Skocz do zawartości

Wielkopolskie


AdminOld

Rekomendowane odpowiedzi

A jeszcze jedna kwestia, ceny. Sprawdzajcie, pytajcie i porównujcie. To co praktykują niektóre warsztaty to skandal. Byłem w Długiej Goślinie u p. Marchlewskiego, wszystkie ceny zawyżone. Oszustwo i nie polecam tego "mechanika". Facet tylko dużo mówi, jak ci wymieni pół samochodu i skasuje 4 tys to trafi na faktyczną usterkę. Żenada, a wy go polecacie bo nie znacie prawdy, tylko wierzycie w to co on wam wmówi. :
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam!

 

Chciałabym przestrzec przed pseudo-mechanikiem mieszczącym się

w Baranowie k.Poznania na ul. Wiosennej 5.

Oszust pierwsza klasa! Omijać szeeerokim łukiem!

 

Auto trafiło z uszkodzonym termostatem, po jego wymianie (600zł!) auto posiadało uszkodzoną chłodnicę (która pierwotnie była sprawna i w bezbłędnym stanie :!: ). Niejaki "p.Krzysztof" przetrzymywał samochód kilka dni zwodząc rychłą naprawą! Auto odzyskane po zapłaceniu kilku stówek za dosłowne NIC :mad2: ! Dno dna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam.planuje mały remament w mojej e39 523i.

-wymiana tylnich amorów(zawieszenie nivo)

-wymiana tarcz i klocków przód(textar)

-wymiana oleju,filtrów (oleju,paliwa,kabinowy)

-napełnienie klimy,odgrzybienie itd.

z tego co czytam to pan mikołajczak ma dużo pozytywów , myślałem tez o AUTOHELP w suchym lesie.

 

Jeśli ktos robił naprawy w autohelpie i u pana mikołajczaka prosze o opinie.

 

Ewentualnie na GG 729709

 

pzdr

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam,

 

Jeśli poniższe nie powinno być w tym dziale, proszę o przeniesienie we właściwe miejsce, byle nie do działu dostępnego tylko dla klubowiczów, gdyż dzisiaj/jutro jeszcze nie będę klubowiczem, gdyż jestem przed zakupem BMW.

 

Noszę się z zamiarem kupna (mimo wszystko) od Niezależna stacja obsługi BMW s.c. Fangrof w Pile.

 

Czy ktoś z was miał może styczność z nimi? A może nawet kupował od nich samochód?

 

Byłbym ciekaw wszelkich opinii tych dobrych jak i złych.

 

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Obecnie posiadam E65 730d

Zdecydowanie polecam warsztat "WOYTECH" Wojtka Adamka w Koninku pod Poznaniem.

W ostatnim czasie dwukrotnie korzystałem z usług Wojtka:

-sierpień: naprawa licznika

-wrzesień: turbina i filtr cząstek stałych

Nawet nie chce myśleć ile kosztowałaby mnie ta druga naprawa w autoryzowanym serwisie. Pierwszą ASO wycenił na 5500 PLN, w Woytechu koszt wyniosl 150 PLN.

 

Jeżeli macie jakieś pytania prosze PW, podam namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
OSTRZEGAM !!!!!!! OSTRZEGAM !!!!!!!!! PO STO KROĆ OSTRZEGAM!!!!!

Żerko BOSCH

ul.Mogilenska 19

Poznań

tel.061/653 61 59

-naprawa pomp wtryskowych na stanowiskach pobierczych-

 

Miałem awarię pompy wtryskowej od BMW 3 , zawiozłem do "mgr.inż.Żerko . poinformowano mnie ,że po sprawdzeniu usterki zostanie wyceniony koszt naprawy. Po tygodniu !!!!! (sprawdzenie polega na podłączeniu do komputera czas ok 5 min .- informacja zaczerpnięta od podobnego warsztatu z Bydgoszczy) otrzymałem wiadomość ,że koszt naprawy ( wymiany układu scalonego ) wyniesie bagatela 3700 ,- !!!!! Sprawdziłem jaki koszt naprawy będzie w Bydgoszczy w firmie BOSCH - AUTO - SERVICE MIECZYSŁAW KLUSZCZYŃSKI okazało się ,że 2100,- .Długo się nie zastanawiając pojechałem odebrać moją pompę do mgr.inż Żerko .No i zaczęło się . Okazało się ,że za sprawdzenie czyli podłączenie do komputera w/w pompy Pan mgr.inż Żerko zarządał 500 złotych. Po długich sporach zostałem zmuszony do uiszczenia zapłaty .

Nie polecam chamskie zachowanie mgr.inż Żerko i jego obsługi , oszustwo a zarazem współczucia wszystkim tym którzy w tej chwili mają tam swoje pojazdy .Odsyłam do osobnego forum na temat tego warsztatu mgr.inż Żerko . :nienie: :nienie: :nienie:

Zgadzam się całkowicie.Ten warsztat to banda naciągaczy.Sam się przekonałem!!!

No kurcze pieczone święta prawda! Ta firma chyba nie ma zadowolonego lienta a ciągną tam już taki szmat czasu, dawno temu mieli nawet dobrą opinie po poznaniu - i ja popłynąłem na tej opinii, ODRADZAM również

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Polecam również:

NAPRAWA BMW MIKOŁAJCZAK

Poznań, ul. Strzeszyńska 227

tel. (061) 822 18 16

 

Zajmowali się moim e39, po wstępnej rozmowie przed naprawą odniosłem

wrażenie, że mam do czynienia z profesjonalistą (rozmawiałem z szefem), efekt po naprawie potwiedził moje przypuszczenie :D

 

Byłem. Potwierdzam dobre wrażenie jakie robią. Sympatyczna i rzeczowa obsługa, na placu same beemki. Podoba mi się, że zakładają oryginalne części - mam na tym punkcie fioła. Jednak zapytam o ceny części, czy są ok? (jestem początkującym posiadaczem BMW - wcześniej jeździłem szybkimi japońcami i oryginały tanie nie były - jednak mam nieodparte wrażenie, że jednak trochę tańsze niż od BMW). Przykłady cen brutto, bez robocizny:

 

Olej silnikowy BMW syntet. castrol 5W30 - 67 zł/litr

F. oleju - 75 zł/szt.

F. powietrza - 220 zł/szt.

Klocki ham. przód + czujnik klocków - 560 zł

Łączniki stabilizat. przód - 120 zł/szt

Wycieraczki przód - 150 zł/para

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Witam, dzisiaj zdecydowalem sie na wymiane oleju w mojej automatycznej skrzyni . Wybralem warsztat TEO MOTORS i narazie jestem zadowolony. Szybko, sprawnie, najpierw sprawdzili jakosc starego oleju, czy nie ma opilkow. Sami powiedzieli, ze jezeli bedzie syf to nie beda wymieniac. Auto ma przejechane 168 tys. pierwszy raz mialo teraz wymieniany olej, ogolnie wszytsko wyglada super, brak opilkow, weszlo 5,5 litra oleju + filtr + uszczelka koszt 480 zł brutto. Teraz mam wrazenie ze wogole nie czuc jak zmienia biegi. narazie dziala super, oby tak dalej ;) http://www.teomotors.pl/2,kontakt prosic do tel. Łukasz albo p. Teodora .Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Szukam dobrego mechanika/elektryka na południowym wschodzie Poznania (okolice: Kórnik, Środka Wlkp., Września). Po prostu chciałem się umówić na badanie autka przed zakupem.

Co prawda zawsze można podjechać do ASO Olszowiec (650 zł) albo Smorawiński (485 zł), ale jak uda się znaleźć jakiś zacny warsztat nieco bliżej i trochę taniej to będzie super. Z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Chciałbym skorzystać z usług w/w warsztatu ale jednak najpierw wolę zaczerpnąć rady czy warto. Jeżeli ktoś naprawiał tam swoja Beemke proszę o opinię.

Mianowicie chodzi mi o jakość wykonywania napraw, ceny, obsługę klienta ( nie mam ochoty szarpać się z buractwem :norty: ) i mniej wiecej czy srpawnie im to tam idzie :) słowem opłaca się :?: :?:

Pozdrawiam.

Bawaria Może Więcej :)


( OO=[][]=OO )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Olszowieć Poznan = oszust.

Kupiłem x5 z 2008 roku i 124000km na liczniku. Samochód serwisowane itd. Książki i klucz ok. Co się okazuję. Po przejechanie 12000km w Niemczych padł mi silnik. ASO BMW w Niemchych powiedział ze koszt naprawa jest około 12.000 Euro. A co Olszowiec na to: TO MÓJ PROBLEM, mam również odmowę na holowanie samochód do nich. Więc sprawa idzie do sądu!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

osc współczuje!

słyszałem od kumpla który pracował u niego że leci w kulki ze wszystkim i na wszystkim czym się da.

 

PS.

Czy może mi ktoś polecić dobry serwis w poznaniu do którego mógłbym podjechać na komputer oraz kasacje błędów?

http://farm8.staticflickr.com/7143/6826155841_0459a462fa.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Woytech w Koniko pod Kornikiem kolo Poznania, porazka!!! niby fachowiec od bmw. Matol a nie fachowiec. Kazalem mu sprawdzic instalacje od wspomagania Active Stearning w e60, zadzwonil na nastepny ze na pewno uwalona maglownica. Za wymiane maglownicy krzyknal 1200 zl plus 200 zl olej itd, jakis kosmos! Okazalo sie ze byl jeden kabel upalony, o czym wczesniej go informowalem ze pewnie tak jest. Ten osiol sie uparl przy swoim, wydalem 1500 zl na inna maglownice niepotrzebnie a on za rzekome sprawdzenie instalacji skasowal 450 zl. Zal zal i jeszcze raz zal. Stanowczo odradzam!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Olszowieć Poznan = oszust.

Kupiłem x5 z 2008 roku i 124000km na liczniku. Samochód serwisowane itd. Książki i klucz ok. Co się okazuję. Po przejechanie 12000km w Niemczych padł mi silnik. ASO BMW w Niemchych powiedział ze koszt naprawa jest około 12.000 Euro. A co Olszowiec na to: TO MÓJ PROBLEM, mam również odmowę na holowanie samochód do nich. Więc sprawa idzie do sądu!!!!

To jeszcze nie oznacza, że sprzedali Ci wadliwy samochód. A wtedy się w sądzie zdziwisz. I z tym oszustem też uważaj, bo to już pod paragraf podpada ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Również nie polecam BMW Olszowiec;

Ceny z kosmosu :shock: , nie chcą nawet wziąć auta jak nie zgodzisz się na 550zł za sprawdzenie na 'dzień dobry', brak ori części na miejscu, długi jak na ASO BMW czas oczekiwania.

 

 

Polecam natomiast Dawida (dawny adres warsztatu; Ostrobramska 37, Poznań)

Nowy adres: Ul.Węglowa teren CENTRUM HOBBYSTYCZNEGO SILVAPOL;

Zawsze szybko, fachowo, dobre ceny i co najważniejsze jest uczciwy i na nic nie naciąga. Jedyna wada, że na wolny termin czasem trzeba długo czekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ostatnio byłem u Mikołajczaka, jak najbardziej profesjonalny mechanik, może ewentualnie mógłby być trochę tańszy, bo za wymianę klocków z przodu + kasowanie informacji w komputerze i bodajże jeszcze coś drobnego zapłaciłem ponad 1000.

 

Wcześniej byłem kilka razy na serwisie u Smorawińskiego, były to drobne rzeczy, jak wymiana filtrów czy oleju, też nigdy nie było problemu, na nic mnie nie naciągali także też byłem zadowolony, trudno mi porównywać ceny ale myślę że kształtowały się na podobnym poziomie jak u Mikołajczaka (pewnie ze względu na dostęp do tańszych części)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jak by ktoś potrzebował naprawić Webasto w dobrej cenie polecam tego gościa. Naprawdę fachowa obsługa i przystępne ceny. Można tak że wysyłać piece pocztą do diagnozy. Należy przed diagnostyką umówić się telefonicznie. POLECAM !

 

DANMAR MARIUSZ NOWAK

SOSNOWA 7

63-040 NOWE MIASTO NAD WARTĄ

 

0504045682

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zygmunt Marchlewski

warsztat w Długiej Goślinie pod Poznaniem. Naprawiam tam drugą beemkę. Facet jest specyficzny,ale zna się doskonale na autach. Głównym mechanikiem jest jego syn. maja na miejscu jakieś 20 różnych beemek na części,a oprócz tego wielką hale z częściami. Od 20 lat naprawiają tylko bawarki. Nie zawiodłem sie ,polecam.

Nic nie stuka nic nie puka...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.