Skocz do zawartości

330d Ile robicie na pełnym zbiorniku do zapalenia się rezerw


hunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 194
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Temat nosi tytuł "ile robicie na pełnym zbiorniku .... ?" a niektórzy po prostu omyłkowo wypowiadają się na temat "ile udało mi się najwięcej przejechać...?".

 

tak twoje to wnoszą dużo , coś tam ci się wydaje że wiesz o dislach ,

 

pomyliłeś topik , załóż sobie watek dotyczący benzyny i tam swoje trafne uwagi głoś i później pouczaj innych co mogą mówić a co nie

 

a propo umyłem samochód :) teraz przetestuję pewną teorie kolegi że jak jest czysty to mniej pali :)) niestety z myjni do domu już mi się troche pobrudził :)

była E36 1.8i , 1992r

jest E46 330 xd 204 PS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Pojechałem sobie w traske bo już wytrzymać nie mogłem. Jesztem w szoku jak auto jezdzi po wymianie wtrysków :dance:

1. Na starych wtryskach musiałem wcisnąć dość znacząco gaz aby auto poszło - teraz muskam gaz i samochodzik odjeżdża

2. SPALANIE wcześniej choć bym na uszach stanął nie mogłem zejść w trasie poniżej 6,9 L - dzisiaj mój rekord przy prędkości 100 do 120 5,8 jazda bardzoooooooooo delikatna ale płynna !!

Po wjechaniu do miasta spalanie wzrosło na 6,3L, wcześniej to było nie realne

Podsumowując

Auto po wymianie wtryskiwaczy na takie z korekcjami 0,3 (wcześniej nawet 6!!) odzyskało moc w dolnym zakresie, jedzie dobże jak tylko muskam gaz - wcześniej tak nie było. :cool2:

Dodam jeszcze tylko że moją uwagę zawsze przykówała okpcona rura wydechowa po zewnętrznej stronie, po naprawie rura jest czysta

Myślę że auto jeszcze bardziej będzie odzyskiwało siły ponieważ stopniowo będzie wypalany syf który jest w wydechu.

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojechałem sobie w traske bo już wytrzymać nie mogłem. Jesztem w szoku jak auto jezdzi po wymianie wtrysków :dance:

1. Na starych wtryskach musiałem wcisnąć dość znacząco gaz aby auto poszło - teraz muskam gaz i samochodzik odjeżdża

2. SPALANIE wcześniej choć bym na uszach stanął nie mogłem zejść w trasie poniżej 6,9 L - dzisiaj mój rekord przy prędkości 100 do 120 5,8 jazda bardzoooooooooo delikatna ale płynna !!

Po wjechaniu do miasta spalanie wzrosło na 6,3L, wcześniej to było nie realne

Podsumowując

Auto po wymianie wtryskiwaczy na takie z korekcjami 0,3 (wcześniej nawet 6!!) odzyskało moc w dolnym zakresie, jedzie dobże jak tylko muskam gaz - wcześniej tak nie było. :cool2:

Dodam jeszcze tylko że moją uwagę zawsze przykówała okpcona rura wydechowa po zewnętrznej stronie, po naprawie rura jest czysta

Myślę że auto jeszcze bardziej będzie odzyskiwało siły ponieważ stopniowo będzie wypalany syf który jest w wydechu.

Nic tylko pogratulować :D

Dobrze słyszeć, że auto jeździ lepiej i do tego mniej pali.

 

PS. W niedalekiej przyszłości odezwę się, może też mi sprawdzisz wtryski Inpą :)

Edytowane przez Burner
E46 320d 175 PS@365Nm ...by Rogalotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
Inpą albo Disem, dodam tylko że dopiero jak sam sobie zdiagnozowałem auto (troche to trwało) to wyszło żę wtryski uwalone, wcześniej tylko mnie kasowali za diagnoze i mówili że wszystko ok., ale czułem że coś nie tak
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Jestem w szoku jak mało pali !!!! No normalnie szok

Dzisiaj nakręciłem 200km a auyo chodzi coraz lepiej a spalanie rewelacja

faktem jest że jechałem spokojnie 100-110

Sami zerknijcie

%5B500%3A480%5Dhttp%3A//images49.fotosik.pl/63/a4eee30a3f67c367med.jpg

Takich cyferek od kiedy mam to auto nie widziałem

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gratulacje:D

hunter, przebiłes chyba już w spalaniu rado_!

a masz przecież 4X4.

 

kurde może u mnie też jest coś z wtryskami; korekcje mam -0,9; -0,4;0,4;0,9 (jakoś tak dziwnie, jakby symetrycznie komp. pokazywał) norma jest chyba do 3.

ale z tego co pamietam czesto jest tak, że korekcje dobre a wtrysk jest padnięty.

 

 

hunter zrób testy na tankowaniu. ja pamiętam, że jak mi wtryski padły w mesiu to zaczął palić około 25% więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wiesz, to były testy na spokojną jazdę, delikatne muskanie gazu i może 10 wyprzedzeń, gdybym jechał normalnie jak to ja pewnie nie było by takich rezultatów :nienie:

Co do spalania to pamiętaj że to była czysta trasa i zero miasta, ale na tamtych wtryskach nie zrobiłbym w życiu tych cyferek, po trasie sprawdziłem korekcje i na czterech są 0,1 lub 0,0 a na dwuch 0,2

Nie chce zapeszać ale chyba troszke mi sie przyfarciło z tymi wtryskami

Teraz tylko trzeba dobre paliwo tankować żeby nie popsuć

Co do Twoich korekcji to jest normalne że tak symetrycznie jest!!

jeśli jeden niedomaga to drugi mu pomaga

Przetestowałem to próbami wyciągania i wkładania wtrysków

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do Twoich korekcji to jest normalne że tak symetrycznie jest!!

 

to mnie zaskoczyles, nie wiedzialem tego.

 

w moim troche mnie denerwuje za duze spalanie. z reguly jade jak dziadek czyli powoli i powoli gazuje, czasami jak depne bardziej to potrafi puscic czarnego bąka - nowy filtr powietrza i odma i czyszczony EGR.

 

no i komputer przeklamuje ostatnio o 1 L (jak bylo cieplej to oszukiwal o 0,5). pokazuje spalanie 5,5 litrów a jest 6,5 litrow po autostradzie.

 

hunter, po wymianie wtryskow, jak depniesz przy obciazeniu puszcza czarny dym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Kolego wtryski moim zdaniem masz ok

Spalanie tez masz ok, ile chciałeś żeby Ci paliła 4 litry??

Moim zdaniem wszystko spoko

Ja przed wymianą wtrysków jeżdziłem jak dziadek a i tak spalała mi 8,3 litra w trasie przy 90-120 dlatego szukałem i męczyłem temat

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwszym dniu dziadkowania odpusciłem sobie - tak więc przy ekonomicznej jeździe po mieście(pierwsze 50km dalej nie wytrzymałem) (gdańsk i gdynia - fakt faktem jeźdżę o takich godzinach, ze w korkach praktycznie nie stoje) 700km i zaświeciła się rezerwa hymmm po tej dziadkowej jeździe musiałem odreagować heheh to przyciskałem więcej niź zwykle ;) komp pokazuje 7,4 i się to mniej więcej pokrywa, aha śnieg spadł to bączki też poszedłem kręcić, a wiadomo jaki to ma wpływ na spalanie hehehe ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Tak na zakończenie tematu.

Dziś zrobiłem trase ponad 300km

Spójrzcie na ilość paliwa i przebieg dzienny od pełnego zbiornika

:roll2:

http://images44.fotosik.pl/64/811ba6c04716b2aemed.jpg

Pozdrawiam wszystki i dziękuję za wszystkie rady

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jechalem jechalem i to dokladnie taka jak ty...lepsz trakcja ale mniejsza radosc z prowadzenia...jak dla mnie bmw to tylko tyl,no moze jakbym mieszkal w szwecji lub finlandi

 

wersja 4x4 ma 68% momentu przekazywanego na tył. Auto jest nadsterowne i można rzucać tylem jak się chce i w dodatku w kontrolowany sposób prowadzić bokiem auto w zakręcie.

Nie jeździłeś BMW 330xd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Właśnie wróciłem z dalszych prób wyczerpania paliwa

Przejechałem 788km w weekend i zatankowałem 55 litrów (tyle weszło do pełna), jestem zadowolony chociaż myślałem że przejadę więcej.

Większość to była trasa chociaż po Warszawie i Bydgoszczy też troche pojeździłem.

http://images38.fotosik.pl/60/002cdac4aadf0ec7med.jpg

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wróciłem z dalszych prób wyczerpania paliwa

Przejechałem 788km w weekend i zatankowałem 55 litrów (tyle weszło do pełna), jestem zadowolony chociaż myślałem że przejadę więcej.

Większość to była trasa chociaż po Warszawie i Bydgoszczy też troche pojeździłem.

http://images38.fotosik.pl/60/002cdac4aadf0ec7med.jpg

 

Jaka średnia ?

QUATTRO

Diesel ? No thanks....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.