś, że jedna z kardynalnych zasad ED jest możliwie duże obciążanie silnika (w celu osiągnięcia możliwie dużej sprawności) w trakcie przyspieszania. A więc jeśli ktoś zostawia lukę na dwa autobusy to jeździ jak ___a a nie jak ecodriver.

 

Dodam że e46 320d z wirusem paliło regularnie 8,5 l/100 km z wyjątkiem przejazdów przez Niemcy do Belgii - wtedy zużycie rosło o około 1 litr/100 km. e91 z EfficientDynamics pali zdecydowanie mniej. Jak widać w podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 12,7 l/100 km , skrzynia automat. Średnia prędkość to 19 km/h

Wg wyliczeń BC i przejechanych kilometrów mogę zrobić na tym zbiorniku 550 KM , do 0 na BC.

To masz tak jak ja dokładnie średnią mam 23 km/h i na OBC właśnie tyle mi pokazuje :mrgreen:

 

To zobaczymy czy spadnie Ci spalanie jak zrobisz wtryski.

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi w styczniu w jezdzie miejskiej zrobil 500km. czyli 10l na 100km. :evil:

czyli książkowo wg producenta powinno być 9,9l na 100km.

 

chyba pora sprzedać smoka i kupić coś z wiekszym i mocniejszym silnikiem jak Rado_!

przynajmniej bedzie mieć lepszego kopa i spalanie 6 litrow na 100km w miescie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna uwaga: dane fabryczne uzyskiwane są w ściśle określonych warunkach, mających niewiele wspólnego z realną jazdą. Ich celem jest porównanie zużycia paliwa rożnych aut na "tej samej trasie" czyli w tych samych warunkach. Norma opisuje między innymi temperaturę i ciśnienie panujące w pomieszczeniu z hamownią. Najważniejsza różnica w stosunku do naszych realiów: w cyklu miejskim (wg ECE R101) maksymalna prędkość to 50 km/h, średnia 19 km/h a w cyklu pozamiejskim odpowiednio: 120 i 63. Dlatego, jeszcze w czasach Szkoły Auto, musiałem często odpierać ataki niezadowolonych klientów na biednych dealerów Skody, dotyczące wartości średniego zużycia paliwa. Robiłem to w bardzo prosty sposób: zapraszałem takiego klienta na jazdę próbną i po tym jak po raz kolejny rozpędzał się on do 80 km/h zapraszałem z powrotem do bazy i prezentowałem wykres z przebiegiem testu - widok opuszczonej szczęki bezcenny. :twisted2:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 12,7 l/100 km , skrzynia automat. Średnia prędkość to 19 km/h

Wg wyliczeń BC i przejechanych kilometrów mogę zrobić na tym zbiorniku 550 KM , do 0 na BC.

To masz tak jak ja dokładnie średnią mam 23 km/h i na OBC właśnie tyle mi pokazuje :mrgreen:

 

To ja jestem szatan. Mam średnią 28,3 km, zużycie paliwa 12,9 (BC)

Miasto to samo, pale tyle samo, a jeżdżę szybciej :)

 

 

Rado_! już się szykuje do riposty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz mam 12,7 l/100 km , skrzynia automat. Średnia prędkość to 19 km/h

Wg wyliczeń BC i przejechanych kilometrów mogę zrobić na tym zbiorniku 550 KM , do 0 na BC.

To masz tak jak ja dokładnie średnią mam 23 km/h i na OBC właśnie tyle mi pokazuje :mrgreen:

 

To ja jestem szatan. Mam średnią 28,3 km, zużycie paliwa 12,9 (BC)

Miasto to samo, pale tyle samo, a jeżdżę szybciej :)

 

 

Rado_! już się szykuje do riposty.

 

Nieeee, no stary tyle to palą ciężarówki; z niektórymi z nas za kierownicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jakub tylko że ja ciągle sprawdzam jakie mój ma przyśpieszenie i uwielbiam jak mnie w fotel gniecie :lol:

Pojeździj w ten sposób 3/4 zbiornika po mieście i wtedy daj znać co masz na OBC

może troszke naraże Cie na koszty, ale będe miał JASNOSC :mrgreen:

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakub tylko że ja ciągle sprawdzam jakie mój ma przyśpieszenie i uwielbiam jak mnie w fotel gniecie :lol:

Pojeździj w ten sposób 3/4 zbiornika po mieście i wtedy daj znać co masz na OBC

może troszke naraże Cie na koszty, ale będe miał JASNOSC :mrgreen:

 

Mam wyższą średnią prędkość.

 

Umówmy się wieczorem, skasujemy kompy i się pościgamy. Wyniki opublikujemy na Forum. Oczywiście spalania. Warunki identyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam na rezultaty :D Cholera gdyby nie jutrzejsze zaliczenie to też bym podjechał, do Włocławka mam 100km :D Traskę bym sobie strzelił, bo już usiedzieć nie mogę...

 

Normalne w sesji. Robić wszystko, żeby się nie uczyć. :)

 

Wyścig odlożony, może na jutro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.