Skocz do zawartości

Szybkie pytania, szybkie odpowiedzi BMW 3 G20/21


dzbpl

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie działa do 210 :shock:

To ciekawe, bo ja też mam aktywny regulator prędkości bez systemów asystujących i u mnie działa tylko do 160km/h.

ale Randall napisał, że na szczęście MA asysenta jazdy w korku. Swoją drogą - też nie mam asystenta i tempomat tylko do 160 - czy można to dokodować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
U mnie działa do 210 :shock:

To ciekawe, bo ja też mam aktywny regulator prędkości bez systemów asystujących i u mnie działa tylko do 160km/h.

 

To dziwne, zobacz może w moim temacie rozkodowany VIN, może dojdziemy do tego która pozycja się różni :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa do 210 :shock:

To ciekawe, bo ja też mam aktywny regulator prędkości bez systemów asystujących i u mnie działa tylko do 160km/h.

Może koledze pomyliło się z limiterem prędkości :wink: Adaptacyjny tempomat działa do 210 km/h tylko przy systemach asystujących professional, bo tylko wtedy auto dostaje lepszy radar z większym zasięgiem i rozdzielczością, który jest w stanie reagować odpowiednio przy takich prędkościach.

 

Swoją drogą - też nie mam asystenta i tempomat tylko do 160 - czy można to dokodować ?

Wszystko zależy co rozumiesz pod pojęciem "asystent jazdy w korku". Jeżeli tylko funkcję zatrzymania przed poprzedzającym pojazdem i ruszenia po krótkim postoju (2-3s) albo po ręcznym wznowieniu (gaz lub resume), to do tego wystarczy sam tempomat adaptacyjny z funkcją stop&go. Natomiast jeżeli chcesz mieć "prawdziwego" asystenta jazdy w korku który rusza sam nawet po dłuższym zatrzymaniu i dodatkowo prowadzi po pasie ruchu przy niewielkiej prędkości to wtedy tylko systemy asystujące professional. Zakodować się tego nie da bo system korzysta z innego radaru i systemu kamer przy lusterku wstecznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast jeżeli chcesz mieć "prawdziwego" asystenta jazdy w korku który rusza sam nawet po dłuższym zatrzymaniu i dodatkowo prowadzi po pasie ruchu przy niewielkiej prędkości to wtedy tylko systemy asystujące professional.
Małe sprostowanie: asystent professional trzyma pas nawet przy prędkościach mocno autostradowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, czy wiecie czy w "Systemy asystujące kierowcy Professional" znajduje się asystent jazdy w korku ? ten w ktorym auto jedzie samo do jakieś predkości w korku ?

niby mi handlowiec potwierdził że tak ale jakoś pewien nie byl

 

Na forum w UK była dyskusja na ten temat i wszyscy twierdzili, że nie ma tej opcji dostępnej na terenie UK. Jest, tylko się tak nie nazywa i różni się od wersji z USA. Tam, w odpowiednich "okolicznościach przyrody", wyskakuje powiadomienie i trzeba potwierdzic, żeby samochód stał się "hands free". Działa też przy odrobinę wyższych prędkościach, jeśli się nie mylę. W UK sam przechodzi z trybu, gdzie nie trzeba wcale trzymać kierownicy w tryb, gdzie trzeba ją dotknąć co około 25/30 sekund (uzależnione od prędkości) bez żadnych powiadomień etc. Z tego co się orientuję, to w Polsce działa w ten sam sposób. Nagrałem kilka filmików, bo mi nie wierzyli, że nie muszę dotykać kierownicy w korku :lol:


Sorry, pełna amatorka ale może ktoś jest ciekawy jak to wygląda:








Tutaj z kolei klip gdzie wykrywa stojący samochód na światłach przy prędkości ~80km/h. Też były wątpliwości, czy potrafi wykryć stojący pojazd przy wyższych prędkościach, nie tylko w korku. Potrafi, ale oczywiście nie polegałbym na tym na co dzień.


Edytowane przez Hamera
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego jest uzelżniona zmiana konfiguracji auta? Do jakiego etapu jest to możliwe. Auto zamówiłem 21 lipca. W umowie produkcja październik, ale handlowiec mówi, że będzie miesiąc wcześniej. Twierdzi również, że przez zmiany wyleci z kolejki. Ktoś zmiany wprowadzał? Jak wygląda ta procedura? Zastanawiam się czy jednak nie wziąć live cockpit pro po tym jak zobaczyłem plusa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to wszystko zależy od konkretnych zmian. Nieraz nawet może być przypadek, że przez zmianę będziesz miał auto wcześniej. Musisz pójść z konkretną opcją do handlowca i on sprawdzi w systemie jaki będzie miało to w pływ.

Generalnie jest to mniej więcej tak (wymyślony przykład):

- w tygodniu 40 roku BMW montuje tylko 320i w M-pakiecie i kamerami 360. W 41 tygodniu taka sama konfiguracja ale 330i. Natomiast w 42 tygodniu też to samo ale model 340i.

Zamówiłeś 330i a więc masz 41 tydzień. Jednak zmieniłeś zdanie i chcesz 320i i nagle wskakujesz na tydzień wcześniej.

Oczywiści eto tylko wymyślony przykład na potrzeby zapytania. Zmiany musisz też wprowadzić przed jakąś godziną 0, po której machina juz rozpędzona i nie da się nic zmienić.


Reasumując - tylko rozmowa z handlowcem o konkretach da ci odpowiedź czy jeszcze uda ci się to zmienić i jaki to będzie miało wpływ na termin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale to wszystko zależy od konkretnych zmian. Nieraz nawet może być przypadek, że przez zmianę będziesz miał auto wcześniej. Musisz pójść z konkretną opcją do handlowca i on sprawdzi w systemie jaki będzie miało to w pływ.

Generalnie jest to mniej więcej tak (wymyślony przykład):

- w tygodniu 40 roku BMW montuje tylko 320i w M-pakiecie i kamerami 360. W 41 tygodniu taka sama konfiguracja ale 330i. Natomiast w 42 tygodniu też to samo ale model 340i.

Zamówiłeś 330i a więc masz 41 tydzień. Jednak zmieniłeś zdanie i chcesz 320i i nagle wskakujesz na tydzień wcześniej.

Oczywiści eto tylko wymyślony przykład na potrzeby zapytania. Zmiany musisz też wprowadzić przed jakąś godziną 0, po której machina juz rozpędzona i nie da się nic zmienić.


Reasumując - tylko rozmowa z handlowcem o konkretach da ci odpowiedź czy jeszcze uda ci się to zmienić i jaki to będzie miało wpływ na termin.

 

To wiele tłumczy. Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od czego jest uzelżniona zmiana konfiguracji auta? Do jakiego etapu jest to możliwe. Auto zamówiłem 21 lipca. W umowie produkcja październik, ale handlowiec mówi, że będzie miesiąc wcześniej. Twierdzi również, że przez zmiany wyleci z kolejki. Ktoś zmiany wprowadzał? Jak wygląda ta procedura? Zastanawiam się czy jednak nie wziąć live cockpit pro po tym jak zobaczyłem plusa.

 

Ja jeszcze dosłownie w koncowce maja (w czerwcu miala byc produkcja i byla) zmienialem wersje wyposazenia i nie bylo problemu. Od poczatku handlowiec mowil, ze nie mozna zmieniac tylko silnika i skrzyni biegow (przy czym "nie mozna" byc moze oznaczalo "przesuniecie produkcji")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,


Od początku lutego mam 330i w CL na 3 lata. Ktoś mi zrobił na parkingu pod Lidlem małą zdrapkę na prawej części przedniego zderzaka (około 5cm bez farby i kilka rys wzdłuż). Byłem w salonie się skonsultować i

serwis blacharsko-lakierniczy mówi, że naprawa około 1800 brutto, bo trzeba przelakierować cały zderzak. Jeśli zrobić na AC (mam pełne w BMW/Allianz) to wzrośnie następna polisa o ok. 20%. To ja się pytam, po cholerę jest to AC? :D Jak to najkorzystniej załatwić?


Pozdrawiam,

Szymon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko,


Od początku lutego mam 330i w CL na 3 lata. Ktoś mi zrobił na parkingu pod Lidlem małą zdrapkę na prawej części przedniego zderzaka (około 5cm bez farby i kilka rys wzdłuż). Byłem w salonie się skonsultować i

serwis blacharsko-lakierniczy mówi, że naprawa około 1800 brutto, bo trzeba przelakierować cały zderzak. Jeśli zrobić na AC (mam pełne w BMW/Allianz) to wzrośnie następna polisa o ok. 20%. To ja się pytam, po cholerę jest to AC? :D Jak to najkorzystniej załatwić?


Pozdrawiam,

Szymon

smart repair , AC jest tylko na wypadek grubych napraw

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry,

Czy ktos z mialby chwilę zeby zmierzyc bagaznik w g21 (dlugosc szerokosc wysokosc) normalnie i ze złozonymi siedzeniani z tylu?


Mierzylem to ostatnio w salonie ale cos mi sie nie zgadza - w szczegolnosci z zlozonymi siedzeniami. Jest to dla mnie istotne kryterium bo czesto woże rowery w bagazniku.

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy pakiet Service Inclusive można również dokupić już po odebraniu auta tak jak Repair? Czy tylko przy konfiguracji nowego?

 

Można, ale w przeciwieństwie do rozszerzonej gwarancji jest sporo drożej jezeli nie wezmie sie tego przy konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć takie głupie pytanie.


moja g21 330i się produkuje. Przy okazji podpisania papierów, wziąłem testową trójkę na krótką przejażdżkę. Rękę z przyzwyczajenia trzymałem na gałce od biegów. Na dołku (zawieszenie mpakiet) samochód podskoczył a ręka przypadkowo przełączyła samochód na luz. Pytanie brzmi. co by się stało gdybym podczas jazdy przypadkiem wrzucił wsteczny? jak widać luz wrzucić można :) jest jakaś blokada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć takie głupie pytanie.


moja g21 330i się produkuje. Przy okazji podpisania papierów, wziąłem testową trójkę na krótką przejażdżkę. Rękę z przyzwyczajenia trzymałem na gałce od biegów. Na dołku (zawieszenie mpakiet) samochód podskoczył a ręka przypadkowo przełączyła samochód na luz. Pytanie brzmi. co by się stało gdybym podczas jazdy przypadkiem wrzucił wsteczny? jak widać luz wrzucić można :) jest jakaś blokada?

 

Na luz można, wstecznego byś nie wrzucił, tak samo jak naciskajac na zaplon nie wylaczylbys samochodu przypadkowo tam naciskajac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest z tymi lusterkami w g20? "Rozlało" mi sie lusterko zewnetrzne kierowcy. Na początku zrobiło się niebieskie jak w nocy gdy ktoś jedzie za nami a pozniej pomarańczowe i podchodzi jakby powietrze. Mialem juz wymieniany modół lusterka.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Zasłużeni forumowicze

Ktoś ma info od kiedy w pl będzie m340i mild hybrid dalej w konfiguratorze nie widać....

Pokazuje że bez mild hybrid, a może ktoś teraz zamawiał i ma pewne info?

male-bmw-2.png
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderatorzy
Ciekawe czy da się zamówić bez, właśnie czytałem na bimmerpost ze w USA wszystko co zamawiają jako model 2021 (w stanach od połowy roku leci już następny model year) jest z 48v.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma info od kiedy w pl będzie m340i mild hybrid dalej w konfiguratorze nie widać....

Pokazuje że bez mild hybrid, a może ktoś teraz zamawiał i ma pewne info?

Pojawiły się plotki o MEHV w silnikach benzynowych 330i przy produkcji grudniowej, w zeszłym tygodniu osobiście obdzwoniłem kilka salonów i mówili, ze nie mają info o zmianie w konfiguratorze, więc póki co nawet dealerzy nie wiedzą, a patrząc na 330d może być ryzyko, że mehv pojawi się w czterocylindrowacach, a w r6 nie.

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy da się zamówić bez, właśnie czytałem na bimmerpost ze w USA wszystko co zamawiają jako model 2021 (w stanach od połowy roku leci już następny model year) jest z 48v.

W przypadku diesli nie ma mowy, start/stop na stałe, sprawa się chyba rozbija o normy WLTP

***** ***
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma info od kiedy w pl będzie m340i mild hybrid dalej w konfiguratorze nie widać....

Pokazuje że bez mild hybrid, a może ktoś teraz zamawiał i ma pewne info?

Pojawiły się plotki o MEHV w silnikach benzynowych 330i przy produkcji grudniowej, w zeszłym tygodniu osobiście obdzwoniłem kilka salonów i mówili, ze nie mają info o zmianie w konfiguratorze, więc póki co nawet dealerzy nie wiedzą, a patrząc na 330d może być ryzyko, że mehv pojawi się w czterocylindrowacach, a w r6 nie.

 

Od listopada wchodzą MEHV. Miałem auto do produkcji na wrzesień/październik 2020 (330i zamówione w lipcu). Zostało przesunięte na listopad ze względu właśnie na normy spalania wchodzące w 2021 i wprowadzenie mild hybrid, którą jednak będę miał. Finalnie stwierdziłem że już wolę auto ze stycznia, przynajmniej rocznik będzie następny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.