Skocz do zawartości

Nowa 5 G60/G61


speedofsound

Rekomendowane odpowiedzi

  • Zasłużeni forumowicze
3 minuty temu, maciej_cie napisał(a):

Wystarczy G20 na parkingu pod hipermarketem wczoraj... Wgniecenie w tylnym nadkolu i niebieski ślad na czarnym lakierze.

Będzie trzeba do kogoś pojechać, żeby wyciągnął wgniota i potem zapastować.

Współczuję... Dlatego zawsze stawiam jak najdalej, choc czasem nie ma innej opcji.... 😡 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mamy eklasę. 4,5 do setki 389 kpln podstawa...

Lekki ot, ale chętnie wysłucham Waszych sugestii, przy czym konfiguracje bmw i merca jeszcze do dyskusji. SQ8 przemyślane do końca. Na placu boju zostały:

g60 https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/0n88wlto na plus: cena (po rabacie przypuszczam 480), przyjemność z jazdy - prowadzenie i przyśpieszenie, koszty utrzymania, ekologia; na minus: trochę mi się już znudziły sedany, jakość materiałów, popularny samochód

e klasa https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/mercedes-benz-cars/car-configurator.html/onlinecode/CCci/PL/pl/MBEND2CC na plus: czyste r6, świetna elektronika, przyzwoite materiały; na minus: sedan, popularny

SQ8 https://www.audi.pl/A68SUN0E inny budżet (po rabacie 660) i rodzaj samochodu, ale szczerze mówiąc robi na mnie największe wrażenie, idealne połączenie samochodu luksusowego ze sportowym zacięciem. Najlepsze wyposażenie, materiały i ogólne wrażenie, niesamowity silnik i prowadzenie; minusy: koszty zakupu i utrzymania, ekologia

Robię 20 kkm, miasto 80% autostrady 20%, głównie sam, ale czasem z rodziną. Lubię komfort na co dzień, ale także szybko wejść w łuk i przycisnąć na autostradzie.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi może wytłumaczyć, co się dzieje na tym forum, że znikają największe/najdłuższe wątki? Wczoraj nagle zniknął wątek 

https://www.bmw-klub.pl/forum/topic/203251-zakup-g30g31f90-porady-opinie-porównania/page/72/#comment-2369069

A swego czasu podobnej długości o niestabilnej jeździe przy bocznym wietrze. Czy to jakiś błąd techniczny, czy celowe działanie moderacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, speedofsound napisał(a):

No to mamy eklasę. 4,5 do setki 389 kpln podstawa...

Lekki ot, ale chętnie wysłucham Waszych sugestii, przy czym konfiguracje bmw i merca jeszcze do dyskusji. SQ8 przemyślane do końca. Na placu boju zostały:

g60 https://configure.bmw.pl/pl_PL/configid/0n88wlto na plus: cena (po rabacie przypuszczam 480), przyjemność z jazdy - prowadzenie i przyśpieszenie, koszty utrzymania, ekologia; na minus: trochę mi się już znudziły sedany, jakość materiałów, popularny samochód

e klasa https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/mercedes-benz-cars/car-configurator.html/onlinecode/CCci/PL/pl/MBEND2CC na plus: czyste r6, świetna elektronika, przyzwoite materiały; na minus: sedan, popularny

SQ8 https://www.audi.pl/A68SUN0E inny budżet (po rabacie 660) i rodzaj samochodu, ale szczerze mówiąc robi na mnie największe wrażenie, idealne połączenie samochodu luksusowego ze sportowym zacięciem. Najlepsze wyposażenie, materiały i ogólne wrażenie, niesamowity silnik i prowadzenie; minusy: koszty zakupu i utrzymania, ekologia

Robię 20 kkm, miasto 80% autostrady 20%, głównie sam, ale czasem z rodziną. Lubię komfort na co dzień, ale także szybko wejść w łuk i przycisnąć na autostradzie.

Rozumiem że oczekujesz na forum BMW ktoś powie MB i Audi lepsze 😄 

Dla mnie 5ka smutasek, 480k za takie auto to jakaś abstrakcja. Myśle że sam sobie odpowiedziałeś, jeśli SQ8 jest mocno poza budżetem szedłbym w E klase, nowy model a jakiś szacunek dla klienta wykazali gdyż nie poszli tak fanatycznie w pseudo ekologie degradując jakość materiałów we wnętrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, speedofsound napisał(a):

No to mamy eklasę. 4,5 do setki 389 kpln podstawa...

 

e klasa https://www.mercedes-benz.pl/passengercars/mercedes-benz-cars/car-configurator.html/onlinecode/CCci/PL/pl/MBEND2CC na plus: czyste r6, świetna elektronika, przyzwoite materiały; na minus: sedan, popularny

 

Robię 20 kkm, miasto 80% autostrady 20%, głównie sam, ale czasem z rodziną. Lubię komfort na co dzień, ale także szybko wejść w łuk i przycisnąć na autostradzie.

Jest jeszcze e-klasa all terrain. Myślę, że to świetna alternatywa dla sq8, zakładając, że szukasz auta jeżdżącego lekko wyżej niż regularny sedan. Do tego budżetowo zbliżona do G60. Design to kwestia gustu - mi osobiście bardzo się podoba

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem dzisiaj kilka G60 na placu u dealera w Warszawie i wybieram się na "oficjalną" premierę w sobotę

Wrażenia z zewnątrz dużo bardziej pozytywne, niż się spodziewałem. Samochód jest zgrabny, ma sportową linię, jest niewysoki, sprawia wrażenie gotowego do skoku (cokolwiek to nie znaczy), ale w każdym razie wygląda jak BMW powinno. Mega ładne jest w tym matowym szarym lakierze! W moim odbiorze bardzo udany jest zabieg z tą czarną listwą biegnącą wzdłuż nadwozia pod linią drzwi - wygląda to dobrze i nadaje lekkości nadwoziu. Moim zdaniem super

Front jest ciut "a'la Skoda", nie da się ukryć, ale dużo mniej niż w pierwszym wrażeniu ze zdjęć lub konfiguratora. Bardzo pomaga nowa linia reflektorów - też udana

Katastrofa zaczyna się po otworzeniu drzwi. To już nie to samo co w generacji F10/G30. Nie ma tego otoczenia dającego poczucie solidności, komfortu, luksusu. Zupełnie nie moja bajka... Ciekawy jestem, jak szersza publiczność to oceni

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Wnętrza zarowno 7er jak i 5er to dramat tam zupełnie nic nie ma poza tandetnym plastikiem mającym imitować kryształ. Zero sportowego charakteru zero guzików kompletnie nie mój gust.  

Co do czarnego akcentu biegnącego wokół auta wszystko fajnie tylko nie ma go z przodu. Dół przedniego zderzaka też powinien być w takim czymś i wtedy by to jakoś wyglądało. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dzisiaj miałem okazje obejrzeć nową serię 5 i moim zdaniem dużo zyskuje "na żywo". Klasyczna i jednocześnie nowoczesna sylwetka. Nowa e klasa to zupełnie nie mój gust. Po obejrzeniu g60 wracałem do swojej piątki (g30) po drodze mijając inne g30 lci w różnych konfiguracjach...  I jednak znacząco czuć że nowa piątka jest na wskroś nowocześniejsza (estetycznie). Wnętrze dla mnie też ok. Jest nowocześnie i ekranowo. Jak wszędzie w tej klasie. Podoba mi się to że nie zrobili kontrowersyjnego auta tylko poszli w klasyczną bryłę / nerki 🙂  . Takie auta dłużej się starzeją niż blichtrowe mercedesowe ledo chromy 😉 czy do bólu kwadratowo-praktyczne audice ( może poza q8 🙂 )

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.10.2023 o 14:00, reaver napisał(a):

Rozumiem że oczekujesz na forum BMW ktoś powie MB i Audi lepsze 😄 

Dla mnie 5ka smutasek, 480k za takie auto to jakaś abstrakcja. Myśle że sam sobie odpowiedziałeś, jeśli SQ8 jest mocno poza budżetem szedłbym w E klase, nowy model a jakiś szacunek dla klienta wykazali gdyż nie poszli tak fanatycznie w pseudo ekologie degradując jakość materiałów we wnętrzu.

Jako, że domowe G05 zastąpiliśmy angielską marką, pomyślałem, że skoro w połowie 24 kończy mi się leasing, zamówię za wczasu G60 540i. Jak wielki bylo moje zaskoczenie kiedy doczytałem, że na rynek EU to tylko hybrydy i inne wynalazki. Na szczęście ktoś w tym wątku zasugerował E450 (dzięki). W prawdzie zamówień jeszcze oficjalnie nie przyjmują, ale na stronie wyklinałem mniej więcej specke jaka mnie zadowala. Cena zbliżona do G60 - 510k. Dostępność Q2/Q3 24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia z premiery - pozytywne. Kilka aut w różnych kolorach lakieru - dobrze mu i w biały, szarym, a najlepiej chyba w czarnym. Pięknie wygląda szary matowy. Nie mieli nic żywszego (niebieski, czerwony), a pewnie to też mogą być niezłe kombinacje

srodek, niestety, nadal zrobił na mnie zniechęcające wrażenie. W G05, którą pożyczyłem na weekend, wnętrze od razu wydało mi się przytulniejsze, znajome, bardziej jak BMW. Mój główny problem z wnętrzem G60 jest taki, że można by przenieść je wprost do toyoty, Forda, skody, lub czegokolwiek innego, i też by tam pasowało. Nie ma w nim nic tradycyjnie „bmw-owskiego”. Wiem, że to kwestia przestawienia się i przyzwyczajenia do nowości. Dla mnie jest to jednak tak spory problem, że świadomie przesiądę się z kolejnego sedana do pierwszego w życiu SUVa po to, aby cieszyć się przez jakiś jeszcze czas konserwatywnym BMW 😉

przez te kilka lat doczekamy g60 lci, może się opatrzy, człowiek się przełamie, pozbędzie się uprzedzeń (ale też wyboru innego nie będzie) i jakoś to już wtedy pójdzie łatwiej… póki co, mówię pas g60

Edytowane przez maciek_w

Pierwszy SUV... pierwsze V8...

 

(ex F10 520d; F10 535d; G11 LCI 740d)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wczoraj okazję objeździć i5 oraz 20d G60. Chwilę po tym wsiadłem do G30, bo jeszcze są jakieś niedobitki w salonach. Dla mnie poprzednia generacja wygląda jak relikt przy nowej. Miejsca w nowej serii 5 też mam wrażenie jest dużo więcej. Ja lubię ekrany, ja lubię „technologię”. Dla mnie po prostu robi wrażenie.

Jakość wykonania jest niezła. Tutaj wchodzą indywidualne preferencje - jak ktoś lubi przyciski to jeszcze ma jakiś wybór w BMW, ale to pewnie kwestia 1-2 lat zanim ostatnie „stare” środki przestaną być produkowane. 

Brak jakiegoś miękkiego materiału w bocznej kieszeni drzwi to jest jakiś skandal. Moja poprzednia F30 to miała. Serio, nie mogli tych paru centów dołożyć? Egzemplarz który oglądałem miał z tyłu przednich foteli USB-C, które było… przekrzywione. Ma to jeszcze pewnie więcej chorób początku produkcji. Na przykład system jeszcze pewnie dostanie aktualizację aby stabilność się poprawiła.

Wersje spalinowe narazie nie mają tego światełka na desce rozdzielczej, nazywa się to chyba interaction bar. Będzie od marca do zamówienia.

Celowo jeździłem po „kocich łbach” i na 21” było komfortowo. Wyciszenie niezłe, ale bez szału. No ale wszystko jest bardziej komfortowe w porównaniu do M3, które objeżdżam na co dzień.

Dlaczego nie kupię tego samochodu na ten moment: bo 350 tysięcy po rabacie za nieźle odpakowanego diesla z 4 cylindrami to nieśmieszny żart. 

Dla zainteresowanych są fajne leasingi na ten model. Przy odpowiednich parametrach wychodzi jakieś 100.5% nawet.

Edytowane przez dawozbj
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.10.2023 o 22:22, kabat9 napisał(a):

Jako, że domowe G05 zastąpiliśmy angielską marką, pomyślałem, że skoro w połowie 24 kończy mi się leasing, zamówię za wczasu G60 540i. Jak wielki bylo moje zaskoczenie kiedy doczytałem, że na rynek EU to tylko hybrydy i inne wynalazki. Na szczęście ktoś w tym wątku zasugerował E450 (dzięki). W prawdzie zamówień jeszcze oficjalnie nie przyjmują, ale na stronie wyklinałem mniej więcej specke jaka mnie zadowala. Cena zbliżona do G60 - 510k. Dostępność Q2/Q3 24.

Myślę, że pozostawieniem w EU 6 cylindrowych jednostek bez PHEV Mercedes zrobił BMW sach mat. Mam madzieję, że BMW pójdzie po rozum do głowy. E eklasie jest też prawilny diesel 450d, który ma 367km plus 23 z silnika elektrycznego. A BMW wpadło na super pomysł i zmieniło oznaczenie z 30d na 40d i myśląc, że ciemnt lud to kupi. No ja nie kupię, i jeśi nie pójdę poziom wyżej (Panamera) to kolejnym wyborem będzie E klasa. 

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
3 godziny temu, p0sitiv napisał(a):

Myślę, że pozostawieniem w EU 6 cylindrowych jednostek bez PHEV Mercedes zrobił BMW sach mat. Mam madzieję, że BMW pójdzie po rozum do głowy. E eklasie jest też prawilny diesel 450d, który ma 367km plus 23 z silnika elektrycznego. A BMW wpadło na super pomysł i zmieniło oznaczenie z 30d na 40d i myśląc, że ciemnt lud to kupi. No ja nie kupię, i jeśi nie pójdę poziom wyżej (Panamera) to kolejnym wyborem będzie E klasa. 

to będą trzy prosiaki w stajni ? 😄

zadowolony z 911?? z ciekawości jakiś rabat da radę wyrwać ? jaki czas oczekiwania ? jak wrażenia vs emki ?

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Krakus3 napisał(a):

Mam radę dla kogoś kto chce kupić to auto - nie dotykaj osłony przeciwsłonecznej przed zakupem , chyba ze twoje aktualne auto to Corolla

No, jak pierwszy raz chwyciłem w X5 to prawie sobie palec rozciąłem w miejscu zgrzewu. To jest jakaś masakra...  Też byłem zaskoczony, że osłona nie jest już tapicerowana. 

 

Edytowane przez p0sitiv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, wehyr napisał(a):

to będą trzy prosiaki w stajni ? 😄

zadowolony z 911?? z ciekawości jakiś rabat da radę wyrwać ? jaki czas oczekiwania ? jak wrażenia vs emki ?

Jak bóg da...:) Jakoś obecna polityka BMW do mnie nie przemawia. Nie podoba mi się projekt kabiny z 2 ekranami i okropną grafiką zegarów. Według mojego sprzedawcy jestem już chyba za stary na BMW, bo obecny kieunek sytlistyczny podobno bardzo odpowiada młodym, dynamicznym klientom.:) A ja z moimi 42 latami na karku, już chyba nie jestem ich targetem.:) 

Na temat 911 nie mogę się jeszcze wypowiedzieć, bo w czwartek zeszło z produkcji.:) Ale za to takie foto dostałem.

6%, ale podobno obecnie można wyrwać nawet więcej, bo szaleństwo się już skończyło. Zamawiałem w lutym. 

Od 1,5 roku żona jeździ Macanem i mimo, że ma podstawowy silnik to samochód daje super frajdę z jazdy. Do tego jakość wykonania w środku  jest na wyższym poziomie niż w x5. Samochód ma pakiet skórzany i skóra jest nawet w kieszeniach drzwi, gdzie w x5 straszy goły plastik. 

IMG_8493.JPG

Edytowane przez p0sitiv
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę ale w nowej G60 nie ma w ogóle listew progowych nawet z przodu. Wygląda to tragicznie. Co model lub lift to zabierają jakieś wyciszenie, jakiś materiał w schowkach, jakieś zaślepki, jakieś listwy, materiał na przeciwsłonecznikach to już naprawdę robi się śmieszne. Pierwsze wrażenie z obcowaniem z wnętrzem w tym samochodzie mam bardzo podobne do tego jak kiedyś z nową Skodą Octavią z 19 lat wstecz.  Jakość materiałów okej ale wszystko miękkie ale takie gumowo plastikowe i papierowe takie nijakie. 

Edytowane przez --maly--
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

kolejna sprawa to boczne szyby , nie ma upgradu akustycznego , jest tak samo jak w G30 LCI , przód zwykła 5mm , tył 3mm .

czy jest coś co mi się podobało w tym aucie na pierwszy rzut oka ? tak . kierownica M , jest naprawdę ładna , trochę kosmiczna , ale na plus . może mi się uda dziś albo jutro zrobić jazdę próbną tym autem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, wehyr napisał(a):

zadowolony z 911?? z ciekawości jakiś rabat da radę wyrwać ? jaki czas oczekiwania ? jak wrażenia vs emki ?

Stoją w salonach gotowe do odbioru, są jeszcze sloty do indywidualnej konfiguracji "na już", auta z ceną z przed podwyżki, po podwyżce, do wyboru.

Rabaty jak to w Porsche nie za duże vs BMW, ale na przełomie roku może być tylko lepiej.

Dwulatki są wystawiane na portalach w cenie nowych dostępnych od ręki w salonie 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
1 godzinę temu, klakierek napisał(a):

Stoją w salonach gotowe do odbioru, są jeszcze sloty do indywidualnej konfiguracji "na już", auta z ceną z przed podwyżki, po podwyżce, do wyboru.

Rabaty jak to w Porsche nie za duże vs BMW, ale na przełomie roku może być tylko lepiej.

Dwulatki są wystawiane na portalach w cenie nowych dostępnych od ręki w salonie 😁

o dziękuję 🙂 

kurcze taki prosiak to jakaś alternatywa jak auto ma być do jeżdżenia w weekendy pomyślę nad golasem 911 

4 gts lub turbo miałoby dawać frajdę i tyle 🙂 w trasy bym nie jeździł , przy cenie emki i jej utracie wartości to jednak po 6-7 latach 911 będzie dużo więcej warte 🙂 

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze
15 godzin temu, p0sitiv napisał(a):

 

6%, ale podobno obecnie można wyrwać nawet więcej, bo szaleństwo się już skończyło. Zamawiałem w lutym. 

 

to i tak spoko rabat jakby do 10% się dobiło to fajnie 😉

15 godzin temu, p0sitiv napisał(a):

 

IMG_8493.JPG

śliczna !!! podeślij jak możesz namiary na jakiegoś handlowca na priv i ile Cię wyszła może konfig ? będę wdzięczny

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.