Skocz do zawartości

Szyba czołowa


nazwaUzytkownika1685050697

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich- dodam swoje 5 groszy w temacie: ja mam czwartą szybę w G05. Pierwsza pękła po uderzeniu kamyka przy przebiegu...80 km! Drugą pękła miesiąc później... Trzecia pękła po roku- ale nie od kamienia a od kry lodu spadającej z TIR'a jadącego na A1 na psie obok. Wtedy uszkodzony został tez dach nad szybą- przed panoramą. Zatrzymałem gościa i robiłem z jego OC. Teraz mam dwa pęknięcia (pajączki) od jakiegoś 1,5 roku i tak z tym jeżdżę. Są za duże do naprawy ale nic się z nimi dalej od tego czasu nie dzieje. Więc tak z nimi jeżdżę. Za każdym razem miale szyby w oryginale Fuyao. 

Jak mi powiedział raz gościu od szyb: "co się dziwić że te szyby teraz takie kiepskie- szyba do X5 G05 waży połowę tego co szyba do starej 'jedynki'- więc jak ma cokolwiek wytrzymac?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem sobie niedawno jakie dostępne są zamienniki  i za ok 2500 zł (czyli połowa fabrycznego Fuyao) można mieć Pilkingtona z montażem. Więc na wiosnę, jak się drogi trochę oczyszczą z kamieni wymienię na nową (nie wiem czy będę robił z ubezpieczenia czy  nie- a też mam pakiet szyby- 2 szt. na rok max- Allianz).

Tak czy inaczej mi teraz "stukneło" 4 lata i 120 kkm w moim X5 50d. Właśnie wykupiłem to auto z BMW FS. Szkoda było oddawać bo auto mam uszanowane i jeszcze rok gwarancji fabrycznej a kwota wykupu była naprawdę atrakcyjna. Ale zamawiam następne X5- już (niestety) LCI. Teraz będzie 40i. Zobaczymy jak się benzyna będzie sprawować- 381 KM powinno dać radę.

Edytowane przez mihoo888
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 6.01.2024 o 23:29, Marchall napisał(a):

U mnie tez 4ta. Wszystko ciagne z pakietu Szyba w Allianz. Jakby nie ten pakiet to nie wiem co. Ale przez to chyba jestem skazany do konca zycia na Allianz

Dlaczego do końca życia? Czy jeśli ciągniesz ze wspominanego pakietu, to chyba idzie to poza AC i nie jest wpisywane do UFG, tak? Czyli mógłbyś zmienić bez wpływu na zniżki AC. Inna sprawa, że z tego, co piszecie Allianz umożliwia wymianę na oryginały.

Mnie teraz spotkała ta sama sprawa, pierwszy pająk po powrocie z Austrii (kamyk uderzył w tamtą stronę, a mróz zrobił swoje, jak auto postało). Mam PZU akurat i z tego, co czytam, to chyba z PZU Auto Szyba mam tylko zamienniki. Ale będę się upewniał. W sumie biorąc pod uwagę fakt, jak często lecą te szyby, to nie mam napinki na oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, kenhor napisał(a):

Dlaczego do końca życia? Czy jeśli ciągniesz ze wspominanego pakietu, to chyba idzie to poza AC i nie jest wpisywane do UFG, tak? Czyli mógłbyś zmienić bez wpływu na zniżki AC. Inna sprawa, że z tego, co piszecie Allianz umożliwia wymianę na oryginały.

Mnie teraz spotkała ta sama sprawa, pierwszy pająk po powrocie z Austrii (kamyk uderzył w tamtą stronę, a mróz zrobił swoje, jak auto postało). Mam PZU akurat i z tego, co czytam, to chyba z PZU Auto Szyba mam tylko zamienniki. Ale będę się upewniał. W sumie biorąc pod uwagę fakt, jak często lecą te szyby, to nie mam napinki na oryginał.

W dzisiejszych czasach zamiennik często jest „poprawioną” wersją oryginału i to może czasami zadziałać na plus-Szczególnie, że jak widać szyba czołowa to kolejny fabryczny bubel BMW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.01.2024 o 02:47, kenhor napisał(a):

Dlaczego do końca życia? Czy jeśli ciągniesz ze wspominanego pakietu, to chyba idzie to poza AC i nie jest wpisywane do UFG, tak? Czyli mógłbyś zmienić bez wpływu na zniżki AC. Inna sprawa, że z tego, co piszecie Allianz umożliwia wymianę na oryginały.

Mnie teraz spotkała ta sama sprawa, pierwszy pająk po powrocie z Austrii (kamyk uderzył w tamtą stronę, a mróz zrobił swoje, jak auto postało). Mam PZU akurat i z tego, co czytam, to chyba z PZU Auto Szyba mam tylko zamienniki. Ale będę się upewniał. W sumie biorąc pod uwagę fakt, jak często lecą te szyby, to nie mam napinki na oryginał.

Slyszalem ze to jest odnotowywane w bazach szkod i brak zwyzki w skladce jest tylko u tego samego ubezpieczyciela. Jezeli zmienie to nowy ubezpieczyciel sprawdzi historie szkod w bazie i odpowiednio skalkuluje stawke. Tak slyszalem z tego forum, ale nie przerabialem jeszcze w realu

Edytowane przez Marchall
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli robisz to z auto szyby a nie z AC, to nie powinno to wpływać na utratę zniżek. Jeśli byłoby robione z AC, to wtedy na pewno będzie widoczne. Napisałem "nie powinno", bo jak to w Polsce, zamiast zrobić czarno białe, to de facto wszystko zależy od ubezpieczyciela, a dokładnie tego, jak zgłoszą to do UFG. Z auto szyby powinno to być odpowiednio oznaczone i nie wpływać na AC, ale niestety nie ma pewności, że zrobią to rzetelnie. Jedno jest pewne, że faktycznie u tego samego ubezpieczyciela, nie będzie zwyżki. Ten artykuł dobrze opisuje sprawę: https://punkta.pl/akademia/ubezpieczenia-ac/ubezpieczenie-szyb-znizki-na-ac/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieniłem dziś szybę, jak pisałem kilka postów wyżej miałem pajączka. I chcę się podzielić na świeżo obserwacją i zapytać, czy ktoś ma podobne doświadczenia. Szyba zmieniona na zamiennik w ramach auto szyby, ale Saint Gobain Sekurit, więc byłem zadowolony wiedząc, że na taką będzie zmieniona. Na jakiś badziew chiński bym się nie zgodził. Jak wiadomo ten producent, a także Pilkington, uznawani są za bardzo dobre marki. I często też robią szyby na pierwszy montaż. U mnie oryginalnie była osławiona Fuyao. Wszystko jest dobrze, oprócz jednej rzeczy. Od razu jak wsiadłem i ruszyłem, to zauważyłem, że mocniej odbija deskę. Wiadomo jak jest, czasem człowiek już nie jest pewny, czy wcześniej tak było czy nie i może sobie wmawia, ale jednak jestem pewny, że w oryginale nie widziałem ramek od head up, czy tych kratek do wylotu powietrza odbijających się. Owszem, jak nie ma słońca, to jest ok, ale przy słońcu na bank bardziej odbija. Poszukałem w sieci i ogólnie na różnych forach znalazłem podobne opinie, że właśnie SG Sekurit daje takie efekty, więc już wiem, że nie zwariowałem :). Trochę to wkurzające, że przy takiej marce jest coś takiego, muszę się teraz przyzwyczaić, nie mam wyjścia. Nie jest to jakaś badziewna szyba za kilkaset złotych. Tak informacyjnie pytałem przy montażu, ile taka szyba kosztuje, a ponieważ jest do kamery i czujnika deszczu, też head up no i wyciszona, to jej koszt to trochę ponad 6000. Warto więc jednak mieć ubezpieczenia i to najlepiej z opcją wielokrotnej zmiany, no i też sumy odpowiedniej. W tej sytuacji jeśli Allianz daje na oryginale, to pewnie opcja auto szyby jest u nich bezkonkurencyjna.

Czy ktoś ma podobne doświadczenie z Saint Gobain lub innym producentem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam fuyao, atermiczna i akustyczna. Ale zauważyłem, że jest lekko zielona i w związku z tym przepuszcza mniej światła co skutkuje tym, że w słoneczne dni tak się dzieje jak opisałeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
W dniu 2.02.2024 o 12:36, kenhor napisał(a):

Tak informacyjnie pytałem przy montażu, ile taka szyba kosztuje, a ponieważ jest do kamery i czujnika deszczu, też head up no i wyciszona, to jej koszt to trochę ponad 6000.

W tej cenie to jest oryginał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że ceny są bardzo podobne dla dobrych zamienników. Co innego gdyby to był jakiś chińczyk. Ot po prostu podałem informacyjnie ile taka szyba kosztuje. Ja na oryginale nie mogłem zrobić, chyba że z AC, w mojej auto szybie miałem stety/niestety zamiennik tylko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawostka, że Fuyao to chinol :D kiedyś to była najtańsza marka na rynku i produkowała szyby do starych aut. A teraz często pierwszy montaż w fabryce.

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podepnę pod temat- naprawa szyby w Krakowie? Teraz jadąc do Austrii na narty poszedł kamyk i PYK - dziura :) jakjak wytrzyma (nie pojdzie dalej) to muszę to naprawić. Ktoś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

@Szary83 ja finalnie naprawiłem u nich https://autoglass.pl w oddziale Warszawie, sprawdź oddział w Krakowie, koszt to 310 zł, można znaleźć taniej ale oni dają od siebie gwarancje że jeśli sie rozpadnie szyba to wymienią na swój koszt (do własnej decyzji czy ktoś się na to zdecyduje mając auto na gwarancji np). Można znaleźć taniej ale sprzęt który posiadali wydawał mi się bardziej profesjonalny niż u magików na JDG.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie bardzo duży odprysk to spokojnie objedziesz. Nie raz ludzie po kilka lat jeżdżą z pęknięciami i się nic nie dzieje

Samochody które były złe jak były nowe, odradzają się w Polsce jako używane BMW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ostatnio śledząc temat natrafiłem na tego magika w Warszawie, https://www.instagram.com/doctor_carglass?igsh=NGkxdWFtdWc5NjRi

Wiele firm ma jakieś obostrzenia że odprysk powinien się zmieścić w obrębie monety 5 zł ale jak widać da się naprawić większe odpryski. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Trochę odświeżę temat - pojechałem na wymianę przedniej szyby w aso inchcape - szyba wklejona ale coś zostało źle zrobione bo powyżej 70km/h słyszę szumy wiatru, byłem już 2 razy w ASO i robią ze mnie totalnego głupka próbując rozmontowywać i kombinować z szybami w drzwiach bocznych, gdzie ewidentnie słychać skąd dochodzą szumy wiatru, nie trzeba mieć tutaj doktoratu z mechaniki, żeby to odkryć... Może ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czekam na kontakt od ubezpieczyciela, ale zastanawiam się co jeszcze jestem w stanie zrobić pobocznie, przecież tak nie da się jeździć, a nie pozwolę, żeby ASO rozebrało 3 miesięczny samochód do 0 bo maja taki kaprys...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Metths napisał(a):

Trochę odświeżę temat - pojechałem na wymianę przedniej szyby w aso inchcape - szyba wklejona ale coś zostało źle zrobione bo powyżej 70km/h słyszę szumy wiatru, byłem już 2 razy w ASO i robią ze mnie totalnego głupka próbując rozmontowywać i kombinować z szybami w drzwiach bocznych, gdzie ewidentnie słychać skąd dochodzą szumy wiatru, nie trzeba mieć tutaj doktoratu z mechaniki, żeby to odkryć... Może ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czekam na kontakt od ubezpieczyciela, ale zastanawiam się co jeszcze jestem w stanie zrobić pobocznie, przecież tak nie da się jeździć, a nie pozwolę, żeby ASO rozebrało 3 miesięczny samochód do 0 bo maja taki kaprys...

Nie wiem o jaki szum chodzi. Ale jak u mnie kiedyś ASO źle wkleiło to efektem nie był szum ale dość głośny gwizd. Wystarczyło nagrać telefonem i odtworzyć w ASO. Diagnoza bez oględzin auta była jednoznaczna i od razu -> na 100% szyba czołowa, wycinamy i wklejamy jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Metths napisał(a):

Trochę odświeżę temat - pojechałem na wymianę przedniej szyby w aso inchcape - szyba wklejona ale coś zostało źle zrobione bo powyżej 70km/h słyszę szumy wiatru, byłem już 2 razy w ASO i robią ze mnie totalnego głupka próbując rozmontowywać i kombinować z szybami w drzwiach bocznych, gdzie ewidentnie słychać skąd dochodzą szumy wiatru, nie trzeba mieć tutaj doktoratu z mechaniki, żeby to odkryć... Może ktoś spotkał się z taką sytuacją? Czekam na kontakt od ubezpieczyciela, ale zastanawiam się co jeszcze jestem w stanie zrobić pobocznie, przecież tak nie da się jeździć, a nie pozwolę, żeby ASO rozebrało 3 miesięczny samochód do 0 bo maja taki kaprys...

Znajomy miał ciekawszy problem: mocny szum pojawiał się po przekroczeniu 160km/h więc ASO nie chciało tematu podjąć bo oficjalnie nie mieli jak tego sprawdzić. Ostatecznie nagrał to jadąc "przez Niemcy" i mu wymienili szybę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem po wymianie szyby, ale przy 220-230 km/h. Widać zatem, że warto zaraz po wymianie szyby zrobić test - łatwiej powiązać gwizd konkretnie z szybą a nie szukać później problemu w lusterkach/plastikach/etc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.